Samsung Galaxy S+ vs Sony Ericsson Xperia arc S

  • 1 Odpowiedzi
  • 3982 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Samsung Galaxy S+ vs Sony Ericsson Xperia arc S
« dnia: Grudzień 07, 2011, 09:47:04 »
Witam. Niedługo w orange kończy mi się umowa i zastanawiam się jaki telefon brać przy jej przedłużaniu. Po krótkim rozpoznaniu co oferuje orange w odpowiednim dla mnie przedziale cenowym
na polu bitwy zostały dwa modele, Samsung Galaxy S+ i Sony Ericsson Xperia arc S i tu kompletnie nie wiem który z nich wybrać, wiem że oba mają procesory taktowane zegarem 1.4Ghz i na tym kończy się moja wiedza...
Ogólnie chciałbym wiedzieć który z telefonów jest lepszy np: wyświetlacz, aparat, wydajność, system,
bateria,  z którym można bardziej pokombinować jakieś gotowane romy podkręcanie itp.
Telefonu używam do wszystkiego granie, muzyka, filmy, internet, nawigacja, robienie fotek także nie mam sprecyzowanych wymagań co do zastosowania choć przyznam z chęcią pograł bym w jakieś fajne gierki jeśli była by taka możliwość na którymś z tych telefonów...
   

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Samsung Galaxy S+ vs Sony Ericsson Xperia arc S
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2011, 15:55:12 »
wiem że oba mają procesory taktowane zegarem 1.4Ghz i na tym kończy się moja wiedza...
Mają też tyle samo RAMu. Różnią się ilością wbudowanej pamięci. aparatem i rodzajem ekranu.

Ogólnie chciałbym wiedzieć który z telefonów jest lepszy np: wyświetlacz,
Co kto lubi. SuperAMOLED ma żywsze kolory i niesamowitą czerń (a przez to też kontrast), ale ma też matrycę PenTile, przez co obraz nie jest tak ostry, jak można by oczekiwać. Z kolei Xperia ma LCD, przez co ma gorszą czerń. Za to nie ma PenTile i ma wyższą nominalną rozdzielczość. Jeśli wierzyć recenzjom w necie, ma też gorsze kąty widzenia. Wybór "który ekran lepszy" zależy od użytkownika.

aparat, wydajność, system,
bateria,
Tu znów muszę oprzeć się na recenzjach. Aparat przeważa szalę na korzyść Xperii. Przy podobnej jakości zdjęć, dostajemy całkiem wygodne oprogramowanie aparatu, z możliwością edycji skrótów do najczęściej używanych opcji.
Wydajnością nie będą różnić się w widoczny sposób. Mają dokładnie takie same procki, układy graficzne i ilość RAMu, a chyba też i system.

z którym można bardziej pokombinować jakieś gotowane romy podkręcanie itp.
SE obiecuje aktualizację do Androida 4.0 już w styczniu. Jeśli nie zaliczy obsuwy, to będzie chyba najszybszym producentem ;) Jak chcesz bawić się w zmianę romów, to zorientuj się, czy przypadkiem SE nie ma zablokowanego bootloadera, bo z zabawą będzie wtedy krucho.

z chęcią pograł bym w jakieś fajne gierki jeśli była by taka możliwość na którymś z tych telefonów...
Na obu możliwości grania są identyczne, będą działać te same gry itp. Na Xperii może to być trochę wygodniejsze, ze względu na większy ekran.
 
Moim faworytem w tym porównaniu jest Xperia, ale pod jednym warunkiem: cena obu urządzeń musi być identyczna. Jeśli ceną się różnią, to bierz tańsze. Raczej żadna z różnic nie jest warta jakiejś widocznej dopłaty ;)
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4