X600 - warto?

  • 9 Odpowiedzi
  • 3219 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pawgaw

  • **
  • 158
  • Płeć: Mężczyzna
    • coś o sobie
  • Sprzęt: HTC Diamond 2.03.540.0 Billyj80
X600 - warto?
« dnia: Listopad 23, 2007, 08:15:50 »
hej,
dowiedziałem się, że na X600 u oficjalnego dystrybutora trzeba czekać około tygodnia. Skoro to urządzenie jest wszystkomające (przynajmniej to, na czym mi zależało: GSM, GPS, Bluetooth i WiFi), to czy wg Was warte jest zachodu? Nie ma co prawda możliwości prowadzenia wideorozmów (to chyba nie jest w końcu wszystkomające :) )
Cena oficjalna 1645 + koszt przesyłki....
Jaka jest Wasza opinia na temat tego urządzenia? Miałem przez chwilę M700 (trochę dużawy był) i byłem zadowolony.

Proszę Was o opinie..
pozdrwiam
PawGaw
pozdrawiam
PawGaw

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2007, 14:42:37 »
W jakim sensie jest warte zachodu?
Nie wiem, czego oczekujesz.
To jest to samo co X500, czy tez M700 bez klawiatury, tylko rozmiarami mniejszy i nic wiecej wiec dla mnie nie warte zachodu.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2007, 18:55:39 »
Czym to sie rózni od x500+? Ze cienszy?
O x500+ moge Ci conieco napisać.

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2007, 09:12:23 »
Hm... Wg mnie, jedyna rzecz warta uwago to UMTS/HSDPA. Jeśli nie dołożyli RAM'u (nadal 64MB) i nie podkręcili procka (nadal 400MHz), to jest kolejny face-lifting. Mając sponsorowanego przez pracodawce iPlusa, nie potrzebuję szybkiego łącza w PDA, ale innym może to potrzebne.
Przypomina mi to Windows Media Center: droższy od XP HE (i nieco uboższy), a zwykły HE - po dociągnięciu darmowych dodatków - staje się takim właśnie Media Center...
Ale cóż, gdybym teraz podejmował decyzję, nie mając X500+, to pewnie kupiłbym X600! ;)
Aha, byłbym zapomniał! Ten joystick może być nieco lepszy dla graczy - miałem takie coś w Mio168... :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2007, 09:14:50 wysłana przez vroobel »
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2007, 11:08:20 »
Hm... Wg mnie, jedyna rzecz warta uwago to UMTS/HSDPA. Jeśli nie dołożyli RAM'u (nadal 64MB) i nie podkręcili procka (nadal 400MHz), to jest kolejny face-lifting. Mając sponsorowanego przez pracodawce iPlusa, nie potrzebuję szybkiego łącza w PDA, ale innym może to potrzebne.
Przypomina mi to Windows Media Center: droższy od XP HE (i nieco uboższy), a zwykły HE - po dociągnięciu darmowych dodatków - staje się takim właśnie Media Center...
Ale cóż, gdybym teraz podejmował decyzję, nie mając X500+, to pewnie kupiłbym X600! ;)
Aha, byłbym zapomniał! Ten joystick może być nieco lepszy dla graczy - miałem takie coś w Mio168... :)

Tylko, ze on nie ma UMTS/HSDPA...
To jest dokladnie X500 w nieco mniejszej obudowie i tyle.
Od X500+ rozni sie tym, ze nie ma VGA.

*

Offline pawgaw

  • **
  • 158
  • Płeć: Mężczyzna
    • coś o sobie
  • Sprzęt: HTC Diamond 2.03.540.0 Billyj80
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2007, 12:40:06 »
No właśnie. Wideorozmów nie prowadzę i nie zamierzam, zresztą to akurat na niczym nie przeważy.
Chodzi mi głównie o to (pomijając aspekty techniczne), że jest mały i w miarę lekki. Nie wiem dokładnie, ale to chyba najmniejszy z Etenów. Miałem M700 - za gabarytami nie przepadam - prócz klawaturki to wszystko na "normalnym" poziomie.
Chidzi mi głównie o to, żebym mógł skorzystać z WiFi (Skype  :proud:), mieć Bluetooth'a 2.0 z EDRem, GPSa (bo troszke jeżdżę - tu lepszy jest ekran VGA), przy okazji radio jak się w pracy chce czegoś posłuchać no i przy tym żeby nie wypychało kieszeni gabarytowo.
Wydaje mi się, że X600 jest właśnie tym, czego szukałem. Patrzyłem również na HTC Criuse, byłbym się do niego przekonał, gdyby nie pojawienie się X600.
Tak więc czekam sobie na początek grudnia. Cena spadła już do poziomu 1575 (z początkowej 1649).
Nie sądzę, żebym był pierwszy w Polsce, kto go kupi. Zresztą nie o to mi chodzi.

Wniosek: wielkościowo, wagowo i wyposażeniowo odpowiada = zakup.

No chyba, ze mi ktoś podpowie inny w tym samym (lub mniejszym) rozmiarze urządzenie :)

Pozdrawiam

pawgaw
pozdrawiam
PawGaw

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2007, 13:27:56 »
Chidzi mi głównie o to, żebym mógł skorzystać z WiFi (Skype  :proud:), mieć Bluetooth'a 2.0 z EDRem, GPSa (bo troszke jeżdżę - tu lepszy jest ekran VGA), przy okazji radio jak się w pracy chce czegoś posłuchać no i przy tym żeby nie wypychało kieszeni gabarytowo.

Jesli lepszy bylby VGA dla Ciebie to czy nie lepiej kupic X500+?
Ma VGA, a nie jest duzo wiekszy.
Z mniejszych urzedzen znalazlyby sie, ale niestety bez wbudowanego GPS.

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2007, 15:37:39 »
... i różnica w wadze to 10g na korzyść X600...
Dałem się ponieść niezweryfikowanej informacji - http://www.mgsm.pl/katalog/eten/x600/ - stąd wniosek, że ma HSDPA. Teraz rozumiem, dlaczego jest tak tani, aż mnie zabolało w dołku, że tak poszła cena w dół!
A tu: http://www.mgsm.pl/compare.xhtml porównanie X600 i X500+, zarówno UMTS, jak i HSDPA jest "odfajkowane" jako istniejąca funkcjonalność. No i faktycznie, wyraźnie napisane, że ma rozdziałkę QVGA... :/
Nie szkoda im kasy na odświeżanie produktów?
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

*

Offline pawgaw

  • **
  • 158
  • Płeć: Mężczyzna
    • coś o sobie
  • Sprzęt: HTC Diamond 2.03.540.0 Billyj80
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2007, 15:46:27 »
No właśnie dzieki temu, że im "nie szkoda" trafiłem na to, co jest mi potrzebne. To, na czym mi zależy ma, stąd czekam do przyszłego tygodnia... i jazda:) Kontakty przenieść, kalendarz skopiować, programy powgrywać.... przynajmniej szybko pójdzie (mam nadzieję) :)

pozdrowienia

pawgaw
pozdrawiam
PawGaw

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: X600 - warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2007, 09:25:56 »
No właśnie dzieki temu, że im "nie szkoda" trafiłem na to, co jest mi potrzebne. To, na czym mi zależy ma, stąd czekam do przyszłego tygodnia... i jazda:) Kontakty przenieść, kalendarz skopiować, programy powgrywać.... przynajmniej szybko pójdzie (mam nadzieję) :)

pozdrowienia

pawgaw



X600 już są dostępne

aigel