iPAQ H1930 vs. Acer n10

  • 6 Odpowiedzi
  • 2959 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mnihas

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: m105->SJ27->E2->TX->Treo 650->???
iPAQ H1930 vs. Acer n10
« dnia: Lipiec 19, 2004, 22:31:50 »
Witam serdecznie Grupowiczów,

Stoję przed wyborem PocketPC: mój wybór padł na iPAQ H1930 lub Acer n10. To do czego mam zamiar to wykorzystywać to:
- rozbudowany PIM,
- ebooki,
- krótkie notatki,
- w miarę możliwości oglądanie filmów (choć bez przesady),
- od czasu do czasu gry, głównie RPG (emulatory takie jak snes, może PlayStation).
Stąd też kilka pytań:
- procesory: w iPAQ jest StrongARM (Samsung), w Acer XScale ? Jak to się ma do oznaczeń z PocketGear tzn. Pocket PC OS 2000, 2002 or 2003 (pewnie jest wersja na jeden i drugi) lub tak jak na stronie emulatora Snesa: MIPS, SH3, ARM - który to XScale,
- czy istnieją rozbudowane PIMy, czy wręcz coś w stylu MS Projecta na Pocket PC,
- czy ceny 1099 za iPAQ i około 1300 za Acera są w miarę dobre ? Taniej to chyba tylko na Allegro ?,
- czy to, że bateria w Acerze jest wbudowana to duża wada ? Jak szybko słabnie podczas używania ?,
- czy nie ma problemów z przeglądaniem dużych pdfów ?,
- czy Windows'a z Pocket PC trzeba co jakiś czas przeinstalować :) ? Innymi słowy: jak łatwo zrobić duży bałagan :)

I na koniec co sądzicie Państwo o tym wyborze.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
  Michał

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
iPAQ H1930 vs. Acer n10
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2004, 22:44:45 »
Cytat: mnihas
- od czasu do czasu gry, głównie RPG (emulatory takie jak snes, może PlayStation).

SNES moze jeszcze ruszy, ale PlayStation nie ma szans. Bedzie strasznie klatkowac. Do tego emulatora trzeba miec najlepsze pockety na rynku. Jesli ze starymi prockami czyli X-Scale PXA255 400MHz to tylko Asus A620 lub nowszy. A najlepiej cos z X-Scale PXA270.

Cytat: mnihas
- procesory: w iPAQ jest StrongARM (Samsung), w Acer XScale ? Jak to się ma do oznaczeń z PocketGear tzn. Pocket PC OS 2000, 2002 or 2003 (pewnie jest wersja na jeden i drugi) lub tak jak na stronie emulatora Snesa: MIPS, SH3, ARM - który to XScale,

A prosilem by najpierw czytac FAQ i Dzial dla Poczatkujacych!!!! X-Scale jest kompatybilny z ARM. Pocket PC 2000, 2002, 2003 to rozne systemy operacyjne. System PPC 2002 i 2003 dzialaja tylko i wylacznie na procesorach zgodnych z ARM. PROSZE PRZECZYTAJ DZIAL DLA POCZATKUJACYCH - dwa pierwsze artykuly.

Cytat: mnihas
- czy istnieją rozbudowane PIMy, czy wręcz coś w stylu MS Projecta na Pocket PC,

Wpisz sobie w polu szukaj na stronie glownej Pocket Informant, Agenda Fusion.

Cytat: mnihas
- czy to, że bateria w Acerze jest wbudowana to duża wada ? Jak szybko słabnie podczas używania ?,

Rok, dwa bedzie dzialac OK - wszystko zalezy jak ja bedziesz uzytkowal, ladowal itd. Tylko nie pytaj jak ladowac - przeczytaj FAQ.

Cytat: mnihas
- czy nie ma problemów z przeglądaniem dużych pdfów ?,

PDFy ogolnie nie przeglada sie zbyt wygodnie na PDA - lepiej jest je przekonwertowac do formatu Repligo (ponownie pole szukaj na PDAclub)

Cytat: mnihas
- czy Windows'a z Pocket PC trzeba co jakiś czas przeinstalować :) ? Innymi słowy: jak łatwo zrobić duży bałagan :)

Windows to Windows. Na poczatku proponuje sie pobawic i po tygodniu wszystko ustawic od poczatku juz na serio. A Windowsa sie nie przeinstalowywuje, bo on jest zapisany na stale. Poczytaj FAQ i Dzial dla Poczatkujacych.

*

Offline mnihas

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: m105->SJ27->E2->TX->Treo 650->???
iPAQ H1930 vs. Acer n10
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2004, 22:56:54 »

Dziękuję bardzo za opowiedź. Przyznaję, FAQ przeczytałem, ale chyba zbyt pobieżnie. Mea culpa.

O trafność wyboru już nie zapytam. Podejrzewam, że sprawa sie ma tak jak z aparatami cyfrowymi: stosunkowo duży wybór, każdy ma jakiś choć mały minus. W pewnym momencie trzeba zamknąć oczy i wskazać palcem :). Następny wybór jest już łatwiejszy.

Pozdrawiam serdecznie
Michał

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
iPAQ H1930 vs. Acer n10
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2004, 23:17:03 »
Jedna jak i drugi PDA maja swoje plusy i minusy. Niestety nie wiem zbyt wiele na temat Acera, ale moge powiedziec ci jakie minusy ma iPAQ:
- nieco zoltawy ekran (poszukaj sobie na forum lub na stronie glownej)
- brak mozliwosci pracy z urzadzeniami szeregowymi (np. GPS podpinany na kablu do zlacza synchronizacyjnego)

Nie pamietam czy Acer ma wyjscie szeregowe czy nie. Proponuje poszukac na forum informacji na ten temat. Temat Acera przewijal sie juz kilka razy.

iPAQ H1930 vs. Acer n10
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2004, 23:18:55 »
Mysle ze Acera kupisz taniej niz napisales - okolo 1100 brutto - officialna cena producenta to 940 netto. Po 2 latach sprzet i tak powinno sie wymienic - starosc technologiczna - wiec chyba z bateria tez nie powinno byc problemu. Mam od 0,5 roku Acera i jestem z niego zadowolony. Jako plus moge dodac - dlugi czas dzialania baterii (ok 7 godzin z wlaczonym podswietlaniem), zlacze na CF do ktorego mozesz wlaczyc wiele rzeczy (ja mam bluetootha i lan), procesor latwo podkrecic do 400 (wydajnosc niezle wzrasta, nie pogarsza sie stabilnosc tylko bateria  trzyma 1,5 - 2 godzinki krocej), 2 letnia gwarancja. Minusy w stosunku do 1930 - wieksze wymiary i waga Acera oraz chyba troche gorszy wyswietlacz

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
iPAQ H1930 vs. Acer n10
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2004, 23:31:09 »
Acer nie powinien mieć gorszego wyświetlacza od 1930 ;) :D

iPAQ H1930 vs. Acer n10
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2004, 23:33:02 »
Cytat: Lass
Acer nie powinien mieć gorszego wyświetlacza od 1930 ;) :D

Ja tez tak uwazam, ale niektorzy sie upieraja nad wyzszoscia wyswietlacza z ipaqow wiec napisalem ze chyba troche gorszy ;)