Następca SGSa poszukiwany!

  • 67 Odpowiedzi
  • 12340 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2014, 13:36:35 »
A co powiecie o SIII mini? Mam okazję kupic go po taniości - ktoś ma/miał? Jakieś opinie?

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2014, 16:13:03 »
generalnie za 650 widzialem dużego sgsa3 na alledrogo

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2014, 16:42:12 »
S III MINI nie warto . Moto G nie weźmiesz , ale ten syf już tak?  :sleepy:
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2014, 16:52:17 »
Moto G 16GB najtaniej /allegro/ kup teraz: 667zł, SGS III Mini 349zł - widzisz różnice?
Poczekam jeszcze z tydzień - może po świętach będzie wysyp niechcianych prezentów/starych zabawek  :)

*

Looxer

Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2014, 18:40:37 »
Moto G 16GB najtaniej /allegro/ kup teraz: 667zł, SGS III Mini 349zł - widzisz różnice?
Poczekam jeszcze z tydzień - może po świętach będzie wysyp niechcianych prezentów/starych zabawek  :)

stary ale to zdecyduj sie... bo dajesz watek "kupie fajowego fona" a potem sie okazuje, ze "kupie po taniosci jakis szmelc z biedronkowej wyprzedazy"...

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2014, 18:44:51 »
a sgsa i9000 masz jeszcze?

Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2014, 18:46:47 »
a mam

edit:
a skąd to pytanie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2014, 18:49:26 wysłana przez david911 »

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2014, 18:54:55 »
A czego odpuściłeś HTC? Przecież to udany sprzęt - uwierz mi  :) Nawet nie jest o wiele gorszy od tej motoroli. Przecież oprócz małej pamięci wewnętrznej nie ma innych poważnych wad.
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 15, 2014, 21:44:57 »
Moto G 16GB najtaniej /allegro/ kup teraz: 667zł, SGS III Mini 349zł - widzisz różnice?
Poczekam jeszcze z tydzień - może po świętach będzie wysyp niechcianych prezentów/starych zabawek  :)

stary ale to zdecyduj sie... bo dajesz watek "kupie fajowego fona" a potem sie okazuje, ze "kupie po taniosci jakis szmelc z biedronkowej wyprzedazy"...
Ja bym z tą biedronką uważał. Na wyprzedaży kupiłem dla znajomych w stonce uchwyty nokii (oryginał) cr-123 za 49 zł sztuka. Tak że wiesz.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 16, 2014, 01:03:33 »
Dziwi mnie, że wciąż kupujecie smartphone'y pod kątem odtwarzacza muzyki.

Sansa Clip+ kupisz za 100 zł, który:
- gra lepiej niż 99% smartphone'ów,
- jest mniejszy od spinki do włosów i lekki jak pudełko zapałek,
- trzyma parenaście godzin ciągłego grania na wbudowanej baterii,
- odtwarza wszystkie wymyślne formaty dźwięku, ma korektory, normalizacje głośności, odtwarzanie ciągłe (bez przerw między piosenkami) i co tam chcesz w sofcie,
- ma radio, nagrywanie dźwięku z otoczenia i z radia (btw. świetny i dyskretny dyktafon)
- obsługuje karty microSD i działa jak PenDrive.

Starczy wgrać Rockbox'a, co jest łatwizną. A z pewnością bije on PowerAmp'a i inne wynalazki na Androida na łeb na szyję. Polski język też jest.

Po co wybierać smartphone'a pod kątem muzyki, a potem kolejnego i kolejnego, co mocno zawęża wybór i go "zniekształca". Trzeba wtedy patrzeć na jakość układu dźwiękowego, który w większości smartphone'ów jest średni.

Nie lepiej raz wydać te 100 zeta i mieć na zawsze spokój z muzyką/radiem/nagrywaniem, zaś smartphone'a wybierać pod kątem wyświetlacza, baterii, parametrów, wykonania, oprogramowania i ceny, jak to bozia przykazała ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 01:10:25 wysłana przez overconscious »

Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 16, 2014, 01:13:44 »
Ok, czyli do odtwarzania muzyki - MP3, do zdjęć - aparat - bo jakość nieporównywalnie lepsza niż w jakimkolwiek smartphonie, do internetu laptop czy chociaż tablet - bo ekran większy, zamiast kalendarza - papierowy terminarz - bo działa w każdych warunkach nawet bez energii, a w kieszeni nokia 3310 bo bateria trzyma tydzień i ma snake :)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:22:06 »
overconscious: niektórzy lubią też słuchać muzyki na słuchawkach BT (na siłowni, podczas biegania, na rowerze, itd.) bez kabli, więc im Sansa raczej mało się przyda. Poza tym jak napisał kolega wyżej to kolejne urządzenie do noszenia, ładowania, a podczas słuchania muzyki nie usłyszysz jak ktoś do Ciebie dzwoni. Itd...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 16, 2014, 16:30:58 »
Moim zdaniem przesadzacie, bo nie mieliście Sansy w rękach.

Zapytam tak: czy jak mam klucz z domu to mam jedną rzecz, a jak mam klucz z domu i z auta, to mam dwie rzeczy ? Nie, bo zepnę je razem, nie, bo są malutkie.

Sanse przypniesz do szlufki w gaciach i nawet nie będziesz czuł, że go wogóle przy sobie masz. To nie jest smartfon 5-calowy, to nie aparat, to jest naprawdę bardzo, bardzo malutkie.

Co do kabli to też nie tak. To byłaby prawda w przypadku smartfona, ale nie jest to prawda w przypadku Sansy. Sam używałem sansy przypiętej do kołnierza z króciutkim kabelkiem, przy słuchawkach z Sony-Eryka. Urządzenie jest tak małe i lekkie (i z klipsem), że było to możliwe i... wygodne.

A po prostu słuchając muzyki na sansy, już mi się nie chce bawić ze smartphone'ami. Z resztą... róbcie jak chcecie, ja podaję alternatywę. Kiedyś też byłem przeciwny idei osobnego playera, ale po zakupie sansy zmieniłem zdanie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 16:42:02 wysłana przez overconscious »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 16, 2014, 19:45:10 »
To co Tobie pasuje niekoniecznie musi innym. Miałem Sanse i sprzedałem, bo leżała i się kurzyła.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 16, 2014, 21:55:27 »
otoz to.ja jakos wole nosic jedno urzadzenie zamiast kilku.a jak wiem ze bede w terenie dlugo i bateria moze pasc to zawsze mam w plecaku 6310i ktora tylko czeka...ewentualnie jak ciezkie roboty to sonim...a tak to tylko sgs i styka.muzyka dla mnie pasi, aparat od biedy tez...no i jakas nawi tez jest...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 16, 2014, 22:24:06 »
otoz to.ja jakos wole nosic jedno urzadzenie zamiast kilku

bateria moze pasc to zawsze mam w plecaku 6310i ktora tylko czeka...

:grin:

Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 16, 2014, 23:52:48 »
otoz to.ja jakos wole nosic jedno urzadzenie zamiast kilku.a jak wiem ze bede w terenie dlugo i bateria moze pasc to zawsze mam w plecaku 6310i ktora tylko czeka...ewentualnie jak ciezkie roboty to sonim...a tak to tylko sgs i styka.muzyka dla mnie pasi, aparat od biedy tez...no i jakas nawi tez jest...

No dłuższe wypady starsze małożerne wypady są doceniane, szczególnie jak ciężko z ładowaniem. Lubię góry i na takie wypady często rezygnuję z smartphona...

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 17, 2014, 05:50:06 »
w plecaku, awaryjnie...a plecak tez nie zawsze przy sobie...a jakbym mial w kieszeniach to by mi portasy chyba juz spadaly...no i jak ktos juz napisal , sluchajac muzyki nie wiedzialbym czy ktos dzwoni gdybym mial jakas mptrojke...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 17, 2014, 14:45:22 »
- Nokia 1200 (malutka, mono wyświetlacz, latarka) z wymienioną baterią na BL-5C
- Nokia E72 z baterią Li-Polymer lub wymienioną na Mugen Power
- BlackBerry 9700/9780 bez BISa lub z tymczasowo wyłączonymi usługami danych.

Wszystkie w/w trzymają minimum kilka dni.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 17, 2014, 15:25:09 »
A Wy z Bear Gryllsem w puszczę amazońską wyjeżdżacie?  :)

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 17, 2014, 19:13:15 »
sie zdaza ze czasem na pare dni bez dostepu/czasu na ladowanie telefonu wiec styka jak cos potrzyma.inna sprawwa ze fon zawsze moze pasc a wole miec kontakt ze swiatem/rodzina

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 17, 2014, 21:26:38 »
A ja swoje - motorola droid pro.
Plusy? chyba ma wszystko co wymieniles oprocz duzego ekranu.

1. Bateria spokojnie na dwa dni styka (1800mah)
2. Android i CM7/CM9
3. Muzyki mi sie na niej naljepiej sluchalo. N900 i Leo wysiadaja daleko w tyle. A slucham duzo i mam wrazliwe ucho - sam posiadam sennheiserki cx300-II. Do tego viperfx i jestem dalekooo... jesli wiesz o czym mowie :)
4. Superszybka przy codziennym uzytkowaniu
5. Cena? Jak dla mnie 350zl za taka maszynke to grosze. Starczy ci jeszcze na konkretne sluchawki.

Do tego 3g, aparat 5mpix z af i konkretnym flashem.
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 17, 2014, 21:44:19 »
W 2014r proponować komuś Androida z 512 RAMu to czysty sadyzm.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 17, 2014, 22:04:44 »
dobrze ujete

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 17, 2014, 22:29:18 »
No to power bank ze sobą trzeba brać.

Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 18, 2014, 00:41:02 »
Dobra - spinamy dupska - przez przypadek sprzedałem swojego SGSa i od jutra zostaję bez smartphone'a :P

Obecnie myślę nad:
Wersja bardzo budżetowa S III mini
Wersja budżetowa: SGS II, HTC One S
Wersja "bogata": SIV Mini (ale drogie to to :/ ), SIII [jak by LTE to był bym szczęśliw, ale chyba nie za tą cenę],
Wersja "jak dostanę premię" :P :Ascend P6, Xiaomi MI2S
budżet jak widać ma ogromne widełka, jestem w stanie dopłacić żeby mieć spokój na kolejne 2 lata (jak z SGSem)

W skrócie: SGS z 1 lub 2GB ramu czyli?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 18, 2014, 08:41:52 »
Ja kupiłem niedawno żonie S4 Mini i jestem pozytywnie zaskoczony tym sprzętem. Działa superpłynnie na stockowym 4.2.2, ekran ładny, pentile nie widać, bateria bez zabaw nawet 3 dni uciągnie. Wykonanie też do przeżycia, można za parę groszy kupić inną tylną klapkę i wygląda znośnie. Brakuje diody powiadomień, ale na AMOLEDzie można to inaczej rozwiązać. Ja kupiłem na ibood za 750zł, myślę że dobra cena za taki sprzęt.
Są tez customy (oficjalny CM), więc można się pobawić.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 19, 2014, 19:37:20 »
Ja kupiłem niedawno żonie S4 Mini i jestem pozytywnie zaskoczony tym sprzętem. Działa superpłynnie na stockowym 4.2.2

Do czasu.

Sądząc po komentarzach na forach, większość zniechęconych do Androida, pisze mniej więcej tak: "kupiłem flagowca Samsung Galaxy S4, a po pół roku lista kontaktów i dialer otwierają się po 5 sekundach. Nawet pojawiły się problemy z klatkowaniem na ekranie głównym. Widać, że Android muli nawet najdroższych na flagowcach".

No cóż, trzeba było kupić zamiast najdroższego samsunga, tańszego LG, HTC lub Motorolę (niekoniecznie flagowca) i nie byłoby takich problemów.
Ale ludzie jednak nadal uważają Samsunga za lidera, mimo strasznie zasyfionego i niedopracowanego softu, a obwiniają za wszystkie jego niedogodności programowe... Google i Androida. Ciekawe :-)

O nietrwałości AMOLED'ów, traceniu przez nie jasności z czasem, zmianie barw z czasem (z trójki podstawowych barw, jasność traci najpierw niebieski), a czasem nawet wypaleniach, już pisałem.

O plastiku niewiele lepszym od tego z butelek od mleka, też pisałem. Czepiam się, ale po prostu tandetnie to wygląda i daje odczucie tandety.

Samsungi podobają mi się tylko na papierze i w recenzjach. Jak chcę niezawodnego telefonu na codzień i na dłużej, to wszystko tylko nie samsung.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2014, 19:38:57 wysłana przez overconscious »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 19, 2014, 21:34:22 »
Możesz opierać swoje zdanie na opiniach z forów, ja opieram na obcowaniu ze sprzętem. Wiem, że Samsungowy soft to syf, ale tylko zacznie się męczyć to poleci CWM i CyanogenMod. Poza tym S4 Mini na swoim obecnym sofcie działa lepiej niż "duży" S4 na pierwszym oprogramowaniu.

O wypalaniu AMOLEDów nie chce mi się kolejny raz dyskutować. Używam tych ekranów od 2011r i żaden mi się nie wypalił. Ostatnio bawiłem się ponad 2 letnim SGS2 szwagra i też nic mu nie dolegało, a specjalnie sprawdzałem.

Nie bronię Samsunga i nie jestem jego fanem (Note3 to prawdopodobnie mój ostatni Samsung na długo), ale w cenie 750 brutto uważam zakup S4 Mini za bardzo dobry.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Następca SGSa poszukiwany!
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 19, 2014, 22:41:45 »
No tak, ale często zmieniasz sprzęt, więc problemy trwałości nie dotyczą cię aż tak bardzo.

Wypalone SGS2 są nawet na allegro - np ślady z nawigacji. Ale fakt, że nawi to już intensywne (nietypowe) używanie wyświetlacza.
Oprócz wypaleń jest jeszcze kwestia kontrastu i przesunięć barw kolorów, czego nie zauważysz, jeśli nie położysz obok nowego egzemplarza.

CyanogemMod na Samsungach chodzi pięknie, ale częściowo kastruje telefon (HDMI, bezprzewodowe przesyłanie obrazu, NFC) i czasem jest tylko wersja nightly-build w czasie gdy gdzie indziej jest już jest wersja stabilna.
Nie ma tego problemu na HTC, LG i wielu innych, gdzie wsparcie jest 100% w większości przypadków.

PS. Na iBood'zie są (powinny być) same okazje. Także cena bardzo dobra. Ale nie kupiłbym tego modelu.

Z resztą mamy odmienne zdanie, nie chcę się o nic kłócić. Każdy kupuje co chce.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2014, 22:46:58 wysłana przez overconscious »