Kontakty w X600 z SBB Shell

  • 3 Odpowiedzi
  • 3254 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kontakty w X600 z SBB Shell
« dnia: Lipiec 17, 2009, 16:53:40 »
Jestem posiadaczem Etena X600 od niedawna i mam mały problem.
W X600 z SBB shell podczas tworzenia nowego kontaktu można wpisywać inne numery telefonu, a dresy mail i inne dane. Można też przypisać dowolny dzwonek. Natomiast edytując już zapisany kontakt nie można już nic dopisać (np inny telefon, lub fax) można tylko zmienić już zapisane dane, a dzwonek mozna zmienić tylko na wewnętrzne dzwonki Etena.
Czy jest jakiś sposób aby do kontaku przypisać dowolny dzwonek?

*

Offline technikpl

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X600, 4GB SDHC
Odp: Kontakty w X600 z SBB Shell
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2009, 11:09:01 »
nr telefonów zapisanych na SIM karcie nie mają tyle pól co w SBB;
dzwonki dostępne są tylko te, które znajdują się w folderze \Windows\
tak mi się przypomina.... chyba
kto pyta nie błądzi;  nie każdy musi odpowiadać

Odp: Kontakty w X600 z SBB Shell
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2009, 10:24:10 »
Witam
Etena X650 mam od niedawna i od kilku dni próbuję go rozgryźć.Krok po kroku i jakoś to idzie.W tej kwestii mogę trochę pomóc.
Tak jak mój przedmówca zgadzam się.By mieć więcej opcji w kontaktach należy zawartość karty skopiować do pamięci etena.Mamy dzięki temu więcej pól do wpisywania danych kontaktu.
Dzwonki mam w formacie mp3,oczywiście skrócone w programie do edycji muzy.
Następnie zapisane na karcie i tu jest cwancyś.Dzwonki na karcie nie mogą być w żadnym katalogu.Po prostu muszą być luzem na karcie.Wtedy w przypisywaniu dzwonka dla danego kontaktu Eten je widzi.
Fotki kontaktów mogą być w katalogu i nie ma problemu z przypisaniem odpowiedniej dla danego kontaktu.
Inaczej jest też z dzwonkami alarmu.Te muszą być w formacie wav i należy je wrzucić do katalogu windowsa.
Wszystko to udaje mi się oczywiście w Etenie X650 ale myślę,że dużej różnicy nie powinno być z X600

Moje jedno pytanie do starych wyg Etena.W jakim katalogu zostają zapisane wszystkie dane książki adresowej.Pytam by ewentualnie ją skopiować i zapisać na PC bo po HR wszystkie kontakty.....sruuuuu wykasowane i trzeba je na nowo wpisywać......

ale co ja tam wiem.............dopiero zaczynam zabawę z Etenem
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 10:28:43 wysłana przez FOTOJAC »

Odp: Kontakty w X600 z SBB Shell
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2010, 11:25:12 »
Skołuj sobie program SPB backup - świetnie nadaje się kopiowania kontaktów w formie jednego pliku i zapisania tego pliku na kartę SD (w ten sposób łatwo potem możesz je wczytać). Ten program jest potrzebny gdy używasz nieoficjalnego ROMu.
Natomiast w przypadku, gdy masz oficjalne oprogramowanie to o ile dobrze pamiętam w katalogach etena - utilities jest takie coś jak Backup utility - działa podobnie jak ww. program.