WM6.1PL Eten X800 by:Kielich

  • 185 Odpowiedzi
  • 46904 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: WM6.1PL Eten X800 by:Kielich
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 16, 2012, 16:40:15 »
Heh... Próba boota przez wyjęcie baterii też już nie zdaje egzaminu. Efekt podobny jak przy record+power+reset, czyli mrugająca czerwona dioda i Kompletny brak reakcji.
Jeszcze go będę męczył, jednak ciemno to widzę :(.


Połączone: Czerwiec 16, 2012, 19:49:58
Niezależnie od czasu, intensywności i kolejności naciskania, wciąż to samo. Mruga pieprzona czerwona dioda.
Co za debil wymyślił ten czujnik zamknięcia klapki.
Jest jeszcze jakiś myk, który poprawił by mi humor i ruszył pocketa?
Na razie odpuszczam i na 24 godziny wyjmuję baterię, może coś mu się zresetuje i ruszy w poniedziałek.
Kurcze, kupno nowego pocketa przed wakacjami jakoś nie bardzo mnie nastraja :-(.
Heh...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 19:49:58 wysłana przez korekkorek »

Odp: WM6.1PL Eten X800 by:Kielich
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 28, 2012, 18:56:39 »
Witam.

Dzięki sugestiom Kielicha Eten niby ruszył.
Okazało się, że to wina zworki czujnika tylnej klapki. Chyba dość częsty problem w Etenie.

Nieco uszkodziłem obudowę, by się do niego dobrać, ale inaczej nie dało rady, bo dostęp do czujnika prawie niemożliwy.

Teraz odpalił i chodzi tymczasowo na zapałkach, jednak nie bardzo idzie ruszyć go dalej.

Wystąpił kolejny problem, gdyż po uruchomieniu pojawia się ekran powitalny (taki jak po Soft Resecie), pokazuje niby że ładuje, jednak Eten staje nieruchomo w miejscu, jakby się zawiesił.

Przy próbie wgrania nowego roimu, po uruchomieniu bootloadera pojawia się czarny ekran z następującym napisem:

USB Downloader 0023
Flash Capacity=256MB
USB Downloader Ready.
SD Card In
Find SDMMC Card.
File= Temp Bin
Program Image From SDMMC
update OS image
Please Waiting.
OS Image is Not compatible with
USB host is not connected yet

Wie ktoś dlaczego pojawia się informacja o niekompatybilności romu?


Połączone: [time]Czerwiec 28, 2012, 18:58:20[/time]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 10:39:13 wysłana przez korekkorek »

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM6.1PL Eten X800 by:Kielich
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 29, 2012, 09:48:50 »
Wyedytuj wiadomość, napisałeś  dwa razy to samo!

Tu masz opisane dlaczego:
http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-os-image-is-not-compatibile-oryginalny-plik-temp-dat/
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: WM6.1PL Eten X800 by:Kielich
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 29, 2012, 21:45:10 »
Dzięki za info.
Niestety nie udało mi się zmodyfikować tego romu, wgrałem Panota i wygląda, że przy nim zostanę.
Jeszcze tylko czeka mnie operacja podmiany sterczących zapałek, na jakiś trwały patencik umożliwiający założenie tylnej klapki.
Mam nadzieję, że pomyślnie przejdę i ten etap.
Kielich robiłeś to u siebie? Lutowałeś, czy po prostu przyblokowałeś czymś zworkę?
Jeszcze raz dzięki za info.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM6.1PL Eten X800 by:Kielich
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 30, 2012, 18:48:48 »
Lutowałem zwykłą zworkę (na stałe zwarte piny)

Wykorzystałem, jak to zwykle się robi, nóżkę jakiegoś rezystora.
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: WM6.1PL Eten X800 by:Kielich
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 30, 2012, 22:47:14 »
Właśnie, tylko kurcze bardzo mało tam miejsca, a boję się pruć dalej obudowę, bo styki baterii tuż, tuż. Obawiam się że Eten może rozłożyć mi się jak styki odpadną. Wtedy to już do śmieci.
kielich, Możesz mi napisać do którego momentu prułeś obudowę? Czy można bezpiecznie dojść do styków tak by nie wyleciały i jednocześnie mieć dogodniejszy dostęp do zworki?
P. S.
co do Panota, to jakiś cienki dźwięk na tym romie słychać.  Fakt, wolnej pamięci jest koło 30 MB, jednak ten słaby dźwięk zniechęca nieco (słaby w sensie jakiś taki cichy i mało wyrazisty). W Twojej wersji 6.5 był super. Choć z tego co pamiętam, to też chyba jakieś dodatkowe sterowniki dźwięku instalowałem. W wersji Panota niestety nie poprawiły one jakości.
Którą swoją wersję byś jeszcze polecił do potestowania?