Zmiana ROMu`

  • 17 Odpowiedzi
  • 3571 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline czekal87

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Zmiana ROMu`
« dnia: Lipiec 12, 2008, 07:47:18 »
Witam,
Jestem świeżym posiadaczem x600, chciałem zmienić sobie ROM. ściągnąłem sobie dwie wersje: 264 i 382. Jednak w trakcie procesu instalacji po kliknięciu "Update" pojawia się tak wiadomość:

Transfer Failed, the upgrade file may incompatibile to your device, please re-download file again. you must:
-restart program to complete update procedure
-reset pda device

Proszę o pomoc.
Wysyłam zaproszenia na locker z
kontakt: czekal87@wp.pl

*

Offline technikpl

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X600, 4GB SDHC
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2008, 15:02:41 »
Zakładam, że ściągnąłeś dobry ROM czyli do Twojego urządzenia.
1. masz zainstalowanego ActiveSync
2. podłączyłeś X600 przez usb do komputera
3. na kompie odpalasz EUU_ETEN_X600_WWE_A42_030_0382_D0B5EF4B_XP.EXE
4. reszta leci już automatycznie...
kto pyta nie błądzi;  nie każdy musi odpowiadać

Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2008, 19:59:01 »
Jeżeli odpalasz ten ROM na windows vista to możesz zapomnieć o zainstalowaniu ROMu
Spróbuj odpalic ROM z Windows XP

*

Offline czekal87

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2008, 11:49:14 »
Wszystko robie tak jak piszecie. Rom pobrałem z jednego z postów na pdaclub: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101046.0

Pomimo tego nadal pokazuje się błąd:/
Wysyłam zaproszenia na locker z
kontakt: czekal87@wp.pl

*

Offline technikpl

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X600, 4GB SDHC
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2008, 21:50:29 »
A czym to ściągałeś jakimś downloaderem czy przez przeglądarkę, może plik jest z błędami CRC
kto pyta nie błądzi;  nie każdy musi odpowiadać

*

Offline czekal87

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2008, 20:03:15 »
Sciągałem prze Firefoxa, nie mam pojęcia co może być tego powodem. Zauważyłem, że Activesync rozłącza się podczas początkowego etapu instalacji. Taka sytuacja powinna mieć miejsce?
Wysyłam zaproszenia na locker z
kontakt: czekal87@wp.pl

*

Offline czekal87

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2008, 22:42:01 »
OK już poszło, sam nie wiem jak to zrobiłem ale śmiga:D Udało mi się zainstalować jakiś ROM z eten-users.eu , później ten 382 też ruszył. Dzięki za pomoc i chęci:)
Wysyłam zaproszenia na locker z
kontakt: czekal87@wp.pl

Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2008, 12:33:24 »
witam ja mam ten sam problem i niemoge z niego nadal wybrnac moze ktos pomoze

*

Offline technikpl

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X600, 4GB SDHC
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2008, 22:57:16 »
Zrób to co poprzednik,
podczas aktualizacji nie rozłączaj sprzętu od kompa
kto pyta nie błądzi;  nie każdy musi odpowiadać

Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2008, 12:55:00 »
witam czy moglby mi ktos pomoc bo trace juz nadzieje na wgranie nowego romu
dziwny przypadek mam ze swoim etenem bo jedyny rom jaki moge do niego wrzucic to ETEN_X650_WM61_19209
podczas wgrywania wszystkich innych wyswietla mi sie komunikat:
OS image is not compatible with
usb hast is not connected yet
i to niewazne czy wgrywam gotowy rom czyli z gotowej instalki czy przez karte sd robie wszystko wedlug instrukcji i nic z tego
Napisane: Sierpień 31, 2008, 12:41:38
nierozumiem tez dlaczego eten za kazdym razem gdy wloze 1gb karte chce ja formatowac w przeciwnym przypadku nie widzi jej dzieje sie tez tak po restarcie
natomiast nie dzieje sie tak z karta 4gb niewazne w ktorym momecie bym jej niewlozyl niema takich objawow
czy ktos pomoze?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2008, 13:08:57 »
Czy ta karta 1GB to przypadkiem nie GoodRam? Kilka razy taki problem pojawił się na forum i chyba jako powód uznano wadliwość kart (przy kingstonie i sandiscu problem nie występuje).

Rom o którym piszesz ETEN_X650_WM61_19209 to jak z nazwy wynika 6.1, więc został przez kogoś ugotowany i zapewne w paczce z nim jest plik euus, który pomija sprawdzanie poprawności wersji językowej. Jeśli Twój eten pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji, to bez żadnego problemu powinien wejść ten rom, spróbuj. Jeśli nie pójdzie, wtedy będzie trzeba szukać rozwiązania w inny sposób.

Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2008, 14:59:16 »
tak ten rom idzie bezproblemu ale innych nie moge wrzucic a zwlaszcza tego oficjalnego w postaci prostej instali tez nie idzie a jesli chodzi o karte to kingston to co moge robic zle????

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2008, 15:15:12 »
ehh, zapomniałem link dodać  :-|
Miałem w myślach, żebyś spróbował tego ftp://ftp.comes.com.pl/eten/X650/

Próbowałeś tak jak opisane w FAQ z użyciem pliku wsadowego i euus? (odpowiednio dla XP jest jedna paczka, dla visty druga). Jeśli to wszystko nic nie zdziała, to jeszcze możesz z karty próbować.

W sprawie karty, do poczytania tutaj, ale rozwiązania nie widze:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=95937.0
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=94731.0

*

Offline bryan1

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x600, OmNiA. HtC Hd 2
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2008, 17:03:58 »
Witam.
Znów problem  :mad:
Po wgraniu nowego ROMu nie mam ustawień mms. Nawet jeżeli je ustawię to zniknęła mi ikona Messaging w programach, w której mogłem sfinalizować ustawienia. Jest tylko w "start menu". Nawet jeżeli otworzę wiadomości to do wyboru mam tylko sms i email.
Podczas wgrywaniqa ROMu zrezygnowałem z instalowania etenowskich aplikacji. Wszystko inne działa tylko te MMSy  :S Może to jest przyczyna ??
simon.jg podał super opis na knfigurację mms w erze. Krok po kroku. Na orange ten opis na działa.
Już ręce i opadają i mnie trafia.......

Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2008, 17:22:57 »
dzieki wielkie za pomoc ale nic z tego nie wyszlo niestety nie udalo mi sie wgrac zadnego roma
moze rzeczywiscie mam walnieta karte
jeszcze jedno pytanie ta sciezka o ktorej mowa \Documents and Settings\(nazwa użytkownika)\Ustawienia lokalne\Temp to oczewiscie sciezka ktora powinna znajdowac sie na kompie niestety ale u mnie jej niema i wrzucam te pliki poprostu na pulpit i w tym moze tkwi przyczyna niepowodzen

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2008, 17:36:06 »
dzieki wielkie za pomoc ale nic z tego nie wyszlo niestety nie udalo mi sie wgrac zadnego roma
moze rzeczywiscie mam walnieta karte
jeszcze jedno pytanie ta sciezka o ktorej mowa \Documents and Settings\(nazwa użytkownika)\Ustawienia lokalne\Temp to oczewiscie sciezka ktora powinna znajdowac sie na kompie niestety ale u mnie jej niema i wrzucam te pliki poprostu na pulpit i w tym moze tkwi przyczyna niepowodzen


Gdyby można było z pulpitu (czy jakiegokolwiek innego katalogu) to nie wspominał bym o katalogu temp. Skoro nie masz tego katalogu to, masz inny system operacyjny niż windows 2000/XP/2003 server. Jeśli masz viste to skorzystaj z odpowiednij paczki z plikami do visty i uruchom z pliku flash.dat. Albo po prostu masz włączone ukrywanie folderów ukrytych i plików systemowych.


Witam.
Znów problem  :mad:
Po wgraniu nowego ROMu nie mam ustawień mms. Nawet jeżeli je ustawię to zniknęła mi ikona Messaging w programach, w której mogłem sfinalizować ustawienia. Jest tylko w "start menu". Nawet jeżeli otworzę wiadomości to do wyboru mam tylko sms i email.
Podczas wgrywaniqa ROMu zrezygnowałem z instalowania etenowskich aplikacji. Wszystko inne działa tylko te MMSy  :S Może to jest przyczyna ??
simon.jg podał super opis na knfigurację mms w erze. Krok po kroku. Na orange ten opis na działa.
Już ręce i opadają i mnie trafia.......


Zobacz tutaj  http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=81675.0

*

Offline bryan1

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x600, OmNiA. HtC Hd 2
Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2008, 18:16:50 »
DZIĘKI !!!! :ok:

Odp: Zmiana ROMu`
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2008, 20:30:00 »
rzeczywiscie mialem wlaczona funkcje ukrywania folderow
po paru probach dalem rade i mam juz nowy rom
dzieki wielkie za pomoc i cierpliwosc
pozdrawiam