X800 zawiesza się zaraz po restarcie. TRUP?!

  • 3 Odpowiedzi
  • 3685 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

X800 zawiesza się zaraz po restarcie. TRUP?!
« dnia: Lipiec 10, 2011, 08:37:26 »
Pozdrawiam wszystkich chętnych do pomocy. Do tej pory jakoś sobie radziłem z moim Etenkiem, ale przyszedł czas, by poprosić o pomoc was Panowie i (być może i) Panie. Mam problem w postaci: Przy załączaniu palmfona nie może załadować się system operacyjny WM6. Pojawia się jedynie standardowo pierwsze tło/okienko z napisem "glofiish minds on the move" na pomarańczowej tapecie oraz podana wersja softu X800 VER A42 WWE 040 0457, a na dole data "2008/04/23 14:23". I dalej... nic. Żadna z diod nawet nie miga. Zamarł. Od razu dodam, że niczego nie instalowałem, a jedynie do czego przyznaję się bez bicia, to wczoraj podczas załączania Etena, przy właśnie takim ekranie jak opisałem powyżej, "odważyłem" się wyjąć baterię. Mój błąd, moja głupota, że nie nacisnąłem przedtem przyciska POWER, jak to w zwyczaju miałem robić. No, cóż chciałem szybko podmienić karty SIM. Problem tym bardziej boli, że przebywam obecnie w Niemczech i GPS bardzo mi się tutaj przydaje. A bez możliwości uruchomienia x800 do używalności systemu WM, to mogę jedynie patrzeć jak bez końca podświetlony jest ekran z powyżej wyszczególnionymi przeze mnie elementami. Proszę o szybką pomoc. Jestem tutaj w Niemczech uzależniony od GPS, a serwis w Polsce daleko. Dziękuję z góry za wszelkie logiczne porady.

Połączone: [time]Lipiec 10, 2011, 08:50:09[/time]
Dodam jeszcze ze swojej strony, że od wczoraj, czyli od chwili tego "dramatu" wypróbowałem już: Oczywiście "twardego resetu" przy bateriach i bez nich, wchodziłem w ustawienia serwisowe (przycisk RESET+POWER+CAMERA) i nic tam nie znalazłem, wyciągnąłem kartę pamięci ze SLOTU przy restarcie, Resetowałem kilkakrotnie zanim przy ciemnym ekranie zanim pojawił się napis "glofiish...", przytrzymałem przyciski (RESET+POWER) dobrą minutę, próbowałem chaotycznie przyciskać inne przyciski przy restarcie (to już chyba ostatnia rozpaczliwa próba wskrzeszenia etenka :( ). Mogę powiedzieć, że w menu serwisowym (RESET+POWER+CAMERA) wszystkie testy wyszły pozytywnie. Gdyby to zrobił mi mój komputer stacjonarny to już bym reinstalował system, ale na Etenie nie wiem jak do tego się zabrać. Skoro WM6 nie wystartuje to nie mogę uruchomić ActivSync, by podpiąć kablem palmfona do komputera... No chyba, że się mylę? Do tej pory większych "nierozwiązalnych" problemów z Etenem nie miałem. Może ktoś już popadł z Was w takie tarapaty i mógłby mi pomóc? Tutaj lub ewentualnie per GG: 2942492. Strasznie mi się spieszy, bo jestem tutaj od GPS naprawdę uzależniony. Wielkie dziękuję za rady, nawet te stwierdzające, że sam nie dam rady. Wówczas prosiłbym o podanie namiarów, do kogo można byłoby wysłać mój aparat. To też przecież jest rada. Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 08:55:37 wysłana przez andrzejb75 »

*

Offline arekmelerski

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
    • PhoneWeb.pl - Forum Android, BB, Symbian, WM
  • Sprzęt: HTC Magic 32A
Odp: X800 zawiesza się zaraz po restarcie. TRUP?!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2011, 15:34:37 »
Powinieneś sam sobie spokojnie dać radę. Wgraj nowy rom np:


https://rapidshare.com/files/304006101/Eten_X800_PL_Kielich_2009_ver.3.0.rar;Eten_X800_PL_Kielich_2009_ver.3.0.rar

przy pomocy tego poradnika.

http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-dla-poczatkujacych-instalacja-romow-itp/

jeśli Ci coś nie będzie szło służę pomocą. napisałem Ci wiadomość na GG

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: X800 zawiesza się zaraz po restarcie. TRUP?!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2011, 14:30:23 »
Miałem podobny numer rok temu - tyle, że Eten "zszedł" chwilę po doprowadzeniu mnie na miejsce Automapą. Po resecie wstawał pomarańczowym ekranem, a potem następowało dodatkowe jego rozjaśnienie i na tym koniec. Dalej jechałem na mapach papierowych. Eten "się naprawił" jak poleżał 5 dni bez baterii. Musiały mu widocznie zaniknąć jakieś ładunki elektrostatyczne i się odblokował. Sądzę, że pojawiły mu się jakieś bad sectory, bo dwie aplikacje Etena zaczęły ponownie działać po reinstalacji, a jednej nie da się odinstalować, bo wypisuje błąd ( na szczęście z urlopu mogłem już wrócić na Automapie). W tym stanie działa już rok mając funkcjonujące wszystko to, czego od niego wymagam. Pewnie HR dobrze by mu zrobił, ale dotąd mi się nie chciało. Może lenistwo to błąd, bo w stanie "zejścia" HR nie dało się zrobić. Testów wtedy nie próbowałem.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: X800 zawiesza się zaraz po restarcie. TRUP?!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2011, 21:07:19 »
No jest to ewidentny przykład badsektorów...
system pada i się już nie podnosi bo nie może odczytać jakiegoś pliku startowego...
tylko przeładowanie romu i oczywiście podniesienie go daje szansę...
Tu na ratunek zawsze przyjdzie flasher.exe (usbdl.rar) i windows Xp z tego poradnika:
http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-os-image-is-not-compatibile-oryginalny-plik-temp-dat/
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...