A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać

  • 30 Odpowiedzi
  • 11781 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« dnia: Maj 23, 2015, 18:31:49 »
Witam,

Moje zasłużone HTC One X+ powoli przechodzi na emeryturę i szukam alternatywy.  Wstępnie zdecydowałem się na Z3 Compact, ALE poszukując telefonu dla żony - miało byś SGS 4 mini, jednak wyszło z oferty więc zacząłem zastanawiać się nad A3 dla niej i wpadła mi w ręce A5...
No i jestem w kropce.  Z jednej strony Z3 ma potężny aparat i zdjęcia są mega, a odkryłem w sobie nowe powłanie, jakim jest genealogia, więc koniecznie potrzebowałbym dobrego aparatu, ale przeraża mnie troche wielkość Z3, niby 4,6" ale wydaje się być malutka...   A5 ma całkiem nieżły aparat -  tak mi się przynajmniej wydaje, i 5" w Super Amoledzie, czego po troszę zazdrościłem mojej żonie w SIII mini, którą ma obecnie.

Swoją drogą, aparat w One X+ trochę mnie rozczarował i w sumie troszkę obawiam się, że przejadę się ponowne

Ogólnie:
Dobry aparat
Wydajny
Mocna bateria
LTE
Ogólnie telefon do wszytskiego

Jakieś pomysły ??
 
3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2015, 03:10:39 »
Nie wiem jak bardzo poprawili te aparaty ale w Z1 jest porażka.
Chcesz dobrego aparatu to bierz Samsunga albo ultra pixele HTC.
Z1 ma niby 20MPX a zdjęcia podobnej jakości do 5MPX Samsunga.
Powtórzę że nie wiem co i w jakim stopniu poprawili ale Samsung pod względem jakości zdjęć w telefonach jest w poszczególnych klasach wzorem.
Godne uwagi są aparaty HTC z tzw Ultrapixelami, chyba już niestety wycofane z najnowszych modeli ale miłośnik fotografii doceni możliwości tych aparatów.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2015, 13:22:27 »
Cytuj
Dobry aparat
Obydwa. Samsung ma ciut lepszy tryb automatyczny, Sony wymiata w ręcznych ustawieniach.
Darasa nie słuchaj, bo ma alergię na markę Sony.

Cytuj
Wydajny
Bez dwóch zdań Sony. Nie dość, że podzespoły z zupełnie innej półki, to lekki i zoptymalizowany soft.

Cytuj
Mocna bateria
Zdecydowanie Sony.

W ogóle Z3C to zupełnie inna półka niż A5. Seria A Samsunga to średniaki w nieco lepszych obudowach, udających metalowe (bo to wciąż plastik, tylko schowany pod powłoką metalu).

Cytuj
Chcesz dobrego aparatu to bierz Samsunga albo ultra pixele HTC.
Czyli znów cały fotograficzny świat, twierdzący "pomysł dobry, wykonanie fatalne" się mylił...



*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2015, 18:06:31 »
Też zastanawiam się nad przyszłym urządzeniem. Rozważałem także z3c tylko zastanawiam się jak to jest z tymi niby samoczynnie pękającymi ekranami i obudowami o których sporo można znaleźć w sieci. Mit? Chłopaki wiążą sznurowadła z telefonem w tylnej kieszeni? Czy rzeczywiście coś w tym jest? Bo niby czego w z3c ma pękać a w z3 nie? Pzdr

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2015, 19:45:48 »
Miałem 5 Xperii, nic nie pękło.


Pszypadek? Nie sondze :)

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2015, 21:18:39 »
A dużej z3/z2 kolego cerberek nie brałeś pod uwagę?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2015, 23:42:08 »
To nie tylko uczulenie.
Ważne funkcje wycięte z systemu.
Lekki interfejs?
Bez opcji chciażby ukrycia niepotrzebnych smieci...
Zachwalany root i custom romy a co z blokowaniem bootloadera?
Słabsza bateria niż w samsungach?
Sony ma jakiś manual wykraczający poza ustawienie jasności i iso?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2015, 00:12:28 »
Dzień jak codzień: guzik wiesz, ale krytykujesz.
Nawet mi się dalej pisać nie chce

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2015, 01:58:31 »
Dziękuję za Wasze wypowiedzi.

vonski:
Dałeś mi do myślenia, Z3C po prostu wydaje mi się za mała i to mnie trochę przeraża, z kolei Z1/Z2 są po prostu za duże, wiem, ze to dziesiąte części cala, ale robią mi róznicę.... No i Amoled, ten ekran naprawdę robi róznicę... I aparat;  nie mam czasu i cierpliwości, zeby bawić się w ręczne ustawienia, dlatego pomyślałem o Samsungu, bo zjęcia w SGSIII mini mojej żony są całkiem całkiem bez jakiegokolwiek kombinowania z ustawieniami...  a jeśłi chodzi o ultrapixele... M8 będzie jednak trochę droższa... teraz mam HOX+ i mówiąc szczerze, mam mieszane uczucia, aparat mnie rozczarował, bateria od pół roku ledwie zipie i pomimo całej mojej sympatii  do HTC, chciałbym spróbować czegoś nowego... Aczkolwiek aparat w M8, to zupełnie inna bajka niż w HOX+ :)
BTW:  jak się sprawuje OnePlus One?

andrus75: jw.  chociaż nad Z2 jeszcze się zastanowię...  mówiąc szczerze, a5 szczelnie wypełnia mój górny próg wielkości telefonu, by dobrze leżał w dłoni ;) No i pytanie co z tymi pękajacymi wyświetlaczami, pracuje w POS jednego z operatorów, kilku klientów zgłosiło, że -  ekran pękł sam -  ale to dotyczy zarówno Z3 jak i SGS4, ale serwis konsekwentnie stwierdzał uszkodzenie z winy użytkownika....

daras za Twoje wypowiedi równiez dziękuję, postaram się wziąć je pod uwagę ;)
3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2015, 09:57:39 »
Z tymi ekranami to bym sobie głowy nie zawracał. Ja miałem w życiu już chyba ponad 100 smartfonów i żaden ekran nie pękł sam. Oczywiście są konstrukcje bardziej i mniej podatne na uszkodzenia- akurat Sony z podwójnym szkłem i sztywną ramką słabo znosi upadki, poza tym aluminiowa obudowa po lądowaniu na asfalcie paskudnie się rysuje. Ale coś za coś- póki nie spadnie wygląda ślicznie :)

Telefon chcesz brać w abonamencie, czy kupić sobie sam? Bo jeśli z wolnego rynku, to wybór jest naprawdę spory. W cenie zbliżonej do Z2/Z3C jest LG G2, Galaxy S4 i9506, Xiaomi Mi4 i jeszcze kilka by się znalazło.

Cytuj
BTW:  jak się sprawuje OnePlus One?
Świetnie. Ale jak Z2 jest Ci przyduża, to o One nie ma co gadać.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2015, 22:45:08 »
Vonski, gdybym nie miał jednej z flagowych xperii nie upierałbym się.
Flagowa doprowadza mnie do szału niedoróbkami w sofcie, aż strach pomyśleć jak działają niższe półki.
Jedno co mogę dobrego powiedzieć to wykonanie.
Metal i szkło jest fajne.
Tyle że rysuje się mimo folii na ekranie i twardego kondona "spigen neo hybrid".
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2015, 09:55:27 »
Czołem!

Mam okazję wziąć w abonamencie, ze zniżką, stąd moje pytanie.... myślałem na SGS4, ale ta tylna klapna o grubości  1 mm mnie przeraża... bez kitu.  G2  też mi zachwalano, a w ogóle widzieliście specyfikacje LG G4?  Masakra :D  :O~
3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2015, 11:12:35 »
Możesz do zwykłego S4 kupić czarną skóropodobną klapkę z S4 BE.
5$ za podróbkę, oryginał trochę drożej.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2015, 15:08:29 »
Są też altywne klapki zakładane w miejsce pokrywy baterii lub aluminiowe od chińczyków na jebaju.
Fajnym rozwiązaniem jest etui "Neo hybrid", twarde i dobrze leży.
Niestety kiepsko się sprawdza w S5 bo aby otworzyć klapkę micro USB trzeba wyjąć z niego telefon albo użyć czegoś ostrego.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2015, 18:18:28 »
Ameliniowych klapek nie polecam, bo zazwyczaj robię masakrę z zasięgiem. Przerabiałem to w S3.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2015, 19:00:04 »
Przysłaniają tylko z jednej strony więc w czym problem?
Chyba że 2-ga strona jest ekranowana...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2015, 19:06:44 »
Jak widać problem jest, bo radykalnie psuło to zasięg. GSM, WiFi, nawet BT. Zresztą to samo potrafią zrobić ramki-bumpery.

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 09, 2015, 22:23:00 »
Trzeba nieco odświeżyć nieco temat. 
Miałem dzisiaj w łapie Galaxy S4 mini i..  w sumie, nie wiem czy go kupić sobie czy żonie.  Przeszły mi już wielkie wyświetlacze, i mega aparaty i w sumie nie wiem, czy nie wziąć 2x GS4 mini i byłby spokój

Póki co, mam pytanie, który jest lepszy GS4 mini czy A3 ?

3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 10, 2015, 08:27:29 »
No trochę A3, ale różnica niewielka. Ciut większy ekran, więcej wbudowanej pamięci, nieco nowszy procek. No i przede wszystkim zrobiony jest z lepszych materiałów, bo S4 Mini to w 100% tani plastik.

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 10, 2015, 22:51:45 »
No właśnie mam zagwozdkę...  klasyczny GS4 mini to dramat, ale  Black Edition, wygląda już całkiem całkiem, no i jednak procka ma nieco mocniejszego... 

A dzisiaj nowa zagadka:

A5 czy Lumia 830 LTE, wiem że Winda nie padła w tym zestawieniu, ale z racji poszukiwania narzędzia do drzewa genealogicznego... w sumie każdy z członków mojej rodziny ma "kartotekę" [czyt.  plik doc, ze skrupulatnie zbieranymi informacjami na swoj temat] i mógłbym ją cała przerzucić na OneDrive i tam trzymać...

No i nie ukrywam, że im dłużej obcuje z tą Lumią, to ja  -  fanatyczny wyznawca Andka - mam coraz większą ochotę popełnić z nią mezalians  :D
3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2015, 07:38:25 »
OneDrive na Androidzie śmiga, jak trzeba. Office też. :D

Microsoft sukcesywnie udostępnia swoje usługi w Androidzie. Nie bez przyczyny zresztą.

Mnie osobiście kusi telefon z Windą, ale zaczekam, aż spełnią obiecanki związane z "One Windows". Jeśli zapowiedzi się sprawdzą, kupuję. Jeśli nie, to wolę jednak Androida ze względu na oprogramowanie dostępne.

Brać GS4 Mini czy A3 to zależy od różnicy w cenie jeszcze.

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 11, 2015, 13:02:07 »
One Drive spoko, ale Office?
Sciągnąłem sobie apkę na HTC OX+ i nie chciał odpalić, bo rzekomo nie był kompatybilny z moim urządzeniem czy coś tam...

za GS4 mini  730 za A3 959 -  w tej samej cenie Lumia  830, za A5 1440 [waiant na raty u jednego z operatowó + rabat na abonament] i  chyba jednak zdecyduje sie na WP a żonie kupie GS4 BE

ma to sens?
3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2015, 13:17:48 »
Jeśli pytasz czy WP ma sens, to IMHO nie ma :P

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2015, 13:34:43 »
Zasadniczo zgadzam się z Vonskim. IMO, na dziś, jeśli chcesz zamknięty OS, który hula, to bierz iOS od iP5 w górę. Bardzo przyjemne urządzenia.

WP też jest fajny, ale ma bardzo ubogą bibliotekę aplikacji. W sumie to kwestia potrzeb konkretnego użytkownika, ale mnie by kilku aplikacji brakowało. Dlatego z ewentualną przesiadką na WP poczekam do czasu, aż coś się wyklaruje z W10. A to kwestia minimum roku od premiery moim zdaniem.

Co do office, to telefon IMO nadaje się tylko do odczytu (ewentualnych drobnych korekt) z racji wielkości ekranów i braku klawiatury, windowsowskie formatyi obsługuje wiele programów, nie tylko ten od MS.

Przy tych cenach, ja bym do A3 nie dopłacał, ale to rzecz gustu. A w ogóle najbardziej optymalnym zakupem w kwestii cena/możliwości z Samsungów jest SGS4. Jest to telefon, który mam naj dłużej, a kiedyś zmieniałem prawie tak często, jak Vonski. Oczywiście, jedna kwestia, to że mi się znudziło i bawię się innymi, niż telefony gadżetami, ale druga, że moim zdaniem przez ostatnie 2 lata (a może dłużej) zmiany w sprzętach są kosmetyczne, a wszelkie innowacje iluzoryczne.

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 11, 2015, 17:56:13 »
Co do iluzoryczności innowacji to się zgodzę...

Czemu uwazacie, ze WP nie ma sensu ?  mając Andka, z blisko  30 aplikacji, zszedłęm do 5-7, w tym nawigacji, a te ktre są mi potrzebne sa dostepne w markecie Wp...  no i Andek już mnie trochę nudzi...  Nie wiem właśnie co zrobić, w sumie Lumia kusi tą optyką Carl Zeiss, bo A3 czy A5 a GS4 mini i GS 4 to zadna rznica poza obudową..  a w przypadku S4 i  wersji mini odrzuca mnie na widok tego plastiku... ;/  mimo wszytsko chyba jednak mi bliżej do GS4 mini niż do A3... oczywiscie w Black Edition, bo klasyczna jest tragiczna

to ciekawe, bo założyłem identyczny wątek na fejsie i wszyscy wypowiadajacy się są wniebowzięci z powodu swoich amartfonów na WP ;P i jeeszcze śmiesz jest, ze dotąc używałem Windowsa na kompie, a teraz pisze z przeglądarki w Linuksie [Ubuntu 14.4 LTS] a w komórkach chyba bedzie podobnie, dotad był android i chyba wpadnie ta Lumia, chociaż jeszcze nie ma żadnej decyzji..  tak się po prostu zastanawiam...

mozecie jeszcze coś doradzić ? :)
3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 11, 2015, 20:08:59 »
Sam sobie odpowiedz.

Gdyby na WP były apki, których używam to bym brał WP. A tak, pozostaje czekać, czy W10 coś zmieni, Android albo iOS.

Spośród telefonów z Androidem, między którymi wybierasz, to wybierz ten, który Ci się najbardziej podoba. IMO reszta kwestii jest pomijalna.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 11, 2015, 21:15:24 »
Aż sobie sprawdziłem- ja w telefonie mam ok 20 aplikacji (poza systemowymi), +/- 5 w zależności od sprzętu, bo niektórzy producenci dają fabrycznie to, co u innych trzeba doinstalowywać. Do tego kilka widgetów. Ale niestety, większość z nich nie ma na WP (AdAway, Call Recorder, Dolphin, Automapa, itd..). I raczej się nie zapowiada, by szybko się pojawiły, szczególnie te związane z rootem w Androidzie.

Poza tym w WP odrzuca mnie zerowa (jak dla mnie) swoboda personalizacji. Od czasów Windows Mobile moje pulpity, konfiguracja i "szata graficzna" wyglądają podobnie i nie wyobrażam sobie zmieniania upodobań dlatego, że czegoś na WP się nie da. To ja mam sobie dopasować smartfona pod siebie, a nie odwrotnie. Miałem kilka telefonów z WP do recenzji, były lepsze i gorsze, ale każdy nudził mnie w przeciągu 2-3 dni.  Dla mnie Windows to ciągle bardziej dumbfon z multitaskingiem niż smartfon z prawdziwego zdarzenia.

No ale co kto lubi :)

Co do S4 Mini to ja uważam go za udany sprzęt. Kupiłem żonie ponad roku temu, zero modyfikacji, i śmiga cały czas płynnie aż miło. Bateria jest do dupy, ale to już osobna kwestia. Nawet mnie ten plastik jakoś w oczy nie kłuje, SIII był IMO gorszy pod tym względem.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 12, 2015, 23:47:44 »
Sam czekam tylko na chrome na WP.
Jak się pojawi i będzie w pełni funkcjonalny przesiadam się.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 13, 2015, 02:50:16 »
Daras, z tym Chrome to będzie spory kłopot, bo Google po prostu nie robi aplikacji na WP...

Minimalnie A5 wygrywa z L830 ;)
3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

Odp: A5 i Z3 Compact - cena ta sama, nie wiem co wybrać
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 30, 2015, 11:13:28 »
A5 nie jest złym pomysłem. Szefowa go ma i jest zadowolona, mówi jednakże, że baterię szybko chłonie.