n95/ se p1 / htc spv m650 - co wybrać ?

  • 5 Odpowiedzi
  • 1549 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

n95/ se p1 / htc spv m650 - co wybrać ?
« dnia: Luty 29, 2008, 20:23:28 »
Witam,

Wymieniam telefon u operatora i chcę wybrać coś, co oprócz dzwonienia poprowadzi mnie przez miasto (nawigacja) i zrobi dobre (jak na telefon) zdjęcie.  Na pierwszy strzał wybrałem te 3 modele, ale nie czuję się na siłach ocenić który jest bardziej użyteczny.
Mam świadomość, że żaden z tych telefonów nie da mi tego co normalna nawigacja, ale za cenę między 1,22 a 184 pln, nie wymagam wodotrysków :D. Kto pomoże ? 

pozdrawiam

Harc

*

KrzychuM

Odp: n95/ se p1 / htc spv m650 - co wybrać ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2008, 08:42:49 »
ja posiadam SPV M650 i jako nawigacja sprawuje się dobrze, ale aparatu lepiej nie używać 2.0 mpix, ale musisz go naprawdę dobrze trzymać żeby zdjęcie nie wyszło rozmazane bateria nie jest bardzo rewelacyjna dlatego też w zestawie dają ładowarkę samochodową.

Nokia N95 ogólnie zabawka jako przy sprzedaży najwięcej wart aparat 5.0 mpix coś na nim widać, ale też widać że to aparat komórkowy ( osobiście nie robiłem zdjęć ) GPS w tym to podobno śmiech na sali nawet tomtom go nieobsługuje pokaże ci pozycje gdzie jesteś ale nie pokazuje ruchu ( niemiałem możliwości przetestowania )
ogólnie dobry telefon wbudowany akcelerator grafiki, praktyczna klawiatura, full funkcji i jeszcze full do wgrania

SE P1 - niewypowiem się wogóle nie miałem i nikt ze znajomych nie ma tylko napiszę tyle, że ma Symbiana

*

Offline RybA™

  • Ekspert Dell
  • ****
  • 920
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Chosen One
    • Moje Portfolio
  • Sprzęt: Samsung S4, Dell Axim x50v & x51v, Nexus 7" 2012
Odp: n95/ se p1 / htc spv m650 - co wybrać ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2008, 13:08:19 »
W sumie jeżeli masz jedynie te dwa kryteria (nawigacja i jakość zdjęcia) to polecałbym Ci n95- można na nią wrzucić nawigację Garmina (99% pokrycia dla Polski), posiada wbudowany GPS oraz aparat 5Mpix. Chociaż osobiście, chcąc kupować urządzenie 'do wszystkiego' wybrałbym SPV- na WM jest znacznie więcej softu niż na synbiana.
Ten kto walczy z potworami winien uważać by nie stać się jednym z nich
Fryderyk Nietzsche.

*

Offline Merauder

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: n95/ se p1 / htc spv m650 - co wybrać ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2008, 13:49:58 »
Tak tylko N95 jako telefon multimedialny owszem. Nawigacja w niej jak juz ktos tutaj powiedzial to smiech na sali. Chyba, ze jestes w stanie zainwestowac w zew odbiornik GPS. Choc ja sobie srednio wyobrazam nawigacje bez touchscreena, poprostu wiekszosc programow do nawigacji ma skonfigurowany interface pod dotykowy ekran, dlatego tez jesli nie ma touchscreena jest to malo wygodne.

Ja polecalbym ci P1, sam wlasciwie do tej pory sie nad nimzastanawiam. Bawilem sie nim i jest bardz, ale to bardzo ok. Przede wszystkim bardzo dobrze wykonana obudowa, solidna, ale zarazem stylowa. Dosc spory ekranik. Nie wiem u jakiego opa przedluzasz umowe, ale np w Orange P1 jest z GPS (SIRF III) na BT. Z tego co wiem to Era nie daje juz GPSu. Na chwile testowalem P1 i ten GPS w budynku prawie od razu zlapal 2 satki, wiecej nie chcial, ale to byly grube mury nademna bylo jeszcze pietro i po drugiej stronie wysoki budynek. Rozmawialem z jego wlascicielem i mowil, ze jak jest polozony w aucie pod szyba lapie fixa prawie od razu.

Sam telefon nie kiedy reaguje powolnie, jednak tam byl soft brandowy z Orange, a podobno ten najnowszy soft znacznie przyspiesza prace tego urzadzenia.
jakaś Motorola->C25->C35i->3210->S35i->S45i->T630->SXG75->FS T830->no właśnie, co tu wybrać?

Odp: n95/ se p1 / htc spv m650 - co wybrać ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2008, 16:07:42 »
Cytat: Merauder
Sam telefon nie kiedy reaguje powolnie, jednak tam byl soft brandowy z Orange, a podobno ten najnowszy soft znacznie przyspiesza prace tego urzadzenia.

Wymieniam w Orange`u.  Od początku myślałem o P1, bo przesiadam się z k750, ale znajomi "fachowcy" psioczyli na Symbiana i dlatego zacząłem kombinować w stronę Nokii i SPV - na korzyść tego ostatniego przemawia darmowa Automapa na rok, ale z tego co napisał KrzychuM, to aparat ma słaby, a ja niestety fotoreporter amator jestem :D, a nie wszędzie targam ze sobą zwykły aparat..

Jakby ktoś jeszcze dorzucił swoja opinię, będę wdzięczny.

dzięki
Harc

*

Offline trosiek

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: n95/ se p1 / htc spv m650 - co wybrać ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2008, 13:34:51 »
P1i ma bardzo dobry aparat - ten sam mechanizm co w k800i tylko że nie ma standardowej lampy błyskowej czy diody. w spv brakuje wg. mnie właśnie lampy błyskowej która czasem bardzo się przydaje. w P1i denerwuje też troszkę to, że odbiornik gps nie jes wbudowany. a to się go nie weźmie bo się myśli, że nie będzie potrzebny a tu krach i jest potrzebny a nie ma ;) ale szczerze mówiąc to ja jestem za SE