Telefonik z Androidem do 1200zł

  • 63 Odpowiedzi
  • 12284 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Telefonik z Androidem do 1200zł
« dnia: Kwiecień 28, 2014, 16:30:57 »
Witam, z góry uprzedzam że czytałem temat z tel do 1000zł, ale jak to bywa z ludźmi, każdy jest inny. Potrzebuje waszej pomocy drodzy koledzy i koleżanki. Chciałbym zakupić tel do 1200zł. Nie wykluczam używek, wręcz nawet chyba zakupie używkę. Tylko, oczywiście... i tu jest problem... nie może to być nic z "Syfu" LG... (mam zegarek sony sw2 i LG go nie lubi, wręcz nie widzi :D ). Tel może być duży, wręcz dobrze by było jak takie 4-5cali ekran. Inaczej, może powiem swoje Typy, a Wy moi drodzy, pomożecie dokładając swoje propozycje.

Typowałem
Sony Z1 - używka
Sony Z- używka/nowy
HTC ONE X - ale troszkę mnie boli design, no jakoś nie mogę się przekonać (bo miałem w ręku parenaście razy, znajomy ma)

I tutaj właściwie koniec moich rozmyślań.Szukam czegoś o parametrach zbliżonych do Z-Z1. Zegarka się nie pozbędę, gdyż jeśli chodzi o moją pracę, to nie wyobrażam sobie już życia bez niego. A i teraz przyszło by zmienić wysłużonego już hd2 na jakiś nowszy model. Propozycje ktoś?

Myślałem nad Note 2, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce, czytaj... samsung lubi mieć swoje akcesoria dla siebie tylko i boję się że zegarka nie polubi... (a gear kupić za tą cene... o nie, nie...)

Z góry dziękuję za Waszą pomoc, każdy pomysł będzie mile widziany!
//PS Mile widziane także informacje od posiadaczy modelów, na co zwracać uwagę kupując używkę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 16:36:03 wysłana przez BigStar »
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2014, 16:46:10 »
samsung wave

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2014, 17:09:00 »
Jeżeli za 1200 PLN udało by Ci się kupić Z1 to się nawet nie zastanawiaj
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2014, 17:21:55 »
Wiesz dużo taniej jest kupować na OLX niż na allegro (często ci sami sprzedawcy, różne ceny), z odbiorem nawet w mieście u siebie (jestem z Łódzkiego). Widziałem gdzieś ofertę za około 1250, czy nawet za 1000zł. Tylko pytanie... na co w tych tel patrzeć żeby kupić, piszą jedno (bez ukrytych wad) a jak ktoś modelu na oczy nie widział (nie miałem okazji się pobawić Z1) to przy tym kupnie, przez to 30min... nie da się bez wcześniejszej wiedzy określić czy tel na bank nie ma wad ukrytych.

Panu od Samsunga wave dziękuję, ale za mały i za słaby parametrami dla mnie. Jestem osobą która używa tel często, internet, jakiś youtube, navi (locus czy inne). A i lubie też na wolnej chwili pograć (ale do tego mam asusu Transformera). Chciałbym też mieć NFC, pomimo że na razie mało operatorów (chyba tylko t-mobile) obsługuje nim płatności. Używałem NFC w domu do przełączania chociażby ustawień przy wejściu do domu i wyjściu. Teraz cierpię na jego brak w tel. Oczywiście LTE jest także mile widziane, bo play u mnie w mieście go obsługuje, a skoro jest to miło by było używać...
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2014, 18:10:53 »
Taaa... za 1000 zł i pewnie stan igła  :E Na takie oferty nawet nie patrz, poza tym na twoim miejscu licytowałbym jakiś telefon (jest taniej niż kup teraz). Jeżeli masz zamiar grać to HOX odrzuć (co prawda nie miałem tego HTC ale miałem LG 4X (ten sam procek) i takie gta VC strasznie przycinało - nie mówiąc już o gta sa (pomijam te gry co są specjalnie robione pod tegre)).  Na co zwrócić uwagę? Jak kupujesz samsunga to zapytać się sprzedawcy, czy nie jest nabita flaga (tzw KNOX). A myślałeś nad HTC One?
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2014, 19:34:48 »
Oooo widzisz, nie myślałem, teraz jednak pomyślę. Rozumiem jak jest, stan igła... pojęcie magiczne i nieosiągalne. Jednak przy Z-tkach jeśli dobrze czytam, to od nowości jest folia (która nie trzeba zdejmować, czy jakoś tak), i drugą sprawą, że kupując na "żywo" będę widział, akurat ryski czy obtarcia są do wypatrzenia w czasie 30min. Trochę mnie rozbija aparat w One... tylko czwórka :/ . Kurdę o tym właśnie pisać jest ciężko przy proszeniu o rady, jestem osobą dość medialną... zdjęcia produktów, czy inne tego typu robię często. Stąd nawet ucieszyłem się z aparatu 13 czy tam 22(nie musiałbym urządzenia drugiego nosić), bardziej mnie zasmucił wyświetlacz TFT w z-tkach, ale trudno, albo coś, albo coś. Rozumiem że ONE kupie nówkę w tej cenie, jakieś ktoś ma zastrzeżenia do tego modelu? Co się w nich często psuje, i ludzie później jako "używany stan bd" sprzedają? Calowo jest OK, 4,7 a 5 to nie jest aż taka różnica. Co więcej, znajoma ma, ale będę się z nią widział dopiero jakoś czwartek :/ . Serdecznie ci dziękuję bo dało mi to do myślenia. Zapomniałem o tym modelu htc


//PS, a nie widzę Ultra pixel technologia, i nówki... ale z chin (podziękuję postoję :P )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 19:57:38 wysłana przez BigStar »
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2014, 15:16:25 »
Podbijam temat, może ktoś też wie coś o phabletach ? Jeśli tak, to które są warte uwagi? (mieszczące się w cenie)
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2014, 22:34:58 »
Może Samsung Galaxy Mega 6.3 :worried:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2014, 17:11:47 »
Note 2 powinien być w cenie do 1200 spokojnie.
Ewentualnie pomyśl o Note 3 Neo.
Naprawdę fajne i mocne maszyny a rysik cuda robi.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2014, 17:31:49 »
Naprawdę fajne i mocne maszyny a rysik cuda robi.

Np rysuje niechroniony niczym ekran w Note 2.

Poza tym tak ok, w przybliżeniu 99,99999% aplikacji zoptymalizowanych jest pod palec.

Mnie rysik przydawał się co najwyżej do mieszania herbaty, bo cuda (zaklęcia) nie działały, a próbowałem wypowiadać słowa z Harry'ego Potter'a.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2014, 22:51:32 »
Właśnie udowodniłeś że nie trzymałeś tego nigdy w ręku, gratuluję.
Rysik w tych urządzeniach działa bez dotykania ekranu i uwierz że w aplikacjach graficznych i notatnikach jest nie do zastąpienia palcem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 02, 2014, 03:50:21 »
Właśnie udowodniłeś że nie trzymałeś tego nigdy w ręku, gratuluję.

To ty udowodniłeś, że bredzisz jak zwykle. Mój Note 2 został sprzedany na aukcji allegro nr 3877536765 w dniu 12 stycznia 2014 r. za kwotę 1300 zł.

Chcesz kopie moich maili z allegro na dowód ? BTW: Cieszę się, że pozbyłem się tego szmelca.

Rysik w tych urządzeniach działa bez dotykania ekranu i uwierz że w aplikacjach graficznych i notatnikach jest nie do zastąpienia palcem.

Tak wierzę ci, ale to dlatego, że w Note 2 precyzja dotyku jest o kant dupy roztłuc.
Wiem ile razy chybiłem w link na Note 2 (i potem posiłkowałem się rysikiem), a ile razy trafiałem w ten sam link na tej samej stronie bez problemu na LG Optimus G Pro.

Note 2 kupiłem m.in. do pracy na pulpicie zdalnym Windows, ale rysik się do tego nie nadaje, bo nie ma tej precyzji którą pamiętam z ekranów oporowych. Nie działa też na rogach ekranu, ani na przyciskach sprzętowych (na przyciski sprzętowe trzeba naciskać palcem, trzymając rysik w tej samej ręce).

Note 2 kupiłem za radami tępych gimbusów z forum Android. Sprzedałem miesiąc później, gdy pojawiły się pierwsze wypalenia na niebieskim ekranie (fakt że świecił po kilka-kilkanaście godzin dziennie raz na 2 dni).

Później kupiłem LG Optimus G Pro i zrozumiałem jaki Note 2 to był syf!

Wrażenia takie:

1. Ekran. IPS z fullHD na LG ma obraz dużo ładniejszy, ostrzejszy o bardziej naturalnych barwach niż AMOLED na Note2, gdzie kolory są przejaskrawione.
Widać to szczególnie jak się puści film fullHD z krajobrazami na jednym i na drugim. Ekran LG to po prostu inna liga.

Na pulpicie zdalnym Windows też da się wszystko odczytać na pełnym ekranie na LG, czego nie mogę powiedzieć o Note 2.

Ponadto wyświetlacz LG ma ochronę Gorilla Glass 2, a Note 2 (wbrew temu co podają niektóre specyfikacje) nie ma ochrony i można go zarysować nawet rysikiem, jeśli używa się go intensywnie.

2. Dotyk. Na LG dotyk jest precyzyjniejszy niż na Note 2.

Na LG lepiej mi się pracuje na pulpicie zdalnym Windows (na oficjalnej aplikacji Microsoftu) przy pomocy palca i gestów, niż rysikiem na Note 2 (to jest dopiero paradoks!).
Z rysikiem na Note 2 nieraz przekopiowałem katalogi nie tam gdzie trzeba, bo.... chybiłem na pełnym ekranie. A powiększanie i pomniejszanie ekranu palcami (jednocześnie trzymając w ręku rysik) nie jest ani trochę wygodne.

3. Wymiary. Wymiary LG są nieco mniejsze niż Note 2, co przy takich telefonach (które i tak są niewygodne) robi różnice. U mnie LG lepiej trzyma się w dłoni, a Note 2 już irytował wielkością (nie mam zbyt dużych dłoni).

Co ciekawe Note 2 jest większy nawet od swego następcy (Note 3), mimo mniejszego wyświetlacza. Note 2 jest po prostu za duży.

4. Wykonanie. Samsung używa tandetnego plastiku, co sprawia wrażenie telefonu-zabawki. LG sprawia wrażenie znacznie bardziej profesjonalnego, wręcz biznesowego i jest bardzo dobrze spasowany.

5. Oprogramowanie. Samsungowe nakładki TouchWiz, jak powszechnie wiadomo, zamulają telefony (także Note 2). Można wgrać CyanogenModa, ale tu jest niemiła niespodzianka: okazuje się, że na Samsungach nie działa część funkcji (np HDMI, bezprzewodowe przesyłanie obrazu, NFC).
Także albo mamy telefon powolny i zaśmiecony (z oryginalnym oprogramowaniem Samsunga) albo szybki, ale wykastrowany (z alternatywnym CyanogenMod'em). Nie znalazłem żadnego porządnego ROMu na Note 2.
Na LG jest lepiej i na CyanogenMod'zie działają wszystkie funkcje, a telefon posiada pełne wsparcie ze strony jego twórców. Oryginalne oprogramowanie LG też jest w miarę czyste, a niechciane rzeczy można odinstalować z root'em bez utraty gwarancji (nie ma Knox'a jak w Samsungach).


I powiedz mi kolego daras jaki jest wspaniały ten twój Note 2 ? Albo w porównaniu z czym ? Z zestawem do słuchania radia maryja ?

Ci którzy chwalą ten sprzęt, g...o innego w rękach mieli. Kup sobie LG Optimus G Pro, poużywaj przez miesiąc. To ci się odechce tego szmelcu Note 2. Z rysików też się wyleczysz. To było dobre 10 lat temu. Dzisiaj to jest uwstecznianie się - zamiast iść w gesty i wielodotyk, wracamy do rysików z czasów Palma i Windows Mobile.
Tyle, że tamte systemy były przynajmniej zoptymalizowane pod rysik. Android został wymyślony do obsługi palcem, a tylko niektóre (głównie te samsungowe) aplikacje wspierają rysik. Tyle, że (jak już wspomniałem) trzymanie rysika i używanie wielodotyku to istna sztuka akrobatyczna palcami. Zero wygody.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 03:53:51 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2014, 14:47:57 »
Coś tam było o nobilitacji przez dyskusję ale mogło by być obraźliwe...
Dałem się wciągnąć, przepraszam.
Nie powielaj tylko proszę bzdur wyczytanych w sieci bo robisz z siebie pośmiewisko.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2014, 15:15:18 »
Nie daras, to akurat moje własne doświadczenia i porównania telefonów, które miałem w rękach.

W sieci wyczytałem, że "och ach Note2 to kultowy telefon, sypiam z nim i kocham się z nim". Oczywiście przesadzam, ale nie za wiele.
Poczytaj komentarze na forum Android to sam zobaczysz.
Przez takie komentarze człowiek traci tylko forsę, a niczego się nie dowie. Przede wszystkim nie dowie się o wadach lub, że na rynku istnieje jednak coś lepszego niż Samsung.
W dzisiejszych czasach obiektywnych komentarzy jest jak na lekarstwo, bo każdy chwali to co ma. O sponsorowanych artykułach nie wspomnę.
Mało jest chłodnego podejścia.


Jedyna w miarę obiektywna dyskusja jest na XDA i podobnych, ale tam nie piszą gimbusy, które zakochały się w pierwszym smartphone'ie na urodziny od rodziców.
I nie żebym kogoś celowo obrażal, ale tak po prostu jest. Sam byłem młodzikiem i pamiętam, jak kiedyś elektronika służyła dla szpanu ("kto miał najlepszy sprzęt, ten rządził"). Na największych forach tacy ludzie mam wrażenie, że piszą.

ps.
Która rzecz o Note2 przeze mnie napisana jest nieprawdą? Że ma większe wymiary od Note3 i LG Optimus G Pro? Ze nie ma gorilla glass? Że to tandetny plastik? Że TouchWiz muli (zwłaszcza po czasie)? Że amoledy się wypadają na długotrwałym wyświetlaniu stałych elementów? Że CyanogenMod ma niepełne wsparcie i nie działa cześć rzeczy? Że Android jest zoptymalizowany pod palec i większość apek nie rozpoznaje rysika (traktując go jak palec)?
Wszystko to prawda, którą można z łatwością udowodnić.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 15:30:33 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 02, 2014, 16:29:42 »
Powielasz mity powtarzam po raz kolejny.
GG niby się nie rysuje, ale wystarczy szew skórzanego etui aby go porysować. :E
Interfejs samsunga zamula?
Gdzie?
Mam galaxy Xcover 2 na stocku, słabizna co?
Nie zauważyłem żadnego mulenia.
Twoje rewelacje co do Note 2 tez jakoś dziwnie mi umknęły.
Fakt, Note 3 miał wadę.
Był delikatny, jak dla mnie zbyt delikatny, dlatego przesiadłem się na Xcovera.

Tak, android jest przystosowany do palca ale chyba nie wiesz że rysik i soft Notów ma dodatki umożliwiające bardzo komfortową i produktywna pracę z rysikiem.
W przypadku gdy jednak zaczniesz używać gwoździa porysujesz tylko ekran zamiast cokolwiek zrobić.


Ale, zawsze możesz polecić założycielowi wątka inny, lepszy sprzet.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2014, 16:59:02 »
Po dłuższym czasie i intensywnym używaniu potrafi klatkować nawet na ekranie głównym. Prosto z pudełka jest ok, ale nie da się tego porównać do CyanogenMod, który jest demonem szybkości, stabilności, jest czysty (brak śmieć-aplikacji w tle) i nigdy nie zwalnia.

GG też można zarysować, ale to nie znaczy, że lepiej nie mieć nic (żadnej ochrony).

Na wbudowanym sofcie note kończy się funkcjonalność rysika. Aplikacje firm trzecich, a to dla nich kupuję Androida, praktycznie go wogóle nie obsługują, traktując rysik jak palec (co burzy jego ideę).

Już to zrobiłem. Ja bym Note2 nie kupił drugi raz. Szkoda tych 1200 zł.

ps.
Ekran wg inżynierów Samsunga został opracowany na min. 2 lata typowej pracy, bo po tym czasie ludzie zwykle zmieniają telefon.
Dlatego większość ludzi wypaleń nie doświadcza. Ale wystarczy nietypowe używanie (nawigacja w aucie) albo dłuższe (np wyeksploatowane używki z drugiej ręki) i już z problemem staje się realny.
Wymiana wyświetlacza zaś nieopłacalna, telefon do kosza. Z pewnością nie jest więc to sprzęt na dłużej.





« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 17:01:49 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2014, 17:10:35 »
Hmm, doświadczyłem Cyana na wielu urządzeniach i na żadnym nie działał jak powinien.
Brak wsparcia dla podstaw jak obsługa aparatu, wywalające się na starcie aplikacje, po kilku tygodniach system działa tak wolno że samo przechodzenie między aplikacjami stanowi problem...
Samsung ma chociaż magiczny przycisk "wyczyść pamięć" w menadżerze zadań.

Poleciłeś LG, czyli to czego założyciel wątku napisał że na pewno nie kupi.
Nie dziwię się, LG mogę sobie kupić monitor ale nie telefon.

Ochrona a raczej jej brak na ekranie Cię martwi?
Pół roku temu kumpel odkupił ode mnie Note 2 i do dziś nie ma żadnej rysy.
We własnym interesie i dla własnego komfortu pracy na którą znacząco wpływa widoczność ekranu polecam nakleić matową folię.


Jakieś źródło rewelacji na temat zamierzeń inżynierów samsunga odnośnie ekranu?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2014, 17:25:26 »
CyanogenMod 11 M5 na LG Optimus G Pro działa wyjątkowo stabilnie. Mówię to jako osoba przechodząca z BlackBerry, a więc mająca naprawdę wygórowane wymagania w tym temacie.

Wsparcie sprzętu jest pełne na praktycznie wszystkim co znane, poza chrzanionymi samsungami, które działają w pełni tylko na stocku.
Jednak stock z czasem muli i większość znanych mi zarażonych do Androida osób,  zaczyna swoją śpiewkę: kupiłem flagowego Samsunga i po jakimś czasie... wiadomo.
Poza tym ponad połowa stockowych aplikacji na Samsungu to zwykły crapware, którego w dodatku nie da się odinstalować bez roota i utraty gwarancji (Knox).

Co do ekranów AMOLED to wkleję ci źródła jak będę w domu i je odszukam.

ps.
A takie uprzedzenia lub zamiłowania co do marek, to myślałem, że kupowanie za napis lub jego brak skończyło się w latach 90-tych. O ile uważasz sie za człowieka inteligentnego.
Bo jeśli nie to poproś w serwisie, żeby ci wypolerowali logo i nakleili inne. Dupa cię przestanie boleć i sprzęt przyspieszy.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 17:30:07 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2014, 18:29:37 »
Skoro nie kupujesz dla marki to polecam http://www.aliexpress.com/
Może przestaniesz pleść brednie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 02, 2014, 19:01:57 »
Nokia, BlackBerry, Sony-Ericsson, Samsung, HTC, LG, nawet kiedyś Siemens miały swoje wzloty i upadki. Miały swoje kaszany i perełki. Miałem telefony wielu marek.

Chińczyki też nie wszystkie są jednakowej jakości. Laptopa Lenovo masz?

To ty pleciesz brednie i traktujesz markę jak jakiś znak krzyża, symbol religijny. To jest dla mnie ograniczenie umysłowe - nie oceniam sprzętu, ważne, że ma pobłogosławione logo na obudowie.
Na tej samej zasadzie ludzie do dziś kupują nokie i płaczą, że ms pozbywa się tego loga, a przecież było ono synonim jakości. Ten sam sprzęt, stworzony przez tych samych ludzi, nie ma loga, płacz.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 19:17:10 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2014, 07:44:56 »
Źle interpretujesz, są po prostu marki od których się trzymam z daleka.
Kupisz laptopa marki acer albo hp?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2014, 16:34:47 »
Mam wieloletni HP/Compaq, który działa do dziś. Kiedyś to były bardzo niezawodne laptopy i kupiliśmy kilka na firmę.

To później marka HP się zepsuła.

Z resztą Lenovo też bywa różnie. Kolega kupił kiedyś ThinkPad R61 i bardzo narzekał, nawet zawiasy mu szlag trafił + wiele pomniejszych usterek.
W tym samym czasie ojciec mój  kupił droższego X61 o tej samej specyfikacji. Używał go ojciec, potem ja, a teraz brat. Zero problemów - teraz chodzi na Win7 x64.

Każda firma która robi dobry sprzęt, potrafi zrobić też tandetę. To zależy od ceny, na jaki rynek kierowane.
Niektóre firmy stawiają tylko na tandetę, ale to po części dlatego, że stawiają na taki rynek - byle taniej.
Chiński Foxconn robi iPhone'y, wyprodukował też moją nawigację HP, która od lat służy mi bez szwanku, ale produkuje też tandetę (jak trzeba, jak mają zlecenie byle taniej).

Z Nokia było to samo - miałem jej telefony, które się rozłaziły w rękach oraz takie, które są niemal wieczne.
Tak samo jest z samsungiem tak samo jest z LG i wieloma innymi.
Tyle, że Samsung jako prawie monopolista androidowy, jedzie coraz bardziej na renomie i staje się anty-konsumencki (knox, blokady regionalne, zaśmiecony Android).

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2014, 07:47:41 »
Widzisz, HP Compaq to firma wchłonięta jak nokia.
Był Compaq - mocny i trwały, konkurencyjny pod każdym względem dla legendarnego IBMa, potem HP zaczęło psuć symbol aż uznało że nie jest wart markowania produktów.
Nokii nigdy nie ceniłem, zawsze miałem problemy z nokiami bo wiecznie coś mi w nich nie pasowało albo czegoś brakowało a symbian wielce chwalony po dziś dzień doprowadził do jej upadku.

Tak jak Lenovo czasem wypuści jakiegoś babola tak z podobną częstotliwością HP czy acerowi zdarzy się go nie wypuścić.
Dlatego niektóre marki omijam szerokim łukiem i nawet nie biorę pod uwagę przy zakupach.
Do LG nic nie mam ale zdecydowanie wolę Samsunga.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 04, 2014, 23:49:51 »
Jakieś źródło rewelacji na temat zamierzeń inżynierów samsunga odnośnie ekranu?

1. Jak obiecałem:

Cytuj
Dlaczego Samsung użył ekranu PenTile w Galaxy S3?

Philip Berne, jeden z przedstawicieli Samsunga wytłumaczył, że niebieskie piksele w matrycy AMOLED mają tendencję do wypalania się znacznie szybciej od zielonych i czerwonych. W sytuacji gdy wszystkie trzy piksele pracują jednakowo (RGB) doszłoby do sytuacji, że ekran przestałby wyświetlać kolory korzystające z przestrzeni niebieskiej. Tymczasem PenTile ma przewagę zielonych punktów, które są dużo bardziej trwałe i przejmują większą część pracy wydłużając efektywną żywotność takiego wyświetlacza. Zważywszy, że większość kupujących flagowe telefony zamierza użytkować je przez średnio 2 lata – Samsung upewnił się, że ekrany wytrzymają ten okres, bez jakiejkolwiek utraty jakości.
Źródło: http://internetzona.pl/2012/05/11/dlaczego-samsung-uzyl-ekranu-pentile-w-galaxy-s3/, ale pełno tych informacji w innych miejscach w sieci, bo to żadne arkana dla znawców tematu.


2. A tutaj masz przykład wypaleń na Note 2, udokumentowany zdjęciami, po aż 90 dniach: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2356345

Jeśli myślisz, że to fake, to przypominam, że mi też się wypalił - jeszcze szybciej. Tyle, że mnie wypaliły się narazie tylko niebieskie sub-pixele.

Z resztą pełno znajdziesz podobnych historii w sieci. Wszystko zależy od sposobu (intensywności) użytkowania i częstotliwości używania statycznych elementów obrazu.


3. Dalej, za Wiki:

Cytuj
The organic materials used in AMOLED displays are very prone to degradation over a relatively short period of time, resulting in color shifts as one color fades faster than another, image persistence, or burn-in.
Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/AMOLED



Do LG nic nie mam ale zdecydowanie wolę Samsunga

A mogę pytać W CZYM samsung się tak wyróżnia ?
Bo pomijając serię Note, która posiada jakieś tam autorskie rozwiązania (wielooknowość, rysik, aplikacje dla rysika), to nie widzę nic od Samsunga, co wyróżniałoby się jakoś szczególnie pozytywnie na tle konkurencji.

W czym Samsung jest lepszy ?
- Wykonanie ?
- Trwałość ?
- Wygląd ?
- Możliwości ?
- Szybkość pracy ?
- Czas pracy na baterii ?

We wszystkich powyższych kategoriach znajdziesz lepszą ofertę konkurencji.

No chyba, że miałeś w rękach flagowce: Nexus 5, LG G2, LG Optimus G Pro, HTC One, HTC One M8, Sony Xperia Z2 i Samsumg Galaxy S5 - znasz ich wady i zalety (takie jak czas pracy na baterii w różnych warunkach, trwałość, solidność, wykonanie, niezawodność, szybkość) i świadomie stwierdzasz, że Samsung jest najlepszy.

Wtedy zwracam honor.

A tak to wg mnie jesteś jak jeden z tych kolesi "Jak telefony, to tylko Nokia"... reszta się nie liczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 00:17:15 wysłana przez overconscious »

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2014, 09:26:45 »
Note 2 odpada raczej ( nie mogę się do szajsunga przekonać). Note 3... nie wiem, wciąż myślę, ale może nie być na moją kieszeń. O ile note 3 bawiłem się, chwilę, o tyle serdeczny przyjaciel ma i używa codziennie, nie narzeka przy tym. Jednak jest to samsung... pionier w nazywaniu starych technik swoimi własnymi i innowacyjnymi. Wybaczcie Panowie, ale może jakieś więcej rady? Overconscious uprzedam LG odpada, zarówno marka jak i wykonanie tych telefonów (plus brak optymalizacji sprzętu zewnętrznego , czytaj zegarek SW2).
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2014, 10:03:31 »
Jeśli Z1 jeszcze nie można kupić za te pieniądze (nie śledzę jego cen) to pewnie za chwilę będzie można. Bo po pierwsze to Sony, które traci wyjątkowo szybko na wartości,  po drugie wchodzi Z2, co zawsze skutkuje spadkiem ceny poprzedniego modelu.

Opowieści kolegi overconscious nie komentuje, bo już się z nim kilkukrotnie kłóciłem w tym samym temacie. Miałem Samsunga SII, SII, SIV, wszystkie Note'y itd i nigdy mi się nic nie wypaliło. Każdy producent ma mniej i bardziej udane partie, wadliwe egzemplarze, itd. Po to jest gwarancja, żeby zwrócić jak się coś zwali. Miłością do LG nie pałam choćby za olanie flagowego ów czas 4X, który był moją największa porażką zakupową (spadek ceny o 50% w 3 miesiące). Miałem G2 i mi się podobał, ale denerwuje mnie brak microSD, miałem Nexusa5 i ogólnie mnie rozczarował, bo po prostu niczym du*y nie urywa. Obecnie mam Note3 i z ręka na sercu uważam go za swój najlepszy smartfon do tej pory, a miałem naprawdę dużo urządzeń i mam spore porównanie. Nie jest to też sprzęt bez wad (jak każdy), ale ma ich moim zdaniem najmniej z obecnie oferowanych zabawek.

BTW: czy do poprawnej współpracy ze SW2 nie musisz mieć sprzętu Samsunga? Bo jeśli tak, to pole manewru mocno się zawęża. Poza wspomnianym Note2 jest Galaxy S4, do kupienia również w i9506 z nowszym Snapdragonem 800.

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2014, 11:34:25 »
nie, nie... to nie smart gear od samsunga, tylko Smart watch 2 od sony. Prócz nie lubienia LG (winna LG z tego co się orientuje, poprostu podejście "puscimy swoje zegarki i tylko one maja  dzialac") to łączy się przez bt i nfc z każdym innym modelem który miałem w łapce, w tym z note 3 i wspomnianym wczesniej ONE, ONE X. Prócz samego faktu nie łączenia, to LG u mnie odpada, z powodu jakości do ceny (nie uważam tej firmy za dobrego producenta sprzętu hight end). Najwyższa bolączka że NOTE 3 nie dostanę za tą cenę niestety :/ Muszę mocno rozważyć jednak wstrzymanie się może. Tylko że ten telefon co mam teraz chyba młotkiem potraktuje... bo nie wytrzymam. Nie wiem, nie wiem... muszę przemyśleć i w razie co może HD2 reanimować do czasu nabycia czegoś... :/
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2014, 12:20:32 »
podepnę się tutaj  :mrgreen:

Warto kupić nówke s3 LTE czarnego za 850zł?
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2014, 15:35:27 »
Opowieści kolegi overconscious nie komentuje, bo już się z nim kilkukrotnie kłóciłem w tym samym temacie. Miałem Samsunga SII, SII, SIV, wszystkie Note'y itd i nigdy mi się nic nie wypaliło.

Z zastrzeżeniem, że zmieniasz sprzęty co pół roku - rok i to już praktycznie zamyka cały temat twoich doświadczeń.

To nie jest kwestia wadliwych partii, a wadliwej technologii.

Ile znasz wypalonych LCD ? W firmach są takie monitory - rano się je włącza, po 8 godzinach wyłącza. Obraz głównie statyczny. Mija parę lat, wypaleń brak.
Ile znasz wypalonych nawigacji GPS, które używane są przez zawodowych kierowców i mają statyczny pilotaż ? Zero.
A wypalone S2, S3 - bez problemu kupisz nawet na allegro.

Nawet w instrukcji każdego Samsunga jest ostrzeżenie, żeby nie zostawiać na statycznych obrazach na dłużej, bo mogą powstać duchu lub wypalenia.

PS.
Wadliwe partie to zupełnie inna sprawa. To się zdarza, ale wtedy defekty są od razu, a nie na skutek częstego świecenia statycznych elementów (i w miejscach tych statycznych elementów).

Ja miałem dość późną partię Note 2 z Playa, a wypaliła się i tak. I wypalił się subpixel niebieski, tak jak pisał przedstawiciel samsunga i tak jak piszą na Wiki (niebieski wypala się 5x szybciej niż czerwony i 10x szybciej niż zielony).

Prócz samego faktu nie łączenia, to LG u mnie odpada, z powodu jakości do ceny (nie uważam tej firmy za dobrego producenta sprzętu hight end).

Ja też nie, ale pewnie nie miałeś LG Optimus G Pro w ręce (solidnie, idealnie wykonany, z doskonałym obrazem).
Choćbyś na siłę chciał, to się do niczego nie doczepisz.
Samsungi wyglądają przy nim jak odpustowe zabawki.

Gdybym do LG G Pro miał jakiekolwiek ale, to sprzedałbym go równie szybko jak Note 2. Ale zostawiam go na trwałe, bo nie znalazłem na rynku sensownej alternatywy (do każdego sprzętu miałem jakieś ale - np programowe przyciski, brak microSD, AMOLED, kiepskie wykonanie, itp.).
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 15:41:52 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2014, 15:53:09 »
Note 2 odpada raczej ( nie mogę się do szajsunga przekonać). Note 3... nie wiem, wciąż myślę, ale może nie być na moją kieszeń. O ile note 3 bawiłem się, chwilę, o tyle serdeczny przyjaciel ma i używa codziennie, nie narzeka przy tym. Jednak jest to samsung... pionier w nazywaniu starych technik swoimi własnymi i innowacyjnymi. Wybaczcie Panowie, ale może jakieś więcej rady? Overconscious uprzedam LG odpada, zarówno marka jak i wykonanie tych telefonów (plus brak optymalizacji sprzętu zewnętrznego , czytaj zegarek SW2).

Nie pomyliłeś się przypadkiem?
To Apple siedzi w patentowym i szpera co by tu jeszcze opatentować nie licząc oddychania, koła i wytwarzania tlenu przez rośliny i wiecznie sądzi się z Samsungiem że niby coś im ukradli.

overconscious, powyżej masz wypowiedź użytkownika który może powiedzieć to samo co ja.
On bo miał, ja bo .. nie wązne.

Pokaż mi nowy równie odporny telefon jak Xcover 2, żeby działał cywilizowanie, nic mu nie brakowało i kosztował mniej jak tysia.


BTW, Ty naprawdę trzymasz telefony dłużej niż obejmuje go gwarancja?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...