LG G 4 czy Samsung Galaxy S 6

  • 6 Odpowiedzi
  • 3670 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
LG G 4 czy Samsung Galaxy S 6
« dnia: Październik 25, 2015, 11:55:48 »
Aktualnie posiadam LG G 3 i powoli przymierzam się do zmiany telefonu (gromadzenie pieniędzy i sprzedaż obecnego telefonu).
W G 3 minusem są nieco wyblakłe kolory, jakie daje ekran, a zwłaszcza mdłe tło kontaktów.
Najważniejsze dla mnie jest płynne działanie i dobry aparat fotograficzny oraz porządny wyświetlacz.
Podobają mi się Amoledy od Samsunga, ale LG G 4 też ma niezłe parametry.
1. Co waszym zdaniem wybrać?
2. Czy ktoś się orientuje, jaka może być cena SGS 6 i LG G 4 przełomu lutego i marca 2016 roku uwzględniając spadek cen poprzednich modeli flagowców (archiwalnych cen LG G 3 i SGS 5 nie mogę znaleźć)?   

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG G 4 czy Samsung Galaxy S 6
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2015, 10:11:07 »
S6 jest przede wszystkim mniejszy i poręczniejszy od G4, ja osobiście mm już trochę dość 5,5 calowych patelni ale to kwestia gustu. Wykonane sa oba podobnie dobrze, choć zupełnie inaczej. Mam S6 od czerwca i większych wad w nim nie ma, ale:
- bateria bardzo przeciętna (ale w G4 też nie jet z tym kolorowo),
- na fabrycznym sofcie dalej sporo śmieci, po wgraniu customa chodzi jak złoto,
- trochę brakuje jednak microSD, na 32GB mieszczę się z trudem. Ale są większe wersje.

Aparaty w obydwu modelach są doskonałe, praktycznie bez różnicy.

Co do cen do lutego to już widac, że G4 tanieje szybciej (taki urok LG) i pewnie w lutym będzie do kupienia za 1100-1200zł. S6 pewnie z 200-250zł drożej.

Dla mnie to wybór głównie rozmiarów, dlatego ja wziąłem S6. Nie do końca podobają mi się też wyświetlacze w G4. Ekran w G2 był dla mnie doskonały, a potem LG poszło w dziwnie zimne tonacje, czerń jest słabsza, ogólnie jakoś mi nie leży.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Odp: LG G 4 czy Samsung Galaxy S 6
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2015, 18:05:10 »
Dziękuję za odpowiedź.
Z tymi tonacjami w LG to trochę dziwna sprawa.
Po wgraniu roota i i specjalnych programów można dokonać zmian w tonacjach i ponoć jest to bardzo efektywne.
Znając, jednak moje szczęście zabawa z rootem skończyłaby się uwaleniem fona.   
Być może w Marshmallow to poprawią.
Zresztą do lutego wiele może się zmienić.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: LG G 4 czy Samsung Galaxy S 6
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2015, 23:28:42 »
oglądałem oba fony - i...........
taka prosta sprawa - LGG4 klawisze funkcyjne ma w ekranie - co powoduje że z tych 5,5c masz mniej.
S6 klawisze ma tam gdzie byc powinny i nie zaburzają ekranu.

------------
To cenna rada - wpadłem na to last time w RTVAGD - jak kolejny raz testowałem fony.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Odp: LG G 4 czy Samsung Galaxy S 6
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2015, 21:10:42 »
Też, co raz bardziej skłaniam się ku SGS 6, ale szczerze mówiąc biorąc pod uwagę przeboje z serwisem Regeneresis i jakością Samsunga mam wątpliwości.
Ostatni nabyłem za niemałe pieniądze pralkę Samsunga.
Po dwóch tygodniach zaczęła przeciekać i czujnik wilgoci ją zablokował.
Dzwoniłem do serwisu i będą dopiero za tydzień.
Wcześniej miałem odkurzacz od Samsunga.
Zaczął się przegrzewać i wyłączać.
Oczywiście serwis stwierdził, że to moja wina, bo ich zdaniem odkurzałem po remoncie i odrobiny gipsu go zapchały.
Jakiekolwiek tłumaczenia, że tak nie było nie trafiały.
Dostałem odkurzacz nie naprawiony.
Wkurzony wywaliłem filtr HEPA.
Jakiś czas chodził, a zaraz jak minęła gwarancja się spalił.
Przy tych przebojach serwis LG, z którego korzystałem to rewelacja.
Sorry za mały OT . 

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: LG G 4 czy Samsung Galaxy S 6
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2015, 21:59:10 »
Też, co raz bardziej skłaniam się ku SGS 6, ale szczerze mówiąc biorąc pod uwagę przeboje z serwisem Regeneresis i jakością Samsunga mam wątpliwości.
Ostatnio korzystałem z serwisu gwarancyjnego Samsunga w CCS. Nie wchodząc w szczegóły ŻENADA i KATASTROFA.
To chyba vonski pisał, że Samsunga to najlepiej kupić tanio z nabitym Knoxem - lać na (pseudo)gwarację, bawić się customami do woli, a jak padnie, to po prostu wymienić


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Odp: LG G 4 czy Samsung Galaxy S 6
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2015, 21:18:41 »
Waham się, ale ostatnio na LG G 3 zrobiłem roota, wgrałem kernela z XDA i za pomocą apki z Google Play podkręciłem kolory.
Po tej operacji wyświetlacz LG niewiele ustępuje Amoledom Samsunga (z wyjątkiem czerni).
Jak na G 4 będzie można zrobić takie cuda to chyba się zdecyduję.
Btw.
Dziwne, że LG stosuje w swoich smartfonach takie zimne barwy. Takie możliwości z regulacją nasycenia, jak po roocie powinny być w standardzie.