Tani i solidny telefon do nawigacji

  • 13 Odpowiedzi
  • 16206 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tani i solidny telefon do nawigacji
« dnia: Październik 16, 2014, 13:50:26 »
Witam serdecznie, jako że kiedyś udzielałem się na tym forum, mam do Was zaufanie i mam nadzieje że pomożecie mi coś wybrać :)
Niestety moje konto na tym forum zniknęło ;c
Otóż, potrzebuje kupić telefon, na którego mam wydać jak najmniej więc będzie to używka.
Cena - nie chciałbym aby przekroczyła 250zł.
Do czego będzie używany?
Głównie dzwonienie i smsowanie, lecz dochodzi nawigacja - piesza jak i samochodowa.
Od razu zaznaczę, że granie w gry, robienie zdjęć, nagrywanie filmów mnie nie interesują.

Ekran:
Jeżeli do nawigacji, to bym był za większym ekranem, jeżeli sam dotyk ma być to w miare dobry, by nie było problemu z pisaniem sms`ów, może że jakiś slider? Fajnie by było, gdyby w słoneczny dzień było coś na nim widać :D

System, aplikacje i nawigacja:
1.Jaki system? Nie mam pojęcia. Najważniejsze by chodził jak najszybciej się da i mógł mieć możliwość instalacji aplikacji:
a) jakdojade - na mojej Nokii 500, gdy ją zminimalizuje a następnie chce ją odminimalizować(?) to muszę czekać ok 30sek... więc wymagam aby przyszły telefon tak długo nie myślał. Jeżeli jest inny program, tak samo dobry lub lepszy od tego, proszę o polecenie.
Przeprowadziłem się, jeszcze na tyle rozkładu jazdy lokalnego transportu zbiorowego nie znam i  samego miasta by poruszać się po nim samodzielnie.
b)program do nawigacji - nie straszne jest mi pobieranie danych z internetu, więc chciałbym, aby program od nawigacji pobierał informacje odnośnie remontów dróg, objazdów i ruchu ulicznego, które będzie uwzględniał przy wyborze trasy, lecz mapy miał w sobie. Podobno najnowsze darmowe google mapy tak mają, prawda to?
c) Na chwile obecną nic więcej nie wymagam, jeżeli telefon by miał kamerę z przodu, to wtedy programy do komunikacji (np. viber, skype), czasami mógłby mi się przydać klient ssh czy ftp, lecz nie jest to ważnym kryterium przy wyborze telefonu.
Internet
Bardzo rzadko surfuje po necie, więc nie wymagam super szybkości transferu od telefonu, czasami może służyć jako AP, tak samo rzadkie sprawdzanie facebooka (bardziej korzystanie z czatu, lecz do tego mogę wykorzystać jakiegoś klienta)
Obudowa
Więc tak - czym bardziej wytrzymała tym lepiej - nie jestem osobą która z telefon traktuje jak jajko, czy zakłada jej ubranka.

Dodatkowo, fajnie gdyby posiadał wyjście na słuchawki Jack 3,5mm, slot kart pamięci microsd - czasami chciałbym z niego posłuchać muzyki, też proszę wziąć pod uwagę, by jakość dźwięku była jak najlepsza (chociaż nie wiem, czy jest jakaś różnica w telefonach słyszalna)
Bateria
Chce by wytrzymała 8-10h, przy średnio włączonej przez 1,5h nawigacji, w tym połączenie z internetem (więc pewno jakieś 3G), troche dzwonienia i smsowania.

Coś takiego się znajdzie?
Aktualnie jestem bardzo zacofany w telefonach i ich możliwościach

pozdrawiam,

*

Offline Modrzey

  • 29
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2014, 19:51:53 »
Polecam HTC Leo. Można znaleźć w dobrym stanie 250-300. 4,3 cala i 1 GHz daje rade.

Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2014, 21:43:07 »
Na pokładzie siedzi Win Mobile, aczkolwiek przeczytałem iż jest możliwość wgrania Androida, Windows Phone czy MeeGo.
WM to już troszkę antyk, o Androidzie czytałem że najlepiej do 2.x wgrywać, a z tego co wiem to teraz jest 4.x? Nie znam się na androidach, nie wiem jakie skutki będą z powodu starej wersji systemu.
Telefon mi się podoba.

A jakaś alternatywa?

Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2014, 08:57:43 »
Od razu zaznaczę, że granie w gry, robienie zdjęć, nagrywanie filmów mnie nie interesują.
Nie rozumiem czemu musi to być telefon na którym będziesz używać nawigacji. Mi lepiej pracuje się na osobnej nawigacji i nie degraduję baterii w telefonie, który po pewnym czasie będzie wytrzymywał 3h :(

Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2014, 21:00:34 »
gregory34, ponieważ chce nawigacje która na bieżąco będzie pobierała z sieci informacje odnośnie ruchu czy robót drogowych i na podstawie tego wybierała trasę. Często też korzystam z nawigacji chodząc pieszo, średnio widzi mi się chodzenie z osobnym urządzeniem.
Stawkę możemy podwyższyć do 350zł, teraz coś się odnajdzie?

Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2014, 21:00:42 »
Mam propozycje kupna LG L9 p-760, który ma niecały rok za kwote 320zł.
Czy spełni on moje oczekiwania i ta cena jest odpowiednia jak za ten telefon?

*

Offline Sony

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Gigabyte M912M, HP SLATE 2
Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2014, 21:42:52 »
Proponuje Lumię 520 - za 250 zł spokojnie kupisz ją z pozostałymi 12 miesiącami Gwarancji.

W przeciwieństwie to reszty propozycji :

Nadal ma WSPARCIE - czyli dostajesz oficjalny soft, aż do 2016 roku.
Jest szybka i płynna - żaden Android za 250 zł nie ma do niej najmniejszych szans, LG L9 też.
Masz darmową nawigację głosową, Off Line HERE Drive :)

Po za tym - masz slot na micro SD, masz gniazdo słuchawkowe. Wykonana z pomiwęglanu obudowa jest solidna.

Sumując - Masz telefon na Gwarancji, szybki, plynny, z nawigacją w zestawie, do tego ciągle wspierany.
Lumia działa - nie wymaga kombinowania, wgrywania softu. Po prostu ją używasz i już.

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2014, 21:46:04 »
Dell streak 5
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2014, 06:48:24 »
Samsung Galaxy s2 też da radę:)

Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2014, 15:07:27 »
Okej, to rozejrzę się za Lumią :)
Dziękuje bardzo :)

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2014, 18:40:06 »
Okej, to rozejrzę się za Lumią :)
Dziękuje bardzo :)

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że wbrew sponsorowanym tekstom, Nokia Here to obecnie jedna z najgorszych nawigacji.

Testowałem kilka na Androidzie i Here znacząco podupadła. Mapy nieaktualizowane, zero rozwoju, nawigacja wywala psikusy częściej niż darmowa konkurencja (o płatnej nie wspomnę).

Do tego w czasach Symbiana można było jeszcze przynajmniej punkty pośrednie ustawić, a w teraz nawet tego się nie da.

Jeśli chcesz coś do nawigacji to obecnie tylko Android lub ew stary HTC TouchHD 2 (z uwagi na AutoMapę).

Na Androidzie nawet Google Maps bije Nokia Here (która na androida też jest).
Jest też m.in. AutoMapa, TomTom i parę darmowych ale dobrych: Be-on-road, OsmAnd/OsmAnd+, NavFree, Waze (nawigacja społecznościowa).

Naprawdę daruj sobie Lumię do nawigacji. Szczerze kiepski wybór.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2014, 19:36:22 »
W końcu ktoś, kto ma podobne zdanie jak ja o tym całym Here :ok:
Ludzie popadają w obłęd na hasło "darmowa i offline" nie patrząc na możliwości. W tym badziewiu nie można nawet dodać pośredniego punktu "przez" przy wyznaczaniu trasy.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2014, 00:05:04 »
Ludzie popadają w obłęd na hasło "darmowa i offline" nie patrząc na możliwości...

Jak to wprowadzali, wówczas jeszcze na Symbiana, to może i to było szałem. Ale dziś ?
Dziś jest wiele nawigacji (przynajmniej na Androida), w tym: darmowych i offline.

Poza tym czasy się trochę zmieniły i moim zdaniem nawigacja offline to trochę przeżytek. Użycie danych przez navi jest minimalne, a pakiety dziś są coraz większe (w Mobile Vikings dostaję 3GB po każdym doładowaniu, bezpłatnie, czego i tak nie wykorzystuję w telefonie).

Polecam przetestować chociażby Waze (navi społecznościowa, obecnie własność Google'a), w której użytkownicy na bieżąco zgłaszają korki, kontrole radarowe, itp. oraz która dodatkowo uczy się tras od preferencji użytkownika, przechowuje dane online.

Here to naprawdę nic szczególnego w dzisiejszych czasach, nawet grafika jest paskudna i zacofana.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2014, 00:13:17 wysłana przez overconscious »

Odp: Tani i solidny telefon do nawigacji
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2014, 11:34:26 »
Uff, jak dobrze że chwilowo jednak nie mogłem kupić telefonu.
Dobra, więc Lumia odpada.
Nie zależny mi na nawigacji offline, jestem jak najbardziej za online, wspominałem wcześniej - chce wiedzieć na bieżąco o korkach, wypadkach, kontrolach drogowych.

Hmm, więc myślę że zostaje jedynie android. Kwota to 350zł.
To, jaki stabilny, wytrzymały telefon z androidem z ekranem coś ok 3-4" cale zakupie?
Dość często spotykam się z "spadł mi z biurka, musiałem wymienić szkiełko za 200zł" - chce oszczędzić takich problemów.
Jak jest z tą stabilnością Androida? Miałem chwile do czynienia z tabletem na którym właśnie ten system był postawiony, już lepiej nokia 500 pracowała :o
Tylko, co dokładnie w tym tablecie było, jaka wersja androida - nie mam pojęcia.

Szukać telefonu któregoś z wcześniej wymienionych, czy dochodzi jakaś propozycja?

bardzo dziękuje za odpowiedzi, serdecznie pozdrawiam