Telefon na abonament. N95? N96?

  • 4 Odpowiedzi
  • 767 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Telefon na abonament. N95? N96?
« dnia: Wrzesień 10, 2008, 07:27:01 »
Panowie! Proszę o radę :)

Od paru lat jadę na jednym z podstawowych modeli Nokii. Jednak ceny pre-paida już mnie przygniatają do ziemi, więc postanowiłem przerzucić się na abonament. Jednak wiąże się to z wymianą komórki. Cena nie gra roli. Będę celował w najwyższy pułap. Poczytałem trochę opinie o głośnym iPhonie 3G oraz o nadchodzącej N96, i chyba najlepszym rozwiązaniem wydaje się N95 8GB. Przepraszam za ignorancję, ale w zasadzie ograniczyłem się do recenzji Nokii. Jeśli ktoś ma inne pomysły, to zapraszam do dyskusji.

Drugie pytanie dotyczy opłacalności. Operator (T-Mobile) na początek życzy sobie 50€ (165zł) wpłaty za komórkę. Do tego abonament wyniesie 25€ (82zł) za 250 darmowych minut. Przejrzałem ofertę polskich operatorów i cena wydaje się niewygórowana - Orange ceni się na 75zł za 150 minut.

Jeszcze celem wyjaśnienia... Obecnie płacę 29c/min. W abonamencie będzie to około 12c/min. Kontrakt podpiszę na dwa lata w granicach 20-25€/m-c. W połowie września ma być premiera N96, więc liczę, że będzie o niej więcej wiadomo, oraz że N95 spadnie z ceny. Może za euro ją puszczą?

Co myślicie o całym przedsięwzięciu? A może jednak warto poczekać i dopłacić do N96?

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: Telefon na abonament. N95? N96?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2008, 11:54:34 »
"Podstawowy model nokii" - czyli telefon, który tylko dzwoni i SMSuje (i jest prawdziwym telefonem, a nie czymś innym gdzie GSM to dodatek)?
Czy potrzebujesz urządzenia takiego jak N95?

Generalnie mogę powiedzieć tak (to moja opinia) - jak chcesz multimedialną zabawkę z dodatkiem jakiegoś tam biura i telefonu - nokia jest super. Robi bardzo ładne zdjęcia, odtwarza dobrze muzykę czy filmy.

Jak potrzebujesz czegoś bardziej profesjonalnego (bardziej "biurowego") - zastanów się nad jakimś PPC (Asus, HTC, Gigabyte, Eten i inne).

Osobiście jako urządzenie "pro" polecam HTC (z nowych Diamond, Polaris, Touch Pro, starsze - i nie koniecznie gorsze! - Hermes, Trinity, Touch, Touch Dual). Jako aparat/odtwarzajke multimediów - bierz Nokię.

Co do N96 - ciężko coś powiedzieć. Sam napisałeś, że jeszcze nie ma jej na rynku... N95 8GB jest już sprawdzonym modelem i chwalonym przez większość użytkowników. I nie sądzę, że N96 zaoferuje coś innego niż N95 poza zmienionym wyglądem i innymi parametrami technicznymi, których i tak w codziennej pracy nie zauważysz. I nie czekaj! Bo tak można w nieskończoność... Może stanieje, a może nie. Jak stanieje - to zapowiedzą kolejną nowość - i też poczekaj, bo jeszcze stanieje. I tak w kółko... Potem święta - może promocja będzie lepsza? Potem nowy rok - pewnie dadzą lepsze warunki...

Chcesz mieć nowy aparat, masz kasę - kupuj i tyle. Elektronika w dzisiejszych czasach leci na łeb na szyję więc czekanie mija się z celem.
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Telefon na abonament. N95? N96?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2008, 12:19:41 »
"

Chcesz mieć nowy aparat, masz kasę - kupuj i tyle. Elektronika w dzisiejszych czasach leci na łeb na szyję więc czekanie mija się z celem.

Czekając nigdy nie kupisz nowego, ja zgadzam się z przdmówcą jeśli potrzebujesz faktycznie profesjonalnego urządzenia wybierz coś z windows mobile, albo przynajmniej nokie z pełna klawiatura, bo o ile klawisze 1-9 są ok do SMS-ów to już do napisania maila nie za bardzo.
Z noki może być jeszcze e71

I nie czekaj

Odp: Telefon na abonament. N95? N96?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2008, 16:40:33 »
Dobra, czekać nie będę ;)

@misiooo, moja 2600 wpasowuje się dokładnie w opis, który podałeś (aż musiałem baterię wyjąć, żeby przypomnieć sobie model :P).

Przenośnego środowiska biurowego nie potrzebuję, od tego mam laptopa. Chodzi o to, że skoro już mam być przywiązany przez abonament, to chcę na tym jak najlepiej skorzystać. Codziennie ponad godzinę spędzam w pociągu, więc przydałaby się jakaś muzyczka w słuchawkach czy nowy odcinek Prison Break'a.
Popytałem dzisiaj w mieście. N96 ma wejść na tutejszy rynek razem z europejską premierą, tj. pierwszego października. Wprowadzi ją T-Mobile. O cenach oczywiście nic nie mówią. Jak dla mnie to tylko szkoda tej pojemności/karty rozszerzeń. Telewizji i tak nie będę używał (abonament +10€).

W cenie N95-2 mogę mieć też HTC Diamonda. Myślicie, że jednak bardziej jego warto? Z wyglądu kompletnie mi nie odpowiada, ale design nie jest teraz najważniejszy... Siostra bawi się od roku TyTn i nie za bardzo mi on podszedł. Za 50€ więcej z góry mogę mieć Omnię. ALe wciąż dotykowy ekran mnie nie przekonuje...

Chyba się przekonałem do N95.
Żeby zreasumować: Nie warto czekać tych 3 tygodni na N96, żeby cena N95 spadła?
A co powiedzie na produkty Samsunga i LG? Na każdym przystanku w oczy bije teraz plakat nowego aparatu tego pierwszego producenta...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2008, 20:22:37 wysłana przez Amfidiusz »

Odp: Telefon na abonament. N95? N96?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:35:07 »
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. Właśnie wróciłem z nowiutką N95 8GB. Mam nadzieję, że nie będę żałował :D