Eten x650 po nie udanym wgraniu rom

  • 7 Odpowiedzi
  • 4349 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eten x650 po nie udanym wgraniu rom
« dnia: Listopad 26, 2009, 13:53:59 »
Witam, jak postawić eten x650 po nie udanym wgraniu romu? Po przytrzymaniu power miga czerwona dioda.

Odp: Eten x650 po nie udanym wgraniu rom
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2009, 18:57:06 »
Siemka,

podłacze sie do tematu mam podobny problem po probie wgrania romu nie chce ruszyc tzn.
przez ActiveSync nie chce sie podlaczyc a przez karte sd za kazdym razem wyskakuje niekompatybilny (probowalwm juz chyba na 10 roznych romach) i nic caly czas to samo, pomozcie. Czy to juz koniec zywotu mojego etenka?

*

Offline Piotr41

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BT620, 4700, Eten500, Eten650, AcerS200, SGS3
Odp: Eten x650 po nie udanym wgraniu rom
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2009, 09:12:23 »
szukajcie odpowiedniego pliku "euus.exe" zgodnego z Waszą wersja romu

może ten będzie dobry

http://www.4shared.com/dir/10525212/a59ea6ed/fix.html

Odp: Eten x650 po nie udanym wgraniu rom
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2009, 11:02:22 »
Dzieki wielkie

mi pomogło z nowym romem
ETENX650WM653Core28004V03BYERI.html z 28.11.2009
zmienilem tylko plik euus,  wsadzilem EUU_XP

Jeszcez raz dzieki  :D

*

Offline Piotr41

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BT620, 4700, Eten500, Eten650, AcerS200, SGS3
Odp: Eten x650 po nie udanym wgraniu rom
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2009, 15:06:45 »
To jest najszybszy rom i zostawia 30MB SRAM

nalezy tylko zmienic w TODAY na default screen

http://www.elektronika.opatnet.cz/storage/X650/Stable_neofic/SETUP_X650_Light_12.x610-402_GSM_GOLD.EXE

Odp: Eten x650 po nie udanym wgraniu rom
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:17:53 »
Witam!
Zgodnie z sugestią klubowicza PIOTR41  i wobec niemożności kontynuowania być może niesłusznie założonego wątku pozwalam sobie przenieść mój problem do tego wątku o właściwym dla niego temacie.
Podkorciło mnie w moim X650 zmienić ROM na WM6,5. Ogólnie wolałem dotychczasowy WM6,1 ale po zainstalowaniu ogólnodostępnej nakładki spolszczającej sprzęt mi zmulił a nadto musiałem ręcznie ustawiać rejestr programów które przed nakładką były zainstalowane.
ROM zmieniałem już nieraz dlatego uznałem że należy preinstalowacna nowo Glofisha i mieć w nim porządek.
Wgrywanie ROM-u przeprowadziłem za pomocą Active Sync 4,5 na systemie Win. XP , ROM to: (ETEN.X650.WM6.5.3.Core.28004.V03.BY.ERICKWILL.rar)
instalacja dobiegła  do FINISH i... -sprzęt nie umiał wstać.
Po restarcie świecił na granatowo a po naciśnięciu POVER + przycisk nagrywania wyświetla na czarnym tle:

USB Downloader 0030
Flash Capacity=256MB

USB Downloader Ready.
USB host is not connected yet

-po podpięciu do kompa przez USB dochodzą napisy:

USB host is connected.
Waiting a download.

Jak dla mnie sprzęt "utknął" gdzieśw połowie instalacji tylko co teraz....

Przez Active Sync komputer Eten "nie widzi" i nie jestem w stanie nic wgrać a po zgraniu ROM-u na kartę microSD (nie SDHC)
gdzuie w ROM-ie jest zawarty plik wykonawczy Flash_ROM.bat oraz plik "euus.exe" i restartuie Etena w kombinacji z przyciskiem nagrywania co prawda kartę widzi ale nie ma zamiaru z niej korzystać:

USB Downloader 0030
Flash Capacity=256MB

USB Downloader Ready.
SD Card In
Find SDMMC Card.
SDMMC Load Fail.
USB host is not connected yet.

a domaga się reakcji przez port USB, po podpięciu kabla USB dochodzą napisy:

USB host is connected.
Waiting a download.

Tylko jak mu podać ten ROM skoro Ąctive Sync go nie widzi? Co prawda podpięcie Etena do portu USB sygnalizuje głośnik systemowy komputera ale to wszystko , natomiast pruba odpalenia pliku "euus.exe" konczy się informacją ze Eten jest niewidoczny i uruchamia się Active Sync celem znalezienia podłączonego sprzętu (niestety również nic nie widzi choć każde odłączenie i podłączenie kabla USB z
podpietym Etenem sygnalizuje w komputerze głośnik systemowy). Po prostu utknąłem i proszę o fachową pomoc bardziej doświadczonych
ode mnie forumowiczów!

Odp: Eten x650 po nie udanym wgraniu rom
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:22:49 »
Witam - mój powyzszy wątek już nieaktualny bo wertując jeszcze raz forum znalazłem rozwiązanie. Poprostu kartę SD sformatowałem
w FAT32 a nie FAT oraz zapomniałem zmienić rozszerzenie pliku ROM-u z .dat na .bin .
Dzieki forum po kłopocie a Eten ożył

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Eten x650 po nie udanym wgraniu rom
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2010, 23:12:54 »
i nie jestem w stanie nic wgrać a po zgraniu ROM-u na kartę microSD (nie SDHC)
gdzuie w ROM-ie jest zawarty plik wykonawczy Flash_ROM.bat oraz plik "euus.exe" i restartuie Etena w kombinacji z przyciskiem nagrywania co prawda kartę widzi ale nie ma zamiaru z niej korzystać:


Polecam przeczytać ten wątek, bo nie robisz tak jak trzeba
http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-dla-poczatkujacych-instalacja-romow-itp/

Masz w nim opisane jak wgrac rom z katy.