Jak najlepiek wykorzystać 400zł?

  • 36 Odpowiedzi
  • 6677 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bonus15

  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 620
Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« dnia: Marzec 30, 2015, 08:36:32 »
Witam. Chciałbyn prosić Was o pomoc. Mianowicie, właśnie sprzedałem SGS2 i chciałbym coś kupić lepszego od niego w budżecie do okolo 400zl. Telefon moze byc używany, jednak chciałbym żeby miał on jeszcze kilka miesięcy gwarancji.
Czego wymagam od telefonu? Przede wszystkim niezawodności, płynności działania i pojemnej baterii. SGS2 jesli chodzi o plynnosc to dawal radę, lecz czasami potrafil dluuuuugo myslec, natomiast bateria w nim to katastrofa :(
Czy moglibyscie mi cos polecic?
Z gory dziekuje, pozdrawiam :)
3310 -> CXV70 -> Plusfon 401i -> Nokia X3 -> Galaxy Mini2 -> Galaxy S2 -> Lumia 620 -> poszukiwany

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2015, 10:21:45 »
Do 400 zł coś kupić sensownego może być ciężko. Pytanie w jaki system celować chcesz WM/Android/iOS? I co zamierzasz na nim robić.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2015, 13:08:59 »
BB Z10?

*

Offline bonus15

  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 620
Odp: Jak najlepiej wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2015, 15:29:13 »
Pytanie w jaki system celować chcesz WM/Android/iOS? I co zamierzasz na nim robić.
Raczej skłaniałbym się ku Androidowi, WM nigdy nie miałem, więc nie wiem czy odpowiadałby mi.
Co zamierzam z nim robić? Przede wszystkim obsługa internetu, radia internetowe, portale społecznościowe i wszystko to, co usprawnia codzienne życie. W gry na telefonie grywam rzadko. Na wakacje znaczącym plusem byłby dobry gps, gdyż lubię podróżować. Dobra nawigacja kosztuje kilka stówek, lecz zawsze można mieć ją w telefonie (a SGS2 nie bardzo sobie z tym radził  :( )
3310 -> CXV70 -> Plusfon 401i -> Nokia X3 -> Galaxy Mini2 -> Galaxy S2 -> Lumia 620 -> poszukiwany

Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2015, 16:46:14 »
Cytuj
SGS2 nie bardzo sobie z tym radził
Ja często korzystałam z SGS2 wlasnie jako navi i sprawdzal sie wysmienicie w tej roli :proud:

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2015, 19:40:27 »
Poszukaj czegoś z Windows Phone 8.1. Przejrzysty, szybko działający system, darmowa nawigacja Nokia Here na cały świat. W tej chwili kilka modeli objętych jest akcją Cashback, dzięki czemu można odzyskać parę złotych, nawet jak kupisz telefon za 1 zł od operatora :-)

200zł za zakup telefonu Lumia 735, 730, 830 oraz 930
100zł za zakup telefonu Lumia 630, 535, 635 oraz 530
50zł za zakup telefonu Lumia 532 oraz 435
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2015, 23:37:47 »
Lumia jest dobrym wyborem. Ale tymi mapami Here bym się tak nie podniecał, bo umieją dać ciała i to mocno. Brakuje GoogleMaps to na pewno.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2015, 00:25:01 »
Poza tym brakuje przeglądarki.

400 złociszy to raczej na piwo.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2015, 19:38:51 »
Żadna nawigacja nie jest jedynie dobra i słuszna :-) Używałem i używam różnych tego typu aplikacji lub PNA i zauważyłem, że każda potrafi dać doopy. Here ma tę zaletę, że jest darmowa i obejmuje praktycznie cały świat. A jak nawet poprowadzi dookoła w jakiejś Kambodży lub innym Maroku, to nawet się nie zorientujesz :-)

Swoją drogą, to jest też dość dokładna - gdyby nie ona, to bym nie znalazł riadu w medinie w Marrakeszu :-)

No i przede wszystkim działa offline! A to, w krajach, gdzie roaming kosztuje majątek, jest kluczowa sprawa!
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2015, 21:00:44 »
Próbowałem here kilka razy w Poznaniu i dała ciała, znaczy moze by mnie doprowadziła, ale taką drogą, że urwałbym zawieszenie z trzy razy i jechał godzinę dłużej, mimo, że obok miała prostszą i 3 pasmową drogę. Trochę algorytmy mam wrażenie w here kuleją.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2015, 17:46:06 »
Przecież Here jest też na Androida i to już lepiej rozwinięta niż na WP. Więc to żaden argument.

Mam Here, ale nie uważam, bo moim zdaniem jest to bardzo cienka, jedna z gorszych nawigacji.
Nawet Google Maps jest trochę lepsza (lepsze aktualizacje map, ruch drogowy, pokrycie POI).


*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2015, 18:19:22 »
Nie czytacie ze zrozumieniem... Here jest na cały świat i działa offline. A kolega napisał, że lubi podróżować... Więc co możecie mu zaproponować???

Nie twierdzę, że Here to ideał, ale w Poznaniu lub Paryżu poradzisz sobie z byle czym. A jak sobie poradzisz w Bangkoku, Phnom Penh, Marrakeszu lub innym, podobnym miejscu???

I uważam również, że telefon do 400 zł z WP będzie chodził lepiej niż jakiś Andek w podobnej cenie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2015, 18:23:15 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2015, 00:22:18 »
Nie czytacie ze zrozumieniem... Here jest na cały świat i działa offline. A kolega napisał, że lubi podróżować... Więc co możecie mu zaproponować???

Xiaomi lub Motorola. Myślę, że do 400 zł wyrwie, zwłaszcza używkę. Czysty Android w wersji 4 lub wyższej działa bardzo dobrze. 5-tka została jeszcze poprawiona względem 4-rki, która już była dobra.

Jak nainstaluje aplikacji i pozwoli im działać w tle to go zamuli, ale nie musi tego robić. Można dbać o system i wtedy będzie miał bankowo dobry telefon.

PS.
Swoją drogą, to Nokia Maps (Here) jest nawet na Symbiana. Sam używałem Nokii E72 w Brukseli i używałem Nokia Maps + Garmin (obie offline, Garmin lepszy). Do tego mogłem dzwonić z przez WiFi/VoIP (FreecoNet) do znajomych w Polsce.
Bateria, niezawodność, bez problemów.

Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:36:37 »
400 zł to licząc po promocji to 20 0,5 wódki :)

*

Offline bonus15

  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 620
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2015, 19:15:59 »
Sytuacja tak się potoczyła, że kilka dni po sprzedaży SGS2, okazało się, iż tata może pół roku wcześniej przedłużyć umowę na abonament. Dostał HTC Desire 610, a jego poprzedni telefon stał się bezużyteczny. Grzechem byłoby nie skorzystać, tym bardziej, że wcześniej nie dane mi było mieć do czynienia z WP. Od środy użytkuję Lumię 620. Gdy ją odziedziczyłem miała Wina 8.0. Przywróciłem ustawienia fabryczne i zaktualizowałem do 8.1. Z początku mnie irytowało brak intuicyjnego menu, czy chociazby pulpitu jak w desktopowym Windowsie czy Androidzie. Pewnie nie będę obiektywny, ale teraz po pięciu dniach użytkowania, mogę opisać pierwsze spostrzeżenia. Przede wszystkim wydaje mi się że Nokia mimo gorszych parametrów technicznych jest znacznie stabilniejsza od czystego SGS2. Potrzymam trochę telefonik i jak wpadnie troszkę wolnej kasy, może zmienię na coś lepszego. I tutaj pytanie do Was. Widzę że, wyśmiewacie moją kwotę 400zł, więc od jakiej kwoty można zaczynać poszukiwania smartfonu, który będzie wykorzystywany do zadań które opisałem w pierwszym poście?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, życzę Wesołych Świąt :)
3310 -> CXV70 -> Plusfon 401i -> Nokia X3 -> Galaxy Mini2 -> Galaxy S2 -> Lumia 620 -> poszukiwany

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2015, 22:34:16 »
Za trochę ponad 600 zł kupisz nową Lumię 735. Telefon z LTE, ekranem 4,7" i baterią 2220 mAh. W zupełności obsłuży Twoje potrzeby :-)

800-900 kosztuje wyższy model Lumia 830, a za 1000-1100 zł możesz kupić Lumię 930.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2015, 22:37:07 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 06, 2015, 03:12:36 »
Przecież WP to UMIERAJĄCY SYSTEM. Aplikacje na andku są aktualizowane tydzień w tydzień, a tu masz raz na rok-dwa.

Developerzy leją na WP ciepłym moczem, a niektórzy się wycofują (vide drugi co do wielkości bank w USA oficjalnie wycofał swoją apkę dla WP, tłumacząc to znikomą jego popularnością) lub zakazują nawet stosowania zamienników (vide snapchat, który je poblokował).

Chcesz się w to teraz pakować ?

Jeśli nie jesteś funboy'em, to naprawdę daruj sobie egzotykę typu WP, czy BB10.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:04:26 »
Przewidywanie śmierci WP to trochę przesada. Za tym stoją potężne pieniądze a sam WP zaczyna zyskiwać na popularności, bo został doinwestowany.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 06, 2015, 12:42:35 »
A w wersji 10 ma być podobno możliwość uruchamiania aplikacji z Androida...

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 06, 2015, 13:45:22 »
overconscious napisał::

Przecież WP to UMIERAJĄCY SYSTEM. Aplikacje na andku są aktualizowane tydzień w tydzień, a tu masz raz na rok-dwa.

Developerzy leją na WP ciepłym moczem, a niektórzy się wycofują (vide drugi co do wielkości bank w USA oficjalnie wycofał swoją apkę dla WP, tłumacząc to znikomą jego popularnością) lub zakazują nawet stosowania zamienników (vide snapchat, który je poblokował).

Chcesz się w to teraz pakować ?

Jeśli nie jesteś funboy'em, to naprawdę daruj sobie egzotykę typu WP, czy BB10.




Hłe, hłe, hłe... ale żeś pierdyknął...  :ohreally:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 13:47:05 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2015, 16:23:32 »
Uwielbiam to zaklinanie rzeczywistości przez fanów.

2,8% rynku, a pod względem udziału w ruchu w sieci to poniżej 1% (to świadczy o tym kto to kupuje), aplikacje pisane za łapówki M$ a nie dla rzeczywistych użytkowników (vide Instagram kiedy był ostatnio aktualizowany? rok temu?). Dla porównania : na andku apka potrafi być poprawiona 2x w ciągu tego samego dnia i uwzględnić życzenia użytkowników  (vide ostatnio np Tapatalk).
Nawet te huczne Here Nokia nie chce już rozwijać na WP za własne pieniądze (było o tym głośno w sieci) i woli skupić się na andku. M$ musiał zapłacić żeby Nokia zmieniła zdanie.

Zacznie znikać logo Nokia z obudów telefonów  i jeszcze bardziej to poleci w i tak już nędzny do bólu udziałach,  bo przestanie to kupować starszyzna.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2015, 16:34:02 »
Gdzieś Ty wyczytał o tych 2,8%? Na niektórych rynkach WP ma już nawet i 10% udziałów (źródło). Poza Azją robi się z niego mocny, trzeci gracz.

Co do aktualizowania aplikacji: poczytaj sobie czasem co aktualizujesz, a nie jak często. Co mi po 10 aktualizacjach jak 9 z nich ogranicza się do "minor bug fixes". A takie Google od kilku miesięcy nie umie naprawić swojej głównej usługi, która na 4.4.x ciągnie baterię jak głupia.

Daleki jestem od bronienia Windowsa, bo zwyczajnie mi się ten system nie podoba. Ale znam naprawdę wiele osób, które uwielbiają jego prostotę i klarowność w porównaniu do "skomplikowanego" (ich słowa) Androida, czy iOS sprzedawanego na przewartościowanych o kilkaset % zabawkach dla zamożnych (w Polsce). gdyby Nokią kilka lat temu zarządzał ktoś z głową, a nie kret Microsoftu, to pewnie podział na rynku wyglądałby dzisiaj zgoła inaczej. A na pewno ciekawiej.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2015, 18:44:42 »
Gdzieś Ty wyczytał o tych 2,8%?

http://www.idc.com/prodserv/smartphone-os-market-share.jsp

http://www.gartner.com/newsroom/id/2996817

http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS25450615

https://gigaom.com/2015/02/04/android-and-ios-are-nearly-tied-for-u-s-smartphone-market-share/

Pod względem ruchu w sieci jest jeszcze gorzej i WP przegrywa nawet z Javą ME i Symbianem (wyciągnij sobie więc wnioski, kto to kupuje i jakie to "smart"-phone'y):
https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8&qpcustomd=1

Na niektórych rynkach WP ma już nawet i 10% udziałów

Na niektórych rynkach, to i BB10 ma 10% udziałów. Co z tego ? Globalnie to jest nisza.

Zniknie Nokia z obudowy, to to jeszcze bardziej poleci. Młode pokolenie leje na WP ciepłym moczem, a stare wymiera. Czasy kiedy telefon był do dzwonienia minęły.

Też kiedyś byłem przeciwnikiem Androida, dziś jestem wniebowzięty pod względem jego możliwości.  Jadę na wersji 4.4.4 i nie czuję potrzeby zmiany. Mam jeden telefon (mój de facto pierwszy z tym systemem) i nie czuję potrzeby zmiany.
W życiu nie wróciłbym do jakiegoś nędznego kastrata, które miałem wcześniej, gdzie na klęczkach trzeba prosić się o aplikacje i/lub ich aktualizacje.

Przykład nawigacji: Wszyscy jarają się Here na WP. A na andku masz Here, AutoMapa, TomTom, Be-on-road, maps.me, NavFree, OSMAND+, Waze, Google Maps i pierdylion innych, których nie testowałem. Płatne/darmowe, online/offline, z trafficiem, asystentem ruchu, informacjami o utrudnieniach, co chcesz, jak chcesz.

W tle sobie puścisz Yanosika (czego nie zrobisz na WP) i masz jeszcze fotoradary.

Ale.... nie nie masz rację, przesiadam się na WP.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 18:47:12 wysłana przez overconscious »

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2015, 19:19:42 »
Ale żeś się zabulgotał... :-) Zobaczymy za rok, dwa...

Pamiętaj, że na świecie jest miliard-dwa, a może trzy potencjalnych klientów na niedrogie telefony, którym nie są potrzebne instagramy itp. aplikacje i to właśnie w ich kierunku MS wykonuje ruchy wypuszczając coraz tańsze aparaty, które funkcjonalnie nie będą gorzej działały od tych z wysokiej półki. Dla tych ludzi telefon nadal jest głównie do dzwonienia :-)

Zamulone telefony po 2,5-3,5 kPLN, które coraz krócej działają, to jest ślepa uliczka...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2015, 19:32:49 »
Pamiętaj, że technologia idzie do przodu a nie do tyłu.
Kiedyś ludziom nie były potrzebne komputery ani komórki. Ja pamiętam te czasy.

ps.
Pierwsze komputery były też arcy-nieprzyjazne, muliły i wieszały się na potęgę. To też pamiętam.
A teraz pomyśl co za jaki czas będą potrafiły smartphone'y.

BTW: Miałem symbiana, BB i parę innych. Nie uważam żeby Android obecnie odstawał stabilnością lub szybkością, a potrafi już tyle co pół komputera. Niektóre rzeczy wolę nawet na nim zrobić - rachunki, zakupy, facebook, szukanie informacji, szukanie punktów POI w pobliżu (np restauracji, pubu).

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2015, 21:34:12 »
Ok, zwracam honor co do % w udziale rynku. Nędza. :)

Cytuj
Też kiedyś byłem przeciwnikiem Androida, dziś jestem wniebowzięty pod względem jego możliwości.  Jadę na wersji 4.4.4 i nie czuję potrzeby zmiany. Mam jeden telefon (mój de facto pierwszy z tym systemem) i nie czuję potrzeby zmiany.
W życiu nie wróciłbym do jakiegoś nędznego kastrata, które miałem wcześniej, gdzie na klęczkach trzeba prosić się o aplikacje i/lub ich aktualizacje.

Przykład nawigacji: Wszyscy jarają się Here na WP. A na andku masz Here, AutoMapa, TomTom, Be-on-road, maps.me, NavFree, OSMAND+, Waze, Google Maps i pierdylion innych, których nie testowałem. Płatne/darmowe, online/offline, z trafficiem, asystentem ruchu, informacjami o utrudnieniach, co chcesz, jak chcesz.

W tle sobie puścisz Yanosika (czego nie zrobisz na WP) i masz jeszcze fotoradary.
Mnie nie musisz przekonywać do wyższości Androida nad WP, bo sam go używam od ponad 4 lat, na kilkudziesięciu urządzeniach. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem "dziś wniebowzięty" jego możliwościami, bo znam system od czasów 2.1. Podoba mi się jak się rozwinął, ale przeszkadza mi nachalność usług Google. Dlatego z niecierpliwością czekam na obiecane przez CyanogenModa odcięcie się wujka google- taki Android to byłby dopiero znakomity system. Dlaczego nie mogę zainstalować tylko sklepu i Gmaila bez kilkunastu kompletnie zbędnych mi aplikacji? Kretyństwo.


*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:26:16 »
Fakt, nigdy nie używałem stock'owego ROMu.
Z googla mam sklep, pocztę, mapy, YouTube i wyszukiwarkę.
Reszta mnie nawet nie interesuje, zaś powyższe uważam za bardzo dobre.

Do tego Autorun Manager Pro + Greenify. Efekt : bajka i nic nie muli, choć instaluję na potęgę.

Chwałę sobie też możliwości jak NFC, USB OTG, obsługa klawiatury, myszy, przesyłanie obazu po WiFi i podobne.

Nie chcę wracać do kastratów (WP, BB, Symbian).  Nie widzę racjonalnego powodu, skoro tu mogę zrobić wszystko (w tym wiele rzeczy, które wcześniej robiłem tylko na kompie).

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2015, 02:19:16 »
Mnie powiem szczerze Andrzej zaczyna mocno denerwować.
Z podobnych przyczyn co vonskiego.
Masa niepotrzebnych gówien jakby każdy był celebrytą społecznościowym.
Gdyby nie brak Chroma na WP przesiadłbym się.


Tęsknię za możliwościami i otwartością Windows Mobile.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2015, 21:30:24 »
Nie widzę przeszkód by zainstalować gołego Androida i sklep Google Play, jeśli ktoś tak chce.
Jeśli komuś chce się przetestować kilkadziesiąt urządzeń, to i powyższe sobie zrobi. To nie jest takie trudne, a w ostateczności można komuś zapłacić - sam bym to zrobił każdemu znajomemu za zgrzewkę piwa.

A później pozostaje się już tylko cieszyć z ogromu możliwości czystego Androida.

ps.
Windows Mobile był niby otwarty, ale niepraktyczny i nie potrafił nawet ułamka tego cos dziś Android (serwera nie postawileś, aplikacji do kamer monitoringu nie było, itp.).

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 07, 2015, 21:42:02 »
Nie widzę przeszkód by zainstalować gołego Androida i sklep Google Play, jeśli ktoś tak chce.


Jedno wykluczyło drugie.
Goły Andek plus sklep (czyli wpisanie danych jakiegoś konta) = Andek z pierdylionem procesów w tle.

Właśnie staram się postawić coś starego na HD2, wszystko chodzi "w miarę" do czasu jak nie włączę Sklepu.