Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego

  • 20 Odpowiedzi
  • 5581 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« dnia: Lipiec 25, 2008, 17:53:28 »
Witam wszystkich forumowiczów
Od kilku dni jestem posiadaczem nowego ETEN Glofiish X800 z fabrycznym ROM'em WWE 040 0454 mam kilka pytań odnośnie zmiany Softu:

1. Jak dokładnie przebiega proces wgrywania  nowego  ROMA
2. Czy jest możliwość powrócenia do pierwotnego stanu (oryginalny system i aplikacje dostarczone przez producenta)
3. Jak dokładnie robi się HR w x800 bo każdy pisze o tym ale nikt nie pisze jak to przebiega.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2008, 18:11:43 »
1. opisywane wiele razy na forum, ale podłączasz do komputera (najlepiej z win XP SP2), active sync wykrywa etena. Uruchamiasz plik exe z romem (mam tu na myśli oficjalny rom, z instalatorem), klikasz dalej itp. Pokazuje się szare okienko, tam klikasz zgodnie ze wskazówkami, aż w końcu pojawi się przycisk update, klikasz go, eten wygasa, pojawia się bialy tekst na czarnym tle, wgrywa się rom. I już gotowe (czasami po tym trzeba go zresetować, przez wyjęcie baterii). Przy pierwszym uruchomieniu masz możliwość wyboru jakie programy od etena zainstalować i jaki język.

2. Jak najbardziej, po prostu instalujesz ten rom i masz dokładnie to samo, co chodzi o sam system i aplikacje w nim. Natomiast jeśli miałeś na myśli skopiowanie smsów, maili, zawartości katalogu my documents itp, to już musisz uzyć programu do robienia backup'ów (np SPB backup, płatny, ale w trialu możesz wykonać 5 backupów).

3. W programach>narzedzia>przywróć ustawienia fabryczne (z pamięci pisze, że to tam). Klikasz, pyta się Ciebie czy napewno itp. Eten uruchamia się ponownie. Efekt jest taki sam jak pierwsze uruchomienie po wgraniu romu.

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2008, 18:51:14 »
Lub spróbuj któregoś z tych ROM-ów Panota (POLECAM) -
http://eten-users.eu/index.php?s=23c1519d0664ae1c6b8063548ddae75a&showtopic=14311
Na dole pierwszego wątku masz opisane jak się instaluje z karty pamięci MicroSD i jak z komputera oraz jest tam wiele przydatnych rzeczy które warto pobrać i zainstalować
Musisz się zarejestrować na tym Forum - jest tam kilka Romów tylko ROM Ver. 1.05 jest z Polskim językiem do pozostałych jeśli chcesz polski język musisz go dograć (ja języka angielskiego nieznam i nie jest to problemem a bez języka Polskiego o wiele lepiej urządzon-ko śmiga) -
http://rapidshare.com/files/115166154/Lokalizace_ENG__CZE__POL__ROM__HUN.rar

*

Offline gumisx800

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Glofiish x800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2008, 23:31:04 »
wszystko jest ok

ale jak dograc język polski X800 VER WWE 0400403

a wczesniej miałem X800 VER A42 WWE 0400454

soft zmieniłem dlatego bo tamten orginalny się cioł i nic sie nie dało zrobic prosze o odpowiedz

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2008, 23:56:02 »
Wersja 403 ma w sobie spolszczenie, może przy instalacji je pominełeś? Jeśli natomiast chcesz tylko dograć sam język, to post wyżej masz link do paczki z językami. Ale jak możesz wgrać nowy rom to może spróbuj 471? Albo na tym 403 zrób HR.

*

Offline gumisx800

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Glofiish x800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2008, 10:13:58 »
tylko własnie mam jedno ale jak to spolszczenie z tej paczki zainstalowac?? bo tam nie ma instrukcji proszę o pomoc dziękuje

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2008, 12:20:19 »
tylko własnie mam jedno ale jak to spolszczenie z tej paczki zainstalowac?? bo tam nie ma instrukcji proszę o pomoc dziękuje
Jeszcze tego nie instalowałam ale w paczce znajdują się trzy pliki które kończą się rozszerzeniem .cab w tym przypadku musisz je skopiować na telefon (na kartę microSD) i z poziomu telefonu instalować, pokoleji .

*

Offline gumisx800

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Glofiish x800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2008, 12:24:50 »
tak ale wyskakuje mi ze ten plik  nie jest obsługiwany czy jakos tak

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2008, 15:17:47 »
Spróbowałem i działa. Zrobiłem tak:
1. Przerzuciłem wszystkie pliki do pamięci głównej.
2. Uruchomiłem PREI_Zusunnysoft_certified.cab ->następnie SR
3. Uruchomiłem PREI_Zvsunnysoft_ulc.CAB ->następnie SR
4. Uruchomiełm PREI_Zvsunnysoft_ulc.CAB ->następnie SR
5. Gdy uruchomił się ponownie zobaczyłem ekran z wyborem języka, zaznaczyłem Polski -> install. Odczekałem trzy minuty, sam zrobił SR i już było wszystko po polsku. Zrobiłem to na WM 6.1, więc u mnie w tej chwili nie działa telefon.

*

Offline gumisx800

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Glofiish x800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2008, 15:25:09 »
ok to powiedzcie jaki romik bedzie dobry i bedzie wszystko płynnie chodziło (rom PL)  pozdrawiam

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2008, 15:31:48 »
Jeśli chodzi o PL to 457 lub 471, tutaj znajdziesz trochę opini http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=103478.0
Natomiast możesz spróować też Panota w wersji 1.05, który jeszcze był na WM6.0, więc telefon powinien działać na nim.

*

Offline gumisx800

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Glofiish x800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2008, 22:50:46 »
Witam mam jeszcze jedno pytanko udało mi się zainstalowac te wszystkie nakładki i mam Romika po polsku ale teraz mam inny problem telefon działa moge dzwonic i odbierac połączenia ale nie działa mi pisanie np: notatnik wysyłanie sms więc co terac mam zrobic?? Proszę o pomoc Dziękuje

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:34:53 »
W jaki sposób nie działa? Trochę za mało opisałeś.
Pokazuje się klawiatura ekranowa, ale klikanie na nią nic nie daje? Czy może się nie pokazuje klawiatura?

Jeśli coś z powyższych rzeczy, to możesz spróbować takie coś:
Na etenie (możesz przez ActiveSync) wejdź do katalogu windows > startup > i wytnij plik o nazwie internat, wklej ten plik np na kartę (wytnij/wklej dlatego, żeby na razie nie kasować tego pliku). Następnie zrób SR. Po ponownym uruchomieniu powinieneś mieć klawiaturę normalną z WM. Tylko nie mam pewności, czy to ten plik odpowiada za uruchomienie klawiatury SunnySoftu.

Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:48:58 »
2. Jak najbardziej, po prostu instalujesz ten rom i masz dokładnie to samo, co chodzi o sam system i aplikacje w nim. Natomiast jeśli miałeś na myśli skopiowanie smsów, maili, zawartości katalogu my documents itp, to już musisz uzyć programu do robienia backup'ów (np SPB backup, płatny, ale w trialu możesz wykonać 5 backupów).

Jak możecie pojaśnijcie mi to dokładniej.

Chodzi mi o to że kupiłem w sklepie Etena z Softem 454 i są tam ETENowskie programy, czy jak wgram roma np 471 to nadal będę miał dostęp do ETENowskich programów, i czy będę (i jak to zrobić) mógł powrócić do pierwotnego 454 ???????????????

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2008, 15:57:52 »
Jak wgrasz 471 to będziesz miał wszystkie aplikacje etenowe. Powrót do 454 jest możliwy poprzez ponowne wgranie tego romu.

*

Offline gumisx800

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Glofiish x800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2008, 13:42:03 »
witam a więc przy tym sofcie czyli  x800 VER A42 WWE 040 0403 windows Mobile Version 6,1 +spolszczenie

Działa mi telefon moge normalnie dzwonic i odbierac połączenia
Interesuje mnie jak zrobic zeby otworzyc notatnik nie otwiera sie wogóle jak napisac sms taksamo się nie otwiera ale przyjmuje sms od innych numerów ale przeczytac ich nie moge

jezeli otworze office i worda to tam działa klawiatura i mozna pisac.

Zadam wam pytanko gdzie mozna sciagnąc Roma oczywiscie Pl w którym bedzie wszystko działało??
Pozdrawiam i Proszę o pomoc Z góry Dziekuje

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 16, 2008, 14:14:20 »
Jeśli nie jesteś zalogowany na glofiish.com to support w postaci romów, możesz znaleźć tutaj ftp://ftp.comes.com.pl/eten/X800/

100% pewności nie mam, że te romy mają spolszczenie, ponieważ nie instalowałem żadnego z tej lokalizacji.

471 to najnowszy, około 25MB ramu na starcie. 403 trochę starszy (z kwietnia), około 20MB ramu na starcie.

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2008, 17:59:11 »
Zadam wam pytanko gdzie mozna sciagnąc Roma oczywiscie Pl w którym bedzie wszystko działało??
Pozdrawiam i Proszę o pomoc Z góry Dziekuje
Instaluj ROM od Panota ver.1.05 wszystko działa i śmiga aż miło nie instaluj żadnych wersji 454 czy 471 to gnioty które są nie dorobione więcej z nimi problemu niż pożytku :ok:

http://rapidshare.com/files/115146631/X800...er.1.05_ENG.rar

*

Offline gumisx800

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Glofiish x800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2008, 23:30:05 »
Instaluj ROM od Panota ver.1.05 wszystko działa i śmiga aż miło nie instaluj żadnych wersji 454 czy 471 to gnioty które są nie dorobione więcej z nimi problemu niż pożytku :ok:

http://rapidshare.com/files/115146631/X800...er.1.05_ENG.rar

a jest spolszczenie do niego??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 00:20:26 wysłana przez BliSki »

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2008, 01:01:40 »
Odpowiedź znajdziesz w ostatnim poście tego wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=105328.msg727046#msg727046

Odp: Wgrywanie nowego romu / przywracanie starego
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2008, 20:59:19 »
Witam.
Mam problem dotyczący uzyskania polskich znaków z klawiatury. Wgrałem na Etena X800 ROM z WM6.1. Przydała by się nakładka-dodatek do doinstalowania układu polski-programisty do klawiatury. Nie potrzebne mi spolszczenia interfejsu programów ;)  ale polskie znaki uzyskuję jedynie z doinstalowanej klawiatury pełnoekranowej.
Może jest jakiś prostszy sposób na ten kłopot ogonkowy?
Pozdrawiam