Potrzebna pomoc, zmiana softa :)

  • 4 Odpowiedzi
  • 3723 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Potrzebna pomoc, zmiana softa :)
« dnia: Kwiecień 15, 2012, 14:20:17 »
Witam.
Jestem zielony, jeśli chodzi o smartfony, jakiś czas temu kupiłem Xperię X1 i mam kilka problemów, w rozwiązaniu których proszę o pomoc :)
Zacznijmy od tego, że telefon jest z niemiec, klawiatura qwertz itd. wgrany jest polski windows, więc klawiatura działa normalnie. Nie to jest problemem, telefon jest mocno okrojony, nie posiadam np. żadnych paneli, więc chaciałbym zmienić platformę, czy jakkolwiek tos ię nazywa, na taką, która będzie działać jak oryginalna. Problem w tym, że językiem niemieckim operuję na bardzo podstawowym poziomie. Nie będzie mi przeszkadzać, jeśli system będzie w języku angielskim, mimo to wolałbym polski. Oczywiście tutaj problemem będzie klawiatura, która chcę, żeby działała w systemie qwerty, nie qwertz. W informacjach znajdują się takie wzmianki
Cytuj
Wersja systemu operacyjnego 5.2.29022 (29022.5.3.12) Manila : 2.5.20212114.0 Wersja ROM Marass82PLK, data ROM 07/29/11, Wersja protokołu 52.65.25.34U_1.14.2
Kloejną rzeczą jest niemożność otwierania większości plików, takich jak gry, które znalazłem jako przeznaczone dokładnie na xperie x1, czy paneli(youtube, facebook). Jeśli możliwe, prosiłbym o podanie linków do działających na waszych telefonach, może pobrałem wadliwe wersje.
Nie wiem też, czy to przypadłość WM, ale telefon nie otwiera plików z roszerzeniem *jar.
Kolejną rzeczą jest niewykrywanie telefonu przez komputer, tzn. Telefon łączy się, ładuje i odnajduje kartę microsd, która była używana wcześniej w nokii i jej nazwa jest wyświetlana jako Nokia_Ovi_suite. Tutaj prośba o oprogramowanie, nie dostałem żadnych płytek:(
Proszę w miarę możliwości o opisanie rozwiązań w prosty sposób, jestem laikiem w tych sprawach. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !

*

Offline safrin

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • d-_-b
  • Sprzęt: Xperia X1i Android CM-7-20130123-UNOFFICIAL

Odp: Potrzebna pomoc, zmiana softa :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2012, 17:22:42 »
Hm, wszystko jasne.
Problemem jest to, że pomimo ściągnięcia Windows mobile device center 6.1(mam windowsa 7) telefon dalej jest niewkyrywalny :(

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Potrzebna pomoc, zmiana softa :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2012, 17:53:20 »
Może uszkodzony port usb?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline v!ccy

  • *
  • 73
  • Sprzęt: Moto Milestone
Odp: Potrzebna pomoc, zmiana softa :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2012, 16:36:52 »
Ehh, poczytaj trochę o WM i w ogóle o Xperii, bo jak widać kompletnie nie masz pojęcia co masz w rękach...
Prawie wszystko o czym piszesz sprowadza się do zwykłej zmiany ROMu, nawet na oryginalny, aktualnie posiadasz rom jednego z użytkowników tego forum, Marass82, co zresztą masz wyraźnie tam napisane. Temat o tym jest nawet przyczepiony na samej górze -.-
A pliki jar? To zwykła java przecież, nie rozumiem po co Ci to... Można otworzyć symulatorem javy, jak już tak lubisz beznadziejne gierki.
A do połączenie z kompem nie trzeba żadnego oprogramowania, masz pewnie ustawione na łączenie jako pamięć masowa - wykrywa tylko kartę pamięci, telefon działa jako czytnik. Wystarczy przestawić w ustawieniach telefonu, na 'połącz przez active sync' albo coś takiego.

Wszystko co trzeba wiedzieć o tym telefonie znajdziesz na max 3 forach internetowych, wystarczy o tym poczytać.
Nokia 3410>Sharp TM100>SE V600i>SE W800i>Toshi G900>SE X1i>Milestone.