m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)

  • 39 Odpowiedzi
  • 3127 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« dnia: Grudzień 28, 2006, 15:30:06 »
Witam.

Po swiatecznym czytaniu forum, przegladaniu testow jestem chyba coraz bardziej niezdecydowany. Potrzebuje czegos all in one, bo tandem T3 i c600 ma wade w postaci braku wifi i braku synchronizacji bez udzialu pc. Podstawowe wymagania to wifi, mail, organizer, allegro i mbank. Potrzebuje rowniez synchronizacje kontaktow, przypomnien i kalendarza z outlookiem oraz maili (elementy wyslane, wiadomosci otrzymane). Prosze o pomoc, bo sam juz nie wiem co robic :(

dziekuje i pozdrawiam,
przemek.

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2006, 19:58:32 »
nie wiem co jest lepsze, mam obecnie m3000 ale właśnie zamierzam się przesiąść na n9300 (m.in. z powodu takiego, że ostatnio dużo dzwonię). moja rada jest taka
-jeśli poza tym co wymieniłeś chcesz dużo dzwonić to nokia, jeśli preferujesz smsy to raczej qtek (chyba, ze jeździsz autobusami itp to znowu nokia ;-) )
nie wiem jak się sprawdza nokia w podanych przez ciebie sytuacjach ale odnośnie czarodzieja: jako odtwarzacz radia internetowego jest ok, maile również spoko, organizer nie wiem, allegro i mbank... średnio mi się to widzi ze względu właśnie na wyświetlacz, 640px na szerokości jakoś bardziej mi się widzi tylko kwestia jest tego, czy stronki ruszą poprawnie. Sama synchronizacja równiez ok, ale jeśli to ma być twój terminarz i masz tam wazne spotkania itp to bym się zastanowił. Dla mnie jest to tylko budzik + przypomnienia a i z tym nie zawsze sobie radzi :| np. nie zawsze zadzwoni itd... windows mobile jest miłą platformą ale bardziej nastawioną w stronę rozrywki i nie tak stabilną jak symbian

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2006, 22:01:03 »
Jesli wielkość N9500 Ci nie przeszkadza to polecam - ewentualanie 9300i.
Podstawowa zaleta - możesz być pewien iż nie zawiesi Ci się w najmniej odpowiednim momencie - czyli pewność - brak zwisów.
Wada - nie tak dobra synchronizacja z oulookiem jaka jest w WM.
A sprawdź jeszcze E61 w chwili obecnej u mnie on stał się podstawowym telefonem do pracy - po ostatnim uaktualnieniu( kilka dni temu)  firmware jest szybszy od Wizarda również w edycji Worda /Excela i Power Pointa .
W czasie ostatniej podróży krótkiej pociągiem zrobilem niezłą prezentację na spotkanie - bez wyciągania laptopa - a nie miałem jak go wyciągnąć  bo były tylko miejsca stojące.
On ma już UMTS - i przeglądanie stron to jest już OK. A oba na symbianie świetnie sobie dają radę z bankami.
potrzebna zgoda

*

reboot

m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2006, 22:40:54 »
Cytat: "..::przemek::.."
Podstawowe wymagania to wifi, mail, organizer, allegro i mbank. Potrzebuje rowniez synchronizacje kontaktow, przypomnien i kalendarza z outlookiem oraz maili (elementy wyslane, wiadomosci otrzymane).

Allegro i mbank na m3000 chodza wysmienicie. Na 9500 tez chodzilo bardzo dobrze. Wiec tutaj remis raczej.
Mysle, ze przewaga m3000 nad 9300i/9500 to wlasnie przypomnienia i kalendarz - dzieki Today-owi wyswietla sie to wszystko elegancko. Oczywiscie do Nokii rowniez mozna wgrac program, ktory zrobi nam z pulpitu taki pseudo-Today, ale to nie to samo...

Cytat: "I_Mat"
nie wiem co jest lepsze, mam obecnie m3000 ale właśnie zamierzam się przesiąść na n9300

Ja zrobilem krok w druga strone - z 9300 na m3000 :) i nie zaluje :)

Cytat: "I_Mat"
jeśli preferujesz smsy to raczej qtek (chyba, ze jeździsz autobusami itp to znowu nokia ;-) )

A jakie to ma znaczenie? Przeciez SMSy wysmienicie dzialaja na 9300i... Nie wiem o co Ci chodzi? Chyba nawet lepiej niz na m3000...

Cytat: "I_Mat"
odnośnie czarodzieja: (...) allegro i mbank... średnio mi się to widzi ze względu właśnie na wyświetlacz, 640px na szerokości jakoś bardziej mi się widzi tylko kwestia jest tego, czy stronki ruszą poprawnie.

Akurat wyswietla sie dobrze... W 9500/9300i przegladarka zamula, a tutaj moze brzydziej wyglada (w czarodzieju), ale za to przegladarka nie ma takich zwisow...

Cytat: "I_Mat"
windows mobile jest miłą platformą ale bardziej nastawioną w stronę rozrywki i nie tak stabilną jak symbian


Jak go zasyfisz,to nic dziwnego...
Ja wgralem co potrzebuje i jakos nie musze robic co chwile soft resetow...
Nie kombinujesz - nie resetujesz...


Cytat: "jas_pik"
Wada - nie tak dobra synchronizacja z oulookiem jaka jest w WM.

I tu sie zgodze - jednak Windowsy lepiej sie miedzy soba jakos dogaduja niz Windows z Symbianem...

Cytat: "jas_pik"
A sprawdź jeszcze E61

Nie kazdemu pasuja "rozmiary" E61...
Ten telefon trzeba wziac do reki przed zakupem, zeby potem sie nie rozczarowac...

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2006, 00:17:40 »
Dziekuje bardzo za odpowiedzi :) Nad e61 sie zastanowie. Musze poczytac jak ma sie kwstia www na takim ekranie. I jeszcze jak rodzi sobie z mailami i ich synchronizacja z outlookiem. Telefonu potrzebuje glownie do handlu na allegro stad potrzeba dostpu do e-mail (finalizacja transakcji) i mbanku ( sprawdzanie platnosci). Do 9500 ciagnie mni wyswietlacz 640x200, na ktorym w miare wygodnie mozna ogladac www. Nie wiem jak to sie ma na e61. Ale nowy system w e61 kusi dostepem do nowych programow. Wymiary akurat nie sa dla mnie przeszkoda. Wole jak telefon jest troch za duzy niz ma byc za maly :) Jeszcze raz bardzo dziekuje za odpowiedzi :)

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2006, 22:54:11 »
Zdecydowanie poleciłbym E61. Jednak 9500/9300(i) są moimi ulobionymi telefonami to jednak nie ukrywając ich czas się kończy niestety własnie ze wzgledu na przegladarke (w porównaniu do e61 jest ślimazarna- wg mnie podonbie wyglada to na wizardzie). Wizard(m3000 i jaakby go nie zwał ) to moim subiektywnym zdaniem nieco pomyłka a już do przegladania WWW skresla go własnie wyświetlacz 320*240 i jakaś pomyłka w postaci widoku kolumnowego lub męczące przewijanie ekranu w każdą stronę. stabilność niestety też pozostawia sporo do życzenia.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2006, 23:52:24 »
Cytat: "xpablo"
Zdecydowanie poleciłbym E61. Jednak 9500/9300(i) są moimi ulobionymi telefonami to jednak nie ukrywając ich czas się kończy niestety własnie ze wzgledu na przegladarke (w porównaniu do e61 jest ślimazarna- wg mnie podonbie wyglada to na wizardzie). Wizard(m3000 i jaakby go nie zwał ) to moim subiektywnym zdaniem nieco pomyłka a już do przegladania WWW skresla go własnie wyświetlacz 320*240 i jakaś pomyłka w postaci widoku kolumnowego lub męczące przewijanie ekranu w każdą stronę. stabilność niestety też pozostawia sporo do życzenia.

Na szczescie odnosnie Wizarda, ze jest pomylka itp to na szczescie tylko Twoje subiektywne zdanie, bo ja mam odwrotne. Dla mnie Nokia generalnie to jedna wielka pomylka, nie mowiac juz o porownywaniu "zwyklego" smartphone z PPC.
Co do widoku kolumnowego sa tez inne przegladarki niz IE i mozna zmienic wyglad, poza tym po zmianie orientacji ekranu zupelnie inaczej to wyglada. Co do stabilnosci, szczegolnie podczas serfowania w necie nie mam zadnych zastrzezen i tak jak stwierdzil kolega wyzej jak sie "zasyfi" system to pozniej nie dziwna jest niestabilnosc, wieszanie sie systemu, restarty. Bardzo wiele zalezy od uzytkownika, kazdy sprzet mozna doprowadzic do upadku...

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2006, 00:31:46 »
horde
Czy Ty polujesz na moje wypowiedzi ?
O mniejszej stabilności np napisał
Cytat: "I_Mat"
Dla mnie jest to tylko budzik + przypomnienia a i z tym nie zawsze sobie radzi  windows mobile jest miłą platformą ale bardziej nastawioną w stronę rozrywki i nie tak stabilną jak symbian

Cytat: "jas_pik"
Jesli wielkość N9500 Ci nie przeszkadza to polecam - ewentualanie 9300i.
Podstawowa zaleta - możesz być pewien iż nie zawiesi Ci się w najmniej odpowiednim momencie - czyli pewność - brak zwisów.

A odniosłes sie TYLKO do mojej wypowiedzi cytując ją w całości bez konkretnej odpowiedzi ( i mam wrażenie że czepiejąc się tylko słowa pomyłka).
Postarajmy się prosze aby wypowiedzi na forum nie było miejscem osobistych wycieczek, a miejscem wymiany konkretnych dialogów.

Cytat: "horde"
Co do widoku kolumnowego sa tez inne przegladarki niz IE i mozna zmienic wyglad, poza tym po zmianie orientacji ekranu zupelnie inaczej to wyglada. Co do stabilnosci, szczegolnie podczas serfowania w necie nie mam zadnych zastrzezen i tak jak stwierdzil kolega wyzej jak sie "zasyfi" system to pozniej nie dziwna jest niestabilnosc

Widzisz WM ma dużo "alternatywnego softu" i to jest jego pewną zaletą ale i zarazem najwiekszą wadą. Napisałes że jeśli komuś nie pasuje (np mi) IE dograsz operę, i ja dopowiem-jesli komuś nie odpowiada today może zarzucić sobie SPB Diary itp. Ale jednoczęśnie wymagana jest "czystość systemu" aby był stabilny - i tu leży sprawa kompromisów za którymi ja nie przepadam bo na PIERWSZYM miejscu stawiam stabilności i funkcjonalność narzedzia pracy czy zabawy a takim jest dla mnie czy to PDA czy tel z symbianem. I w WM musimy wybierać między tym ile softu zaisnalujemy nie powodując destabilizowania systemu a ile MUSIMY żeby był w pełni funkcjonalny dla naszych potrzeb.
Aha i żeby Cię ustatysfakcjonować :D Mam duży problem nokią 9500- rozładowała mi się bateria a ponieważ od jakiegoś pół roku jak nie lepiej telefon nie był wyłaczany czy restetowany najnormalniej w świecie nie pamiętam PINu :( I teraz odpowiedz sobie- czy wizard wytrzyma pół roku bez restartu ?

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2006, 00:46:10 »
Wlasnie chodzi o stabilnosc. Nie chce instalowac zbyt duzo dodatkowego oprogramowania (mp3, filmy itp sa dla mnie niepotrzebne). Przegladarka najlepiej, zeby juz byla wbudowana, klient poczty tez. A m3000 ma w tym wypadku wade dotykowy ekran. Przynormalniej rozmowie zawsze sie go edzie brudzic i to na kazdym elefonie, ale tutaj trzeba uwazac przy przecieraniu, zeby przypadkiem czegos nie wlaczyc, nieskasowac itp. Na razie e61 spelnia moje wymagania bez instalacji dodatkowego softu (z tego co czytalem). Nie wiem jeszcze jak ma sie sprawa klienta e-mail, ale to juz dopiero sprawdze 'na zywo'. Jak wroce do torunia to wybieram sie na spacer po sklepach, zeby sobie pomacac :D ta nokie, bo jak przeczytalem to warto ja miec w reku przed zakupem. Choc dla mnie urzadzenie wielkosci TT3 nie przeszkadza :)

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2006, 00:55:43 »
..::przemek::..
Pozwoliłem sobie zresztą odszukać wątek gdzie obszerniej było poruszone porównanie 9500/9300(i) i wizarda

*

reboot

m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2006, 01:04:39 »
Cytat: "..::przemek::.."
A m3000 ma w tym wypadku wade dotykowy ekran. Przynormalniej rozmowie zawsze sie go edzie brudzic i to na kazdym elefonie, ale tutaj trzeba uwazac przy przecieraniu, zeby przypadkiem czegos nie wlaczyc, nieskasowac itp.

Ale telefon z Windowsem na pokladzie ma ta zalete,ze mozesz ustawic,zeby sie wylaczyl (przeszedl w "stan gotowosci") :) i wtedy mozesz spokojnie sobie czyscic ekran i nie boisz sie,ze cos sie skasuje ;)
Jak sie bawilem 9500 lub 9300,to wytrzymywala 1,5 dnia :) Wizardem sie bawie non stop prawie :) (wifi, filmy) i wytrzymal 2,5 dnia :) i zaraz podlacze go do ladowarki. Czemu tak dlugo mimo roznych zabaw? Bo jest mozliwosc "wylaczenia" go :)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2006, 01:16:00 »
Myslę iz E61 przypdanie Ci do gustu i spełni zadanie do którego jest wyznaczona.
Ważne iż klient obsługi maili jest niezły, aktywny pulpit też pomaga .  :)) Bedziesz chyba  musiał (bo ja tak) zainstalować dwie  aplikacje - "search" bo w E61 standardowa "szukajka" tak jak w windowsach  szuka wyłacznie po imieniu/nazwisku/firmie a rozszerzona po każdym polu kontaktu/maila/notatki.
Na pewno polubisz też aplikację Cal60 - najłatwiejszy włudze i najlepszy kalkulator  , nie muszę mieć ze sobą już żadnego kalkulatora.
Szkoda wielka iz AM nie jest na tego symbiabna robiony :(
Chociaż wykorzystuję wbudowaną aplikację GPS do pomiarów zgrubnych odległości.
Znalazłem jedną wadę tego telefonu (który mam nadzieje stanie się kultowym jak swego czasu 6310i  :))  ) , gdy przekładam kartę pamięci z aparatu foto aby wysłać mailem zdjęcia - to niestety symbian na włożonej karcie tworzy swój własny układ katalogów.
Ale co mnie ucieszyło że Nokia odeszła już od stosowania kart wyłacznie typu MMC mamy teraz miniSD. :))
potrzebna zgoda

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2006, 01:24:58 »
Cytuj
Szkoda wielka iz AM nie jest na tego symbiabna robiony
to faktycznie problem jesli ktoś nie zna naviexperta :D A na poważnie tu już trzebaby pisać do samej A@ z tym że oni na 100% nie przewidują wer na symbiana. Ale (niestety ociagający sie TomTom) mam nadzieję niedługo załatwi sprawę :D
Cytuj

Ale co mnie ucieszyło że Nokia odeszła już od stosowania kart wyłacznie typu MMC mamy teraz miniSD.

no nie wiem czy to plus bo znów staje się obowiązującym standardem "nowa karta" czyli microSD. Ehh ciężko za tym zadążyć, więc po wizardzie została mi miniSD kingstona 1gb-chetnie sprzedam lub zamienię na CF

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2006, 01:32:27 »
Cytat: "xpablo"
..::przemek::..
Pozwoliłem sobie zresztą odszukać wątek gdzie obszerniej było poruszone porównanie 9500/9300(i) i wizarda


Czytane ;) Ale teraz to juz raczej e61 :)

Dziekuje wszystkim za pomoc :)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2006, 01:52:01 »
Cytuj
to faktycznie problem jesli ktoś nie zna naviexperta

Dla mnie ważne są obrysy budynków - i dlatego AM.
Mam  TT6 - do jazdy jest idealna zwłaszcza na  najnowszych  mapach.
A jeżdzę od Rumunii/Bułgarii po Hiszpanię/Teneryfę.
Co do czasu dzialania ( zwłaszcza że zostały mi zapasowe aku z 9500) to E61 jest lepsza niż wizard
Cytuj
wytrzymal 2,5 dnia
.
UMTS poza PL stal się już standardem tak jak u nas EDGE.
Ale też słówko goryczy - dlaczego nie HSDPA w Nokiach ?
Zresztą wciąż mam zgryz bo do serwerów mapowych ( wide mapa satelitarna Warszawy) nie ma dostepu nic poza PC-tem - i nie wiem czy brać UMPC Asusa za 3,6 kPLN czy Sonego  za 5,4kPLNz wbudowanym modemem EDGE?
@ xpablo a może podmiana na SD 1GB Kongston nie rozpieczętowany/GW?
potrzebna zgoda

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2006, 01:52:37 »
Cytat: "xpablo"
horde
Czy Ty polujesz na moje wypowiedzi ?
O mniejszej stabilności np napisał
Cytat: "I_Mat"
Dla mnie jest to tylko budzik + przypomnienia a i z tym nie zawsze sobie radzi  windows mobile jest miłą platformą ale bardziej nastawioną w stronę rozrywki i nie tak stabilną jak symbian

Cytat: "jas_pik"
Jesli wielkość N9500 Ci nie przeszkadza to polecam - ewentualanie 9300i.
Podstawowa zaleta - możesz być pewien iż nie zawiesi Ci się w najmniej odpowiednim momencie - czyli pewność - brak zwisów.

A odniosłes sie TYLKO do mojej wypowiedzi cytując ją w całości bez konkretnej odpowiedzi ( i mam wrażenie że czepiejąc się tylko słowa pomyłka).
Postarajmy się prosze aby wypowiedzi na forum nie było miejscem osobistych wycieczek, a miejscem wymiany konkretnych dialogów.

Cytat: "horde"
Co do widoku kolumnowego sa tez inne przegladarki niz IE i mozna zmienic wyglad, poza tym po zmianie orientacji ekranu zupelnie inaczej to wyglada. Co do stabilnosci, szczegolnie podczas serfowania w necie nie mam zadnych zastrzezen i tak jak stwierdzil kolega wyzej jak sie "zasyfi" system to pozniej nie dziwna jest niestabilnosc

Widzisz WM ma dużo "alternatywnego softu" i to jest jego pewną zaletą ale i zarazem najwiekszą wadą. Napisałes że jeśli komuś nie pasuje (np mi) IE dograsz operę, i ja dopowiem-jesli komuś nie odpowiada today może zarzucić sobie SPB Diary itp. Ale jednoczęśnie wymagana jest "czystość systemu" aby był stabilny - i tu leży sprawa kompromisów za którymi ja nie przepadam bo na PIERWSZYM miejscu stawiam stabilności i funkcjonalność narzedzia pracy czy zabawy a takim jest dla mnie czy to PDA czy tel z symbianem. I w WM musimy wybierać między tym ile softu zaisnalujemy nie powodując destabilizowania systemu a ile MUSIMY żeby był w pełni funkcjonalny dla naszych potrzeb.
Aha i żeby Cię ustatysfakcjonować :D Mam duży problem nokią 9500- rozładowała mi się bateria a ponieważ od jakiegoś pół roku jak nie lepiej telefon nie był wyłaczany czy restetowany najnormalniej w świecie nie pamiętam PINu :( I teraz odpowiedz sobie- czy wizard wytrzyma pół roku bez restartu ?

Nie wiem w czym moja wypowiedz byla dla Ciebie osobista wycieczka, chyba w tym, ze akurat zacytowalem Ciebie. Poza tym dokladnie tak jak Ty wyrazilem swoje zdanie, odmienne od Twojego nigdzie Cie nie obrazajac.
Dla mnie byla to konkretna odpowiedz z mojego punktu widzenia, jako uzytkownika majacego dobre zdanie o Wizardzie, dajaca osobie, ktora chce dokonac wyboru inne spojrzenie na problem, a nie tylko na zasadzie Nokia is the best.
Fakt, ze slowo "pomylka" bylo dla mnie totalna...pomylka :)
To co napisales o sofcie nie jest do konca zgodne z moja opinia.
Mysle, ze w defaultowym oprogramowaniu Nokii jest rowniez duzo brakow i bardziej wymagajacy uzytkownik bedzie mial zastrzezenia i skorzysta z dobrodziejstw jakich w pewnym sensie daje mu symbian dogrywajac kolejne aplikacje,pluginy itp. Na tej samej zasadzie co Nokia mozna nie instalowac na Wizardzie dodatkowego oprogramowania i byc zadowlonym, kwestia potrzeb. Wlasnie nie jest to kwestia kompromisow a sztuki umiejetnego obchodzenia sie z urzadzeniem, mozna miec programy, ktore sa potrzebne i jednoczesnie stabilnosc systemu. A swoja droga nie przesadzajmy az z taka stabilnoscia symbiana.
Jesli moja odpwiedz odebrales jako "osobista wycieczke" to tak nie jest, to tylko moj poglad, akurat zacytowalem Twoja wypowiedz, a generalnie jest on sprzeczny z wypowiedziami innych uzytkownikow majacych takie, a nie inne zdanie.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2006, 17:43:50 »
..::przemek::..  - ostatnio miałem okazję pooglądać Wizarda. Po pierwsze zdziwił mnie mini-mikro ekran, jak na PPC :) Coś w rodzaju ekranu od komórki, no może trochę większy. System na nim wygląda lepiej niż na innych QVGA, bo piksele są bardziej ściśnięte. Dotykowego ekranu nie trzeba używać, bo WM5 ma softkeye i wszystko się da nimi załatwić w urządzeniach typu palmfon :)
Opisywane Nokie też są fajne, szczególnie dlatego, że mają szerszy ekran, ale też miałem okazję pobawić się tym ich Symbianem i powiem tyle - mało możliwości konfiguracji, a domyślny układ systemu i cała nawigacja to kicha.
Ja bym brał Wizarda.

A co do tego całego sporu o optymalizację to tu nie chodzi tyle o instalowanie programów, a raczej o większe kombinowanie. SPB Diary jako plugin na Today zżera tylko więcej RAMu, niczemu innemu to nie przeszkadza. PPC może pracować miesiącami bez SR - to tak samo jak mówią, że Windows się wiesza, a Linuksa zawiesić nie idzie. Że tak powiem gó... prawda, oba systemy mogą wiekami pracować stabilnie, a i oba można zarżnąć ;)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2006, 22:08:16 »
Cytat: "xpablo"
Wizard(m3000 i jaakby go nie zwał ) to moim subiektywnym zdaniem nieco pomyłka a już do przegladania WWW skresla go własnie wyświetlacz 320*240 i jakaś pomyłka w postaci widoku kolumnowego lub męczące przewijanie ekranu w każdą strone.


wizard i www .... przegladanie wygodne przy tym pico-ekranie to faktycznie nieporozumienie .... choc jeszcze niedawno byly TYLKO ekrany 320*240 i wszyscy radzic sobie z tym musieli, teraz jest JUZ duzo wiekszy wybor i dzieki bogu, ja mialem m3000 przez tydzien i nawet jako sluzbowego bym go nie chcial, wolalbym uzywac albo Nokie e61 albo wlasnie HTC Universal (nie tylko, bynajmniej, z powodu na wyswietlacz)

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 01, 2007, 03:15:41 »
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "xpablo"
Wizard(m3000 i jaakby go nie zwał ) to moim subiektywnym zdaniem nieco pomyłka a już do przegladania WWW skresla go własnie wyświetlacz 320*240 i jakaś pomyłka w postaci widoku kolumnowego lub męczące przewijanie ekranu w każdą strone.


wizard i www .... przegladanie wygodne przy tym pico-ekranie to faktycznie nieporozumienie .... choc jeszcze niedawno byly TYLKO ekrany 320*240 i wszyscy radzic sobie z tym musieli, teraz jest JUZ duzo wiekszy wybor i dzieki bogu, ja mialem m3000 przez tydzien i nawet jako sluzbowego bym go nie chcial, wolalbym uzywac albo Nokie e61 albo wlasnie HTC Universal (nie tylko, bynajmniej, z powodu na wyswietlacz)

Ok HTC Uniwersal rozumiem, ale jaki probelm z SPV M3000. jaka to rewelacyjna rodzielczosc ma E61? W ogole to jest jakis kloc, ni to telefon ni to palmtop...wiec nie wiem o czym my w ogole rozmawiamy..

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2007, 04:19:32 »
Cytuj
wiec nie wiem o czym my w ogole rozmawiamy..

Kolego horde, jeśli nie wiesz to po się wtrącasz :D A na poważnie google poda Ci rozdzielczośc, a pozatym nie tylko rozdzielczośc ale i szybkośc przegladarki ma GIANTYCZNE znaczenie. I tu wizard również przegra.

*

Offline piotrz

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.telepolis.pl
  • Sprzęt: Axim x50v, nokia 9300, Siemens Sx1 (zmarł :( )
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 01, 2007, 11:31:13 »
Cytat: "xpablo"
Cytuj
wiec nie wiem o czym my w ogole rozmawiamy..

Kolego horde, jeśli nie wiesz to po się wtrącasz :D A na poważnie google poda Ci rozdzielczośc, a pozatym nie tylko rozdzielczośc ale i szybkośc przegladarki ma GIANTYCZNE znaczenie. I tu wizard również przegra.

też się wtrące  :P
kolejną przewagą e61 nad wizardem jest możliwość zmniejszania storny-mniej trzeba przewijać.  i-co dziwne po zmniejszeniu czcionki są nadal czytelne  :worried:

już siedze cicho. dyskutujcie dalej  :))

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 01, 2007, 11:39:18 »
Panowie - Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku -a przy okazji wyświetlacz E61 ma 16 Milionów kolorów - i jak tu porównywać Wizarda z 65k kolorów?
potrzebna zgoda

*

reboot

m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 01, 2007, 14:12:08 »
A ja po raz kolejny powiem :)
Mialem w rekach e61 i wymiary telefonu sa bardzo specyficzne :) i konkretnej osobie musi to przypasc do gustu :)

PS. Co tak na wizarda narzekacie?

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 01, 2007, 14:25:16 »
Cytat: "xpablo"
Cytuj
wiec nie wiem o czym my w ogole rozmawiamy..

Kolego horde, jeśli nie wiesz to po się wtrącasz :D A na poważnie google poda Ci rozdzielczośc, a pozatym nie tylko rozdzielczośc ale i szybkośc przegladarki ma GIANTYCZNE znaczenie. I tu wizard również przegra.

Drogi kolego jesli nie wiesz co to przenosnia, pytania retoryczne to chyba nie mamy o czym rzeczywiscie rozmawiac... ;) Wlasnie rodzielczosc jest identyczna, wiec nie rozumiem tych zachwytow, poza tym co do szybkosci tez mialbym spore zastrzezenia, nie jest tam nic o wiele szybszego niz w Wizardzie, ale oczywiscie za chwile padnie odpowiedz, ze Symbian jest o wiele szybsza platforma od WM. Bedac juz przy Symbianie to kiepska sprawa jest brak zgodnosci z poprzednimi wersjami Symbiana Series60.
Kolego Jas_pik, a jakie znaczenie ma te 65k podczas przegladania netu na takim ekranie?Dla mnie zadne, chyba, ze Ty masz tak ostry wzrok  :)
Co do zmniejszenia strony, tak jak juz wczesniej pisalem sa rozne mozliwosci wyswietlenia strony, zmiana orienacji ekranu, inne przegladarki niz defaultowy IE.
Wszystkiego naj w Nowym Roczku.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 01, 2007, 14:54:21 »
Dyskusja zaczyna zbaczać w dziwne kierunki - a prawdę mówiąc mieliśmy pomóc koledze w wyborze - zakupie sprzętu.
Ja czasami przeglądam zdjęcia z aparatu w E61 bo wyświetlacz mojego cyfrzaka nie nadaje się do niczego.
Wracając do różnic Wizard v E61( małe podsumowanie):
- jaka jest różnica ilości kolorów ( 65k v 16M)
- jaka jest szybkość transmisji stron ( EDGE v UMTS) szybszy
- jaka jest przeglądarka (PIE v Opera) ( a strony bankowe)
- jaka jest stabilność systemu ( WM5.0 v Symbian)
- jaka  rozdzielczość ( 320x240) tu mamy to samo ale ze względu lepszy ekran czcionka jest czytelniejsza
Nie róbmy tu wojen systemowych ani wycieczek osobistych tylko realne porównanie ( jabłko do jabłka) dla danych parametrów wyboru.
Ja wybrałem E61 a teraz jako drugi będzie pewnie MDA Pro(VGA)  zamiast N9500( AM+ szybkość) .  :))
potrzebna zgoda

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 01, 2007, 15:16:24 »
Oczywiscie chodzi o realne porownania bez zadnych wycieczek...
Ale kolego te niektore porownania beda subiektywnymi, a nie obiektywnymi ocenami w kategoriach np stabilnosci systemu, jakosci ekranu, bo ja mam zupelnie inne odczucia od Ciebie.
Poza tym wymieniles tylko pewne rzeczy, a gdzie takie roznice:
- Wizard ekran dotykowy, E61 nie,
- Wizard jak dla mnie lepsza klawiatura sprzetowa niz E61.
- Moze mniej istotna rzecz dla niektorych, ale dla czesci uzytkownikow istotna sprawa Wizard aparat 1,3MPx, Nokia E61 brak.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2007, 20:19:43 »
Cytat: "horde"
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "xpablo"
Wizard(m3000 i jaakby go nie zwał ) to moim subiektywnym zdaniem nieco pomyłka a już do przegladania WWW skresla go własnie wyświetlacz 320*240 i jakaś pomyłka w postaci widoku kolumnowego lub męczące przewijanie ekranu w każdą strone.


wizard i www .... przegladanie wygodne przy tym pico-ekranie to faktycznie nieporozumienie .... choc jeszcze niedawno byly TYLKO ekrany 320*240 i wszyscy radzic sobie z tym musieli, teraz jest JUZ duzo wiekszy wybor i dzieki bogu, ja mialem m3000 przez tydzien i nawet jako sluzbowego bym go nie chcial, wolalbym uzywac albo Nokie e61 albo wlasnie HTC Universal (nie tylko, bynajmniej, z powodu na wyswietlacz)

Ok HTC Uniwersal rozumiem, ale jaki probelm z SPV M3000. jaka to rewelacyjna rodzielczosc ma E61? W ogole to jest jakis kloc, ni to telefon ni to palmtop...wiec nie wiem o czym my w ogole rozmawiamy..


jaki problem z M3000 ? w odroznieniu od nokii nie jest to ani telefon ani palmtop,  why?
minusy w porownaniu z nokia E61
- sprzet jest nie do konca wywazony, tym bardziej jak sie rozsunie klawiature
- beznadziejna bateria
- kiepskiej jakosci wyswietlacz, w warunkach mocnego naslonecznienia tym bardziej
- de facto wieksza trudnosc poruszania sie po menu bez rysika, a mialem klopoty dzialania bez rysika on the bus czy w tramwaju, samochodzie a uzywanie rysika tamze jest dosyc klopotliwe lub jest to, po prostu, nieporozumienie, a ponadto trzeba uzywac 2 rak zamiast jednej
- trudne i nieintuicyjne menu, sztampowe i od prawie 10 lat takie samo ;-)))
- klawiatura, trudno sie na tym pisze, sam pomysl z takim rozsuwaniem jest nieporozumieniem, w Execu jest to duzo lepiej rozwiazane

minusy w porownaniu do noki 9300/9500
- znowu bateria
- znowu wyswietlacz a wlasciwie jego i jakosc i wielkosc vide przegladane strony www
- klawiatura i jej jakosc

jednak glowna wada rozwiazan m$ jest ich cena ..... E61 oraz 9300/9500/9300i kosztuja ulamek (srednio polowe) tego co porownywalne "rzeczy" ze stajni m$ oraz czas gromada update-ow, poprawek oraz nikomu niepotrzebnych wodotryskow ..... ja chce i wole wlaczyc i uzywac, pda/palmfony nokii maja w moich rejonach warszawy duzo lepszt zasieg tam gdzie xda exec / m3000 go czesto gubi ....

zalety m$
- ilosc dodatkowego software - dodatkowe opcje ktore i tak znowu podrazaja inwestycje w pda, czasami jednak nie ma odpowiednikow w postaci software wlasnie na np. nokie E61

*

Offline NuLL

  • ***
  • 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E50 :D
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2007, 21:48:51 »
A SE P990i ? All in one na maxa :-)

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2007, 22:51:04 »
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "horde"
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "xpablo"
Wizard(m3000 i jaakby go nie zwał ) to moim subiektywnym zdaniem nieco pomyłka a już do przegladania WWW skresla go własnie wyświetlacz 320*240 i jakaś pomyłka w postaci widoku kolumnowego lub męczące przewijanie ekranu w każdą strone.


wizard i www .... przegladanie wygodne przy tym pico-ekranie to faktycznie nieporozumienie .... choc jeszcze niedawno byly TYLKO ekrany 320*240 i wszyscy radzic sobie z tym musieli, teraz jest JUZ duzo wiekszy wybor i dzieki bogu, ja mialem m3000 przez tydzien i nawet jako sluzbowego bym go nie chcial, wolalbym uzywac albo Nokie e61 albo wlasnie HTC Universal (nie tylko, bynajmniej, z powodu na wyswietlacz)

Ok HTC Uniwersal rozumiem, ale jaki probelm z SPV M3000. jaka to rewelacyjna rodzielczosc ma E61? W ogole to jest jakis kloc, ni to telefon ni to palmtop...wiec nie wiem o czym my w ogole rozmawiamy..


jaki problem z M3000 ? w odroznieniu od nokii nie jest to ani telefon ani palmtop,  why?
minusy w porownaniu z nokia E61
- sprzet jest nie do konca wywazony, tym bardziej jak sie rozsunie klawiature
- beznadziejna bateria
- kiepskiej jakosci wyswietlacz, w warunkach mocnego naslonecznienia tym bardziej
- de facto wieksza trudnosc poruszania sie po menu bez rysika, a mialem klopoty dzialania bez rysika on the bus czy w tramwaju, samochodzie a uzywanie rysika tamze jest dosyc klopotliwe lub jest to, po prostu, nieporozumienie, a ponadto trzeba uzywac 2 rak zamiast jednej
- trudne i nieintuicyjne menu, sztampowe i od prawie 10 lat takie samo ;-)))
- klawiatura, trudno sie na tym pisze, sam pomysl z takim rozsuwaniem jest nieporozumieniem, w Execu jest to duzo lepiej rozwiazane

minusy w porownaniu do noki 9300/9500
- znowu bateria
- znowu wyswietlacz a wlasciwie jego i jakosc i wielkosc vide przegladane strony www
- klawiatura i jej jakosc

jednak glowna wada rozwiazan m$ jest ich cena ..... E61 oraz 9300/9500/9300i kosztuja ulamek (srednio polowe) tego co porownywalne "rzeczy" ze stajni m$ oraz czas gromada update-ow, poprawek oraz nikomu niepotrzebnych wodotryskow ..... ja chce i wole wlaczyc i uzywac, pda/palmfony nokii maja w moich rejonach warszawy duzo lepszt zasieg tam gdzie xda exec / m3000 go czesto gubi ....

zalety m$
- ilosc dodatkowego software - dodatkowe opcje ktore i tak znowu podrazaja inwestycje w pda, czasami jednak nie ma odpowiednikow w postaci software wlasnie na np. nokie E61

Mialo byc pisanie konkretnych cech tak jak prosil Jas_pik, a znow sa jakies nieobiektywne, subiektywne opinie, wiec nie dziwne, ze ta dyskusja zmierza w dziwnych kierunkach...
To jest jak szukanie dziury w calym i za wszelka cene udowodnienie wyzszosci innego sprzetu. Np argument z beznadziejna bateria, w tej klasie urzadzen wlasnie Wizard wiedzie prym odnosnie dlugosci pracy na baterii.
Co dla jednego uzytkownika jest nieintuicyjne nie musi byc takie dla innego.
Co do ceny to akurat jest odnowrotnie, wystarczylo porownac ceny np u operatora, na alllegro, produkty Nokii zawsze sa drozsze od konkurencji. Swego czasu kiedy kupowalem SPV M3000 to Nokia 9300i byla drozsza w tych samych abonamentach, zreszta nadal tak jest. Poza tym nowa Nokia 9300i kosztuje w granicach 2400zl w sklepach internetowych,to jaki ulamek ceny np Wizarda??Nie mowiac tu o rozwiazaniach np SE.
Co do jakosci klawiatury to nie bede sie nawet wypowiadal jaka jest roznica miedzy nia, a ta upakowana w E61, dla mnie to oczywiste, a akurat to ze jest wysuwana z boku jest dla mnie bardzo dobrym rozwiazaniem i dzieki temu urzadzenie nie jest wielkosci ksiazki, czy tak jak np E61 gdzie lapie takie wymiary bo projektanci starali sie za wszelka cene upakowac klawiature Qwerty, a nie bylo dla niej za bardzo miejsca i wyszlo to co wyszlo.

*

Offline NuLL

  • ***
  • 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E50 :D
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2007, 23:11:38 »
Cytuj
Nie mowiac tu o rozwiazaniach np SE.
Co masz na mysli ?