co po SGS2?

  • 23 Odpowiedzi
  • 5376 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline LegiaWarszawa

  • **
  • 104
  • Sprzęt: I9100
co po SGS2?
« dnia: Maj 14, 2014, 09:18:51 »
Panowie, musze zmienic telefon, moj powedruje do Żonki.
Czego oczekuje po nowym modelu ponizej.
- nie bedzie sie mulil jak obecnie sgs2 (tez tak macie?:>) chociaz wzialem koelgi nexusa 3 z 1 gb ram i smiga az milo. Nie wiem co z tym moim sgsem zaczelo sie dziac. Dlatego:
- musi miec min, 2gb ram, moze wiecej.
- dobrze jakby mial dobry wyswietlacz (w sensie w sloncu cos w miare widac, w sgs2 ogolnie bym powiedzial slabo jest).
- moze byc dual nawet.
- plus dobra bateria mile widziana
- dobrze gdyby robil jeszcze lepsze zdjecia jak sgs2 i mial dobra latarke jak sgs2 :)

Jestem w stanie rozwazyc kazdy zakup oczywiscie nawet ten, ktory sie bedzie rozbiegal troche z powyzszym opisem.
Na razie czytam o SXZ Z1 Compact.
Co byscie zaproponowali? Myslalem tez o czystym andku w Nexus 5, ale rozmiar juz jest nieco wiekszy niz sgs2.

A moze po prostu Nexusa 3? Skoro daje rade:>
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 09:53:25 wysłana przez LegiaWarszawa »
ostatnio była: Nokia 5800, E72, Desire_Z, SGS i9000
jest: SGS II i9100 oraz Samsung Omnia W i8350
i narazie nie zamierzam zmienic ani na SGS III ani na Note2 :D

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2014, 10:42:05 »
Nexus to tak naprawdę krok wstecz. Jakbyś do swojego SGS2 wgrał czystego Androida albo CyanogenModa, to chodziłby tak samo albo nawet lepiej.

Jeśli chcesz zostać przy niewielkich rozmiarach (~4,3") to do wyboru masz praktycznie tylko Z1 Compact lub nieco słabszego (ale i tańszego) Galaxy S4 Mini (1,5GB RAMu). Ewentualnie Xiaomi Mi2S z Chin, ale tu już koniecznie z powiększoną baterią 3000mAh.





*

Offline LegiaWarszawa

  • **
  • 104
  • Sprzęt: I9100
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2014, 11:20:38 »
Nie bede wgrywal czystego, bo Żonie i tak musze zmienic telefon, tzn moge wgrac, zle i tak cos dla siebie musze kupic:)
ostatnio była: Nokia 5800, E72, Desire_Z, SGS i9000
jest: SGS II i9100 oraz Samsung Omnia W i8350
i narazie nie zamierzam zmienic ani na SGS III ani na Note2 :D

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2014, 16:14:44 »
Chodzi o samsunga galaxy Nexus? Jeżeli tak to nie będzie do końca dobry wybór (zdjęcia takie o, procek przeciętny a bateria fatalna). Może jego następca czyli nexus 4?
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2014, 19:30:41 »
Cytuj
Jakbyś do swojego SGS2 wgrał czystego Androida albo CyanogenModa, to chodziłby tak samo albo nawet lepiej.
Tak zapytam się przy okazji nie zakładając nowego wątku. Niedawno zakupiłam Samsunga Galaxy s4 mini, na Androidzie 4.2.2
Starszy sprzęt, też Samsung, ale s2 mam zrootowany, ale w wersji 4.1.2. Nie przeszkadzałoby mi to, ale ma jakoś ostatnio zwiechy, a służy mi jako telefon służbowy i musi bezwzględnie działać.
Wersja modemu to: I9100XXLS8
Wersja jądra: 3.0.31-Siyah-s2-v6.0b5+ gm@ubuntu#177
Numer wersji:  JZ054.I9100XXMS1
Telefon był już rootowany, ma żółty wykrzyknik i trójkąt.
Chciałabym wgrać Androida 4.4, ale jakąś jego stabilną wersję i pomyślałam właśnie o CyanogenMod CM11. Jestem w tym zielona, ale polookałam w necie, poczytałam różne wątki i widzę, że wszystko sprowadza się do ściągnięcia 2 plików na kartę SD i ich uruchomienia. Wiem, że przy rootowaniu trzeba było uważać, aby nie zbrickować telefonu i czasami wrócić do jakiejś starszej wersji systemu. Ja sobie z tym kompletnie nie radzę, ale moje pytanie jest takie, czy jak zrobię jak w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=7T6cyL67kCE to nie wystąpi jakiś konflikt wersji?, albo czy nie uwalę telefonu?
Na który z tych plików mam się decydować? http://dl.omnirom.org/i9100/ (ten z datą 17 maja?). Dlaczego oprócz wersji ZIP (okolo 177 MB) jest jeszcze jakiś dziwnie mały plik (114B) o rozszerzeniu: *.zip.md5sum ?
Jak ktoś wie o wersji stabilnej CM11, to niech poda mi linki do tych 2 plików, które mam zgrać na kartę microSD :ok:

Kieruje się tym poradnikiem: http://bartoszpiatkowski.pl/android-4-4-2-kitkat-na-galaxy-sii-juz-jest/
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 19:33:00 wysłana przez alibabka »

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2014, 13:55:43 »
Nie bierz się za to jeśli nie czujesz się na siłach. Proste. Oczywiście jest to do zrobienia nawet dla początkującego, jednak jakieś pojęcie musi być. Lepiej nawet dać go do wgrania komuś (np z forum poszukać, czy ktoś za przysłowiowe "Piwko" tego nie zrobi z okolicy) i wtedy podpatrzeć i następnym razem spróbować samemu. Jeśli zaś jesteś uparta, to w grę wchodzi Angielski i stronka XDA developers. Tam jest masa poradników i masa andków do wyboru. Nie wiem jak teraz (bo dawno nic nie wgrywałem) ale podegranie andka wiąże się także z podegraniem odpowiedniego Radyjka do niego. Może teraz uprościli mocno procedurę, ale wszystko i tak jest do sprawdzenia. Zakładam że recovery masz. Jeśli zaś to faktycznie sprowadza się do wybrania dwóch plików, to spróbuj. Pliki zazwyczaj nowsze, są nowsze :P i są bardziej dopracowane. Md5sum to plik zawierający wielkość pliku (autora) i najprościej mówiąc plik do sprawdzenia czy aby nie wystąpił błąd przy ściąganiu.

Osobiście bym się nie zastanawiał, ale ja zanim coś ruszyłem przeczytałem chyba setkę poradników i informacji "co jeśli stanie się ku ku" :D
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2014, 14:02:57 »
E tam, przecież to jest proste jak druk. Trzeba mieć wgrane CWMR albo inne niefabryczne recovery i tyle. Pliki z ROMem kopiujesz do pamięci i wgrywasz recovery. Do CyanogenModa warto od razu dorzucić gapps (aplikacje google).

Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2014, 14:57:34 »
Cytuj
E tam, przecież to jest proste jak druk. Trzeba mieć wgrane CWMR albo inne niefabryczne recovery i tyle. Pliki z ROMem kopiujesz do pamięci i wgrywasz recovery. Do CyanogenModa warto od razu dorzucić gapps (aplikacje google).
Dla Was to wszystko takie proste i oczywiste :grin:
Mam więc pytanie: ma ktoś może jakieś aktywne, ale i pewne linki do tych dwóch plików, które trzeba ściągnąć i zainstalować na karcie pamięci?

Nie wiem czy warto próbować, skoro mój poziom wiedzy nie jest za duży :-|, ale jak coś to mogę po prostu przesłać komuś telefon, ten zainstaluje mi tego stabilnego CM11 i odeśle do mnie :mrgreen: Tak chyba byłoby najprościej :proud:
Oczywiście pokryje koszta przesyłek, jak i zapłacę za takową usługę. Jeśli ktoś jest chętny to niech napisze do mnie na PW :ok: Jedyny mankament to to, że musielibyśmy załatwić to w około tydzień, góra 10 dni :wink:

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2014, 15:10:07 »
Pewnie że proste, heh i ten dreszczyk emocji :D Mówię Vonski, teraz to dużo uprościli... ale i najprostsze czynności, jak ktoś ma zerową wiedzę stanowią wyzwanie. Któż z Nas chciałby mieć drogi przycisk do papieru, który uwalił przez przypadek :D Nie wiem czy ktoś ci się tutaj odezwie, osobiście bym taką prośbę (usługę) wystawił w dziale Giełda, albo poszukał gdzieś w swojej okolicy. Ja nie pomogę, bo nie mam tego modelu i sprawdzonych plików tym bardziej.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2014, 16:08:57 wysłana przez BigStar »
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2014, 16:05:33 »
Ten link co dałeś nie jest przypadkiem do wersji i9100G (procesor TI OMAP a nie exynos)?
A poza tym w dziale s2 jest poradnik mojego autorstwa  :) : http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-ii-(gt-i9100)/(tutorial)-przejscie-z-oficjalnego-romu-samsunga-na-custom-rom-(np-cm-10-1)/
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2014, 16:10:21 »
Masz rację, już to wywaliłem :D Jednak linki do ściągania były te same, więc krzywda żadna :P
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2014, 16:12:35 wysłana przez BigStar »
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2014, 18:51:18 »
Ja rozumiem to tak. Skoro telefon mam już zrootowany to pomijam punkty od 1 do 4. Zaczynam od 5.
Rodzaj tego CM ściągam stąd: http://download.cyanogenmod.org/?device=i9100
Moje pytanko: ja mam wersję jądra: 3.0.31-Siyah-s2-v6.0b5+ gm@ubuntu#177, to który CM (z którego linku) mam pobrać, żeby pasowało? I analogicznie, który plik GAAPS będzie temu odpowiadać? Chodzi mi podanie konkretnie tych dwóch plików (najlepiej linków do nich).
Cały czas mówimy o jakiejś stabilnej wersji 4.4. Na końcu szukam programu Triangle Away i kasuje żółte ostrzeżenie.

Kurcze, w tym wszystkim trzeba siedzieć cały czas, jak coś to może faktycznie wystawię takie ogłoszenie w dziale Giełda :ok:

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2014, 20:16:01 »
Gapps musza być dla 4.4. Jądro masz domyślnie w CM i nie musisz wgrywać innego.

Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2014, 22:17:03 »
A wrzucisz mi te dwa linki do tych 2 plików? Tylko te właściwe dla mojego "jądra" :mrgreen:

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2014, 23:19:25 »
Nie zapomnij wykonać kopii folderu /efs  :wink:
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline LegiaWarszawa

  • **
  • 104
  • Sprzęt: I9100
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2014, 12:33:02 »
Zebyscie tacy wyrywni byli udzielajac odpowiedzi mi :D

Zostaly na polu boju:
G2 32 gb
Z1 compact

Nie wiem czy bede w stanie obslugiwac jedna reka w miare sprawnie G2, tego sie obawiam. Nie ma karty pamieci, szkoda ;/
Z kolei Z1C nie podoba mi sie z tylu i troche wydaje sie za gruby i za waski. Az mnie ten tyl odrzucil - nie wiem czy sie przelamie:)
Za i przeciw?
ostatnio była: Nokia 5800, E72, Desire_Z, SGS i9000
jest: SGS II i9100 oraz Samsung Omnia W i8350
i narazie nie zamierzam zmienic ani na SGS III ani na Note2 :D

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2014, 12:45:22 »
Ze względu na to:
Cytuj
- dobrze jakby mial dobry wyswietlacz (w sensie w sloncu cos w miare widac, w sgs2 ogolnie bym powiedzial slabo jest).
- plus dobra bateria mile widziana
- dobrze gdyby robil jeszcze lepsze zdjecia jak sgs2 i mial dobra latarke jak sgs2 :)
proponowałbym jednak LG. Ma lepszą baterię, aparat i wyświetlacz. Co do obsługi to sobie po prostu wypróbuj w sklepie.

*

Offline LegiaWarszawa

  • **
  • 104
  • Sprzęt: I9100
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2014, 12:46:51 »
Bateria to chyba akurat lepiej pociagnie w x1zc ? :>
Ale wiem, chodzi Ci o caloksztalt.
ostatnio była: Nokia 5800, E72, Desire_Z, SGS i9000
jest: SGS II i9100 oraz Samsung Omnia W i8350
i narazie nie zamierzam zmienic ani na SGS III ani na Note2 :D

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 20, 2014, 14:59:28 »
Bateria w Z1C szału nie robi. A na KitKacie to w ogóle jest lipa. I tak jak pisałem: bardziej pod wymagania pasuje G2. Tylko, że jest spory.

*

Offline LegiaWarszawa

  • **
  • 104
  • Sprzęt: I9100
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2014, 15:25:27 »
A to nie jest tak ze do 2 dni G2 a do 4 Z1c - takie czytalem opinie ludzi uizytkujacych i recenzje to potwierdzaly?
ostatnio była: Nokia 5800, E72, Desire_Z, SGS i9000
jest: SGS II i9100 oraz Samsung Omnia W i8350
i narazie nie zamierzam zmienic ani na SGS III ani na Note2 :D

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 20, 2014, 16:32:22 »
4 dni na Z1C? Chyba leżąc w trybie stamina... :-)

*

Offline LegiaWarszawa

  • **
  • 104
  • Sprzęt: I9100
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2014, 09:48:06 »
http://allegro.pl/lg-g2-d802-32gb-lte-nowy-i4254995902.html ta wersja telefonu w Polsce bedzie normalnie wszystko w niej dzialac? W polskiej dystrybucji bedzie dostepna wersja 32gb?
ostatnio była: Nokia 5800, E72, Desire_Z, SGS i9000
jest: SGS II i9100 oraz Samsung Omnia W i8350
i narazie nie zamierzam zmienic ani na SGS III ani na Note2 :D

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 21, 2014, 10:09:25 »
W Polsce nie ma w ogóle wersji 32GB. Wszystko co jest na rynku jest z importu.

Odp: co po SGS2?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 21, 2014, 10:45:10 »
Cytuj
Nie wiem czy ktoś ci się tutaj odezwie, osobiście bym taką prośbę (usługę) wystawił w dziale Giełda, albo poszukał gdzieś w swojej okolicy.
Zgodnie z zaleceniami umieściłam stosowne ogłoszenie w dziale Giełda :wink: