Coś nietypowego na Androidzie

  • 9 Odpowiedzi
  • 3317 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Coś nietypowego na Androidzie
« dnia: Grudzień 06, 2014, 22:42:01 »
Witam,

Nuda na rynku w Polsce totalna. Większe wyświetlacze, mocniejsze procki, więcej RAMu, ROMu etc.

Pierwszy raz pytam, niezdecydowany co kupić?

Jedynym wymaganiem jest Android.

Poza tym chętnie przyjmę telefon z wyświetlaczem do 4", do codziennego użytku. Obstawaiłem Sony Xperię Compact, ale może jest coś od Chińczyków albo skądkolwiek co osobie na co dzień nie śledzącej rynku mogło nie wpaść w oko. Cena nie gra roli, full wypas i ekstra gadżety mile widziane.

Doradzicie coś? Coś możliwie małego.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2014, 23:18:00 »
YOTAPHONE 2

Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2014, 23:23:42 »
Może Samsung Galaxy Zoom S4 ?
http://www.mediamarkt.pl/katowice/produkt,id-883580?utm_source=porownywarki&utm_medium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml
Chociaż ten ma 4,3"  :-| Tak to wspomniana Z1 Compact, albo Samsung S4 mini.
A jak chcesz coś innego...hmm, może takie coś:
1. http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/9007070
2. http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/9825497
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2014, 23:27:17 wysłana przez alibabka »

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2014, 06:18:05 »
Dzięki Alibabko, ale wytrzymały telefon kupowałem parę miesięcy temu. Wybrałem Snopow M8 po gruntownym przeglądzie rynku. Jest gdzieś wątek. Telefon się sprawdził w zadaniach, do których go przeznaczam, ale do codziennego użytku się nie nadaje ponad ćwierć kilo wagi.

Galaxy zoom kiedyś rozważałem, ale potrzymałem w łapie i doszedłem do wniosku, że to telefon zupełnie bez sensu. Może jestem staroświecki, ale albo mi wystarczy "zwykły" komórkowy aparat, albo wolę zabrać -na rower czy żagle czy gdzie tam- Fuji x100s kiedy potrzebuję kompakta. Żadna komórka nie ma aps-c i nie dorówna.

Antej, dzięki. Trochę duża ta Yota, ale do rozważenia.

Z tegorocznych moich telefonów najbardziej pasował mi iPhone 5s i ostałby się, gdyby miał Androida. Szukam czegoś takiego właśnie.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2014, 12:51:32 »
Poniżej 4 cali nie ma nic z sensowną specyfikacją (czyli taką, żeby Android normalnie działał). Z1C jest najbliżej, bo po odjęciu przycisków ekranowych zostaje właśnie mniej więcej 4". Tyle, że taka Z3 Compact ma taką samą obudowę (a nawet cieńszą), a zmieścił się juz 4,7"...

Ja Compacta niezmiennie polecam: mały, zgrabny, szybki jak diabeł i stabilny. Aparat mógłby być lepszy, ale nie ma dramatu.

Tyle, że w tym telefonie nie ma kompletnie nic nietypowego :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2014, 15:18:05 »
Może dla odmiany jakiś chinol?
Po krzaku zaczniesz doceniać normalne sprzęty.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2014, 15:30:03 »
Nom. Jak kupiłem "krzaka" OnePlus i juz nie chce widzieć na oczy Samsungów, LG itd. :)

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2014, 15:49:40 »
Nom. Jak kupiłem "krzaka" OnePlus i juz nie chce widzieć na oczy Samsungów, LG itd. :)

Skoro go masz, to może wypowiesz się o baterii. Jak wypada w porównaniu np do LG G2, który słynie z tego, że ma mocną baterię ?

Zawsze ciekawił mnie ten sprzęt. Przemawia za nim czysty system, mocne bebechy, no i wymiary mi odpowiadają.
Nie podoba mi się natomiast brak microSD, brak wymiennej baterii oraz brak fizycznych przycisków (ekranowe zmniejszają przestrzeń roboczą). Ale nie są to wady nie do przełknięcia, gdyby bateria była mocna.

W LG Optimus G Pro (sprzęt podobny) podoba mi się wszystko poza baterią, która nie jest co prawda słaba (jest średnia). Ale do takiego LG G2 nie dostaje, jeśli chodzi o "web browsing time" :(

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2014, 18:56:48 »
Akurat Snopow M8 to chinol pełną gębą i w codziennym użytkowaniu w niczym nie odstaje od SGS4 jeśli idzie o stabilność czy szybkość.

Nietypowy to może niewłaściwe słowo, bo miałem na myśli, że nietypowo dla większości szukam najlepszego sprzętu w najmniejszej obudowie. Takiego własnie iPhone z Androidem. Wygodna obsługa jedną ręką, luz w kieszeni. Tylko nie totalny wynalazek, typu podróba iPhone.


*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Coś nietypowego na Androidzie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2014, 23:04:45 »
Skoro go masz, to może wypowiesz się o baterii. Jak wypada w porównaniu np do LG G2, który słynie z tego, że ma mocną baterię ?

Zawsze ciekawił mnie ten sprzęt. Przemawia za nim czysty system, mocne bebechy, no i wymiary mi odpowiadają.
Nie podoba mi się natomiast brak microSD, brak wymiennej baterii oraz brak fizycznych przycisków (ekranowe zmniejszają przestrzeń roboczą). Ale nie są to wady nie do przełknięcia, gdyby bateria była mocna.
Do G2 nie porównam, bo miałem go krótko. Ale bateria wypada lepiej niż w Note3, którego mam równocześnie.
Brak microSD mi nie przeszkadza, bo mam wersję 64GB. Wymiennej baterii też, bo jeszcze mi się zdarzył sprzęt, w którym tą baterię musiałbym zmieniać. A przycisków ekranowych nie ma- są 3 pojemnościowe pod ekranem. Choć jak bardzo chcesz to można je wyłączyć i odpalić Pie Control.

Ogólnie póki co jestem bardzo zadowolony. Sprzętowo nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Mam wersję, która miała lekko zażółcony ekran, ale prostym programikiem można to ukryć. Bateria super, aparat znakomity, dźwięk świetny. Do tego wykonanie przewyższające plastiki Samsunga o lata świetlne. No i mój ulubiony CM, przy którym TouchWiz wygląda jak kinder-tablet dla dzieci. Zero śmieci, bloatware'u, mnóstwo możliwości modyfikacji i personalizacji.
W porównaniu do Note brakuje mi tylko przydającego się czasem Multiwindow, bo ten z Xposed praktycznie nie działa.

Do Samsunga prędko nie wrócę.