Jornada 680 lub cos podobnego.

  • 3 Odpowiedzi
  • 1646 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
Jornada 680 lub cos podobnego.
« dnia: Kwiecień 01, 2006, 14:53:42 »
Na poczatku mowie z gory ze czytam juz caly dzien i mam niezly metlik w glowie. Szukam sprzetu, ktory ma miec pelna klawiature qwerty, wifi(moze byc ma pcmcia), mozliwosc przegladania www (z radoscia przyjme obsluge mbanku ;) ) i mozliwosc odbioru i wysylania maili. Jeszcze muzi dobrze synchronizowac sie z outlookiem poniewaz po t610 mam dosc robienia przeroznych kobinacji, a i tak na koncu okazalo sie, ze znaczki pl zmienily sie w krzaki. Teraz mam c600 i wystarczy podpiac go do kompa, aby wszytsko samo sie synchronizowalo.

A teraz czesc druga ;) Szukajac tego jedynego wpadla mi do glowy jordana 680. I teraz mam problem, bo na allegro sa, ale z systemem francuskim :/ Troche ten jezyk znam, ale preferuje angielski. I teraz nie wiem czy jest jakies dobre oprogramowanie do przegladania stron i obslugi maila w jezyku angielskim. Program pocztowy musi korzystac z ksiazki outlooka poniewaz ciagle dochodza nowe adresy lub aktualizuja sie stare.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za zamieszania, bo pewnie wszytsko to tutaj jest, ale ja juz nawet nie wiem chyba co pisze ;)

I jeszcze jak ktos ma/mial 680 to chcialbym sie dowiedziec o wygode klawiatury, poniewaz bede uzywal go rowniez do pisania mali. Zadnych zastosowan typu filmy czy mp3.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Jornada 680 lub cos podobnego.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2006, 15:10:55 »
Jornada 680 to bardzo stara konstrukcja. Lepiej poszukaj sporo nowocześniejszej Jornady 720 lub ostatniej z tej serii 728.
Tylko pamiętaj, że są to handheldy sprzed kilku lat (mogą być zużyte np. baterie, ekrany), które nie są już produkowane, nie ma do nich akcesoriów, ponieważ system HPC 2000 przestał być rozwijany, to i nowych aplikacji nie przybywa, itd.

Zajrzyj do działu Windows CE, tam szybciej dowiesz się czegoś konkretnego.

A tu jest wystawiona na sprzedaż 720-tka z systemem po angielsku i polską nakładką: http://www.allegro.pl/item95783657_jornada_720_pelna_lokalizacja_pl_soft.html

W sieci jest mnóstwo polskich artykułów i testów tych handheldów. Wpisz w googla: jornada 720 test
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
Jornada 680 lub cos podobnego.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2006, 15:22:23 »
No wiem, ze to zabytek ;) Ale za troche ponad 100zl nic innego nie kupie chyba. 720 wiem, ze duzo lepszy ale na allegro jest jeden i poki co 455zl :/ Jak mam dac okolo 500zl plus karta wlan 100zl to wole kupic np. toske e800 za jakies 800zl. Mi chodzi o tani sprzet na codzien. Od wrzesnia bede studentem, a spv nie nadaje sie do ogladnia stron, bo za waski ekran, ani do pisania maili, bo nie widzi mi sie pisac na takiej klawiaturze. Rowniez brak wlanu ja dyskfalifikuje. Sprzet ma byc tez tani, bo szkoda mi nosic w torbie jakiegos extra sprzet, ktorym moge gdzies poknac itp.

edit:
Widze, ze dodales ta 720, o ktorej wyzej pisalem ;)

*

Offline ..::przemek::..

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iMac G4 Flat Panel - piekny :) | Palm T|T3 | Motorola V6 Maxx | iBook G4 - pol zywy :(
Jornada 680 lub cos podobnego.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2006, 07:59:55 »
Buszujac na necie znalazlem info, ze jest wersja 690 z 32 mb pamieci. Tylko problem w tym, ze ja sie gubie z tymi rodzajami pamieci i nie wiem czy te 32 mi sie przyda, a wersje 680 mozna chyba rozszerzyc do 32 mega. I jeszcze pytanko, czy da sie przechowywac maile na karcie pamieci? Niekiedy dostaje zdjecia w zalacznikach tak wiec szybko zapelnie pamiec, a nie chce zapisywac zdjec w innym miejscu poniewaz potem nie bede pamietal z jakiej wiadomosci one sa. A i jeszcze mi sie przypomnialo ;) Czy jest jakis dobry klient poczty (fajnie by bylo, zeby mogl korzystac z ksiazki adresowej outlooka). I czy moglby ktos napisac jak ksztaltuja sie ceny 680, 690 i 720, bo na allegro bieda i ponad 450zl za 720 wydaje mi sie spora kwota.

Ps. Przepraszam, ze post pod postem, ale myslalem, ze doda sie automatycznie do poprzedniej wypowiedzi.

Update

Widze, ze prowadze dyskusje sam z soba, ale trudno sie mowi, moze to co pisze przyda sie komus innemu. A teraz kolejne pytanie, da sie jakos zregenorowac baterie w jornadzie 680? Chodzi o wymiane ogniw. Na google ciezko mi znalezc, bo moj angielski jest raczej slaby :/ Bo to, ze palmtop moze byc porysowany z wierzchu mi nie przeszkadza, bo i tak na codzien bede nosil go w torbie.