loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?

  • 13 Odpowiedzi
  • 2114 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« dnia: Październik 01, 2006, 23:24:26 »
Panie i Panowie mam wielką rozterkę chcę zakupić palmtofon musi mieć niezła baterię, telefon, nawigację, no i sporo pojemności padło na te dwa ale może coś innego kasa to drugorzędna sprawa.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2006, 00:48:42 »
LOOX T830 chyba się tu na forum jeszcze nie pojawił, tak więc nie ma jeszcze praktycznych opinii na temat tego PDA...
Pozdrawiam,
biblo

loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2006, 11:52:08 »
Właśnie, pierwsze sztuki już sprzedane, ja takiego wstępnie zamówiłem lecz cały czas się zastanawiam. A może coś innego tylko co.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2006, 12:22:36 »
Na ostatnim warszawskim spotkaniu klubowiczów jeden z adminów miał właśnie tego palmtopa i chyba były gdzieś jakieś wzmianki o spodziewanym teście tego urządzenia...

Póki co, zajrzyj pod te linki: http://pdaclub.pl/szukaj.php?str=t830
Pozdrawiam,
biblo

loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2006, 15:21:47 »
A właśnie, jeśli któryś z adminów miał z nim styczność (T830) to może by się pochwalił, coś o nim napisał, podzielił się informacjami? Hm?

loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2006, 18:08:39 »
Widzę iż nikt mi nie pomoże a więć po długim i dogłębnym ten tegowaniu w głowie postawiłem na loox t830. Robię to w ciemno no ale cóż, teraz mam inne pytanie gdzie zakupię go najtaniej ( tylko proszę nie odpisujcie żebym sobie poszukał w ceneo lub innych wyszukiwarkach, to wiem ) ja na razie znalazłem za 2715 i szukam dalej!

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2006, 23:09:22 »
2715 brutto to ok. 2225 netto i to wg mnie całkiem dobra cena.
Ale czy jest on jednak tyle wart...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2006, 13:12:41 »
Cytat: "biblo"
2715 brutto to ok. 2225 netto i to wg mnie całkiem dobra cena.
Ale czy jest on jednak tyle wart...


autor watku napisal ze cena jest elementem drugorzednym wiec pewnie jest, dla mnie wydatek tego rzedu jest bez sensu ;-))

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2006, 14:31:00 »
Tak zauważyłem, że "artek" napisał o "drugorzędności kasy" :-)

Zastanawiam się jednak, czy w przypadku tego produktu nie jest to po prostu pewien rodzaj... naciągactwa ze strony producenta. Specjalnie przejaskrawiam żeby zwiąkszyć siłę swojego stwierdzenia...

A dlaczego tak twierdzę - ano dlatego, że od niedawna mam Nokię N-61 (podobnie jak Ty, andy_bez_wandy). Jest to w sumie sprzęt porównywalny - wprawdzie nie ma ekranu dotykowego i GPS-a, ale obsługuje w zamian GSM/GPRS/EDGE/UMTS. Ma za to lepszy ekran (16 mln kolorów) i dużą, wydajną baterię. Ma również inny system, ale nie ustępujący funkcjonalnie zbytnio mobilnym Windowsom.

No i kosztuje (w normalnej sprzedaży, bez SIM-locka) przeszło 1100 zł taniej!
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2006, 14:44:30 »
To logiczne że tyle kosztuje, pierw zedrą kase za nowość a po 2 miesiącach stanieje tak jak to miało miejsce  z HTC Hermes'em.
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2006, 15:02:46 »
Cytat: "PawelP7"
To logiczne że tyle kosztuje, pierw zedrą kase za nowość a po 2 miesiącach stanieje tak jak to miało miejsce  z HTC Hermes'em.

Tylko, o ile takie "zdzieranie" było skuteczne kiedyś, o tyle obecnie mnogość podobnych rozwiązań powoduje, że ilość chętnych którym można zedrzeć skórę ;-) jest chyba zdecydowanie mniejsza... a czasu  straconego nie odrobisz... a i stracony rynek odrobić coraz trudniej...

A wracając do tematu: #artek# - jak jednak kupisz tego PDA, to koniecznie podziel się na forum swoimi wrażeniami.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 20, 2006, 15:15:22 »
Z tego co pisał Pan Jakub o tym PDA.....
Cytuj
T830 mialem do testu miesiac temu, ale byl tak dziurawy, ze nie dziwie sie ze jeszcze go nie ma na rynku. Co prawda model ktory dostalem mial pierwsza edycja ROMu, a w ciagu tych dwoch tygodni jak ja go mialem wyszlo juz chyba 7 kolejnych poprawionych wersji. Nie zdecydowalem sie jednak na publikacje testu tego PDA, poniewaz nie chcialem opisywac problemow, ktore byc moze nie beda wystepowac w modelu ktory trafi na polki. Na ten moment PDA ten byl bardzo niedorobiony.
Cytuj
Wybacz ale co to jest 12 aplikacji jednoczesnie? To ma byc jakis wyznacznik stabilnosci pracy? Ergonomia? Ten klocek ergonomiczny? To jest cegla... z malym ekranem i srednimi parametrami technicznymi. Nie wiem co oni tam napchali do tej obudowy, ale inni producenci to samo mieszcza w znacznie mniejszych konstrukcjach. Ja od samego poczatku bylem fanem LOOXow, od modelu 600 - niezbyt udanego, ale dobrze wygladajacego, przez nowsze wersje. Natomiast T830 to po prostu nic specjalnego...

Oczywiscie to jest wylacznie moje zdanie i oparte na zabawie z "prototypem". Natomiast nie wiele zmieni sie w kwestii samego wygladu. Mam tylko nadzieje ze bardziej zoptymalizuja wydajnosc systemu, bo momentami ten LOOX chodzil gorzej od mojego wizarda.
Prototyp ale wielkości nie poprawią. Noi ten wygląd :huh:
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2006, 15:35:02 »
Cytat: "biblo"
Tak zauważyłem, że "artek" napisał o "drugorzędności kasy" :-)

Zastanawiam się jednak, czy w przypadku tego produktu nie jest to po prostu pewien rodzaj... naciągactwa ze strony producenta. Specjalnie przejaskrawiam żeby zwiąkszyć siłę swojego stwierdzenia...

A dlaczego tak twierdzę - ano dlatego, że od niedawna mam Nokię N-61 (podobnie jak Ty, andy_bez_wandy). Jest to w sumie sprzęt porównywalny - wprawdzie nie ma ekranu dotykowego i GPS-a, ale obsługuje w zamian GSM/GPRS/EDGE/UMTS. Ma za to lepszy ekran (16 mln kolorów) i dużą, wydajną baterię. Ma również inny system, ale nie ustępujący funkcjonalnie zbytnio mobilnym Windowsom.

No i kosztuje (w normalnej sprzedaży, bez SIM-locka) przeszło 1100 zł taniej!


no i wlasnie, z ust mi wyjete .... bo dla mnie cena versus to co dostaje ma znaczenie ;-)) majac taka mnogosc zdecydowalem sie wlasnie na E61, i jestem bardzo zadowolony, zrezygnowalem nawet z xda execa ... i nie zaluje .. cena ma bardzo konkretny wymiar a roznica pln1100 tym bardziej

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
loox t830 czy hw6915? ROZTERKA?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 20, 2006, 17:23:53 »
powiem że bawię się własnie T830 i mam mieszane uczucią. ma kilka (wg mnie plusów) o których zapomina kilku innych producentów. Faktyczanie jest nieco klockowaty ale ekran jest sporo głębiej schowany niż u innych producentów co mnim zdaniem wpływa na bezpieczeństwo samego wyświetlacza( nie jest łatwo zgnieść go w kieszeni). Jak na razie się bawię, wrażenia pewnie umieszczę w weekend.