Toshiba e310 czy Palm 515 ? co wybrac?

  • 5 Odpowiedzi
  • 2917 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toshiba e310 czy Palm 515 ? co wybrac?
« dnia: Sierpień 29, 2002, 13:32:35 »
Jestem na etapie wyboru sprzetu..docenilbym wszelkie sugestie czym sie kierowac...

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
Toshiba e310 czy Palm 515 ? co wybrac?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2002, 15:39:42 »
ZDECYDOWANIE urządzenie z rodziny PPC. Sam stoję na podobnym etapie ale jedno wiem już napewno. Albo LOOX600 albo iPAQ39xx. Inne właściwie nie wchodzą w grę. Natomiast przy takim wyborze jaki masz to Toshiba będzie bezkonkurencyjna.... Np. wielkość wyświetlacza w PALM515 (160x160 pixeli - MAŁO!!!), niewielka pamięć (tylko 16MB w PALM-ie).
Toshiba e310 była pierwszym pocketem jaki widziałem (tylko taka stała w MediaMarkcie w Czeladzi) i od tego momentu zacząłem interesować się tematem. Jeśli chodzi o Palmy to przestraszył mnie ich skromny wygląd i wyposażenie. Może pojawiło mi się wtedy uprzedzenie co do tych urządzeń. W PocketPC jest jednak chyba zdecydowanie więcej możliwości. W tych sprzedawanych teraz są przeglądarki internetowe, bezprzewodowe możliwości podłączenia do SIECI (w standardzie a nie za pomocą dodatkowych modułów), masy oprogramowania i kupa narodu, która sporo podpowiada... Zdecydowanie łądniejszy wygląd i kilka drobiazgów, które przemawiają na korzyść PocketPC. Takie jest MOJE odczucie.
Teraz mam trochę TEORETYCZNEJ wiedzy a na tym forum mam nadzieję zebrać jeszcze trochę informacji i podobnie jak Ty dokonać odpowiedniego wyboru. Ale napewno PPC!!!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Toshiba e310 czy Palm 515 ? co wybrac?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2002, 22:52:21 »
PocketPC to mase bajerow: kolorowy ekran w wysokiej rozdzielczosci, duzo akcesoriow, multimedialnosc, szpan :)

Palm - male gabaryty, dlugi czas pracy na bateriach, mala rozdzielczosc, alarm wibracyjny, mala multimedialnosc, ale lepszy do zastosowan biurowych (ich edytory dokumentow Worda sa lepsze od Pocket Worda na Windowsie CE), bardzo duzo aplikacji, wieksza popularnosc w Polsce (jak i wiekszosci krajow), tansze komercyjne aplikacje + mnostwo freewareow.

A te 16MB dla Palma to i tak za duzo - przeciez tam aplikacje maja po kilka, kilkadziesiat kilobajtow, a nie jak dla PocketPC po kilka, kilkanascie MB a MP3 na Palmie i tak nie posluchasz nie mowiac o DiviXach.

Jesli chesz miec swietne urzadzenie typu PIM, chcesz duzo pisac, nie zalezy ci na bajerach, ale nie chcesz co kilka godzin ladowac palmtopa to wybierz Palma. Pocket PC to glownie multimedia - super gierki, i inne wymagajce mocy obliczeniowej aplikacje + interfejs Windowsa (latwa przesiadka).

Sam wybierz.

Powiem tylko tyle: czasami zaluje przesiadki na iPAQa z mojego Palm V , ale tylko czasami.

:)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Toshiba e310 czy Palm 515 ? co wybrac?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2002, 02:37:51 »
Z tym "kilka, kilkanaście megabajtów" per aplikacja dla PocketPC się akurat nie zgodzę. Bardzo dużo aplikacji i to dość bogatych "formą", nie tylko treścią, mieści się w granicach 300-400KB. Mega i więcej to raczej gry i programy typu mapy nieba, czy generalnie po prostu mapy. I niech nie śpi dobrze ten, kto opracował standardowy instalator dla aplikacji, który często zajmuje 2000% objętości instalowanego oprogramowania :)

Toshiba e310 czy Palm 515 ? co wybrac?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2002, 09:27:09 »
ja mam T e310 i jestem bardzo zadowolona. niestety nie pomoge w porownaniu, bo nie uzywalam zadnego Palma, ani zadnego innego PDA w ogole wczesniej. powiem Ci tylko ze PDA to cudowne rozwiazanie, zastepuje mi tysiac karteczek i kalendarzykow, dyktafon, kalkulator naukowy, elektroniczny slownik Ang-Pol, ksiazke adresowa z komorki, ksiazke do czytania w wolnych chwilach, album fotograficzny i wiele innych rzeczy. a przy tym to tylko dodatkowe 140 GR w torebce. bardzo mila obudowa - efektowna, super dokladnie spasowana, joy i przy tym nie wyslizguje sie z reki. wyswietlacz jest jasny i ostry, efektywny nawet w sloneczne dni.  no i generalnie jaka jest sliczna! pozdr

Toshiba e310 czy Palm 515 ? co wybrac?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2002, 12:44:49 »
Generalnie to prawda:
palm to małe wymiary a pocketpc -duże wymiary ale w palmie ekran nawet do czytania tekstu jest mniej wygodny niż w pocketpc.
Mnie do pocketa przekonało (wczesniej używałem visora) możliwość korzystania z klawiatury ekranowej zamiast idiotycznego graffiti które powoduje ze ekran jest mniejszy o ten ekran graffiti (a sony clie jest trochę za drogie jak na swoje możliwości. A jeśli chodzi o pamięć to nie prawda ze 16 mb w palmie to za dużo-załaduj sobie cztery ksiazki na palma kilka zdjęć i kilka baz danych i już 5 MB pękło.
Jeśli chodzi o doładowywanie baterii to PPC jest rzeczywiście zmorą (moj Visor działał na dwóch "paluszkach" przez 2 tygodnie a pocketa muszę doładowywać co 3 dni. Ale możliwości multimedialne to on ma a palm pod tym względem to dno!