LG G2 mini vs Samsung Galaxy S4 mini vs ???

  • 2 Odpowiedzi
  • 10395 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LG G2 mini vs Samsung Galaxy S4 mini vs ???
« dnia: Kwiecień 26, 2014, 19:11:14 »
Witam serdecznie :)

Pytanie jak w temacie wątku. Do tej pory używałam Samsunga Galaxy s2, jego szybkość działania była dla mnie wystarczająca. Minęło jednak już troche czasu (2 lata) i chciałabym zmienić słuchawkę na inną.
Moje zastosowania są chyba takie typowe: telefon, sms/mms, poczta w trybie push, udostępnianie internetu po USB/WiFi dla innych urządzeń, słuchanie muzy i radia na słuchawkach, bardzo sporadyczne oglądanie filmików (raczej krótkich :P), oczywiście GPS, dropbox, czasami jakaś fotka i filmik. Jeśli zdjęcia to fajnie by było gdyby tryb makro działał dobrze - zdarza mi się robić fotki dokumentacji (kartki formatu A4).
Gry w ogóle odpadają, więc sprzęt nie musi być bardzo szybki. Urządzenie musi mieć koniecznie czytnik kart pamięci (32GB to jest minimum), a wymienna bateria musi w trybie mieszanym wytrzymywać jeden dzień bez ładowarki (od 6 do 22). Wydaje mi się, że rozmiar sprzętu (przekątna ekranu :mrgreen:) nie ma dużego znaczenia, o ile rozsądnie producent zagopodarował przestrzeń roboczą. Na przykład Samsung S4 mini jest dość wąski (taki się wydaje w dotyku), a ma tyle samo cali co szerszy S2. Lg G2 mini ma przy większym ekranie (4,7") rozmiar porównywalny dla mnie co Motorola Moto 4,5" (wersja 16GB). Używając mojej starej wersji Androida (4.1.2) czasami doskwiera mi brak pamięci, czyli jakby te 16 GB ROMu ( a dokładnie to 12,5GB :wink:) było jednak za mało. Może jest to wina tego, że korzystam z wielu aplikacji i gdy je pobierałam z marketu Google to instalowałam w urządzeniu, a nie na karcie. Myślę, więc, że znalezienie urządzenia z 16GB ROM'em też jest jakimś słusznym kryterium wyboru. Sprzęty, które wymieniłam w temacie wątku mają tylko 8GB nominalnie pamięci wewnętrznej i niektóre programy można instalować tylko tam, to też jest jakaś bolączka :-| Co do RAMu to wiadomo, że im więcej tym lepiej, ale skoro 1GB w SGS2 był wystarczający to myślą, że jakoś sobie z tym poradzę :ok:
Urządzenia z wersją Androida 4.4 podobno(?) lepiej radzą sobie z gospodarowaniem pamięcią operacyjną, więc taki wybór np. Lg G2 mini może nie byłby zły? :P Jeśli chodzi o wersje Androida to wszystko powyżej 4.2 jest dla mnie ok :mrgreen:
Znowu, podobnie jak przy wyborze Tabletu http://pdaclub.pl/forum/zakupy/zakup-tabletu-dell/, konsekwentnie odrzucam urządzenia z Windows Phone i systemem Apple na pokładzie.
Szukam sprzętu, który nie będzie za drogi (tak wiem, pojęcie względne :grin:), tak powiedzmy do 1000 zł z fakturą za nowy, z gwarancją 24 miesięczną i realizowaną na terenie Polski. Nie potrzebne mi wodotryski typu: wodoszczelność, możliwość kręcenia filmów 4K, ekrany o rozdzielczości 1920 x, IRDY, 8 rdzeni... i inne. Z takich moich innych dziwactw to słuchawka musi być w kolorze czarnym, ewentualnie niebieskim (granatowym) lub czerwonym. Pewnie zakupie jakąś folię dla ochrony ekranu i kupię plastikowy ochraniacz (Nilikina pewnie). Granicy cenowej proszę nie przekraczać podając propozycję, czyli "...weż kup za 1050 PLN..." Aha...wszystkie chińczyki i ich klony też odpadają. Wyjątki to Xiaomi, pochodne Alcatela i coś jak ZOPO, ale naprawdę lepiej to bardziej znane i dostępne marki (z uwagi na serwis, gwarancję/rękojmię, przesyłkę itp.).
Zdaje sobie sprawę, że nazwy wymienionych urządzeń w temacie wątku (MINI) nijak się mają do możliwości ich starszych braci, którzy najczęściej są flagowcami, ot czysty marketing ich producentów, ale na rynku ciężko znaleźć urządzenia spełniające moje kryterium w tej cenie :-| Mini nie oznacza również zminimalizowanych wymiarów, raczej okrojenie czegoś :shock:...najczęściej z funkcji :-|

Z innych urządzeń rozważałam jeszcze Lg L9 II, ale jakość wykonania marna.
W LG G2 mini denerwuje mnie to, że przyciski ekranowe zabierają trochę jednak tego miejsca na ekranie, więc użytkowo nie ma tych 4,7 cali. RAM'u jest 1 GB, a w SGS 4 mini 1,5GB. Klawisz strzałki u LG jest po przeciwnej stronie niż u Samsunga. Plusem Lg jest oficjalny KiteKat dla urządzenia w pudełku, a SGS4 mini pewnie trzeba będzie rootować i nieoficjalnie wgrywać. Bateria Samsunga ciut gorsza od LG, ekrany dla mnie porównywalne. Oba mają tylko (!) 8GB pamięci wewnętrznej.  G2 mini ma procesor z 4 słabymi rdzeniami, więc chyba dużej różnicy w stosunku do S4 mini nie będzie. Pewną zagadką pozostaje dla mnie kwestia funkcji OTG (kiedyś to się nazywało HOST USB) w tych dwóch urządzeniach. Jest to bardzo wygodne, mam takiego małego pendrive'a, z dwoma końcówkami (USB i microUSB) i jeśli byłaby taka możliwość to chętnie z niej będę korzystać :P
No i wreszcie co z diodami powiadomień? Na Amoledzie SGS2 miałam BLN control (migoczące przyciski) i jeszcze coś z NoLED (kolorowe kopertki). Co z kartą SIM? Czy wystarczy, że przełożę z SGS2, czy może będzie trzeba wycinać?
Jak widać pytań sporo :D

Porównania znajdują się tutaj:
1. http://versus.com/pl/lg-g2-mini-vs-samsung-galaxy-s4-mini
2. http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7165/8019/4906/0/
Linków do recenzji w internecie nie zamieszczam, jest tego dużo (choćby na YT), ale najcenniejsze są zawsze opinie użytkowników.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły/propozycje proszę o wypowiedź, a uwagi typu: "...kup Sony XPERIA Z1..." pozostaną bez odpowiedzi.

Pozdrawiam
Ania

PS. Jak ktoś będzie w bliskiej przyszłości chętny na SGS2 to niech pisze na PRIV'a :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2014, 23:16:44 wysłana przez alibabka »

Odp: LG G2 mini vs Samsung Galaxy S4 mini vs ???
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2014, 21:11:19 »
Sama sobie odpowiem na założony wątek :proud:
Po wielu namysłach kupiłam w końcu SGS4 mini :ok: Oba rozważane modele zobaczyłam "na żywo" raz jeszcze je porównywałam i nieoczekiwanie pojawiło się nowe kryterium ich wyboru :D Biegam z opaską na ramieniu i okazało się, że skoro LgG2 mini ma przyciski po drugiej strony ekranu to będąc w ruchu nie ma możiwości sterowania smartphonem, no pomijając oczywiście mazanie palcem po ekranie. To własnie zaważyło na wyborze :P Poza tym, jak to w powiedzeniach: "Lepsze jest wrogiem dobrego" oraz "Stara miłość nie rdzewieje" po raz kolejny zaufałam Samsungowi :mrgreen:
Do SGS2 nie miałam zastrzeżeń, a mając na uwadze dobre opinie i recenzje SGS4 mini wybór mógł być jeden :D

Sama przesiadka z SGS2 na SGS4 mini przebiegła bezproblemowo, szkoda, że instalowanie systemów operacyjnych na komputerach PC nie jest takie przyjemne :wink: Wszystko poszło jak po maśle. Na razie nie robię roota, wszystko śmiga dobrze, jedynie co to przy instalowaniu DROPBOX'a liczyłam, że jak podam swoje stare konto to firma jednak dołoży mi te kolejne 50 GB do starych :-| Ale nie ma co narzekać. Naprawdę sprzęcik fajnie leży w dłoni, śmiga szybko, o dziwo udało mi się nabyć wersję Black Edition, tylna klapka imituje skórę i wygląda to nawet nieźle. Jak będzie trzeba to zakupię futerał/etui, na razie rozglądam się za folią. 8 GB pamięci operacyjnej na razie wystarczyło, dane i cały inny bajzel trzymam na karcie SD.

Z minusów to tak na gorąco jest jeden: nie można podłączyć nic pod OTG poza myszką i klawiaturą. Pendrive'y nie działają, to kwestia pewnie braku roota i sterowników. Co do wersji systemu operacyjnego (4.2.2) na razie nic nie słychać o aktualizacji wzwyż, ale myślę, że nie będzie to stanowić jakiejś dużej dla mnie przeszkody.

Z sentymentem spoglądam na mojego SGS2. To był (a może i jest nadal) kawał dobrego sprzętu. Na razie przerzuciłam na niego dane z komórki służbowej i...jak miło :mrgreen: Wszystko wygląda tak...swojsko i sympatycznie :grin:. Nie wiem czy pozwolą mi w pracy używać go jako telefonu służbowego, ale naprawdę jestem z niego zadowolona :proud:

Gdyby ktoś miał jakieś pytania co do wersji Mini S4 to niech piszę na PW.

Jak zapadnie decyzja o sprzedaży "poczciwego" SGS2 to umieszczę wątek w odpowiednim dziale :)
Niby to tylko stary telefon, ale chyba jakoś jestem sentymentalna i trudno mi będzię się z nim rozstać :(
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 21:13:49 wysłana przez alibabka »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG G2 mini vs Samsung Galaxy S4 mini vs ???
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2014, 21:59:36 »
Ja kupiłem niedawno żonie S4 Mini i też jestem pozytywne zaskoczony, głównie softem, bo na stockowym 4.2.2 działa naprawdę dobrze. Śmiga sobie z chińskim smart coverem Nillkina za 8$, bateria też niczego sobie. Wahałem się między nim a Moto G, wybrałem Samsunga (świetna cena na ibood.pl z FV) i nie żałuję.