HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty

  • 8 Odpowiedzi
  • 2372 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gab305

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, Xperia x8,
HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« dnia: Wrzesień 18, 2010, 18:34:53 »
Witam ostatnio zamierzam zmienić moja omnie na coś z qwerty, przed omnia posiadałem htc tytn na którym szło szybko i komfortowo pisać dłuższe teksty niestety klawiatury ekranowe są znacznie gorsze od fizycznych dlatego chcę  zamienić omnie na coś z qwerty. Od telefonu oczekuje wydajności zbliżonej do Omni i ceny takiej aby po sprzedaży omni mógłbym kupić bez dokładania inny telefon. Telefon jeżeli miałby mieć qwerty wysuwane z boku dobrze by było aby posiadał ekran większy niż 3 cale oczywiście musi posiadać wifi i gps najmniej 128 ram. dobrze by było aby telefon był w stanie odtworzyć filmy w formacie avi w rozdzielczości 640x480 omnia otwierała takie pliki bez problemu. Głównie zastanawiam się nad samsungiem i780 i hp 914c który lepszy ?? dlatego proszę osoby znające się na tych telefonach o wypowiedzenie sie na ich temat bądź jakiś innych ciekawych z qwerty, jeśli ma ktoś jakąś ciekawą propozycję wymiany mojej omni na telefon z klawiatura to proszę pisać na priv

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2010, 18:49:47 »
Z QWERTY (poza niedużym ekranem) we wszystkim najlepszy jest i780 i polecam Ci go, ew. G1 z Androidem.
Jaki masz budżet?
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

Odp: HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2010, 19:53:56 »
Witaj

Ja używałam iPaqa 914c. Naprawde swietny sprzet, spelni Twoje wymagania o ktorych pisales. Praktycznie trudno do czegos sie w nim przyczepic. Nie ma (?) slabych stron. Samsunga nie mialam. Zamienilam iPaqa na Nokie e72 tylko dlatego ze placila firma i nie bylo sensu miec 2 takich samych telefonow. Mam Nokie e72 niecale 2 miesiace i wyglada ona juz tak jak ipaq po 2 latach. Oba urzadzenia byly uzywane przeze mnie w taki sam sposob, najczesciej przechowywane w torebce. Porownanie moge dokonac tylko do Noki i oba urzadzenia maja swietne klawiatury, e72 ma radio i lepszy aparat, ktory robi dosc fajne fotki. 914c to starszy sprzet, ktory premiere mial juz w 2008roku, ale nadal ok. Moze procek Cie odstraszac -to tylko 400MHz. Ale daje rade w Twoich zastosowaniach, zawsze mozesz zainstalowac WM 6.5. Symbian w Noki tez jest dosc dobrym systemem operacyjnym, balam sie przesiadki z WM ale chyba niepotrzebnie.

Pzdr

Ania

*

notosiup

Odp: HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2010, 19:59:13 »
HP na pewno ma lepszą klawiaturę, za to i780 będzie wydajniejszym sprzętem. Poza tym można zmienić dpi z realvga :)

Odp: HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2010, 14:20:52 »
Cytuj
HP na pewno ma lepszą klawiaturę
Oba maja dobre klawiatury sprzetowe, zaden (moim skromnym zdaniem) nie goruje nad przeciwnikiem.

*

notosiup

Odp: HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2010, 07:30:34 »
Przecież nie miałaś i780.
Samsunga nie mialam.
Pzdr

Ania
Sama o tym napisałaś, co więc możesz mówić o klawiaturze w i780?

Odp: HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2010, 07:58:32 »
Witaj

Miałam na myśli E72 i iPaqa 914, a nie Samsunga. Sorki za niejasną wypowiedz...

*

Offline maxi77

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HpIpaq214, Aximx51v, BB9900, Lumia920, Galaxy S3
Odp: HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2010, 01:21:59 »
Jeśli chciałbyś mieć telefon do dzwonienia, pisania sms'ów oraz mmsów i do poczty i netu przy okazji słuchania muzyki i od czasu do czasu zrobienie zdjęcia to polecam telefony z serii Blackberry....

Wiem, że może Ci się wydać dziwne, ale też miałem opory i dziwne myśli z Blackberry ... a to system nie taki jak wm czy android ... a to a tamto ... ale zastanowiłem się co dla mnie jest ważne...... i ważne dla mnie było klawiatura, która na głowę bije inne telefony z klawiatura QWERTY.
Obecnie mam Blackberry 9000  i miałem zamieniać na Samsunga I780 ... jak kupiłem I780 zobaczyłem rozdzielczość klawiaturę do której się bardziej w Blackberry przyzwyczaiłem to sprzedałem Samsunga w sumie po 3 dniach na allegro, mimo że był nowy.
Nie przypadł mi do gustu ani I780 ani HP 914c chociaż już byłem skłonny go kupić.

Telefon możesz na allegro/ebay.pl już kupić w dobrej cenie.
Możesz sobie telefon skonfigurować jak chcesz do tego masz intuicyjne menu telefonu. Miałem wiele telefonów, ale odkąd mam Blackberry 9000 już ponad 2 lata i nie zmieniam, bo dla mnie jest super nadal. Teraz wchodzi nowy model Blackberry 9800 torch więc na niego może zmienię.

Jeśli cenisz sobie wygodę pisania i dostępu do emaili oraz komunikatora bbm to telefon ten będzie idealny (po pierwszych paru tygodniach dodatki telefonu przestaną Cię cieszyć i przestaniesz się bawić telefonem i będzie Ci służył do dzwonienia).
Mając Blackberry masz też dostęp do app world blackberry coś takiego jak android market czy itunes ale nie tak duże, tam mam 10k programów.
Jest pełno zalet tego telefonu np. aplikacja BBM to taki komunikator w którym piszesz wiadomości do osób co też mają telefony blackberry piszesz wiadomości za darmo.
W ramach usługi Blackberry Internet Service skót BIS masz możliwość pisania z osobami co są np. za granicą, nic się nie płaci za takie wiadomości. Podobne to jest do Gadu gadu masz okienka takie same, emotikonki można dołączać itp.
Druga zaleta to poczta, dostajesz pocztę w tym samym momencie w którym dostajesz list email na serwer do swojej skrzynki, obojętnie gdzie jesteś masz wiadomości w telefonie i możesz na nie szybko odpisać.

Kiedyś robiłem test kto napisze tekst na czas szybciej. Ja ze swoim blackberry, a kolega z Iphone ... zgadnijcie?

Reasumując :
Jeśli jednak chcesz mieć coś wygodnego do pisania i do zabawy ... to inny telefon, bo ten nie ma takich bajerów jak iphony czy android.

Jeśli jednak cenisz wygodę pisania i mobilność i oraz niezawodność to polecam tą markę Blackberry firmy RIM.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2010, 01:30:57 wysłana przez maxi77 »

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: HP iPAQ 914c czy Samsung SGH-i780 lub cos innego z qwerty
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2010, 07:41:17 »
BB jest fajne, ale póki OS6 nie jest dostępny na 9700 albo 9300, to zupełnie odrzuca mnie od tego systemu katastrofalna przeglądarka internetowa, która nie pozwala w pełni wykorzystać BIS (push mail + nielimitowany internet).
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15