m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)

  • 39 Odpowiedzi
  • 3129 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 01, 2007, 23:18:51 »
Cytat: "NuLL"
Cytuj
Nie mowiac tu o rozwiazaniach np SE.
Co masz na mysli ?

Mam na mysli, ze SE za lepsze rozwiazania niz Nokia bierze za nie mniejsze pieniadze. Poza tym w niektorych rozwiazaniach zostawil Nokie z tylu, za soba.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2007, 00:14:42 »
Cytat: "horde"
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "horde"
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "xpablo"
Wizard(m3000 i jaakby go nie zwał ) to moim subiektywnym zdaniem nieco pomyłka a już do przegladania WWW skresla go własnie wyświetlacz 320*240 i jakaś pomyłka w postaci widoku kolumnowego lub męczące przewijanie ekranu w każdą strone.


wizard i www .... przegladanie wygodne przy tym pico-ekranie to faktycznie nieporozumienie .... choc jeszcze niedawno byly TYLKO ekrany 320*240 i wszyscy radzic sobie z tym musieli, teraz jest JUZ duzo wiekszy wybor i dzieki bogu, ja mialem m3000 przez tydzien i nawet jako sluzbowego bym go nie chcial, wolalbym uzywac albo Nokie e61 albo wlasnie HTC Universal (nie tylko, bynajmniej, z powodu na wyswietlacz)

Ok HTC Uniwersal rozumiem, ale jaki probelm z SPV M3000. jaka to rewelacyjna rodzielczosc ma E61? W ogole to jest jakis kloc, ni to telefon ni to palmtop...wiec nie wiem o czym my w ogole rozmawiamy..


jaki problem z M3000 ? w odroznieniu od nokii nie jest to ani telefon ani palmtop,  why?
minusy w porownaniu z nokia E61
- sprzet jest nie do konca wywazony, tym bardziej jak sie rozsunie klawiature
- beznadziejna bateria
- kiepskiej jakosci wyswietlacz, w warunkach mocnego naslonecznienia tym bardziej
- de facto wieksza trudnosc poruszania sie po menu bez rysika, a mialem klopoty dzialania bez rysika on the bus czy w tramwaju, samochodzie a uzywanie rysika tamze jest dosyc klopotliwe lub jest to, po prostu, nieporozumienie, a ponadto trzeba uzywac 2 rak zamiast jednej
- trudne i nieintuicyjne menu, sztampowe i od prawie 10 lat takie samo ;-)))
- klawiatura, trudno sie na tym pisze, sam pomysl z takim rozsuwaniem jest nieporozumieniem, w Execu jest to duzo lepiej rozwiazane

minusy w porownaniu do noki 9300/9500
- znowu bateria
- znowu wyswietlacz a wlasciwie jego i jakosc i wielkosc vide przegladane strony www
- klawiatura i jej jakosc

jednak glowna wada rozwiazan m$ jest ich cena ..... E61 oraz 9300/9500/9300i kosztuja ulamek (srednio polowe) tego co porownywalne "rzeczy" ze stajni m$ oraz czas gromada update-ow, poprawek oraz nikomu niepotrzebnych wodotryskow ..... ja chce i wole wlaczyc i uzywac, pda/palmfony nokii maja w moich rejonach warszawy duzo lepszt zasieg tam gdzie xda exec / m3000 go czesto gubi ....

zalety m$
- ilosc dodatkowego software - dodatkowe opcje ktore i tak znowu podrazaja inwestycje w pda, czasami jednak nie ma odpowiednikow w postaci software wlasnie na np. nokie E61

Mialo byc pisanie konkretnych cech tak jak prosil Jas_pik, a znow sa jakies nieobiektywne, subiektywne opinie, wiec nie dziwne, ze ta dyskusja zmierza w dziwnych kierunkach...
To jest jak szukanie dziury w calym i za wszelka cene udowodnienie wyzszosci innego sprzetu. Np argument z beznadziejna bateria, w tej klasie urzadzen wlasnie Wizard wiedzie prym odnosnie dlugosci pracy na baterii.
Co dla jednego uzytkownika jest nieintuicyjne nie musi byc takie dla innego.
Co do ceny to akurat jest odnowrotnie, wystarczylo porownac ceny np u operatora, na alllegro, produkty Nokii zawsze sa drozsze od konkurencji. Swego czasu kiedy kupowalem SPV M3000 to Nokia 9300i byla drozsza w tych samych abonamentach, zreszta nadal tak jest. Poza tym nowa Nokia 9300i kosztuje w granicach 2400zl w sklepach internetowych,to jaki ulamek ceny np Wizarda??Nie mowiac tu o rozwiazaniach np SE.
Co do jakosci klawiatury to nie bede sie nawet wypowiadal jaka jest roznica miedzy nia, a ta upakowana w E61, dla mnie to oczywiste, a akurat to ze jest wysuwana z boku jest dla mnie bardzo dobrym rozwiazaniem i dzieki temu urzadzenie nie jest wielkosci ksiazki, czy tak jak np E61 gdzie lapie takie wymiary bo projektanci starali sie za wszelka cene upakowac klawiature Qwerty, a nie bylo dla niej za bardzo miejsca i wyszlo to co wyszlo.


ceny allegro .... sprzety z gwarancja
spv m3000 - cena oscyluje kolo pln1100-1200
nokia 9300i - cena .... pln 900-1000-1100
nokia 9300 - cena .... pln 500-800

ceny u operatorow nie sa zadna baza do porownania, bo polityka cenowa koncernow takich lub innych powoduje iz takie a nie inne telefony mozna dostac w tej lub innej cenie .... i nie ma co klepac tych formulek ze drogo u operatora i ulegac tej polityce jak ma sie wybor (np. via allegro)

co do "merytorycznosci" argumentow to FAKTEM jest ze wyswietlacz nokii bije na leb gross rozwiazan HTC bo jest po prostu inny ekran ;-)) to ze w sloncu co by sie nie robilo m3000 wyglada rowniez zalosnie jest rowniez FAKTEM

nie mozna porownywac m3000 do e61 bo to jest bez sensu, m3000 nie ma UMTS a odpowiednik m3000 z UMTS kosztuje pln 2500 podczas gdy nowa e61 bez simlock ponizej polowy tej kwoty (sic !) i to jest bardzo wymierne

gdzie wizard, jesli chodzi o czas zycia baterii, wiedze prym ? w porownaniu do czego ? ...  :D

akurat e61 mimo ze inny segment rynku niz m3000 jest zdecydowanie bardziej wywazonym sprzetem (niz wlasnie m3000)

to ze jest rowniez cala gromada pachty, poprawek, wersji ROM do m3000 powoduje rowniez niepozytywne wrazenie .... i to tez jest faktem

wiec gdzie rzekomo jest nieobiektywizm ocen ? to sie robi jak debata z udzialem ludzi nie-w-temacie, nalatwiej zarzucic nieobiektywizm .... bez argumentow

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2007, 00:56:17 »
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "horde"
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "horde"
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "xpablo"
Wizard(m3000 i jaakby go nie zwał ) to moim subiektywnym zdaniem nieco pomyłka a już do przegladania WWW skresla go własnie wyświetlacz 320*240 i jakaś pomyłka w postaci widoku kolumnowego lub męczące przewijanie ekranu w każdą strone.


wizard i www .... przegladanie wygodne przy tym pico-ekranie to faktycznie nieporozumienie .... choc jeszcze niedawno byly TYLKO ekrany 320*240 i wszyscy radzic sobie z tym musieli, teraz jest JUZ duzo wiekszy wybor i dzieki bogu, ja mialem m3000 przez tydzien i nawet jako sluzbowego bym go nie chcial, wolalbym uzywac albo Nokie e61 albo wlasnie HTC Universal (nie tylko, bynajmniej, z powodu na wyswietlacz)

Ok HTC Uniwersal rozumiem, ale jaki probelm z SPV M3000. jaka to rewelacyjna rodzielczosc ma E61? W ogole to jest jakis kloc, ni to telefon ni to palmtop...wiec nie wiem o czym my w ogole rozmawiamy..


jaki problem z M3000 ? w odroznieniu od nokii nie jest to ani telefon ani palmtop,  why?
minusy w porownaniu z nokia E61
- sprzet jest nie do konca wywazony, tym bardziej jak sie rozsunie klawiature
- beznadziejna bateria
- kiepskiej jakosci wyswietlacz, w warunkach mocnego naslonecznienia tym bardziej
- de facto wieksza trudnosc poruszania sie po menu bez rysika, a mialem klopoty dzialania bez rysika on the bus czy w tramwaju, samochodzie a uzywanie rysika tamze jest dosyc klopotliwe lub jest to, po prostu, nieporozumienie, a ponadto trzeba uzywac 2 rak zamiast jednej
- trudne i nieintuicyjne menu, sztampowe i od prawie 10 lat takie samo ;-)))
- klawiatura, trudno sie na tym pisze, sam pomysl z takim rozsuwaniem jest nieporozumieniem, w Execu jest to duzo lepiej rozwiazane

minusy w porownaniu do noki 9300/9500
- znowu bateria
- znowu wyswietlacz a wlasciwie jego i jakosc i wielkosc vide przegladane strony www
- klawiatura i jej jakosc

jednak glowna wada rozwiazan m$ jest ich cena ..... E61 oraz 9300/9500/9300i kosztuja ulamek (srednio polowe) tego co porownywalne "rzeczy" ze stajni m$ oraz czas gromada update-ow, poprawek oraz nikomu niepotrzebnych wodotryskow ..... ja chce i wole wlaczyc i uzywac, pda/palmfony nokii maja w moich rejonach warszawy duzo lepszt zasieg tam gdzie xda exec / m3000 go czesto gubi ....

zalety m$
- ilosc dodatkowego software - dodatkowe opcje ktore i tak znowu podrazaja inwestycje w pda, czasami jednak nie ma odpowiednikow w postaci software wlasnie na np. nokie E61

Mialo byc pisanie konkretnych cech tak jak prosil Jas_pik, a znow sa jakies nieobiektywne, subiektywne opinie, wiec nie dziwne, ze ta dyskusja zmierza w dziwnych kierunkach...
To jest jak szukanie dziury w calym i za wszelka cene udowodnienie wyzszosci innego sprzetu. Np argument z beznadziejna bateria, w tej klasie urzadzen wlasnie Wizard wiedzie prym odnosnie dlugosci pracy na baterii.
Co dla jednego uzytkownika jest nieintuicyjne nie musi byc takie dla innego.
Co do ceny to akurat jest odnowrotnie, wystarczylo porownac ceny np u operatora, na alllegro, produkty Nokii zawsze sa drozsze od konkurencji. Swego czasu kiedy kupowalem SPV M3000 to Nokia 9300i byla drozsza w tych samych abonamentach, zreszta nadal tak jest. Poza tym nowa Nokia 9300i kosztuje w granicach 2400zl w sklepach internetowych,to jaki ulamek ceny np Wizarda??Nie mowiac tu o rozwiazaniach np SE.
Co do jakosci klawiatury to nie bede sie nawet wypowiadal jaka jest roznica miedzy nia, a ta upakowana w E61, dla mnie to oczywiste, a akurat to ze jest wysuwana z boku jest dla mnie bardzo dobrym rozwiazaniem i dzieki temu urzadzenie nie jest wielkosci ksiazki, czy tak jak np E61 gdzie lapie takie wymiary bo projektanci starali sie za wszelka cene upakowac klawiature Qwerty, a nie bylo dla niej za bardzo miejsca i wyszlo to co wyszlo.


ceny allegro .... sprzety z gwarancja
spv m3000 - cena oscyluje kolo pln1100-1200
nokia 9300i - cena .... pln 900-1000-1100
nokia 9300 - cena .... pln 500-800

ceny u operatorow nie sa zadna baza do porownania, bo polityka cenowa koncernow takich lub innych powoduje iz takie a nie inne telefony mozna dostac w tej lub innej cenie .... i nie ma co klepac tych formulek ze drogo u operatora i ulegac tej polityce jak ma sie wybor (np. via allegro)

co do "merytorycznosci" argumentow to FAKTEM jest ze wyswietlacz nokii bije na leb gross rozwiazan HTC bo jest po prostu inny ekran ;-)) to ze w sloncu co by sie nie robilo m3000 wyglada rowniez zalosnie jest rowniez FAKTEM

nie mozna porownywac m3000 do e61 bo to jest bez sensu, m3000 nie ma UMTS a odpowiednik m3000 z UMTS kosztuje pln 2500 podczas gdy nowa e61 bez simlock ponizej polowy tej kwoty (sic !) i to jest bardzo wymierne

gdzie wizard, jesli chodzi o czas zycia baterii, wiedze prym ? w porownaniu do czego ? ...  :D

akurat e61 mimo ze inny segment rynku niz m3000 jest zdecydowanie bardziej wywazonym sprzetem (niz wlasnie m3000)

to ze jest rowniez cala gromada pachty, poprawek, wersji ROM do m3000 powoduje rowniez niepozytywne wrazenie .... i to tez jest faktem

wiec gdzie rzekomo jest nieobiektywizm ocen ? to sie robi jak debata z udzialem ludzi nie-w-temacie, nalatwiej zarzucic nieobiektywizm .... bez argumentow

Nieobiektywizm bo podawane nie sa konkretne argumenty tylko Twoje odczucia w stylu, ze klawiatura w E61 jest lepsza od tej Wizardzie, ze menu jest nieituicyjne itp To sa tylko Twoje odczucia a nie obiektywne opinie. Czym one sa niby poparte?
Wczesniej podales, ze  produkty ze stajni m$ sa o wiele drozsze, ze 9300i,9500 kosztuja ulamek ceny. Jaki to ulamek ceny jak podales prawie te same przedzialy cenowe, to jak to jest?
Nokia 9500 cena w granicach 1000-1200zl na allegro.
Owszem moze w tej chwili TyTN o ktorym zdaje sie piszesz jest drozszy od E61 ale wynika to tez z faktu, ze ten model jest krocej na rynku niz E61, jego cena dopiero zaczyna spadac i juz tutaj na forum byly oferty sprzedazy ponizej 2000zl. Nie porownujemy cen przy rownoczsnym wejsciu modelu na rynek. Oczywistym jest, ze cena z czasem spada, stad te roznice, a nie z tego, ze produkty Nokii sa tansze, bo wlasnie jest odwrotnie.Poza tym Hermes ma HSPDA i pelny support UMTS a nie tylko transmisje danych i za ta rozniece tez sie placi, jesli tak szczegolowo porownujemy.
Co do cen u Operatorow to wcale nie jest ich polityka tylko wlasnie polityka Nokii, ktora narzuca tak wysokie ceny,zauwaz, ze produkty innych firm nie sa tak drogie.
Wizard jesli chodzi o czas pracy na baterii wiedzie prym w urzadzeniach klasy PPC PE.

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2007, 13:58:38 »
Bylem dzisiaj w orange i zobaczylem obok siebie m3000 i e61. Faktycznie nokia wyglada na klocka, ale takie uroki tego sprzetu. Na moje pytanie co lepszy mila pani powiedziala, ze ona poleca spv, bo jest dluzej na rynku i jest sprawdzonyi, ze nokia jest niechetnie brana. Na moja prosbe czy moge wziasc nokie do reki pani odparla iz widac jaka jest :/ Jest szeroka i cienka. V3 tez jest szeroka i cienka pomyslalem sobie, podzikowalem i poszedlem. Nie wie ktos moze czy w toruniu mozna w jakims salonie pomacac ta nokie?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:11:58 »
Cytat: "horde"
 Poza tym Hermes ma HSPDA i pelny support UMTS a nie tylko transmisje danych i za ta rozniece tez sie placi, jesli tak szczegolowo porownujemy.


hmm, a jak wygladaja oplaty za HSDPA .... tzn czy sa jakies limity transferow oraz danych sciagnietych / wyslanych w skali miesiaca ?! bo na UMTS sa i w ERA i w PLUS ....... 1GB i potem, po przekroczeniu, mozna dokupywac dodatkowe "paczki" po np. 250MB

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:42:23 »
W Erze komercyjnie jest HSDPA ale nie oznacza to iż istnieje jakiś osobny cennik - oznacza to tylko iż możesz szybciej niż UMTS-em sciągać dane.
Wszystko zależy od umowy jaką zawierasz ( a rodzaje umów w usludze BC masz na stronie)
Standardowo zawierane umowy od początku mają wpisywane limity transferów danych  ( wartości nie bedę podawał bo są różne przy różnych umowach) i w chwili obecnej nie ma jeszcze możliwości(chyba zwiekszania transferu ) , po przekroczeniu limit tgransfer spada do wartości typowych dla GPRS-u.
Tak naprawdę ciecia nie są robione z automatu ( chyba jeszcze nie uruchomili maszynki) tylko przez człowieka po przekroczeniu limitu o około 10% .Otrzymujesz powiadomienie SMS-em o przekroczeniu limitu i ograniczeniu prędkości.
Mnie to się zdarza ( przy limicie 2GB) średnio po 2 tygodniach   i przez następne 2 tygodnie mam ograniczony limit. W związku z tym rozpocząłem typowy plan wet za wet - czyli po obcięciu transferu składam rekalamację techniczną (na zrywanie transmisji GPRS-owej) Dzięki temu od kilku miesięcy albo mam zmniejszony abonament o połowe albo zwiększony limit o połowe.
Transmisja na karcie Option - okolo 1,2Mbits
testowa na TyTn - 780kbits
a Universal- 440 kbs
A bts Ery widzę - na wprost okna 300 m w lini prostej bez przeszkód.
potrzebna zgoda

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 04, 2007, 15:45:55 »
Cytat: "jas_pik"
Mnie to się zdarza ( przy limicie 2GB) średnio po 2 tygodniach   i przez następne 2 tygodnie mam ograniczony limit. W związku z tym rozpocząłem typowy plan wet za wet - czyli po obcięciu transferu składam rekalamację techniczną (na zrywanie transmisji GPRS-owej) Dzięki temu od kilku miesięcy albo mam zmniejszony abonament o połowe albo zwiększony limit o połowe.


ze tez na to nie wpadlem, bede musial sie tez chyba pofatygowac ......  dziekuje za podpowiedz

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2007, 01:49:24 »
Cytat: "jas_pik"
W Erze komercyjnie jest HSDPA ale nie oznacza to iż istnieje jakiś osobny cennik - oznacza to tylko iż możesz szybciej niż UMTS-em sciągać dane.
Wszystko zależy od umowy jaką zawierasz ( a rodzaje umów w usludze BC masz na stronie)
Standardowo zawierane umowy od początku mają wpisywane limity transferów danych  ( wartości nie bedę podawał bo są różne przy różnych umowach) i w chwili obecnej nie ma jeszcze możliwości(chyba zwiekszania transferu ) , po przekroczeniu limit tgransfer spada do wartości typowych dla GPRS-u.


czyli de facto, niezaleznie od szybkosci sciagania, JEST LIMIT ..... i to prowadzi, jak dla mne do wniosku iz po co mi HSDPA w pda skoro limit mam ten sam, co z tego ze sciagne szybciej jak nie sciagne wiecej bo znowu jest limit, nie sciagam az tyle i mnie 1GB spokojnie wystarcza na 2-4 tygodnie ...  z czego gross i tak sa maile i www, rss i newsy
 
pomijam juz fakt iz zapewne koszt HSDPA bedzie (jako usluga) drozsze niz UMTS, choc na dzien dzisiejszy .... pomysl z limitami zabija jakakolwiek inwencje w temacie wzrostow transferow ..... w sumie iPlus ... kosztuje tyle samo za UMTS / EDGE /GPRS byle tylko limit 1GB sie zgadzal

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 10, 2007, 19:58:14 »
Jeszcze jedno pytanie. Jak sie ma sprawa obslugi worda. Chodzi mi o to, ze wysylam dla klienta umowe przygotowana na pc, a on potem konsultuje poprawki i ja edytuje doumet na e61 i nastepnie wysylam poprawiona wersje do klienta. Brak raczej zaawansowanego formatowania, a poprawki raczej symboliczne.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
m3000 czy n9500/9300i (up. moze e61?)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2007, 20:49:15 »
@ andy_bez_wandy
Nie płacisz więcej jesli sciągasz z szybkością wyższą  - mniej tracisz czasu na ściągnięcie ( a Twój czas jest bezcenny). Limit w BC to obecnie  3GB przy 79 zł( bez modemu i na 12 miesięcy) .
@..::przemek::..
Nie ma problemu aby takie poprawki zrobić na E61 , ale jeśli bedą dluższe niż kilka zdań to wtedy N93xx/95xx bedzie wygodniejsza do pisania - bo mozna położyć na stole i mieć namiastkę latopa
potrzebna zgoda