problem z uruchomieniem systemu w x8

  • 14 Odpowiedzi
  • 23064 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline damiox93

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
problem z uruchomieniem systemu w x8
« dnia: Maj 30, 2011, 21:16:25 »
Mam problem z uruchomieniem swojej X8 bo przy włączaniu się pulpitu po odblokowaniu ekrany co chwile wyskakują mi errory że jakiś proces jest zatrzymany i tak cały czas , nie można tego pominąć ani nie działa wejście do xrecorvery . Pomóżcie mi co mam robić .

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2011, 21:20:07 »
full wipe przyciskami (factory reset)
którymi to już musisz przeczytać w instrukcji lub odszukać w necie - nie mam pojęcia

*

Offline damiox93

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2011, 21:34:04 »
Masz na myśli to :

Jeśli telefon jest zamrożone: Hard Reset można go koryta kombinacji klawiszy.
1. Wyłączyć zasilanie w pierwszej kolejności. Jeśli Sony Ericsson Xperia X8 jest zamrożone, wyjęcie akumulatora z urządzenia, a następnie włóż ją z powrotem po kilku sekundach.
2. Trzymając wciśnięty lewy i prawy klawisz znajdujący się pod wyświetlaczem LCD
3. Naciśnij i zwolnij klawisz
4. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, który pojawia się twardy reset X8 Sony EricssonXperia

od 3 pkt nie działa (przytrzymuje 2 klawisze i nic )

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2011, 20:37:44 »
Może spróbuj wgrać ROM jakimś programem np. jak dla Samsunga jest Kies czy Odin.

*

Offline damiox93

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2011, 20:59:37 »
A jest jakiś taki program ?? bo jeżeli nie to pozostaje mi tylko serwis ;/

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2011, 09:57:41 »
Pierwsze co powinieneś zrobić, to użyć ZEUSa - programu do aktualizacji/naprawy oprogramowania telefonu.
Do pobrania za darmo ze stron SE.
Lost in universe.

*

Offline damiox93

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2011, 17:46:54 »
A jeżeli i to nie pomaga ??
ps. komórka była w 2 serwisach w Zg w żadnym nie udało im się tego naprawić.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2011, 16:17:27 »
Skoro ZEUS sobie nie poradził, ani jakieś tam serwisy to pozostaje autoryzowany serwis SE.
W innym przypadku masz przycisk do papieru.
Lost in universe.

*

tomwil

Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2011, 17:52:23 »
ściągnij i zainstaluj Sony Ericsson PC Suite, tam jest opcja aktualizacja oprogramowania a tam zamiast kliknać w aktualizację kliknij w "napraw telefon". Postępuj dokładnie jak podaje komunikat program. o puki telefon wstaje (nie ważne, ze system pada) tak można go naprawić. Wgrywa się soft przez opcje "download mode"
http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/pcsuite?lc=pl&cc=pl

albo Update Service podobne działanie ten sam efekt. Niektórzy twierdzą, ze lepszy po pewniejszy...
http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/xperiax8?cc=pl&lc=pl

ja zawsze robiłem to PCSuitem.

*

Offline damiox93

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2011, 18:42:30 »
tylko że żaden z tych programów nie widzi mi wgl komórki ani nawet download mode nie działa

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2011, 19:51:06 »
lupus - wymieniony przeze mnie ZEUS to właśnie to co opisałeś, więc w zasadzie nic nowego nie wniosłeś ;-)

damiox93 - zatem serwis SE - http://www.sonyericsson.com/cws/support/servicelocator?cc=pl&lc=pl
Lost in universe.

*

tomwil

Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2011, 19:58:25 »
trzeba kabel sprawdzić albo stery w PC... skoro w download mode PC nie widzi X8 to jest problem z połączeniem a nie z telefonem. Boot nie uwalony to można naprawić samemu, a i taką po spie..nym flashu (zero reakcji niby) też się udało...

@damkol
nie wiem co masz na myśli pisząc jakieś nazwy... podałem linki do programów i oryginalnego nazewnictwa, bo skoro ktoś ma problem to rzucanie mu haseł do wyszukiwarki raczej nie pomoze...
a Ty się jeszcze czepiasz... "do serwisu" też pomagasz... :shock: 
"nic nowego nie wniosłeś " zachęcasz innych do pomocy koledze takimi tekstami...

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2011, 22:09:41 »
Spr. kabla i sterowników też jest bezcelowe - damiox93 pisał, że serwisy również nie poradziły sobie z usterką,
a jestem przekonany że sprawdzali możliwość naprawy oprogramowania (de facto ich działania sprowadzają się do
napraw oprogramowania lub prostej wymiany głośniczka/mikrofonu/wyświetlacza/guzika). Płyt nawet producenci nie naprawiają.
Skoro problem jest tak głęboki, to kompetentnym serwisem powinien być serwis producenta. Przynajmniej zlokalizują uszkodzenie
i np. wykluczą awarię sprzętu.
Wystarczy poczytać trochę o telefonach SE - np. w większości wątkach z alternatywnym oprogramowaniem jest mowa, że
w razie problemów wgrać org. poprzez UpdateService (to uniwersalne narzędzie do większości modeli telefonów SE, więc
podobnymi modelami warto się interesować).
W świetle tych faktów zaproponuj skuteczniejsze rozwiązanie. Skoro kilka osób, kilka komputerów i kilka kabli nie
poradziło, to widać problem jest poważniejszy. Nie od dziś wiadomo, ze uszkodzona pamięć nie jest czymś niezwykłym,
a tutaj _może_ się taka trafiła.
Inną kwestią jest domniemana nieudolność autora wątku jak i serwisów do których oddawał swój egzemplarz,
ale tego to my się nie dowiemy.

Lost in universe.

*

tomwil

Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2011, 23:09:48 »
czy mam Ci podesłać protokół naprawy X8 po wymianie mobo??? Serwis Wrocław to robi (SE). Wymieniają. Jednak z tego co wiem jeśli sprzęt daje oznaki życia jest do naprawy. Z doświadczenia wiem, a flashowałem już nie jeden PDA na andku (nie wspominam o WM bo to inna bajka), że czasami wystarczy mieć na karcie exta i system potrafi nie wstawać po flashu. Możliwości jest masę. NIe wspominam o nieudolności tylko o .... hmmm nazwijmy to dziwnym zbiegu okoliczności... Ze Swiftem walczyłem 2 dni zanim się okazało, ze sterowniki padły (a PC widział LG  :-|) dopiero pełna reinstalacja pomogła.
Jeszcze jedna sprawa. Kumpel stracił gwarancje na X10i bo niby system padł i nie można było naprawić sesu-em a w serwisie się okazało, że jednak można... i SuperUser kosztował kolegę utratę gwarancji (3 miesięczy SE). Nie chciało mu się czekać aż z delegacji wrócę....Tak, ze zanim cokolwiek zaniosę do serwisu to się upewniam, że na pewno jest amen....

*

Offline damiox93

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: problem z uruchomieniem systemu w x8
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2011, 09:34:48 »
Hmm to co mogę zrobić skoro telefon jako tako się uruchamia?
Zamieszczam linka do filmiku w którym nakręciłem jak to uszkodzenie wygląda http://www.przeklej.pl/plik/dscn4312-mov-002amaa0k6jo