Eten X800 padł ROM i brak współpracy z ActivSync. Znowu TRUP :(

  • 2 Odpowiedzi
  • 3389 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam Ponownie. Miałem już tak poważny problem z moim Etenem X800, pamiętacie Państwo http://pdaclub.pl/forum/x800/x800-zawiesza-sie-zaraz-po-restarcie-trup!/msg1505121/#msg1505121. Udało mi się dzięki udzielonym poradom nawet wgrać w końcu nowy ROM, a było to 19 stycznia 2012 roku. Tak, pięć dni temu. I tylko tyle było mojej radości  :(. Niestety tym razem "usterka" jest poważniejsza. Poprzednio ROM był starszej wersji, obecnie jest to: X800 VER A42 WWE 040 0473 (2009/05/23 WM6,1-Kielich). I po zastosowaniu twardego restartu zatrzymuje się jedynie na tym obrazku z tymi danymi oraz napisem na środku ekranu "glofiish; minds on the move; ...Checking hardware..." Prawa dioda miga na ZIELONO, natomiast lewa na POMARAŃCZOWO. Po pewnym czasie ekran wygasza się i... wyłańcza. Po wciśnięciu przycisku POWER, następuje jaskrawe mrugnięcie ekranu i dalej pozostaje "ciemny". Dopiero po twardym restarcie ponownie pojawia się wyżej opisany stan ekranu.

W poprzednim przypadku z dnia 10 lipca 2011 roku po podłączeniu ETENa do komputera można było przynajmniej uruchomić ActivSync'a, obecnie po awarii z dnia 23 stycznia 2012 ów program nie widzi mojego Palmfona. Pomimo, że Windows XP ma Serwis Packa 2, przeinstalowałem na nowo system oraz wyłączyłem wszelkie zapory i ochronę antywirusową.

Palmfon X800 padł mi po tym jak wgrałem program "Touch-Keyboard-Keypad.CAB" , który po zainstalowaniu wymagał zrestartowania urządzenia. Zrestartował mi do tej nieszczęsnej postaci - i TRUP  :(

Próbowałem również wgrać ROM poprzez kartę microSD sformatowaną na zwykłą partycję FAT. Ale po wykonaniu czynności do Falshowania (nacisnąć Power, Przycisk nagrywania i Reset), po wygaśnięciu ekranu, pojawił się komunikat:
"Find SDMMC Card
SDMMC Load Fail
USB host is not connected yet"

po podłączeniu przewodu z komputerem, doszły jeszcze dwa wersy:
"USB host is connected
Waiting a download"

Nie wiem, może ta karta 2GB jest felerna? Dodam, że to nie jest HC (High Capacity), tak jak było zalecane i jest na co dzień używana w telefonie mojej żony SAMSUNG. Przed wgraniem obydwu zalecanych plików oczywiście dokładnie ją sformatowałem. A może coś nie tak robię?

Liczę na Państwa POMOC, bo ostatnio też miałem sporo problemu z wgraniem ROMu. Chciałem tydzień odczekać i upewnić się, że wszystko OKey, by opisać w jaki sposób sobie poradziłem, bo chociaż opisy podane poprzednio były pomocne, to jednak mój ETEN dziwnie się zachowywał, po wybraniu pliku esus.exe i "wyklikanych" potwierdzeniach. Zaraz potem jak ekran rozjaśnił się w biel i przeszedł w stan "flashowania" przerywało się połączenie z komputerem poprzez ActiveSync, co uniemożliwiało wgranie ROMu. Na całe szczęście w jednej z porad został podrzucony pakiet plików w odnośniku zatytułowanym "XP", przekopiowałem jego zawartość do katalogu TEMP, dysk C i uruchomiłem plik "Flash_ROM.bat" i wówczas to zadziałało. Obecnie nie chce, bo w tym stanie agonalnym mój ETEN nie może w ogóle nawiązać połączenia z komputerem poprzez ActiveSync. Może ktoś będzie mógł spróbować podejść indywidualnie do tej sprawy.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POSWIĘCONY CZAS.


******************************************************************************

Witam Ponownie!

Już problem został rozwiązany. Poszperałem trochę na forum i znalazłem link zamieszczony przez pana Kielich na stronie http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/usuwanie-calkowite-systemu/msg859872/#msg859872, która przeniosła mnie na "ciemną stronę mocy"  :-? A mianowicie na forum anglojęzyczne, nie powiem bym się ucieszył, bo ci co z reguły lubią jęz. niemiecki, mają awersję w stosunku do tego aczkolwiek również germańskiego języka. I przekierowało mnie na http://www.etenblog.com/2007/10/22/flash-your-rom-from-sd-card/. Oczywiście zrobiłem wielkie oczy, a cóż to za program do zmiany HEXu??? Ale na samym dole był link: "Flashing Your ROM From SD Card", który skierował mnie ostatecznie na stronkę: http://www.etenblog.com/2007/10/22/flash-your-rom-from-sd-card/ I to właśnie tutaj znalazłem odpowiedź, dlaczego u mnie po wprowadzeniu palmfona w stan "Bootloader mode", pojawiał się komunikat: "SDMMC Load Fail“. A chodziło o sam sposób wciskania i puszczania przycisków. Otóż jest to bardzo istotne w jaki sposób owe przyciski są puszczane. Niestety na polskiej stronie, nie było to tak dokładnie opisane i stąd ta rozbieżność. Otóż po skopiowaniu owych dwóch plików "USBDLUpdate_Console.exe" oraz "temp.bin" i przekopiowanych ich na kartę pamięci MicroSD oczywiście sformatowaną FAT, a nie FAT32 i o pojemności 2 GB... nacisnąłem jedną ręką przycisk POWER oraz VoiceNagrywanie, a następnie rysikiem RESET. Następnie trzymając nadal przyciski POWER oraz VoiceNagrywanie zwolniłem przycisk RESER i odłożyłem rysik. Przytrzymałem jeszcze parę sekund przyciski POWER i VoiceNagrywanie (cały czas ekran był czarny). Jak po tych może 5 sekundach puściłem obydwa te przyciski. Palmfon rozpoczął czytanie z karty, a postęp było widać na dole (coś mniej więcej 14658/75264) i ta pierwsza liczba przed sleszem obwieszczała nam jak długo jeszcze to potrwa. Gdy już obie liczby zrównały się (czyli 75264/75264), na dole pojawił się napis “USB host is not connected yet“ wówczas wystarczy zresetować palmfona i... jazda z kalibracją i instalacją. JAKIŻ JA JESTEM HAPPY. Dziękuję Wam wszystkim za takie przydatne forum, a zwłaszcza panu Kielich-owi. Co prawda bez anglika, bym nie dał rady. Ale zawsze pośrednio baaaaaaardzo mi pomógł ;) Taka jest natura Serwisanta, nie znam hiszpańskiego, ale dokumentację można przewertować. A tak kiedyś miałem. I cieszę się, że już nie pracuję jako serwisant... strasznie stresująca robota. Jedyna przy której kląłem jak niejeden szewc :D. Współczuję wszystkim serwisantom. A ja jeszcze przy tym cały w smarze byłem :( Jeszcze raz dzięki :D :D :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 23:44:07 wysłana przez andrzejb75 »

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Eten X800 padł ROM i brak współpracy z ActivSync. Znowu TRUP :(
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2012, 20:00:34 »
Miło kolego, że odwiedziłeś PDAClub i że jesteś zadowolony z pomocy jaką tu otrzymałeś.
Nie musisz na tym skromnym forum używać określeń typu PAN-owanie, bo panował to Mieszko I (na przykład) :)
Chodzi mi o to, że czytałem twój opis problemu już na początku tygodnia ale zwlekałem z odpowiedzią, bo być może ktoś inny by ci odpowiedział, że wgrywałeś plik temp.dat na kartę, a nie temp.bin (nie zmieniłeś rozszerzenia) ... lub nie sformatowałeś karty w FAT przed wgraniem na nią pliku temp.bin


mam nadzieję, że zapoznałeś się z opisem:
http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-dla-poczatkujacych-instalacja-romow-itp/
http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-os-image-is-not-compatibile-oryginalny-plik-temp-dat/
i oczywiście tym:
http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-wspolne-eten-i-acer-wszystkie-modele/

Jeśli będziesz miał jakieś pytania lub linki nie będą działać, to pisz.
Niestety linki mogę uaktualniać tylko w weekendy.

Pozdrawiam

No i jeszcze tak na koniec, bo mi się przypomniało.
Przy uruchamianiu Etena, przytrzymaj przycisk kamery,
pokaże ci się menu serwisowe na białym tle.
Tam poszukaj NFlash
Napisz ile masz badBlocks=?

(z tego trybu wychodzisz przytrzymując przycisk power + rysik w dziurkę; lub wyjmując baterię)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2012, 20:13:48 wysłana przez Kielich »
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: Eten X800 padł ROM i brak współpracy z ActivSync. Znowu TRUP :(
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:47:50 »
Witam i od razu odpowiadam:
"Test O.K. - Bad Block = 0" - to mi wyświetliło w ostatnim wersie :D

Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie tematem. Obecnie mam trochę wolnego czasu i wreszcie mogę pogrzebać w oprogramowaniu mojego ETENa. Szybko działa na tym WM 6.1

Dzięki po raz wtóry ;)