X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc

  • 7 Odpowiedzi
  • 4173 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JaroKolo

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000 => Eten X500 => Raphael => HD2 ;-)
X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc
« dnia: Marzec 06, 2008, 09:48:27 »
Proszę o instrukcję dla początkującego (czytaj krok po kroku) - w jaki sposób wyciągnąć z etena X500+ rom. Szukałem czytałem i albo jestem ślepy albo nie ma. Równocześnie, jeżeli to nie problem to prosiłbym o rozszerzenie tematu o pełna instrukcję czym i jak grzebać w wyciągniętym rom`ie. Wiem że jest kilku magików światłych w tych sprawach na forum i mam nadzieję, że zechcą się podzielić wiedzą. Pozdrawiam i z góry dzięki za nauki.

*

Offline bartsam

  • **
  • 249
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://sx1.pl
  • Sprzęt: htc hd2; htc kaiser; eten x500+; htc wildfire
Odp: X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2008, 12:29:55 »
albo jestem ślepy albo nie ma.
No nie ma.

a czytałeś co nieco na http://eten-users.eu ? ;)

*

Offline JaroKolo

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000 => Eten X500 => Raphael => HD2 ;-)
Odp: X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2008, 13:27:41 »
Czytałem, ale nie tylko nie zostałem po lekturze geniuszem. Wręcz odwrotnie - zgłupiałem do cna. Podane są jakieś programy, które wypakowywyują rom, ale właśnie skąd wziąć  roma do wypakowywania i przebudowy to nie znalazłem. Tzn coś że z jakiegoś katalogu user itd, że temp.dat i potem na bin. ale to jest dla mnie poprostu bełkot na dodatek nie uporządkowany, co jest główną wadą tych informacji. Może zatem udałoby się stworzyć taką biblię jak i co po kolei? Głównie to chciałbym sam sobie ugotować to co mi pasi. Oprzeć się na tym co mam w X500+ bo mam oryginalną polską lokalizacją. Niestety przynajmniej tydzień hasam po necie i nie zmądrzałem. Jedyna nadzieja to w magikach, którzy sami już ugotowali sobie romy i opublikowali na forum. Mam nadzieję, że któryś się ulituje. Poza tym pewnie nie tylko ja czegoś się nauczę.

*

Offline bartsam

  • **
  • 249
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://sx1.pl
  • Sprzęt: htc hd2; htc kaiser; eten x500+; htc wildfire
Odp: X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2008, 20:53:52 »
Hm. cóż, jakoś napewno da się wyciągnąć zawartość pamięci z urządzenia.
ale... przecież można skorzystać z gotowych obrazów.
Zobacz tu -> http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13450
powstał nowy rom dla x500+ ... autor nawet zamieścił 'kuchnię' własnego
pomysłu..
..też zamierzam to rozgryźć (może w najbliższym czasie), więc
jak coś, to się podzielę.

eh, poprzednio przygotowywałem się do gotowania czegoś do qteka s200,
ale w koncu sam nic nie zrobiłem. Może teraz będzie lepiej :P
A ostatni raz jak coś sam modyfikowałem, to flash do siemens sx1,
czyli dość dawno, no i inny OS :P


---

a polska modyfikacja pewnie tylko tu umniejsza dostępną pamięc, więc
nie wiem czy jest sens. ENG jest domyślny, uniwersalny, a i tak przecież oczywisty.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2008, 20:55:45 wysłana przez bartsam »

*

Offline JaroKolo

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000 => Eten X500 => Raphael => HD2 ;-)
Odp: X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2008, 21:39:23 »
bartsam -

No więc - !!! UGOTOWAłEM !!! swojego własnego roma. niestety póki co w oparciu o WWE_R01_032_0489 for EEU - więc z polską lokalizacją. Lokalizacja polega na totalnym tłumaczeniu i jest osobno do kupienia za skromną 100 na stronie unicom. po rozpakowaniu romu jest na samym końcu cabów i mozna go wywalić jak wiele innych smieci. decyzja należy do kucharza. ja wywaliłem prawie wszystkie pierdoły etena i dodałem tylko patcha na opóźnienie rozmowy po jej odebraniu. no i zmieniłem pool size na 6MB. po pełnej instalce nowego romu mam przech. danych 33,48 MB i programy 27,47. myślę więc że nie jest najgorzej jak na pierwszy raz. sprzet smiga i wydaje się wszystko ok. potestuję i się obaczy. Pozostaje jedynie główny temat postu - JAK WYCIąGNąć ROM Z ETENA

*

Offline magii

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2008, 21:47:35 »
Puść procedure "step by step"  z linkami do softu jeżeli możesz.

*

Offline JaroKolo

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000 => Eten X500 => Raphael => HD2 ;-)
Odp: X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2008, 11:30:55 »
Puść procedure "step by step"  z linkami do softu jeżeli możesz.

Pradę mówiąc gotowanie wykonałem zgodnie z procedurami kilku kolesi z forum i  z eten.eu Nie wiem więc czy jest sens pisać jeszcze raz to co już jest w kilku miejscach. Być może miało by cel zrobić temat podpięty i wtedy mogę się spiąć i napisać co trza by bardziej wtajemniczeni uzupełnili resztę. Wtedy była by naprawdę niezła encyklopedia wiedzy.Póki co to zostawiam to pod osąd forumowiczów. Faktem jest, że tak naprawdę samo gotowanie i aktualizacja to bułka z masłem. interesowało by mnie jednak jak zmodyfikować za wczasu rejest o poprawki z kilku innych wątków. Tak by po każdej aktualizacji rom mieć już to co trzeba zmodyfikowane. Równoczesnie ciekawi mnie jak się robi wykonawcze cab`y. Np mam program, w cab, ale chę mu dorzucić plik konfigiracyjny. Dla dokładności chodzi tutaj o M justis - zapobiegający bezprawnemu użyciu skradzionego telefonu.
Faktycznie może by zrobić taki główny wątek??

*

Offline wojtasxda

  • *****
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wallaby , Himalaya ,  Universal ,  Athena , TG01
Odp: X500+ wyciąganie rom`u - prośba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2011, 01:29:36 »
Czy ma ktoś gotową kuchnie dla x500+ ??
Kumpel zakupił sobie właśnie ten model i chętnie ugotowałbym jakiś PL ROMIK dla tego urządzenia ;))


Dobra... poradziłem już sobie z kuchenką ;))
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2011, 02:14:59 wysłana przez wojtasxda »

Jeśli doceniasz moją pracę, wspomóż mnie. :)