Htc Sensation czy Lg P920

  • 8 Odpowiedzi
  • 2267 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Htc Sensation czy Lg P920
« dnia: Sierpień 16, 2012, 15:33:54 »
Witam!
Chciałbym kupić nowy telefon i najbardziej interesują mnie te dwa modele. Do LG przyciąga ten efekt 3D oraz wydajność, a odpycha olewka ze strony producenta. Do HTC przyciaga też jako taka wydajność i to że będzie mieć ICS'a. Telefon będzie służył do gier i muzyki, chciałbym się zmieścić w +\- 800zł. Co radzicie ?

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Htc Sensation czy Lg P920
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2012, 12:43:02 »
Jeśli jesteś miłośnikiem sprzętów ze stajni HTC to bierz Sensation. Pamiętaj tylko, że mimo większej ilości pamięci ram (768MB Sensation, 512 MB O3D) Sense skutecznie zniweluje tę przewagę i użytkownik będzie mieć podobną ilość ram co w O3D. Mimo, że na papierze HTC ma proc 2x 1,2 GHz, a LG 2x 1 GHz to nie ma co się tym sugerować. OMAP w LG jest dość prosty do podkręcenia (pytam się tylko po co? na fabrycznym romie nawet system śmiga przyzwoicie) i uzyskasz wynik jak w HTC. Co do układów graficznych to nie będę się wypowiadać - nie spotkałem się z sytuacją by jakakolwiek gra na lg muliła lub przycinała (a testowałem real football(tu jedynie drobna czkawka przy animacjach przy rozpoczęciu meczu - nie bawiłem się w żadne ubijanie procesów itp), pes2012, gta3, asphalt, splinter cell - wszystko śmiga na tip top).

Efekt 3D? Na pewno nie traktuj tego jako kryterium wyboru smartfona. Ot, taki bajer. Zdjęcia w 3D ciekawie wyglądają, niektóre gry również, ale wszystko odbywa się kosztem znikającej w zabójczym tempie baterii.

Kwestia update. Mówi się o tym ICSie i mówi, a nic konkretnego nie widać, tylko jakieś domysły, plotki i przecieki oraz wieczne przesuwanie terminu aktualizacji. Należy jednak zadać sobie pytanie - czy ten ICS jest rzeczywiście potrzebny? Ja nie jestem tego taki pewien. 1,5 miesiąca z LG na 2.3 i jestem zadowolony, niczego mi nie brakuje, jak na fabryczny rom to działa całkiem nieźle, a na xda można pobrać kilka romów z różnymi tweakami i innymi udogodnieniami. Jedynym "problemem" P920 jest 512 MB ramu. Fabryczny rom zapchany jest różnymi syfami pokroju google+ i inne, które startują wraz z systemem ale to zawsze można ominąć. Root i wyrzucamy co się nam nie podoba.

Podsumowując, gdybyś położył przede mną Sensation i P920 to bez wahania bym wziął LG. Nie ma w nim nic co by odpychało lub zraziło i irytowało mnie. Ciężki kawał telefonu, który poradzi sobie chyba z każdą grą.

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: Htc Sensation czy Lg P920
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2012, 13:27:55 »
dla mnie one oba są porównywalne. choć w Sensation na pewno wywaliłbym Sense, nie lubię go i za dużo pamięci żre.
z kolei LG ma trochę za duże rozmiary. 3D to jest kupa, która skutkuje tylko i wyłącznie większą wagą urządzenia.


*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Htc Sensation czy Lg P920
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2012, 14:00:58 »
Oczywiście, że sprzęty są tej samej klasy. Tu już po prostu decydują gusta klientów.

*

Offline Andr3v

  • 23
  • Sprzęt: G900/i900/GW620/Defy Moto Atrix
Odp: Htc Sensation czy Lg P920
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2012, 20:47:09 »
Fajnie, że powstał taki temat na forum, bo zastanawiam się nad wymianą Defy na coś lepszego.
Jedną z opcji jest właśnie LG P920. Jednakże miałem do czynienia z innym modelem tej firmy - GW620 i jedną z wad była jakoś rozmów. Jak z tym jest w LG 3D? Możecie porównać do jakiś modeli?

*

Offline sabciu

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Now P780
  • Sprzęt: Galaxy Note &  Sony Tablet S & Lenovo P780
Odp: Htc Sensation czy Lg P920
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2012, 22:28:09 »
Ja polecam P920. Miałem kilka dni Sensation i parę miesięcy LG. Na plus dla Lg to jakość wykonania (dawno sie widziałem tako solidnego wykonania smarta) oraz 3D. Sensation to taki pospolity przeciętniak, który niczym nie wyróżnia się od innych smartów. W LG masz przynajmniej 3D, które jest dość ciekawe i choć zupełnie niepotrzebne na co dzień. Ale warto się pobawić.
.......Motorola A1000 ->SPV M3100 ->MDA Vario 2 -> HTC Tytn 2  -> MDA Compact IV -> HTC HD2 -> LG P920 3D -> Samsung Galaxy Note -> Lenovo P780

*

don.kamillo

Odp: Htc Sensation czy Lg P920
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2012, 08:10:37 »
Sensation niczym się nie wyróżnia? Dwurdzeniowy procek, nadal spora ilość RAMu, wyświetlacz 540x960 (czy jakoś tak), aktualizacje, mnóstwo ROMów, wsparcie na xda, o jakim LG może pomarzyć.

*

Offline qwe

  • 31
  • Sprzęt: g900

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Htc Sensation czy Lg P920
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2012, 22:12:35 »
Xperia Play? Porównana do Sensation? No bez jaj...
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E