Jak najlepiek wykorzystać 400zł?

  • 36 Odpowiedzi
  • 6675 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bonus15

  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 620
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 07, 2015, 22:05:54 »
Po Waszych postach już zaczynam się gubić..
Ale jednak mimo wszystko wydając te 600-700składniałbym się ku Androidowi  :shock:
3310 -> CXV70 -> Plusfon 401i -> Nokia X3 -> Galaxy Mini2 -> Galaxy S2 -> Lumia 620 -> poszukiwany

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 07, 2015, 22:15:31 »
Sam sklep nie działa bez reszty usług, a zwłaszcza głównej: usług google. A o właśnie jest największy pożeracz baterii, sprawca wakelocków itd.
CM już zapowiedział alternatywę dla Gmaila, pozostaje właśnie sklep. Niby sa alternatywy, ale szlag by mnie trafił gdybym musiał płacić drugi raz za wszystkie te aplikacje, które mam.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 07, 2015, 23:13:46 »
Andek i 2GB RAM reszta juz sama sie dopasuje z przymusu.
2GB to naprawdę dobry wyznacznik dla spokoju użytkownika.

Znajomy z pracy zaczynal od prostwj Xperii, prosil o radę, usłyszał jak wyżej, uparł się ze telefonu nie będzie używał nadmiernie, kupił S3, ,wytrzymal niecaly miesiąc. Tym razem posłuchał i wybral Note2.
Ostatnio pytałem go odczucia, wyszło że teraz jest ok.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2015, 23:20:10 wysłana przez Antej »

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 08, 2015, 01:52:17 »
Andek i 2GB RAM reszta juz sama sie dopasuje z przymusu.
2GB to naprawdę dobry wyznacznik dla spokoju użytkownika.

Dokładnie. Poza tym uważam, że główny zamulacz to Facebook - wyłączam go i podobne śmieci Autorun Manager'em, żeby mi nie bruździły w tle.

Co do optymalizacji, to to nie takie proste. Zaczynałem swoją przygodę z Amstradem, później Commodore (64 kilobajty pamięci RAM) i wiem, że można udowodnić, że każdy współczesny system jest źle zoptymalizowany, marnotrawny, itp.

Weźmy np takiego Symbiana - tam full wypas był już na 128 MB. Pytanie co z tego, skoro twórcy aplikacji zamiast skupiać się na tym co ich aplikacja ma robić, skupiali się na tym żeby ich aplikacja efektywnie gospodarowała pamięcią (jej przydziały, zwalnianie), tracąc na to roboczogodziny.
Efekt ?
Aplikacji było mniej, programistów symbianowych było mniej, programowało się dużo trudniej i mniej wygodnie. Dziś Android do Symbiana to jak duży hipermarket do małego osiedlowego sklepiku (pod względem ilości i różnorodności aplikacji).

A trzeba pamiętać, że współczesne sprzęty mają coraz więcej, a nie coraz mniej pamięci. Jakby mi ktoś kiedyś powiedział, że będę miał w kieszeni urządzenie z 2 GB pamięci RAM, odesłałbym go do psychiatry. A cóż.... dożyłem takich czasów.

Sam sklep nie działa bez reszty usług, a zwłaszcza głównej: usług google.

Tzw Google Services Framework jest oczywiście potrzebny, ale bez tej usługi niektóre androidowe aplikacje wogóle nie działają, bo ona odpowiada m.in. też za weryfikację płatności, aktualizacje, itp.

Niemniej jednak nie trzeba instalować kilkunastu aplikacji Google jak np. Google Ksiązki, Google Muzyka, Google+, Chrome, Zamiana tekstu na mowę, itp. To kwestia wyboru.

Niektóre usługi google uważam za bardzo użyteczne - np poczta jest bardzo dobra (zarówno usługa jak i program), mapy są bardzo dobre i na pewno dużo lepsze niż ubogie nokia here (punkty POI, widok satelitarny, widok ulicy, ruch drogowy).
Wyszukiwarce, rozpoznawaniu mowy, YouTube, kalendarzowi, aparatowi foto oraz ogólnie pojętej synchronizacji od google też nie można nic zarzucić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2015, 02:04:57 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 08, 2015, 02:38:02 »
Chyba nie do końca zgłębiłeś możliwości WM.
Inna bajka to kwestia zapotrzebowania.
Oczywiście możesz się zachwycać wspaniałym Androidem.
Zapewne po przesiadce z komputera z win98 zrobił na Tobie niesamowite wrażenie, tylko proszę nie każ mi szukać rozmowy w której chwaliłeś się że na takim antyku ciągle pracujesz i działa lepiej od nowych maszyn.

Czysty Android?
Jak czysty może być śmietnik?
System dla telefonu żrący tyle zasobów co desktopowy windows 8.1 to synonim czystości...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 08, 2015, 14:54:49 »
Chyba nie do końca zgłębiłeś możliwości WM.
...
Czysty Android?
Jak czysty może być śmietnik?
System dla telefonu żrący tyle zasobów co desktopowy windows 8.1 to synonim czystości...

To się zamień z kolegą na HD2, ciesz się czystością i dalej zgłębiaj Windows Mobile zachwycając się "przewagą" jego rzekomych możliwości nad Androidem.
Nie widzę problemu. Po co męczysz się ze "śmietnikiem".

Zapewne po przesiadce z komputera z win98 zrobił na Tobie niesamowite wrażenie, tylko proszę nie każ mi szukać rozmowy w której chwaliłeś się że na takim antyku ciągle pracujesz i działa lepiej od nowych maszyn.

Poszukaj lepiej tego
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2015, 14:57:31 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak najlepiek wykorzystać 400zł?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 08, 2015, 17:03:13 »
Widzę że wiesz jak trafić.
Korzystaj zatem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...