Modecom vs Navroad

  • 9 Odpowiedzi
  • 7408 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Modecom vs Navroad
« dnia: Listopad 05, 2015, 15:24:56 »
Witam

Chyba padł mi ostatecznie mój Navroad Reco. Po prostu nagle się zawiesił i stracił głos. Na słuchawkach jeszcze jakoś egzystuje. Podobno uszkodzenie nie tylko głośniczka ale i płyty głównej od wilgoci, chociaż nigdy go nie wykąpałem ani nie dałem pić. Być może to już jakiś czas temu powodowało nagłą odmowę nawigacji a po restarcie wracało do normy.
W związku z powyższym zastanawiam sią nad wariantem zakupu Navroada Auro S6 lub Modecoma MX4 HD. Do nowego Reco2 nie chcę wracać, bo chociaż ma wbudowaną kamerę filmującą, jednak zdecydowania starsze parametry.

Jakie są Wasze opinie na temat Auro i MX4?

Jestem przyzwyczajony do Windowsa i nie chcę zmieniać systemów operacyjnych. Oba wskazane urządzenia mają dosyć przystępne ceny.

Pozdrawiam

Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2015, 15:59:48 »
W uzupełnieniu wątku.
Od wczoraj coś się zmieniło i chyba jeszcze odłożę zakup.
Okazało się, że moje Reco jeszcze nie padło. Z zakładu który naprawia nawigację otrzymałem wiadomość, że po otwarciu urządzenia stwierdzono uszkodzenie nie głośnika a płyty głównej, więc zamykają z powrotem i nic nie będą naprawiać, więc byłem zdecydowany od razu kupić. Dzisiaj odebrałem to popsute urządzenie i tak dla hecy podłączyłem, żeby przekonać się czy jeszcze działa rejestrator trasy. Okazało się, że wszystko włącznie z nawigacją działa prawidłowo, chociaż nic nie zrobili, no poza lekkim uszkodzeniem włącznika, ale to się da przetrzymać.
Tak więc na razie zakup wstrzymany i obserwacja, chociaż zawarte pytanie o uwagi na temat Navroad Auro S6 i Modecom MX4HD nadal aktualne, bo myślę, że jednak trzeba będzie coś nabyć, gdyż obecnie już nie dowierzam.

Pozdrawiam

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2015, 23:24:48 »
tutaj nie ma co deliberować Modecom jest lepszy - jesli kiedyś się skusisz kupisz to będzie GIT - mam na myśli serie MX !
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2015, 15:31:53 »
Witam

Do kol. sserafina

Przeczytałem opinię kolegi w pobliskim wątku
"Kupiłem MODECOM FreeWAY SX 7.0 navi"
i perypetie.
Podobno gdzieś dwa miesiące temu były jakieś problemy z oprogramowaniem również MX. Podobno potrafiły się zawieszać.

Czy kolega dalej podtrzymuje swoją dobrą opinię o Modecomie MX4 HD?

Pozdrawiam

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2015, 18:12:56 »
bardzo dziękuję za zapytanie -
powiem szczerze że mój zachwyt nad Modecomem zatrzymał się na serii MX3.

MX4 ma procesor Mstar 2531 800 Mhz - ten sam co w modelu SX7 - a ten model Modecom - maksymalnie mnie rozczarował.

MX3 miał procesor SiRF Atlas-V, dwurdzeniowy, 664MHZ + 250MHZ DSP który działał FANTASTYCZNIE
Reasumując - Modecom chciał chyba wejść do Biedronki i zamówił tanie dziadostwo w Chinach.

Jest Mstar - i zawieszenia - brak stabilności - słowem Modecom nie daje rady jak już jesteś n aautostradzie ;) i potrzebujesz żylety w szybkości.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2015, 20:33:42 »
Cytuj
Jest Mstar - i zawieszenia - brak stabilności - słowem Modecom nie daje rady jak już jesteś n aautostradzie ;) i potrzebujesz żylety w szybkości.
Około miesiąca temu robiąc samemu rozeznanie w sklepach, sprzedawcy mówili mi że MX4 HD model kilka razy reklamowali, ale po wymianie oprogramowania jest już lepiej. Może z nawigacją Kolegi jest podobnie. Moje RECO na razie o dziwo zaczęło znowu chodzić ale byłem już zdecydowany że  następny model to Modecom. RECO2 ma stare parametry, a Navroad podobno się bardzo grzeje i czułością na dotyk ekranu też jest różnie. Irytuje też mnie co ok. 130-150 km odmowa dalszego przeliczania trasy i konieczny restart.
Pozdrawiam

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2015, 22:56:47 »
co to znaczy wymiana oprogramowania?
Najnowszy soft masz na stronie producenta nawigacji i w przypadku nawigacji pod WIN CE - pierwsze co robisz po zakupie to............aktualizacja - ja to robiłem juz kilka razy - dla pewności :)
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2015, 09:22:00 »
Cytuj
co to znaczy wymiana oprogramowania?
Najnowszy soft masz na stronie producenta nawigacji

Nie zrozumieliśmy się. Producent urządzenia na swojej stronie internetowej podaje aktualizację software do urządzenia (patrz Navroad i Modecom dla każdego typu). To nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem AM. Niestety dla mojego RECO nie daje się tego przeprowadzić mimo wielokrotnych konsultacji z Navroadem. Poza tym upłynął mi okres gwarancji i koniec zabawy z nimi. Koszt wysyłki, sprawdzenia i ewentualnej naprawy ok 50% wartości urządzenia obecnie już przestarzałego nieco, więc bez sensu. Sprzedawcy w sklepie wspominali mi, że następowała jakaś wymiana oprogramowania Modecoma po zgłaszaniu usterek.
A tak poza tym, obecnie u niektórych sprzedawców Navroad nie jest dostępny, m/i tam gdzie sam kupowałem.
Navroad RECO2 ponadto ma kilka parametrów z poprzedniej edycji, np. prędkość.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2015, 19:37:46 »
Ja tam poddaje topic - NAVROAD - to juz kompletnie polegli - niech se kasę bija z lamerów co kupują ich wynalazki.

Modecom natomiast zaczyna robić fatalną robotę posiłkując się chińszczyzną. W efekcie nawet ich stały kooperant RTV AGD - najlepszy diler elektroniki w POlsce nie chce sprzedawać serii SX7- 7 cali na procesorze Mstar.

MOdecom zatrzymał się na serii MX - navi do 5 cali - ja myślę że dla przeciętnego usera MODECOM sie spalił niemiłosiernie - a ratowanie sie sponsoringiem polskiej reprezentacji w piłce nożnej - wypełnia strasznie potencjał usera w szaliku POLSKA GOLA - dla  mnie? Żałosne wyciskanie lamera.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

Odp: Modecom vs Navroad
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2015, 10:40:45 »
Do  sserafin

Dzięki za wyczerpującą opinię.
Cytuj
MOdecom zatrzymał się na serii MX - navi do 5 cali

Niestety, Modecom 5'' MX4 też ma procesor MStar.
Cytuj
PARAMETRY TECHNICZNE
Procesor Mstar 2531 800 Mhz
Flash 8GB
z ich strony.

Cytuj
a ratowanie sie sponsoringiem polskiej reprezentacji w piłce nożnej - wypełnia strasznie potencjał usera w szaliku

Podobnie uważam

Pozdrawiam