Problem z siecią - POMOCY!

  • 9 Odpowiedzi
  • 906 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z siecią - POMOCY!
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:02:45 »
Witam, wczoraj podczas rozmowy "straciłem zasięg" i do teraz nie moge go złapać.. Robiłem juz hard reset, przed chwilą zainstalowałem LiX 2.4 i nadal to samo;/ po customizacji na chwile pojawia się ikonka od gprs (w tym czasie przy zasjęgu cały czas jest krzyzyk) a potem znika i koniec.. nic się więcej nie dzieje :worried: opcja telefon oczywiście cały czas jest aktywna... Po hard resecie ostatnim na chwile złapało zasięg zaraz po customizacji zapytał u wczytanie ustawień Plusa, potem oczywiscie poprosił o restart i juz wiecej zasiegu nie złapał... :( Nie wiem co mam z tym zrobic :(

*

Offline pszem

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:33:16 »
Zacznij od sprawdzenia karty w innym aparacie i najlepiej inna karte wloz do x1, bedzie wtedy jasnosc co do tego ze przyczyna jest telefon, czy telefon nie zaliczyl upadku?

Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:43:48 »
Telefon nie upadł;/ Karta działała w innym telefonie, ale ma już kilka lat i jest troche wysłużona, więc dla pewności pojechałem wczoraj do plusa wymienić ją na nową i sytuacja sie nie zmieniła, w innym telefonie dziala w X1 nie;/ Wczoraj wieczorem włożyłem dosłownie na moment karte play i złapało normalnie zasieg.. Może jak radio wrzuce nowe to coś pomoże?;/


edit: Zmieniłem radio na 1.17.25.09 i bez zmian;/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 11:52:43 wysłana przez rasgan »

*

Offline pszem

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:26:51 »
bycmoze masz problem z antena, antena znajduje sie na odwrocie telefonu za ta gumowana dolna klapka, ew mogla polecec koncowka mocy ;/
sprzet ma jeszcze gwarancje? jesli tak to smigaj od razu do serwisu

Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2010, 17:46:24 »
Mam na szczescie gwarancje... chyba faktycznie wgram wsystko od nowa, spakuje i wysle;/

*

Offline pszem

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:22:50 »
nie zapomnij spla przywrocic, nie wiem skad jestes ale warto serwis osobiscie odwiedzic, znacznie przyspiesza to realizacje naprawy

Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2010, 20:59:25 »
spla przywróciłem, nie znalazłem serwisu SE w Olsztynie (albo nie ma albo za słabo szukałem) wiec bede musial wysłać pewnie, ale trudno trzeba to trzeba;/

*

Offline pszem

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2010, 01:21:27 »
wg strony sony eryka nablizszy serwis masz: w Gdansku lub Toruniu
1     BIMIT - BIS *
Punkt serwisowy firmy Sony Ericsson Strefa usług firmy Sony Ericsson
   Wały Jagiellonskie 24
80-853 Gdansk
Telefon: 058 320 35 88
Faks: 058 320 35 88    Pokaż na mapie  Pokaż na mapie
Pokaż przebieg trasy  Pokaż przebieg trasy
 
2    Telkat *
Punkt serwisowy firmy Sony Ericsson Strefa usług firmy Sony Ericsson
   ul. Podmurna 65/67
87-100 Torun
   Pokaż na mapie  Pokaż na mapie
Pokaż przebieg trasy  Pokaż przebieg trasy
 
3    Tele-Radio-Video T.Werner *
Punkt serwisowy firmy Sony Ericsson
   Świętojańska 86
91-389 Gdynia
Telefon: 058 620 17 24
   Pokaż na mapie  Pokaż na mapie
Pokaż przebieg trasy  Pokaż przebieg trasy
 
4    SIMSERWIS C.H. Kaufland *
Strefa usług firmy Sony Ericsson
   ul. Unruga 5
81-393 Gdynia
Telefon: 58 620 05 03
Faks: 58 620 05 03    Pokaż na mapie  Pokaż na mapie
Pokaż przebieg trasy  Pokaż przebieg trasy
 
5    Viggen Piotr Jarzynka *
Strefa usług firmy Sony Ericsson
   ul. Starowiejska 41/43
81-363 Gdynia
Telefon: 058 782 68 65
   Pokaż na mapie  Pokaż na mapie
Pokaż przebieg trasy  Pokaż przebieg trasy

Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2010, 15:13:52 »
Będę musial tam zadzwonić... tylko teraz pojawił się jeszcze 1 problem ;/ zrobiłem jeszcze raz hardspla bo chciałem jeszcze raz sprawdzić te romy (ciężko mi się rozstać z tym telefonem na tak długo:P) Ostatecznie wgrałem oryginalnego. Odkryłem, że jak zrobie HR (no albo rom wgram) i włoże karte to łapie zasięg normalnie, potem wyskakuje ten komunikat żeby wybrać sieć, poźniej pobiera konfiguracje i po tym prosi o ponowne uruchomienie. Jak uruchomie to juz zasięgu nie ma. zastanawiałem się czy może nie ma tam gdzieś jakiegoś wirusa więc ściągnąłem triala kaspersiego mobile i przeskanowałem go. Nic nie znalazł oczywiście. Ale w zwiazku z tym, że zasieg był bo nie zresetowałem go po sciagnieciu konfiguracji sieci to wszystko chodziło normalnie. Leżał sobie tak przez kilka godzin, mogłem pisać, dzwonić, łazić po necie... generalnie wszystko. Niedawno znow sam z siebie stracil zasieg, wiec z nadzieja ze jak go uruchomie ponownie to zasieg znow sie pojawi wylaczylem go... No wlasnie... i teraz nie chce się włączyć, nie reaguje na HR, ani na tryb bootowania, nic... Jest martwy  :worried: Narjgorsze jest to, że spla nie zdążyłem ponownie zrobic :-|

*

Offline pszem

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z siecią - POMOCY!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2010, 00:37:28 »
podlacz go pod ladowarke, moze calkowicie umarla Ci barteria, niech powisi dzien na zasilaniu i powinien odpalic, jakie sa objawy? zero reakcji na power buton czy moze startuje ale nie pojawia sie nic na wyswietlaczu np bialy albo czarny ekran?