Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch

  • 18 Odpowiedzi
  • 10388 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« dnia: Grudzień 17, 2008, 21:50:07 »
Zainstalowałem sobie aplikację hTorch v3.2 (ściągnąłem z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=441439)

I nie bangla :(

Zainstalowała się ok, ale jak ją uruchamiam to pojawia się komunikat:

"Ta aplikacja wymaga nowszej wersji systemu Microsoft .NET Compact Framework od wersji zainstalowanej na tym urządzeniu."

I kicha.

O co chodzi (proszę o łopatologie, to mój pierwszy fon z WM na pokładzie)

Da się to jakoś ominąć? Albo jest jakaś aplikacja która zrobi z leda aparatu latarkę?

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2008, 21:58:29 »
http://www.xperiax1.net/forum/third-party-apps/735-microsoft-net-compact-framework.html

"Ta aplikacja wymaga nowszej wersji systemu Microsoft .NET Compact Framework od wersji zainstalowanej na tym urządzeniu."
A Ty masz Xperię z polskim Windows, czy tak ładnie przetłumaczyłeś? ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 22:01:48 wysłana przez arturpoz »

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2008, 22:14:06 »
arturpoz, wielkie dzięki :)

zainstalowałem, latarka działa  :ok:

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2009, 21:30:23 »
czy moge prosic o jakis konkretny link do tej latarki??

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2009, 01:48:39 »
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 01:50:50 wysłana przez arturpoz »

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2009, 07:19:47 »
chodziło mi o link np z rs bo na to forum sie trzeba zarejestrowac poniewaz cos sie nie moge zarejestrowac na tym  forum
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 07:59:51 wysłana przez zabijaak75 »

*

Offline cichy3000

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • cichy3000.blogspot.com
  • Sprzęt: HD + PRO + Diamond + X1
Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2009, 15:14:30 »
developer torch'a wycowal "wsparcie" dla xperii ... ze wzgledu na zbyt szybkie przepalanie sie diody...

I think some people have recommended a nifty little program called HTorch for the X1 that allows you to use the flash for your camera as a regular light.

I thought it was a great program, but I also discovered that if you use the light for too long, the LED can get burned out and/or sometime the housing for the vibrator's motor will get damaged and the X1 will stop vibrating altogether.

I didn't know about this and immediately stopped using the program after I found out. It's really a shame since the light was handy to have around at times, and SE first got me onto the idea when I bought a W800 that had this functionality and actually encouraged using it.

Anyway, not a big deal, but thought it'd serve as a good warning for everyone who has it installed on the phone or was looking to use it or some other flashlight type program for the X1.

i po kilku podobnych wpisach, oficjalnie program przestal wspierac xperke... :/
w  sumie lepiej nie ryzykowac...
my work:
Proszę napisać do Admina o zgodę - zgodnie z regulaminem lub napisać to samo u nas na forum

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2009, 01:48:55 »
developer torch'a wycowal "wsparcie" dla xperii ... ze wzgledu na zbyt szybkie przepalanie sie diody...

I think some people have recommended a nifty little program called HTorch for the X1 that allows you to use the flash for your camera as a regular light.

I thought it was a great program, but I also discovered that if you use the light for too long, the LED can get burned out and/or sometime the housing for the vibrator's motor will get damaged and the X1 will stop vibrating altogether.

I didn't know about this and immediately stopped using the program after I found out. It's really a shame since the light was handy to have around at times, and SE first got me onto the idea when I bought a W800 that had this functionality and actually encouraged using it.

Anyway, not a big deal, but thought it'd serve as a good warning for everyone who has it installed on the phone or was looking to use it or some other flashlight type program for the X1.

i po kilku podobnych wpisach, oficjalnie program przestal wspierac xperke... :/
w  sumie lepiej nie ryzykowac...

I masz rację w mojej pierwszej x1, po 5h czytania książki w samolocie, led świecił tylko w lewo a wibrator nie dostał wizy ;)
Czy aby na pewno ?

*

Offline cichy3000

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • cichy3000.blogspot.com
  • Sprzęt: HD + PRO + Diamond + X1
Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2009, 15:59:10 »
i jeszcze jeden wpisik:

Due to the ongoing reports of damaged LEDs the X1 has now been officially removed from the supported devices list!

be warned: Sony Ericsson has not heat sinked the LED at all. It has been reported that using the bright led mode for just about 30 seconds already damaged a LED. Other users even reported problems after "just" using the standard LED (which is the same as in the camera software).

jakie sa Wasze odczucia ? szczerze to w mojej kilkuletniej n70 mam podobny program, i smiga poki co doskonale ledzik ... ale na xperce troche sie boje uzywac tego programu... :/
my work:
Proszę napisać do Admina o zgodę - zgodnie z regulaminem lub napisać to samo u nas na forum

*

Offline wolfspirit

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS T830, HP614C, MDA COMPACT IV, X1
Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2009, 20:43:31 »
Dziś wymieniałem popękaną obudowę w swojej X1 i widziałem jakie dokładnie zniszczenia robi Torch.
Dioda jest umieszczona na małej płytce drukowanej w plastikowej obudowie nakrywającej aparat i znajduje się ponad wibratorem. Dioda zapalona dłużej silnie się rozgrzewa i wtapia razem z płytką w plastik co może unieruchamić wibrację. Moja się przekrzywiła i wtopiła. Musiałem naprawiać plastik lutownicą.

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2010, 19:30:56 »
Dla mnie latarka w telefonie to dość istotna rzecz. Ktoś powie  że bajer ale jak się ma to się dopiero to docenia.
Tylko ilu już osobom to padło. Ja używam sporadycznie, najczęściej góra kilka minut (najczęściej jest to kilka(naście) sekund.
Dlatego ciekawi mnie to czy w takim przypadku też się może spalić?
A może ktoś wie ile może kosztować naprawa tego (wymiana diody itp) jak już się spali?

*

Offline rc23

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia
Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2010, 21:30:48 »
wiem ze wykopalisko, ale moze ktos posiada xperię jeszcze :mrgreen: bo to zacny telefon
Otóż dioda sie nie przepala lecz jej radiator  przegrzewa podstawę która jest z plastiku i cały moduł zjeżdża pieknie w dół blokując vibrę  :-|

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2012, 00:08:32 »
nie ma sensu zakł nowego wątku skoro stary jest nadal aktualny
Ktoś zaradził na ten radiator żeby nie przegrzewał ?
Co mnie bardziej interesuje to po jakim czasie ten radiator pływa ? Mam ustawione światełko teraz na 120sek i nie wiem czy dobrze zmieniłem, bo było na 60sek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 08:25:33 wysłana przez yaroos2 »
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline zupa9872

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TP2(t7385), HTC HD2, blackstone
Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2012, 13:35:29 »
Zawsze bedzie sie przegrzewal bo swiatlo emituje duzo ciepla,  moze gdybys rozebral telefon i cos tam z ta diodą powyczynial, ale nie sadze..

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2012, 14:04:55 »
Już nie nabijaj sobie licznika postów, skoro nic nie wnosi do sprawy...
 Poczytaj całość to sie dowiesz że sama dioda sie daje tyle ciepła.
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2012, 16:35:13 »
Poszperałem i podziele sie z wami tym ?
Aplikacja która uszkadza (topi środek ) wykorzystuje high power led tzn drugą opcję świecenia lampy błyskowej która użytkowana w aparacie jest przez ułamek sekundy.

Aplikacja torchbutton której używam jest super bo z automatu wygasza mi po minucie leda który świeci normanie (nie w trybie high) a poza tym zmieniłem w rejestrze na 2 minuty . Wydaje mi sie że można by spokojnie ustawić na więcej i nic by sie nie stopiło..
na XDA dali 5 minut i też nic sie dzieje w tym trybie świecenia !
Jeśli komuś pomogłem z rozświetleniu telefonu :) to piszcie...

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 18:09:31 wysłana przez yaroos2 »
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline zupa9872

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TP2(t7385), HTC HD2, blackstone
Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 17, 2012, 15:35:13 »
Już nie nabijaj sobie licznika postów, skoro nic nie wnosi do sprawy...
 Poczytaj całość to sie dowiesz że sama dioda sie daje tyle ciepła.

Nie nabijam bo gdybym to robil to pisal bym durnoty w kazdym watku, a po 2 co mi z tych wiadomosci i calego licznika???
Mialem kika xp x1 chyba z 6, i mniej wiecej wiem na czym polega problem, w kazdej w mniejszym lub wiekszym stopniu dioda led siala spustoszenie, wlaczylem ja na jakis czas by to zaobserwowac(na telefonie bez korpusu i dioda po czasie byla strasznie nagrzana

a tak a propo twoja odpowiedz wniosla tu duzo wiecej?

Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2013, 15:53:28 »
w torch button ma ustawione na 10minut i nic się nie dzieje.
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Dioda aparatu jako latarka w X1 - torch
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2013, 20:53:04 »
I gorace brawa dla nominowanego do ekskluzywnego rankingu top 10 "Górnik Roku 2013"