ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi

  • 21 Odpowiedzi
  • 4321 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« dnia: Listopad 25, 2005, 10:53:18 »
Witam
Jestem tu nowy wiec witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam pytanko, chodzi o zakup palmtopa. Głównie przeznaczenie to nawigacja satelitarna do samochodu - Automapa. Zakup planuje koniec grudnia lub początek stycznia przyszłego roku. Kwotę jaka mogę przeznaczyć na te urządzenie to  1700zł bez mapy i ani grosza więcej . chciałbym by urządzenie posiadało GPS z SiRF STAR III oraz WiFi. Myślałem o Palmaxie ale nie ma on niestety WiFi. Zauważyłem ze pojawił się nowy ASUS A636 który mieścił by się cenowo i spełniał by moje wymagania, jednak trochę zniechęciłem się co do niego jak poczytałem wypowiedzi na forum ( ostatni palm ASUS-a, słaby serwis i brak aktualizacji oprogramowania ) czytałem tez za Acer prężnie się rozwija wiec może ktoś wie kiedy pojawi się palm tej firmy z zintegrowanym GPS SiRF STAR III + WiFi????????
 Będę wdzięczy za każdą odpowiedz i propozycję co kupić. Czy kupowac ASUS-a A636 czekać na Acera z GPS  SiRF STAR III + WiFi a może jakoś innego producenta mi polecicie w tym przedziale cenowym ????

Pozdrawiam

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2005, 22:07:09 »
Jest jeszcze tylko jeden PDA z WiFi i GPSem na pokladzie - LOOX n520
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10640

ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2005, 00:44:59 »
Od jutra (06.12) Loox N520 będzie można obejrzeć i kupić nas w Palmtop Experts. Asus A636 też powinien być jutro ale jest gabarytowo sporo wiekszy od Looxa, jego zaletą jest natomiast wbudowane BT.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2005, 07:16:14 »
mozna je juz kupic w kilku sklepach od jakiegos czasu - szczegoly w tym watku na dole - ceny i odnosniki do testow
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=19443

ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2005, 08:26:34 »
Nie sądzę by można dotychczas było kupić N520 w Polsce bo wczoraj przyszła  do PL pierwsza dostawa. Co do Asusa to owszem można było kupić od kilku dni, sami już go też sprzedawaliśmy.

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2005, 08:58:06 »
Dziękuję Panowie za dotychczasowe odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy swoją uwagę dotyczącą zakupu palmtopa kieruję miedzy A636 i n520. Asus ma na pewno dołączony zestaw do instalacji w samochodzie ( uchwyt i ładowarka) a jak to wygląda w wspomnianym L00X-ie bo nie znalazłem nigdzie w opisie ze jest to dołączone do zestawu???? Które urządzenie byście mi bardziej polecali ,  tak jak wspomniałem głównie przeznaczenie to Automapa. Jak wygląda sprawa z serwisem i awaryjnością obu marek, dostępność oprogramowania i różnych aplikacji pod  FS i ASUSA ??? domyślam się ze pod A636 i n520 trudno się wypowiadać na dzień dzisiejszy bo dopiero one wchodzą na rynek , ale jak to było z innymi „starszymi” modelami tych producentów. KTÓRY PALMTOP WYDAJE SIĘ BARDZIEJ „ROZWOJOWY” BO BĘDZIE TO ZAKUP NA ŁADNYCH KILKA LAT ( TAK PRZYNAJMNIEJ SADZĘ NA DZIEŃ DZISIEJSZY) I RÓŻNICA W CENIE MIEDZI TYMI  MODELAMI W GRANICACH 150ZŁ NIE STANOWI PROBLEMU. PANOWIE KTÓRY Z NICH WYBRAĆ,  KTÓRY WYBRAĆ POMÓŻCIE PROSZĘ!!!


pozdrawiam      

ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:14:54 »
W komplecie z Looxem nie ma uchwytu samochodowego a z Asusem jest bardzo porządny uchyt "aktywny" ze zintegrowanym ładowaniem bez potrzeby wpinania/wypinania wtyczki. Asus ma też dodatkowy zestaw klawiszy nawigacyjnych i wydaje się  być bardziej niż Loox przeznaczony do nawigacji. Natomiast jako PDA jest mniej ładny i znacznie większy i grubszy. Natomiast jak bym miał sobie kupić PDA prawie wyłącznie do nawigacji to bym chyba jednak wybrał Palmaxa/Holuxa tudzież Asusa.

Awaryjność jest raczej w normie czyli poniżej 5%. Jeśli chodzi o Fujitsu których sprzedajemy setki to są czasami trefne przypadki ale większość kupujących chwali i nie ma z nimi żadnego problemu. Jeśli chodzi o Asusy to nie mamy takiej skali sprzedaży. Sprzedaliśmy może ze 20-30 modeli A620/A620BT i kilkanaście pozostałych i nie pamiętam by się psuły. Serwis Fujitsu jest w Warszawie i działa na ogół sprawnie, Asus ma zupełnie nowy serwis we Wrocławiu i nie znam nikogo kto by z niego korzystał.

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2005, 12:54:23 »
Dzięki  jacek_k . wiec Loox nie ma uchwytu i ładowarki do auta co wiąże  się z dodatkowymi kosztami. Czyli cena tych urządzeń po dokupieniu do LOOX-a uchwytu i ładowarki wyrówna się.  Jednak ASUS ma jeszcze BT i mocniejsze serce. Wspomniałeś o Palmax-ie , jednak nie ma on WiFi a chciałbym by WiFi jednak w nim było  wiec nie biorę już PALMAX-a pod uwagę. Wygląd FS n520 przyznaję ze wygląda zdecydowanie ładniej niż A636 jednak nie przywiązuje do tego zbytniej uwagi. Urządzanie ma być funkcjonalnie lecz niekoniecznie ładne.

W zasadzie byłem prawie przekonany do ASUSA gdyby nie kilka  wypowiedzi na forum np. wypowiedz   Admina  silentjob http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=25343  

Cyt.
„A dlaczego nie Asus? Proste -> poprzednie modele miały wiele niedoróbek, ten model wydaje się bardziej dopracowany, niemniej negatywne opinie pozostają w pamięci potencjalnych nabywców.”

Gdyby nie wypowiedzi tego typu pewnie bym już ściskał w ręku a636 a tak waham się nadal nad zakupem. Czy naprawkę z ASUSAMI było tak źle ???
Chyba będzie trzeba poczekać aż wypowie się jakiś szczęśliwy posiadacz A636 oraz n520 oraz pojawi się Test obu urządzeń na PDACLUB.

Dziękuję bardzo i czekam na dalsze komentarze.





ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2005, 12:59:57 »
Jedyne negatywne opinie jakie słyszałem o Asusach były o modelu Asus A716 z BT bez WiFi który miał problemy a które zostały poprawione nowszym ROMem. Gdyby były problemy z asusami to wpisując hasło asus na forum napewno takowe odnajdziesz. Ale niwydaje mi się żeby odstawały jakościowo od produktów większości producentów.

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2005, 13:14:00 »
Dzięki jacek_k raz jeszcze za podpowiedz co do wyboru. Spytam się jeszcze a636 MA TAK JAK PALMAX Wsparcie dla obsługi TMC (informacje o korkach)???? czy trzeba dokupować jakieś programu do A636 by wykorzystać urządzenie jako dyktafon  czy A636 ma wbudowany mikrofon ??? i jeszcze jedno kiedy będzie można dokupić polską lokalizacje dedykowaną do A636 ????
Pozdrawiam

ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2005, 14:50:49 »
Każdy Pocket PC ma możliwośc nagrywania dźwięku więc nie trzeba nic dokupywać. Spolszczenie to diabli wiedzą kiedy, natomiast polska klawiatura Pocket Ogonek jest chyba bezpłatna dla prywatnych użytowników i podobno chodzi.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2005, 00:19:25 »
ASUS nie ma obslugi TMC.

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2005, 08:48:25 »
Szkoda ze nie ma TMC- wiec nie ma rzeczy doskonałych.  Spytam się czy TMC w ogóle działa w Polsce i czy obsługiwane jest przez Automape ??? Jeżeli jeszcze nie działa to kiedy jest przewidywany termin jego uruchomienia.
Pozdrawiam

P.S
A czy FS n520 ma wsparcie dla TMC ????


*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2005, 08:58:43 »
TMC nie dziala w Polsce i na dzien dzisiejszy nie jest obslugiwane przez Automape (chociazby z tego powodu, ze jest tylko wersja map na Polske) - termin przewidzianego uruchomienia w Polsce jest nieznany - moze wogole?

*

Offline mkris

  • 37
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2005, 09:00:04 »
Z tego co sie orietuje FS n520 rowniez nie ma TMC. A moje pytanie do Ciebie po co Ci to?Polsa jeszcze nie obsluguje TMC jak i automapa,a co do TMC to sa podzielone zdania!TMC nie jest doskonaly on np.nie wie o rozluznieniu korka (Powie Ci ze tam jest korek a rzeczywiscie juz go moze nie byc :) ) Najlepsze TMC to chyba by bylo z TT no ale musisz miec orginala i placic abo.

Mysle ze na tym wspanialym servisie pojawia sie testy FS n520 i nowego asusa.

EDIT:
@lipciopda
wyprzedziles mnie :)

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2005, 09:05:37 »
Cytat: mkris
Najlepsze TMC to chyba by bylo z TT no ale musisz miec orginala
a co, w innym przypadku nie musisz miec "orginala"?

*

Offline mkris

  • 37
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2005, 09:08:04 »
Tak musisz miec orginal zawsze!!! Tylko chodzilo mi o sprawdzenie np. "edukacyjnie" czy TMC chodzi tak jak ma. Kazdy chyba wie ze musi byc orginal wiec nie musze o tym pisac.

ps.
Dzieki za lapanie za slowka!

Tu macie test asusa i wypowiedzi tylko ze nie w naszym ojczystym jezyku.

http://www.pocketnavigation.de/board/tid85814-sid85bd21b7c78a117a2b208152d889e23b.htm

*

Offline redik

  • **
  • 214
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2005, 10:18:08 »
co do Asusa 636... Mam go pare dni i musze stwierdzic ze jestem bardziej niz zadowolony. Rewelacyjnie dziala, jedyny problem jaki mialem to instalacja automapy na WM5. Rozwiazaniem okazalo sie zainstalowanie beta wersji (3.9.0.7) - sprawdzone, albo 3.8.1.1 - nie sprawdzalem.
Jedyna uwaga to dolaczony do zestawu uchwyt samochodowy. Po 10 minutach jazdy po asfaltowych warszawskich drogach palma mialem na podlodze. Wiecej nie zaryzykowalem wstawienia go w ten sprzet. Szyby to i owszem, rewelacyjnie sie trzyma ale sposob zaczepiania stacji dokujacej do tego ustrojstwa nie budzi zaufania. Zdecydowalem sie mimo wszystko na zakup dodatkowego uchwytu.

*

Offline solex

  • **
  • 190
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2005, 11:13:03 »
Cytat: mkris
Karzdy chyba wie ze musi byc orginal wiec nie musze o tym pisac.

ps.
Dzieki za lapanie za slowka!


Każdy
Polecam złapać słownik. ;)

*

Offline mkris

  • 37
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2005, 12:19:26 »
Cytat: solex
Cytat: mkris
Karzdy chyba wie ze musi byc orginal wiec nie musze o tym pisac.

ps.
Dzieki za lapanie za slowka!


Każdy
Polecam złapać słownik. ;)

EDIT:
Dzieki za rade kolego,ale to jak ja pisze to moja sprawa i jestem dumny z tego ze jeszcze tak umie pisac ;)

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2005, 16:00:34 »
Dzięki za info co do TMC. Prawdę mówiąc myślałem ze Automapa działa z tym systemem…. Dla laika w tej dziedzinie ( do których się zaliczam bo będzie to mój pierwszy palm i przygoda z GPS ) multimedialna prezentacja Automapy wskazuje ze można uniknąć korków itd. Myślałem ,że chodzi właśnie tu o system TMC dlatego zaniepokoiłem się trochę co do tego ASUSA. Zachęcam do obejrzenia prezentacji multimedialnej na stronie www.automapa.com.pl wtedy będziecie wiedzieli co mam na myśli. Jednak wychodzi na to ze producentowi Automapy chodziło chyba o to ze jak już użytkownik zobaczy korek na własne oczy wtedy powinien „wywinąć” gdzieś na przełaj i dotrze do celu na czas. Wtedy nie spełni się ….. „ a kolejną godzinę stoisz w korku”

Pozdrawiam


*

Offline redik

  • **
  • 214
ASUS A636 czy jakiś inny palm z GPS SiRF STAR III i WiFi
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 08, 2005, 16:46:16 »
zapewniam ze automapa nie omija korkow.... tak czy inaczej musisz byc czujny:)