Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców

  • 9 Odpowiedzi
  • 20252 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« dnia: Marzec 10, 2011, 18:55:46 »
Otrzymuj informacje o aktualnych zagrożeniach na Twojej drodze – zbliżając się np. do policji czy wypadku otrzymasz powiadomienie.

Ostrzegaj innych – wystarczy Twoje zgłoszenie by informacja dotarła do setek kierowców jadących tą samą drogą.

Opis skopiowany ze strony firmowej: http://yanosik.pl/android/
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 19:24:08 wysłana przez Pieka »
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2011, 19:27:03 »
Za strona producenta:
Cytuj
Czym jest Yanosik?

Yanosik to interaktywny komunikator dla kierowców. Proste urządzenie, które łączy w sobie potencjał CB radia i urządzeń GPS (nawigacji, lokalizatorów fotoradarów itp.).

Kierowca, który używa Yanosika podczas jazdy nie tylko otrzymuje głosowe ostrzeżenia o zbliżaniu się do miejsc w których zlokalizowany jest np. fotoradar lub szkoła, ale także o różnych wydarzeniach drogowych (kontrole radarowe, patrole mobilne, wypadki, korki).

Yanosik umożliwia użytkownikowi także ostrzeganie o niebezpieczeństwach innych kierowców. Dzięki zgłoszeniom system jest błyskawicznie aktualizowany i ostrzega o większym zakresie zagrożeń niż urządzenia oferowane do tej pory na rynku.

Wychodzi na to, ze jest to klon aplikacji SpeedAlarm ;)
Jestem jaki jestem :)

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2011, 19:32:09 »
Podobne
 Tylko całkowicie darmowe
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2011, 21:04:30 »
Już o tym ktoś pisał w temacie :Automapa na Androida. Zainstalowałem w poniedziałek, ale nie miałem okazji się przekonać jak działa - za mało użytkowników.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2011, 22:54:09 »
Po testuje w trasie i dam znać po powrocie Miejmy nadzieje że użytkowników będzie przybywać bo aplikacja fajnie się zapowiada i jest free
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2011, 14:56:57 »
Yanosik nie podoba mi się z kilku powodów:

- co chwilę alarmuje że fotoradar - choć 90% to atrapy - wyłączyć nie ma jak a do tego automapa na mojej nawigacji robi to drugi raz
- jak już alarmuje to 1000m w każdą stronę - to chyba żart - wyłączyć/zmienić się nie da, bo po co by mieli twórcy dać taką możliwość użytkownikowi
- niezrozumiałe żądania - potwierdzenia - przy fotoradarze nie wiem po co - skoro stoją tam od lat - no chyba, że zaznaczenie że aktywny - ale program tego nie sygnalizuje
- ja zupełnie nie kapuję co naciskać jak Yanosik informuje, że suszarka - a misiaki już sobie pojechały - jak zgłoszenie anulować
- jak testowałem tydzień to skuteczność informacji oceniam na 30% - większość kontroli/wypadków nie jest sygnalizowana - ale to już wina małej ilości użytkowników - zresztą po włączeniu nawet pisze że np.35 suszarek na cały kraj - a to już nieprawdopodobne jest zupełnie w środku tygodnia
- najbardziej wpieniającą rzeczą jest to - że program nie ma auto wygaszania podświetlenia - skutkiem czego pda non stop się świeci - dzień czy noc - sam wyświetlacz szybko się zużyje bo ekran wciąż jest taki sam poza prędkością i komunikatami

plusy - brak
- ewentualnie że istnieje

minusy
- łatwo zebrać mandat - bo nikt nie jechał przed nami i nie sygnalizował kontroli a człowiek się sugeruje że misiaków brak i to samo z fotoradarami - obojętnieje się po kolejnym komunikacie i żądaniu potwierdzenia (co dodatkowo odwraca uwagę)
- pda żre prąd jak głupi bo się non stop świeci, działa gps i hsdpa - wiele więcej już nie ma do włączenia
- wyświetlacz pieron strzeli od ciągłego wyświetlania ramek
- za net trzeba płacić
- skuteczność niewielka

ponieważ używam CB to czyhałem - aż dojadę do misiaków i Yanosik zasygnalizuje kontrolę - ale nic z tego - na 10 kontroli 3 były zasygnalizowane a po kilku dniach dałem sobie "siana" bo zamiast zachować czujność Yanosik daje złudne wrażenie bezpieczeństwa
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2011, 22:13:07 »

minusy
- łatwo zebrać mandat - bo nikt nie jechał przed nami i nie sygnalizował kontroli a człowiek się sugeruje że misiaków brak i to samo z fotoradarami - obojętnieje się po kolejnym komunikacie i żądaniu potwierdzenia (co dodatkowo odwraca uwagę)
- pda żre prąd jak głupi bo się non stop świeci, działa gps i hsdpa - wiele więcej już nie ma do włączenia
- wyświetlacz pieron strzeli od ciągłego wyświetlania ramek
- za net trzeba płacić
- skuteczność niewielka

ponieważ używam CB to czyhałem - aż dojadę do misiaków i Yanosik zasygnalizuje kontrolę - ale nic z tego - na 10 kontroli 3 były zasygnalizowane a po kilku dniach dałem sobie "siana" bo zamiast zachować czujność Yanosik daje złudne wrażenie bezpieczeństwa


A jak niby Pan sobie wyobraża działanie takiego programu, bez użycia GPSa i HSDPA ? Podczerwienią ma wysyłać dane?  :S
HSDPA można zmienić na sieć 2G co powoduje mniejsze zużycie baterii.

Co do zdania "wyświetlacz pieron strzeli od ciągłego wyświetlania ramek". Sam Pan tutaj wskazał do czego służy WYŚWIETLACZ......do WYŚWIETLANIA. A czy są to ramki, czy wykresy, czy może zwiastuny filmowe to nie gra roli. Tak jak wózek służy do wożenia, tak wyświetlacz do wyświetlania. A że się zużywa ? Cóż, wszystko z czasem się zużyje.

Dalej, "za net trzeba płacić"................................. póki co, to chyba tylko za powietrze nie trzeba płacić. Chociaż, klimatyczne jest wliczane w cenę pobytu np. nad morzem. Proponuje wykupić pakiet danych.

Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2011, 22:40:36 »
skoro nawigować można bez wyświetlacza (np. w sygic wyłączam wyświetlacz i głosowo informuje o istotnym manewrze), to to ten cudak może

ale trzeba dać czas aplikacji aby dojrzała - pewnie z biegiem czasu się wygrzeje

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Yanosik - interaktywny komunikator dla kierowców
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2011, 09:39:42 »
skoro nawigować można bez wyświetlacza (np. w sygic wyłączam wyświetlacz i głosowo informuje o istotnym manewrze), to to ten cudak może

ale trzeba dać czas aplikacji aby dojrzała - pewnie z biegiem czasu się wygrzeje

dobra a jak przeczytasz i potem naciśniesz potwierdzenie że są misiaki jak zablokujesz ekran? jak podświetlenie jest off to i tak cokolwiek widać - a zresztą program wtedy powinien sam się wybudzić (jeśli sygnalizuje kontrole) na kilkanaście sekund
żadne domowe sposoby nie sprawdzą się
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna