Overclocking w X8 oraz pamięć ram - pytanie o rom.

  • 4 Odpowiedzi
  • 17284 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Overclocking w X8 oraz pamięć ram - pytanie o rom.
« dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:29:56 »
Witam, mam x8, soft od plusa, zaaktualizowany kilka dni temu. Pierwsza sprawa to:

Mogę podkrecić procesor do 691mhz - na wyższym taktowaniu urządzenie się restartuje - próbowalem do 768mhz. Wydajność też spadła: W quadrant'cie mam 412 na 691mhz a na 600mhz mam 241. Gdy nic nie grzebałem było 430, na stockowych ustawieniach. Według użytkowników ich x8 po overclockingu mają średnio conajmniej wyniki z rzędu 650, do 1100. Zmiana romu mnie czeka? Czy cyanogenmod jest rzeczywiście najlepszy? Rozwiąże mój problem?

Druga natomiast to:

Muszę kilka razy zabijać zadania, programy. Normalnie jest ok. 85mb dostępnej pamięci ram, gdy uruchomie jest jej ok. 27mb, zabijam zadania i wylącza się automatycznie moduł gsm, jest 54mb, gdy sie wlaczy gsm, trzeci raz - 74mb i za czwartym jest ok 85-90mb - przy dobrym "wietrze". Trzeba zmienić rom, ażeby pozbyć się tego problemu? Wgrać cyanogenmod'a? W swifcie tak nie miałem, nawet na brandowanym, plusowskim romie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2011, 17:32:17 wysłana przez b7rabbitdj »

*

don.kamillo

Odp: Overclocking w X8 oraz pamięć ram - pytanie o rom.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2011, 17:30:51 »
Mogę się mylić, bo nie wiem jak jest w X8, ale w Blade overclocking zależy od kernela. Nie każdy pozwala na podkręcanie procesora. Obstawiam konieczność zmiany ROMu, co do wyższych częstotliwości. W Playowskim sofcie Blade nie da się podkręcać w ogóle.
Wyniki w quadrancie są często sztucznie podbijane...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Overclocking w X8 oraz pamięć ram - pytanie o rom.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2011, 18:35:15 »
Co to karnel? Cyanogenmod jest najwydajniejszym romem? Nie za bardzo chce mi sie pozniej wracac do orginalnego romu szczegolnie wtedy, kiedy nie bedzie takiej mozliwości, bo np. padnie ekran. Co do podkrecenia: Wiem, że to troche sztuczne, że nagle 750mhz jest lepsze, niż 1ghz z sgs.

*

Offline johnny1836

  • **
  • 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • X10... Lubię to!
  • Sprzęt: Sony Ericsson X10i
Odp: Overclocking w X8 oraz pamięć ram - pytanie o rom.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2011, 21:31:17 »
Druga natomiast to:

Muszę kilka razy zabijać zadania, programy. Normalnie jest ok. 85mb dostępnej pamięci ram, gdy uruchomie jest jej ok. 27mb, zabijam zadania i wylącza się automatycznie moduł gsm, jest 54mb, gdy sie wlaczy gsm, trzeci raz - 74mb i za czwartym jest ok 85-90mb - przy dobrym "wietrze". Trzeba zmienić rom, ażeby pozbyć się tego problemu? Wgrać cyanogenmod'a? W swifcie tak nie miałem, nawet na brandowanym, plusowskim romie.

Mogę udzielić Ci rady, która mi pomogła. Zapraszam do przeczytania FAQ mojego autorstwa.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Overclocking w X8 oraz pamięć ram - pytanie o rom.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2011, 00:09:06 »
Poużywam watchdog'a - jak narazie jest rozwiązanie problemu. Gdy grałem np. w angry birds to się zacinał po tym, jak np. wyszedłem z opery, youtuba czy marketu - program działał w tle, zabijałem - było normalnie. Co do pamięci - przy 23mb wolnego ramu śmiga, jakby miał 90mb :) Watchdog chyba działa w tle, bo po zabiciu zadan gsm nie wylacza sie, jak to miało miejsce wcześniej. Pokatuję, zobaczę, ale jak narazie problem rozwiązany  :ok:

Co do punktu czwartego w Twoim poradniku: Czy ja wiem, wm miał zawsze stałą dostępną ilość pamięci i miało sie kontrolę nad nią, android żyje, jak chce - takie wnioski wysuwam. No ale do starych palmów to już nikt sie nie zbliży...