X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym

  • 17 Odpowiedzi
  • 4848 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:14:41 »
Witam serdecznie .Postanowiłem do kołów napisać ,zasięgnąć opinii ,poprosić o pomoc , gdyż jako laik a użytkownik tegoż urządzenia jakim jest E-TEN  X800 nie mam pojęcia o jego konstrukcji i naprawie .Moze koledzy umieliby mi odpowiedzieć na pytanie oraz pokierować mną trochę Chodzi o to ze oddałem mój sprzęt do serwisu gwarancyjnego gdyż urządzenie mi się zawieszało filmy były klatkowane bez stabilnego ciągu zdjęcia tez nie najwyższej jakości często sie zawieszał w programie nawet po zakończeniu rozmowy telefonicznej czasem dalej widoczny był ekran rozmowy.Jednakże wysłałem go do naprawy dlatego, ze po za miastem ,obszarem zabudowanym  tracił zasięg telefon, antenata była niewidoczna i brak sygnału, od tak z dnia na dzień .Dodam ze od pierwszego dnia miałem problemy z  tym urządzeniem i juz pierwszego dnia wysłałem do serwisu bo na ekranie wyświetlacza pojawiały sie błyski wylądowania, zgrzyty  ,bateria po naładowaniu następnego dnia była pusta .Trzy razy wysyłałem i nic nie zaobserwowano w serwisie ,dopiero jak nagrałem płytę cd z objawami napisali ze zmienili oprogramowanie i coś tam .Teraz natomiast napisali ze jest uszkodzony resset button i jest to uszkodzenie mechaniczne i musze pokryc koszta naprawy plus serwisu etc. .Moje pytanie to jak możliwe jest uszkodzenie tego resst button prze zemnie skoro on jest w środku i co ma to wspólnego z brakiem zasięgu telefonu -anteny .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 10:32:44 wysłana przez wolfbus »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: POMOCY!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:17:14 »
regulamin - popraw temat!  :-|

Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2010, 07:19:30 »
Czy tylko na ryle  was stać koledzy .Nikt nie potrafi odpowiedzieć  na pytanie ,co ma wspólnego resst button z brakiem zasięgu w telefonie, oraz czy istnieje możliwość uszkodzenia mechanicznego resst button bez zdejmowania obudowy?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2010, 08:38:36 »
filmy były klatkowane bez stabilnego ciągu zdjęcia tez nie najwyższej jakości

Wyobraź sobie, że kupiłeś nowy komputer i próbujesz na nim uruchomić jakąś najnowszą grę. Udało się to, ale gra strasznie klatkuje. W tym przypadku też będziesz wysyłał do serwisu? Ograniczeń sprzętowych nie przeskoczysz w żaden sposób. Na pozostałe problemy pomógł by inny rom a nie serwis.
Wyjątkiem może być jedynie to gubienie zasięgu, chociaż i to może wynikać ze złej konfiguracji. Nawet normalna komórka ma możliwość przestawienia sygnału na zwykły GSM albo 3g. Jeśli miałeś zaznaczone, że ma korzystać tylko z 3g to w tym momencie jak wyjechałeś poza miasto nie było sygnału 3g, było full GSMu ale miał ustawione, że ma korzystać z 3g, więc posłusznie to robił.

Przycisk resetu jak najbardziej można uszkodzić bez ściągania obudowy. Wystarczy z dużą siłą go wcisnąć, co spowoduje, że pękną plastiki a może i płyta główna. Za wymianę płyty głównej skasują Ciebie 800zł. Jest sens im tyle zapłacić? W dobrym warsztacie elektronicznym wymienią (albo cokolwiek zrobią) za 100zł.

Jeśli wysyłałeś do Unicomu, to oni na każdą przypadłość stosują wgranie nowego romu. No chyba, że coś całkiem nie działa to wtedy wymieniają całą płytę główną.

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:52:59 »
Kolego kupiłeś największe z możliwych g...en na rynku wywal to jak najszybciej!!!!! Ten badziew poprostu tak działa i nic nie zmienisz

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2010, 09:59:13 »
Kaliadam caly ambaras w tym ze to jest nieopracowany telefon.....ktory moze byc uzyteczny. Wystarczy chciec. Wybrac rom skonfigurowac opcje. Ja mam go 2 rok i jest niezly, oczywiscie nie ogladam na nich filmow ani nie slucham muzyki bo od filmow to jest telewizor a od muzyki sprzet grajacy. Do wifi i gps (najnowsza AM) sprawuje sie dobrze:)

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2010, 14:18:51 »
To urządzenie też mam jakieś 2 lata i wierz mi rom nic tu nie pomoże. Romy od panota jeszcze jakoś dawały radę ale i tak to urządzenie zaskakuje nowymi usterkami. Do nawigacji masz racje daje radę X800 ale po za tym jest do niczego.Ja już dałam sobie z tym gó...m spokój szkoda nerwów.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2010, 20:56:38 »
Jeśli dobrze pamiętam, to jakiś czas temu kaliadam napisała, że zajmuje się handlem tego typu sprzętem. Więc zakładam, że zna się na takich urządzeniach i x800 nie wybrała bez zastanowienia  :ok:

Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2010, 11:44:27 »
Wiem ze g...warte jest tu urządzenie jednakże zaplacilem ze nie a unicom dostal pieniadze . Skoro ponoć uszkodziłem ten reset button to do jasnej cholery CO ON MA WSPÓLNEGO Z ZASIĘGIEM  ATENY TELEFONU wedle mojej wiedzy to jest zupełnie inna cześć i w innym punkcie się znajduje A unikom ,(złamie teraz regulamin) to banda oszołomów cwaniaków i g... wiedzących specjalistów zaraz minie pól roku jak maja mój sprzęt i na maila nie potrafią odpowiedzieć  i to mnie wnerwia

* Wycinam słowo uznane za przekleństwo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 22:55:15 wysłana przez BliSki »

Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2010, 19:57:03 »
X800 wymaga cierpilwości i wyrozumiałości, i mi po 2 latach zaczyna brakować jedego i drugiego, numer z samorozładowyjącą sie baterią przez jedną noc to standard, a reset raz na dzień  już mnie nie dziwi, zawieszaie sie nawigacji przyjmuję już bez stresu, telefon działający z opóźnieniem kilkusekundowym nie daje szansy bym zdążył go wyjąć i odebrać, a z filmami i muzyką już dawno sobie dałem spokój. Ale wydałem na niego kupę kasy więc korzystam z zaciśniętymi zębami i udaje że jest światnie! I niech mi nikt nie mówi o zmianie ROMu bo zmieniałem go z 5 albo 6 razy.
a przy okazji  co sie dzieje ze stroną www.glofiish.com - nie mogę sie na nią dostać

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2010, 21:41:23 »
Wymaga cierpliwosci ale bez przesady. Bateria fakt potrafi zdenerwowac. Ale przegladanie internetu (wifi) na operze mini jest przyjemnoscia:) AM tez swietna, mnie sie nie zacina wiec nie wiem do czego ten stres. Telefon dziala z lekkim opoznieniem a pokaz mi tela z wm ktory dziala bez niego ( no moze procz HD2). Przez opoznienie nie mozesz wyjac telefonu? Ja nosilem w kaburze wiec bylo raz dwa. Muzyka jest mocno srednia filmow sie nie da ogladac to racja. Ja mialem 3 romy a wrocilem do orginalnego etenowskiego wm 6.0 prof eng. Ja tez wylozylem za niego spora kase chociaz pewnie nie tak duza jak Ty. Teraz przesiadlem sie na inny sprzet z andoidem ale nic nie zastapi AM oraz wielu programow ala office. Tak wiec bez "przesadyzmu" prosze:)

Dla dociekliwych nie nie sprzedaje tych telefonow, nie mam zadnego biznesu w pisaniu pochlebnych opinii. Obecnie posiadam Spica i sobie chwale:D

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2010, 10:57:55 »
Jeśli dobrze pamiętam, to jakiś czas temu kaliadam napisała, że zajmuje się handlem tego typu sprzętem. Więc zakładam, że zna się na takich urządzeniach i x800 nie wybrała bez zastanowienia  :ok:
\
Kolego handlem tego g....a to ty się zajmujesz. Pokaż mi post gdzie napisałam że się zajmuje handlem tego sprzętu. Jak widzę po postach to ty się tym zajmujesz

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2010, 12:04:59 »
Heh Kaliadam kolega nie napisał TEGO sprzetu tylko TEGO TYPU sprzet przez co rozumial zapewne szeroko pojete PDA czy smartphone :)

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2010, 14:03:02 »
Panowie, proszę o spokój!
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 09, 2010, 20:01:20 »
Szanowni koledzy -koleżanki przyjaciele E-tenow w pierwszym wersie i jednej wypowiedzi zadałem pytanie  i w żadnym z postów nie odnalazłem odpowiedzi .Rozumiem koleżeństwa zniesmaczenie i rozczarowanie tym sprzętem sam jesteś strasznie rozczarowany ale  ponieważ nie przywykłem do robienia dobrej miny  w te  sprawę oddam do sadu. Byle firma nie będzie robiła ludzi w balona tym bardziej ze już kilka spraw przegrali .
Natomiast dalej brak odpowiedzi na zadane przez emanie pytania, temat rozkwita a odpowiedzi jak nie było tak nie ma
Poproszę o jasne wypowiedzi związane z tematem

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 10, 2010, 10:42:03 »
Kolego,
jeśli wysyłałeś gwarancyjnie sprzęt do naprawy 3 razy (z tą samą usterką), to już za trzecim razem masz prawo do wymiany urządzenia na wolne od wad a w niektórych sytuacjach żądać zwrotu pieniędzy. Mówię żądać zwrotu pieniędzy, bo prawdopodobnie producent będzie się "zapierał rękoma i nogami" aby tego nie zrobić i będziesz potrzebował bardzo dobrej motywacji prawnej oraz dobrego opisu przyczyny braku satysfakcji z urządzenia. Do tego dochodzi dokumentacja przebiegu serwisów gwarancyjnych.

Dodam, że Eten corp. został już ponad rok (jak nie dwa) temu kupiony przez Acera więc musisz się zastanowić czy chcesz walczyć z tak wielką korporacją. No i jeszcze jedna sprawa, jeśli twoje roszczenia są do Unicomu, czyli firmy pośredniczącej w sprzedaży i serwisie, to możesz się opierać na tym, że naprawa wyniosła więcej niż sprzęt był warty na rynku w chwili oddawania go do serwisu i Unicom nie poinformował cię, że naprawa jest ekonomicznie nie opłacalna.
Przyjmując urządzenie do serwisu mogli go poddać oględzinom wstępnym i oszacować ewentualne koszty naprawy u producenta, porównując je z kosztem nowego urządzenia na rynku.
Lub też po dostarczeniu do producenta i oszacowania uszkodzeń, mogli zrobić ci wycenę i w niej zawrzeć informację, że naprawa jest ekonomicznie nieopłacalna, lub podać ci cenę tej naprawy.

Obecnie to Unicom jest dla ciebie stroną w sporze więc powinieneś wszystkie roszczenia kierować do tej właśnie firmy.
No chyba, że miałeś bezpośredni kontakt z producentem.
Z tego co wyczytałem, to dostałeś wycenę kosztów naprawy przycisku reset więc zostałeś poinformowany o kosztach, problem jednak w tym, że nie wiedziałeś o jego uszkodzeniu i X800 oddawałeś gwarancyjnie z innym uszkodzeniem.
Po każdym serwisie powinieneś dostać pisemną informację co zostało naprawione lub zmienione (oprogramowanie) i na podstawie tego budować dalszą strategię i drogę walki o swoje prawa.

Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2010, 23:58:29 »
a co ze stroną www.glofiish.com ? gdzie szukać oficjalnych ROMów? czy Acer spisał na straty x800 i nie doczekamy się już oficjalnego softu?

*

Offline domik

  • 18
Odp: X-800 szukam Pomocy w zwiazku przyczynowo skutkowym
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:17:23 »
oficjalnego romu raczej nie będzie tu http://pdaclub.pl/forum/x800/mamamouse-wm-6-1-4-hybrid-rom/  jest w miare aktualny rom ale nie oficjalny :wink: