Telefonik z Androidem do 1200zł

  • 63 Odpowiedzi
  • 12299 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 11, 2014, 01:56:34 »
Mam e-inka w domu.
Nie ma podświetlania więc zdatny dla mnie tylko jako podstawka do piwa.
A co do wydajności to dopiero byłeś zwolennikiem laptopów na poziomie PIV, co się zmieniło przez te kilka tygodni?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 11, 2014, 03:08:30 »
Mam e-inka w domu.
Nie ma podświetlania więc zdatny dla mnie tylko jako podstawka do piwa.

W zwykłej książce też nie mam podświetlenia. Co nie zmienia faktu, że jak przeczytam parenaście lub więcej stron książki to oczy domagają. Jak przeczytam parenaście lub więcej stron na LCD, to oczy łzawią i błagają o litość.

Dobry e-Ink imituje zaś prawdziwy papier niemal idealnie (czytelność, kąty widzenia, przyjazność dla wzroku). Czytników nie wymyślono bez powodu i ludzi nie kupują Kindle'i i innych bez powodu.

PS. Może masz jakiś e-Ink starego typu. Nie każdy jest jednakowy - jest to opisane na stronie swiatczytnikow.pl

A co do wydajności to dopiero byłeś zwolennikiem laptopów na poziomie PIV, co się zmieniło przez te kilka tygodni?

Nic się nie zmieniło. Po prostu stary laptop ma wystarczającą już wydajność (lata ewolucji rynku PC), a nowy Android jeszcze nie.
Przykład ? Wejdę na jakąś stronę co ma 300 komentarzy w Disqusie na moim starym laptopie z WinXP/Firefox i na nowym Androidzie.
Stary laptop sobie gładko daje radę, a Andek potrafi złapać przycinkę, czasem nawet solidną.

No to którą wydajność mam akceptować, a którą mam krytykować ?  Laptop = sprzęt dojrzały, smartphone/tablet = sprzęt rozwijający się. Trudno to pojąć ?

Pralkę też wymieniasz ? Nie ? Dlaczego ? Odpowiem ci: bo to sprzęt dojrzały, tak jak współczesne laptopy.
Ewolucja pralek dawno się skończyła. Teraz to udziwnienia i pierdoły. Więc dopóki działa, trzymasz starą - jak każdy człowiek. Żaden sprzęt nie ewoluuje ciągle, w równym tempie i w nieskończoność.

Pieniądze inwestuję zaś tam gdzie widzę wyraźny postęp/ulepszenie odczuwalne w moim codziennym użytkowaniu, a nie tam gdzie namawia mnie sprzedawca reklamujący udziwnienia.


BTW: A wydajności tych starych Andków 512 MB, to sobie nawet nie chcę wyobrażać. To mogła być konkurencja kiedyś dla Symbiana, ale dzisiaj....
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2014, 03:12:09 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 11, 2014, 16:48:17 »
Tak Ci przeszkadza jak trochę dłużej ładuje stronę?
Z tego co zauważyłem i tak działa to płynniej niż PC z PIV i 1GB ramu.

Połączone: Maj 11, 2014, 16:50:21
A co do czytania, to kilkadziesiąt książek przeczytałem na telefonie czy tablecie.
Nie mam czasu wysiadywać godzinami więc czytam w wolnych chwilach i nawet jak się godzinę czy też 3 udało posiedzieć to nie odczuwałem dyskomfortu.
Może potrzebny Ci okulista?
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2014, 16:50:21 wysłana przez daras28-82 »
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Telefonik z Androidem do 1200zł
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 19, 2014, 13:37:35 »
Temat do zamknięcia, serdecznie Wam dziękuję za pomoc. Zakup zakończony został Samsungiem Galaxy NOTE 3, udało się w świetnym stanie, za dobrą cenę. Jeszcze raz dziękuję. Oby mi służył długo i dobrze.
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"