prepaid i internet

  • 8 Odpowiedzi
  • 1874 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xenium11

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
prepaid i internet
« dnia: Lipiec 04, 2005, 18:22:11 »
witam ktora waszym zdaniem oferta  prepaid jest obecnie najlepsza do kozystania z internetu na palmtopie

*

Offline Michlis

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: T3, HTC s710
prepaid i internet
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2005, 20:01:59 »
Jedna Idea na kartę + Pakiet dane

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
prepaid i internet
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2005, 20:53:02 »
Dokladnie tak. Warto sie jeszcze zastanowic nad nowa oferta simplusa, czyli nad starterami Simdata. Szczegoly oferty:
http://www.gsmonline.pl/news/?link=show_details.php?id=11743
W taktaku sa paczki po 500kB, co daje cene za jedno wejscie 1,44zl (osobno liczone wychodzace i przychodzace). Jest to oferta moim zdaniem kompletnie nie do przyjecia. Ja choc sam korzystam z TT (glownie przez poczte eranet, zetony omnix oraz, ze mam dobry numer), to do internetu uzywam wlasnie Jednej Idei na karte z pakietami. Choc jest to troche klopotliwe to jednak cenowo bezkonkurencyjne. Teraz przez okres wakacyjny (przez 3 miesiace) wszystkie pakiety sa za 50% ceny co dodatkowo daje spore oszczednosci.

Pozdrawiam

*

Offline xenium11

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
prepaid i internet
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2005, 21:03:19 »
wlasnie przeczytalem oferte Jedna Idea i chyba sie skusze,nigdy jeszcze nie kozystalem z tego wiec prosze mi powiedziec na ile wystarczy np pakiet 20zl na zwykle przegladanie stron internetowych.dziekuje za pomoc i odpowiedzi

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
prepaid i internet
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2005, 21:05:52 »
nikt Ci tutaj nie odpowie na takie pytanie bo to po prostu nie realne, zależy po jakich stronach, zależy czy bedziesz czytał tekst czy oglądał duże obrazki. wszystko zależy od tego co bedziesz robił

*

Offline xenium11

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
prepaid i internet
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2005, 21:13:30 »
glownie interesuje mnie tekst czyli czytanie informacji a obrazki najlepiej odpadaja

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
prepaid i internet
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2005, 21:29:40 »
Ja moge powiedziec jak transfery wygladaja z mojego punktu widzenia. Bardzo aktywne przegladanie sieci z cala grafika, ale bez sciagania niczego w tle ani bez tla spokojnie zajmuje ok. 100MB w jeden wieczor. Sprawdzanie poczty bez sciagania zalacznikow np. 5MB dziennie. Mierzone na desktopie IPTRAFem. Bywa mniej bywa wiecej. Podejrzewam, ze 20MB wystarczy na tydzien czestego zagladania w wiadomosci i skrzynke, jesli sie ograniczysz do tekstu.
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline Michlis

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: T3, HTC s710
prepaid i internet
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2005, 21:48:42 »
Wow Ynse, chyba masz na myśli laptopa albo desktopa, bo nie wyobrażam sobie przepuścic przez pda w jeden wieczór 100Mb...

Co do tematu, osobiście od niedawna zacząłem korzystać z oferty ideii i na razie spokojnie kieszczę się w najnizszym pakiecie 5MB. Objętość poczty może byc różna, więc każdy musi sprawdzić najlepiej na własnej skórze ile to bedzie, ale zawsze można wyłączyc odbieranie załączników albo naet pobierac same nagłówki z tematami i dopiero potem dociągać treść która nas interesuje. O GG  nie ma się co martwić, bardzo wolno nabija kB.

Co do oferty Ideii. Teoretycznie opłata za pakiet jes pobierana co miesiąc i kwota niewykorzystana przepada, ale z tego co doczytałem w regulaminie to po deaktywacji pakietu jest jeszcze 30 dni na jego wykorzystanie, więc (chyba) teoretycznie można z jednego pakietu korzystac do 60 dni. (?)

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
prepaid i internet
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2005, 22:03:26 »
Wszystko sie zgadza Michlis, zwlaszcza po GPRSie :) (zreszta napisalem, ze bylo mierzone na desktopie). Poprzekonuj mnie dalej - z racji, ze istotnym elementem pracy jest przegladanie sieci, nie bylem do konca za mobilnym internetem (internet 56kbit vs internet 10Mbit/100Mbit). Ale moze w koncu sprobuje - wyglada na to, ze bede mogl odejsc od biurka bedac na biezaco z poczta :)
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...