Pytania kogoś kto chce kupić PocketPc

  • 1 Odpowiedzi
  • 3186 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline paulo

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Pytania kogoś kto chce kupić PocketPc
« dnia: Maj 22, 2002, 10:48:50 »
Witam !!!

Jako że od jakiegoś czasu myślę o zamianie sprzętu z PalmOS na PocketPC mam kilka pytań (dość banalnych) do użytkowników platformy z Redmont:

- co kupić? :) Wiem, że pytanie jest znienawidzone przez znawców, ale jak mówie, kompletnie nie siedzę w tym sprzęcie (3 lata mam coś z PalmOS). Tak więc co mnie interesuje: na pewno kolorowy wyświetlacz, jak największa pamięc, bezproblemowa możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów (już się namęczyłem z Sony Clie), Bluetooth jest mi raczej zbędny. Tak skłaniam się ku iPAQ, np. 3850, czy to dobry wybór ? BTW czym różnią się te nowe modele: 50 i  70 od starszych? Czy warto czekać na sprzęt z tym nowym 400 Mhz procesorem ( z tego co widziałem na przykładzie LOOX-a ceny będą dość wygórowane)?
- z jakim realnym czasem działania sprzętu mogę się liczyć?
- czy PocketPC da mi możliwość wysyłania zdjęć z aparatu cyfrowego zapisanych na karcie jako załączniki do poczty (dla mnie b. ważna sprawa)?
- czy są programy, które otwierają windowsowe .zip-y? Spora część załączników (.doc .xls) przychodzi do mnie jako spakowane załączniki...
- jak wygląda sprawa polskich czcionek (spolszczenie systemu jest sprawą drugorzędną)? Ceny, programy... Sprzęt będę kupował raczej na zachodzie, wiec nie mam co liczyć na wsparcie polskich dystrybutorów.

To chyba na razie tylke... Będę wdzieczny za info.

Pozdrawiam
Paulo Ochendzan
:: paulo :: happy HTC SENSATION user :: GG 1521349 ::

Pytania kogoś kto chce kupić PocketPc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2002, 11:20:05 »
Hej Paulo,

Szczerze polecam iPAQ-a. Wszystkie wymienione możliwości będziesz miał. Jest taka masa oprogramowania, że głowa boli. Jesli kupujesz na zachodzie unikaj innych wersji systemu niż angielska (ja władowałem się w niemiecka), bo będzie problem z upgradem. Jeśli chcesz zaoszczędzic kup linie 37XX, nie ma Bluetooth za to pamięć 64 MB. Teraz można to kupic w atrakcyjnej cenie - ja z rabatem miałem to gdzieś za 1600 PLN. Jeśli jednak zalezy Ci na jakości to warto poczekać na nowy procesor.

Slawko