Axim X3i vs Loox 420

  • 26 Odpowiedzi
  • 5138 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« dnia: Sierpień 21, 2004, 01:50:44 »
Otrzymałem ostatnio do testów dwa palmtopy w miarę podobnego pokolenia, mianowicie Dell Axim X3i i Fujitsu-Siemens Pocket LOOX 420 i ... jestem niemal zakochany w tym drugim. ;)

[pic=http://www.pdaclub.pl/images/pda/x3i_420.jpg]

Wiedziałem, że ma on takie same rozmiary, jak iPAQ 4150, że nawet i jest na tej samej płycie "podłogowej", ale wywarł na mnie o wiele większe wrażenie, niż ów 4150 od HP. Przy takich samych rozmiarach jednak jest nieco cięższy i dopiero teraz proporcje między wymiarami i wagą są doskonałe - czuć że trzymam solidny i dość wartościowy sprzęt w ręku - iPAQ 4150 przywodzi na myśl raczej jakąś lekką atrapę - oczywiście niektórzy to lubią, inni, tak jak ja, wolą czuć, co w dłoni dzierżą. :)
Niedługo napiszę w miarę szczegółową recenzję / porównanie i zapewniam, że będzie ona w miarę możliwości obiektywna. Oczywiście na tyle, na ile taki może być opis wrażeń. ;)

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2004, 09:46:51 »
no ...
plizzzzz ... o ta recenzje .. bo te oto dwa PDA zostaly na placu boju przy moim wyborze  no juz faktycznie zamowilem Della ale sa problemy z przesylka no i teraz zostala mi alternatywa w tym LOOX-ie wiec CZEKAM ZE ZNIECIERPLIWIENIEM .. na ten test porownawczy !!!

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2004, 12:20:27 »
Największe wady Axima:
- duży i płaski, jak naleśnik (Loox jest bardziej zwarty i nieco bardziej poręczny)
- szum na słuchawkach, dość wyraźny (Loox nie szumi, ma bardzo ładny dźwięk)
- power management Wi-Fi włącza się za każdym razem, gdy włączam samo połączenie - z moim Access Pointem muszę je wyłączać, bo prawie w ogóle pakiety nie przechodzą; w Looksie można to po prostu włączyć lub wyłączyć w opcjach i to ustawienie się trzyma
- czasem po włączeniu palmtopa, nie można wyłączonego wcześniej Wi-Fi uruchomić z Dell WLAN Utility, trzeba nacisnąć przycisk "Enable Wireless", który startuje i Wi-Fi i Bluetooth - irytujące

Największe wady LOOXa:
- BRAK jakiegokolwiek Built-In storage! (Axim ma 64MB ROMu, z czego 34 jest na ów "dysk")
- brak przewijadełka, jednak ten brak rekompensują świetne przyciski kursorów
- przy włączonym Wi-Fi Loox wraca do "życia" po jakichś dwóch sekundach od naciśnięcia włącznika, ale połączenie jest od razu gotowe - Axim się włącza natychmiast, ale chwilkę trwa, aż się połączenie uruchomi :)

Mam nadzieję, że na początek wystarczy. :)

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2004, 14:56:02 »
a nie mówiłam że Loox jest najlepszy :) a i ten wynalazek Della miałam może nie zliterką "i" ale. Jedo co Axim miał lepsze to rysik

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2004, 22:48:33 »
jeszcze jedno ...
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=8511
czy testowales taki zestaw.. ??
co do tego podobno loox ma slabsza wbudowana antene Wi-fi ??
ponadtko starszy procesor ??
no i ta nieszczesna IRDA ... ktora np. mozna przelaczac TV z 2 cm jak tu pisze http://www.pdagold.com/articles/detail.asp?a=152
uzdrawiam
Pawel Ptasiek Kaczor

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2004, 00:16:24 »
Nie testowałem, bo nie mam takiej słuchawki, choć brzmi to dość wygodnie. :) Może w tygodniu uda mi się skądś na chwilkę załatwić taką, to sprawdzę, jak to się sprawuje.
Zasięg Wi-Fi, Bluetooth i IrDy jeszcze będę testował dokładnie, ale o ile Aximem nie udało się złapać access pointa znajomego z krzyżówki, to na Looksie ją namierzyłem. ;) Ale Stumblera odpalę na obu i zobaczę, jak sprawa wygląda. Aha, jednak Wi-Fi nie jest gotowe do pracy, gdy wreszcie LOOX włączy się po chwili od naciśnięcia. Jeden mały minusik dla malucha.
PXA263 różni się od PXA255 tylko wbudowaną pamięcią Intel Strata Flash i nieco mniejszymi wymiarami, co jednak na gabaryty Axima się nie przekłada. ;) A skoro Axim ma 64MB ROMu, a PXA263 posiada 32, to nie ma sposobu, by ta wbudowana pamięć była wykorzystana i tak. ;)

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2004, 00:32:01 »
IRDA to chyba najmniejszy problem gdyż chyba firmowy pilot TV jest znacznie bardziej funkcjonalny i dłużej chodzi na swych akumulatorach :-P
Co do anteny WiFi to zupełnie nie zgodze się z Tobą gdyż Looxik potrafi logować się do sieci nawet podczas jazdy samochodem (!) ;)

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2004, 09:15:41 »
a ja myslalem ze to taki procesor :

Intel XScale PXA270, 624 MHz z technologią Intel SpeedStep ???
czyzbym cos pomylil .. ??
uzdrawiam

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2004, 10:05:16 »
Taki napędza Axima X30, nie X3i.

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2004, 11:10:20 »
noo widzicie ... tyle juz przeczytalem a dalej nic nie wiem ... :P
a powiedz mi jak by sie odniosl do wlasnie X30 a loox 420 bo taki mi zaproponowano w plamtop expert zamiast dela .. ??
uzdrawiam

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2004, 11:38:47 »
X30 to też jest Dell, jest Palmtop Experts, nie Plamtop Expert. :P
X30 624MHz jest jakieś 1,5 raza szybszy od poprzednika, poza tym nic nowego, prócz oczywiście procesora zupełnie nowej generacji. Ze względu na Wireless MMX byś się mógł na niego skusić ewentualnie. ;)
Aha, Maciek Wójcik mi mówił, że już tak straszliwie nie szumi na słuchawkach - oby.

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2004, 13:27:50 »
hmmmm czyli pozostaje przy moim  DELL-u  nie dam sie ... bede czekal ...
ale test z przyjemnoscia przeczytam ... no i czekam rowniez na ten test z suchawka bluetooh-a ... a czy Macka Wojcika można zapytac czy jest zadowolny ze swojego dell-ka .. ??? no i czy teraz wybral by cos innego ... !! ??
uzdrawiam
PPK
dzieki za odpowiedzi (SZYBKIE ) !!!

a za literowki w palmtop czy cos PRZEPRASZAM ..:p :p

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2004, 15:03:32 »
LOOX nie jest zły, po przesiadce z 4150 jakoś nie żałuje, co prawda obudowa LOOXa mogła by być trochę mniej plastikowa :P

Ktoś może podkręcał procesor LOOXa na 530MHz programem XCPUScalar? U mnie skończyło się na zawieszeniu palmtopa, przez chwilę myślałem że straciłem kolejnego PDA :D

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2004, 15:46:26 »
No właśnie to jest dziwne, że ten plastik mnie przynajmniej zupełnie nie przeszkadza. Nic nie strzyka, nie trzeszczy. Całość wydaje się bardzo jednolita - jest dobrze wykonany i tyle. :)
Ale pozostaje tęsknić do metalicznego chłodu Tośki e740 i zapewne następnych. ;)

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2004, 22:02:04 »
Cytat: MacBirdie
Aha, Maciek Wójcik mi mówił, że już tak straszliwie nie szumi na słuchawkach - oby.
Nie wiem, jak w innych - nie mam z czym porównać, ale na mój gust (melomanem nie jestem) nie szumi tak bardzo. Wiele natomiast pozostawia do życzenia jakość wbudowanego głośniczka, który przy głośności na poziomie 90% generuje nieprzyjemne odgłosy ;)


Cytat: ptasiek79
a czy Macka Wojcika można zapytac czy jest zadowolny ze swojego dell-ka .. ??? no i czy teraz wybral by cos innego ... !! ??
Hmm, trudne pytanie, gdyż byłem zapalonym Palmiarzem i brakuje mi wielu udogdnień z platformy PalmOS, dlatego może moje wypwiedzi nie będą do końca obiektywne ;)

Zalety Della Axima X30 624MHz wg miłośnika PalmOSa to:
- WiFi i BT w jednym,
- duży wyświetlacz (żadna jego część nie jest marnowana na pole Graffiti),
- pamięć Built-In Storage,
- kółeczko przewijania (chociaż źle umiejscowione - powinno być ze 2cm wyżej - i nie takie jak w produktach Sony - mam na myśli to, że nie obraca się całkowicie),
- dostępność programów takich jak AutoMapa, NetFront z obsługą Javy,
- gry (AoE, NFS, Street Duel etc.),
- fajna kołyska :)

Wady:
- niska rozdzielczość ekranu (w Tungstenie T rozdzielczość o połowę większa w ekranie o 1/3 mniejszym),
- skokowa regulacja podświetlenia,
- czas działania na baterii.
- kiepskie materiały wykończeniowe (mialem TT z aluminiową obudową, a poprzednio plastikowego IIIc i nawet w nim jakość owego plastiku była IMHO lepsza),
- nieprecyzyjne przyciski (głównie chodzi o D-pada),
- umiejscowienie głośniczka (IMHO z przodu jest najoptymalniej),
- momentami nieintuicyjna obsługa,
- kiepskie wbudowane aplikacje (Word, Excell, Pictures... - te dołączane do Palmów na płycie były o niebo lepsze),
- prędkość działania... Naciskam i czekam... Czekam... I czekam... PDA powinien wg mnie być zawsze gotowy do pracy i bez wahania wykonywać polecenia, a nie zabawiać mnie klepsydrą (i to jest niby 624-megaherzowy procesor?! To jak to działa na wolniejszych?),
- stabilność - zwiecha i miękki reset przynajmniej raz dziennie,
- sposób instalacji programów (zarówno po sronie komputera, jak i tego, gdzie się to badziewie instaluje - nie ma jak 100 katalogów na karcie pamięci ;) )
- beznadziejny program Home dołączony jako launcher do palmtopa - po prostu tragedia

Część uwag mam do samego systemu, bo wiele rzeczy działa nie do końca tak jak bym tego oczekiwał. Na myśli mam m.in.: niezamykanie programów po tapnięciu krzyżyka, brak launchera tylko jakies menu udziwnione, wspomniana już prędkość, stabilność i instalacja programów.

Tak sobie myślę, że może mam zbyt wygórowane wymagania względem Pocketa, ale mi chodzi tylko o to, żeby działał jak podręczny notatnik, który włączę i juz mogę pisać, nie czekając na załadowanie programu; który będzie zawsze gotowy do dzialania i który nie zawiesi sie kiedy będzie potrzebny. A jak się nawet zawiesi, to żeby nie ładował się przez minutę po resecie, tylko w ciągu 5 sekund żeby znowu było gotowy do akcji. A poza funkcjami PIM żeby umilał mi czas umożliwiając posłuchanie empetrójek, obejrzenie filmiku, serfowanie po mobilnym Internecie, rozmawianie przez komunikator, napisanie jakiegoś tekstu, czy wreszcie zagranie w jakąś grę. Palm spełniał te wymagania w mniej więcej 75%.
Do szczęscia brakowało mi głównie WiFi i kilku aplikacji dostępnych tylko dla PPC. Teraz zaczyna mi brakować prostoty i szybkości oferowanych przez Palma...

Mam nadzieję, że nie wywołam kolejnej "świętej wojny", część opinii nalezy traktować z lekkim przymróżeniem oka, bo jestem czepialski, szczególnie w stosunku do Pocketów ;)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2004, 22:32:30 »
Hehe, takich herezji się niestety spodziewałem. ;)
Niektóre "wady" wynikają po prostu z Twojej nieznajomości systemu i zapewne tego, w jaki sposób go obsługujesz, co instalujesz. Ale to zagadnienia na inny wątek.
ptasiek79 mam nadzieję że choć trochę jesteś zaznajomiony z Pocket PC, bo inaczej mógłbyś mieć po wypowiedzi Maćka nieco spaczone spojrzenie na ten system. Ja używam od dwóch lat Casio E-200, teraz jeszcze te dwa męczę na codzień i coś takiego jak zawieszka jest mi od pewnego czasu zagadnieniem dość obcym. Niektórzy narzekają na takie wieszanie. Często okazuje się, że nawet sprzęt jest wadliwy, bo robi to nawet świeżo po twardym resecie.

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2004, 22:45:39 »
Cytat: MacBirdie
Hehe, takich herezji się niestety spodziewałem. ;)
Niektóre "wady" wynikają po prostu z Twojej nieznajomości systemu i zapewne tego, w jaki sposób go obsługujesz, co instalujesz. Ale to zagadnienia na inny wątek.
Moment, jakich herezji? Napisałem, że to moje subiektywne odczucia. Moje, jako osoby przywiązanej od kilku lat do PalmOSa. A jako użytkownik tego ostatniego mogę chyba pozwolić sobie na porównanie urządzeń pracujących pod kontrolą obu systemów i wyrazić moją opinię na ten temat.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2004, 23:52:36 »
A weźmy np. Cezexa - też zawsze wierny użytkownik Palm OS, niedawno przeszedł na Pocket PC i nie pisze o problemach z "czekaaaaniem i czekaaaaaniem i czekaaaaniem" oraz codziennych zawieszkach. Takie opinie prowadzą potem do niepotrzebnego zamieszania i błędnych wniosków wyciąganych szczególnie przez ludzi, którzy stanęli przed wyborem systemu palmtopowego. Kierują się potem mitami. Ot tyle. Szanuję subiektywne odczucia, ale jeśli nie są przesycone przywiązaniem do "konkurencji", które w każdej takiej opinii się potem przejawia.

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2004, 09:02:45 »
panowie MACIEJE spokojnie .. ja system juz wybralem !!! i bedzie to pocket PC i tyle a wszystko ze wzgledu na to ze bede uzywal w ogromnych ilosciach BT i Wi-fi  po prostu tam gdzie sie wybieram (norwegia i chyba juz tu nie wroce ) inet praktycznie jest na kazdym rogu i to za free wiem bo chodzilem po ulicach i siadalem na laweczki z moim notebook-iem i kozystajac ze skypa mialem lacznosc z rodzinka za free i jak dlugo chcialem (znaczy jakies 1,5 h na bateri ),  tam tez pierwszy raz styknloem sie z Palmtopami i odrazu wiedzialem do czego go uzyje i dlatego potrzebuje mojego dell-ka
z tego co sie orientuje nie wyszla jeszcze skypa na palma ?
wiec nie ma oczym gadac :p wszystkie dodatkowe opcje bede przy okazji najwazniejsza jest skypa no i czasem GG.
no i stad tez moje zagadnienie czy sluchawka BT bedzie dzialo ze skypa i wi-fi im mniej kabli tym lepiej. choc jak sobie przypomne jak zabawnie musialem wygladac gadajac do moje torby z laptopem hehhe :p
spotkalem sie gdzis na necie ze LOOX rownoczenie moze miec uruchomine BT + Wi-fi  i bylo to wymienione  jako zaleta, ja myslem ze to norma i teraz mam pewne obiekcje co do dell-ka mam nadziej ze i  w dell-u dziala to bezproblemowo !!
uzdrawiam
PPK

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2004, 09:15:10 »
Cytat: ptasiek79
i teraz mam pewne obiekcje co do dell-ka mam nadziej ze i  w dell-u dziala to bezproblemowo !!
W Dellu także chodzi WiFi i BT jednocześnie.

Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2004, 09:22:54 »
no i to chcialem uslyszec ... dzieki  

ooo  a jeszcze jedno wiem ze to sa sytuacje czysto teoretycznie rozwazane ale ...
wyobrazmy soebie sytuacje w ktorej uzywajac sluchawki BT nie mam zasiegu Wi-fi .. a bardzo bym chial miec neta .. a w kieszeni siedzi T630 no i co teraz .. ?? GPRS przez BT i suchawka BT .. ?? ma to rade pociagnac .. ??  coraz wieksze zamiesznaie .. heheh :p

uzdrawiam
PPK

[Dodano: 2004-08-24 09:30:55]
cos znalazlem
http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=41588&page=2&pp=25&highlight=BT+Wifi

[Dodano: 2004-08-24 09:49:43]
http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=45602&page=2&pp=25&highlight=skype
no to teraz zem sie zmartwil ..
MACIEJU W. podobno masz X30 czy moglbys dla mnie cos zrobic ... czy moglbys sprawdzic czy skypa chodzi na SE
z gory dzieki
uzdrawiam
PPK

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2004, 10:30:52 »
Cytat: ptasiek79
MACIEJU W. podobno masz X30 czy moglbys dla mnie cos zrobic ... czy moglbys sprawdzic czy skypa chodzi na SE
Nie podobno, tylko naprawdę :)
Na starym ROMie, tj. w wersji 00, Skype nawet się uruchamiało, ale próba zalogowania kończyła się zwisem. Niestety, z tego, co widzę (specjalnie teraz zainstalowałem), na nowym romie jest to samo :-/ Wpisuję dane logowania, naciskam OK i... nic. Zero reakcji na bodźce zewnętrzne. Reset, Settings -> Remove programs -> Skype -> Remove -> Yes i niestety koniec ze Skype w moim PDA. A szkoda :(

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 24, 2004, 10:46:57 »
Pewnie na dniach bedzie nowa wersje... spokojnie :)

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 24, 2004, 11:11:58 »
Cytat: jakub kańczugowski
Pewnie na dniach bedzie nowa wersje... spokojnie :)
Mam nadzieję... I czekam z niecierpliwością :)

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2004, 15:01:44 »
Cytat: Lass
Ktoś może podkręcał procesor LOOXa na 530MHz programem XCPUScalar? U mnie skończyło się na zawieszeniu palmtopa, przez chwilę myślałem że straciłem kolejnego PDA :D

Tak ale looxa 600

@Maciej  jak wygląda obsługa joya w looxie 420? W looxie 600 jest bardzo wygodna i ciekaw jestem jak jest w tym modelu.
Are you shpongled?

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 24, 2004, 15:37:59 »
Jest zaskakująco dobry, choć nie grałem na nim, a chyba o to Ci chodzi, skoro go joyem nazywasz. ;) Duży skok, wiadomo kiedy "zaskoczy". W grach pewnie może klawisz "Action" z samego środka przeszkadzać. Chyba dziś spróbuję. ;)

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Axim X3i vs Loox 420
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2004, 18:24:46 »
Dokładnie. D-pad Looxa jest o niebo lepszy od tego z Della. Niestety :(