Poważny problem z GPS w x650

  • 3 Odpowiedzi
  • 3232 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Poważny problem z GPS w x650
« dnia: Marzec 05, 2010, 12:00:16 »
Bawiłem  się programem BeeLineGPS.Wlazłem w ustawienia tegoż programu,zakładka GPS.Dalej Manufacture specific i Setup SIRF Parameters.Pojawił się komunikat w którym pisze ze nie może użyć tej funkcji i chce powrócić do ustawień NMEA.I mamy następny komunikat(zrzut ekranu w załączniku).Po tym wszystkim GPS nie łapie Fixa.Próbowałem przywrócić GPS do ustawień fabrycznych przy pomocy programu SirfTech,ale bez powodzenia.Zrobiłem HR i też lipa.Może ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać.Proszę tylko nie pisać że zostaje tylko serwis bo takie posty nic nie wnoszą do tematu.Dodam jeszcze że telefon nigdy mi nie upadł.Jeszcze tylko nie próbowałem postawić nowego ROMu.Ale wątpię żeby to coś dało.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2010, 12:05:50 wysłana przez Pawel1ww »

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Poważny problem z GPS w x650
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2010, 15:41:32 »
.Próbowałem przywrócić GPS do ustawień fabrycznych przy pomocy programu SirfTech,ale bez powodzenia.
Czy robiłeś to wg. linka z FAQ Etena? "Jak zrobić "Factory Reset" GPSa czyli przywrócenie do ustawień fabrycznych"
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2010, 15:44:22 wysłana przez BliSki »
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Poważny problem z GPS w x650
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2010, 22:14:46 »
Dokładnie to chyba z pięć razy.

Połączone: Marzec 07, 2010, 10:05:34
Problem rozwiązany.Temat można zamknąć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 10:05:34 wysłana przez Pawel1ww »

Odp: Poważny problem z GPS w x650
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2010, 10:07:23 »
A co dokładnie oznacza, że GPS nie łapie fixa?
Ja się przyznam, że jeżeli chodzi o GPS to używam go tylko i wyłącznie do TomToma (mam etena X600), żadnych ustawień, żadnych zmian. Tzn. wnioskuję też, że u Ciebie gps po prostu nie chce działać.
Niedobrze, że HardReset, czy też przywrócenie ustawień fabrycznych nie działa - ale skoro przestał działać po zmianach w programie to musi być jakaś software'owa usterka.
Wiem też z własnego doświadczenia, że oficjalne ROMy od etena (przynajmniej te do X600) nie są zbyt ciekawe jeżeli chodzi o prędkość działania i stabilność - dlatego być może faktycznie najlepszą opcją jest nagranie któregoś WM6.5 dla X650 (więcej można poszperać na tym forum: http://eten-users.eu/index.php?showforum=52) z tego co się orientuję, dla X650 dostępne są romy od Jotte oraz Ericka Willa.
Pamiętać przy tym należy, że koniecznie musisz wgrać ROM dla X650 oraz, że wgranie nieoficjalnego ROMu powoduje utratę gwarancji - tym niemniej naprawdę warto.
Inną opcją jest również nagranie jakiegoś znanego programu do nawigacji typu właśnie TomTom lub iGO8 - i sprawdzenie, czy tam wszystko działa jak należy - wybrać trzeba tylko AGPS lub GPS device i ustawić speeda na 57600.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 10:11:12 wysłana przez adekk »