Sam się wyłącza

  • 19 Odpowiedzi
  • 3818 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sam się wyłącza
« dnia: Czerwiec 12, 2008, 20:41:08 »
Witam , może macie podobny przypadek , x500 sam się wyłącza i nie ma na to żadnej reguły, kilka razy na dzień ??
System wm6

*

Offline Chomeini

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT S5830, Android 2.3.6, 8 GB
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2008, 12:59:44 »
To już kilka (może naście razy) było poruszane, sporo osób pisze o tej przypadłości X500-tek, ja te problemy miałem do czasu do kiedy używałem Etenowskiego pokrowca prawie każde wyjęcie urządzenia było połączone z resetem (no może co trzecie  :P ) - zmieniłem na Krusella i problem minął choć nie mogę powiedzieć że wszystko jest cacy bo jednak co jakiś czas (no nie wiem może z raz w miesiącu) zdarza mu się jakiś padzik tzn. przy próbie włączenia zaczyna od tej ślicznej pomarańczowo-czerwonej tablicy rozruchowej. Ale dokładnie co jest powodem tego sami producenci chyba nie wiedzą - podejrzewany był przycisk RESET w sąsiedztwie POWER że zbyt mocne uchwycenie Etena powodowało naciskanie przycisku RESET  :worried: i inne teorie ale jak jest dokładnie tego nie wie nikt.  :grin:
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup ETENA) które pamięta się całe życie ....

Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2008, 21:53:17 »
Wg mnie problem leży po stronie styku baterii , rozwiązałem go metodą "bez szkota to nie robota"  :ok: na pokrywce baterii od środka nakleiłem 3 warstwy taśmy izolacyjnej i tak to wszystko zamnkąłem. Póki co śmiga tydzień bez ani jednego wyłączenia. Bez tej modyfikacji 3 razy na dzień się wyłączał.

*

Offline Chomeini

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT S5830, Android 2.3.6, 8 GB
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2008, 21:14:05 »
No może i coś w tym jest, bo faktycznie po zdjęciu obudowy tylniej pomimo że bateria jest nadal zablokowana Eten się wyłącza  :O
Co prawda nie mam często padów (resetów) ale chyba coś takiego sobie wykonam na próbę - mnie nadal meczą rozjazdy ekranu (to taka nasza walka "Ja vs Eten")  :|
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup ETENA) które pamięta się całe życie ....

Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2008, 15:05:18 »
Poprawka , wszystko działało poprawnie , eten się nie wyłączał  do momentu zainstalowania skype i skype receiver switch, po zainstalowaniu znowu się wyłączył. Więc deinstalacja skype i eten działa poprawnie. Nie mam słów

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:40:48 »
Problem samowyłączania się Etena X500 nie tkwi w oprogramowaniu.
Pokrywa baterii ma "ząbek", który po jej wsunięciu przesuwa dźwignię mikroprzełącznika na płycie głównej urządzenia.
Mikroprzełącznik jest bardzo delikatny i podatny na zanieczyszczenie lub działanie wilgoci.
Rozwiązaniem problemu jest rozebranie urządzenia i potraktowanie mikroprzełącznika od strony dźwigni np. sprayem do czyszczenia głowic video.
Można też zmostkować lewy pin z prawym pinem jak na załączniku.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2008, 19:12:23 »
Szkoda, że nie da sie tego przełącznika całkiem "zmostkować". Znaczy dać się pewnie da, ale wtedy nie wiem, czy nie byłoby to szkodliwe jak na załączonym wyciągnie się baterię.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2008, 20:32:05 »
...nie wiem, czy nie byłoby to szkodliwe jak na załączonym wyciągnie się baterię.
Kilkakrotnie sprawdziłem wyjęcie baterii przy włączonym urządzeniu i nie zauważyłem nic szkodliwego.
W innych markach telefonów GSM nie ma takiego wyłącznika, dlatego nie widzę logiki w fabrycznym rozwiązaniu w X500.
Dla wątpiących pozostaje sposób ze sprayem.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2008, 22:37:15 »
Kilkakrotnie sprawdziłem wyjęcie baterii przy włączonym urządzeniu i nie zauważyłem nic szkodliwego.

Skro tak twierdzisz, zatem kto ma takie problemy i lubi lekkie ryzyko może zablokować ten przełącznik poprzez zwarcie go na stałe.  :E
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2008, 23:44:52 »
W moim X800 przed wysłaniem do serwisu (z powodu awarii digitalizera) było tak, że niezależnie od klapki działał cały czas. Teraz nie mogę go tylko włączyć bez klapki. Zdjęcie jej gdy jest włączony nic nie powoduje. No i potwierdzić mogę, że wyjęcie baterii podczas pracy urządzenia nic nie uszkodziło.

*

Offline Gzubi

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hard Core still lives !
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2008, 00:16:15 »
To już kilka (może naście razy) było poruszane, sporo osób pisze o tej przypadłości X500-tek, ja te problemy miałem do czasu do kiedy używałem Etenowskiego pokrowca prawie każde wyjęcie urządzenia było połączone z resetem (no może co trzecie  :P ) - zmieniłem na Krusella i problem minął choć nie mogę powiedzieć że wszystko jest cacy bo jednak co jakiś czas (no nie wiem może z raz w miesiącu) zdarza mu się jakiś padzik tzn. przy próbie włączenia zaczyna od tej ślicznej pomarańczowo-czerwonej tablicy rozruchowej. Ale dokładnie co jest powodem tego sami producenci chyba nie wiedzą - podejrzewany był przycisk RESET w sąsiedztwie POWER że zbyt mocne uchwycenie Etena powodowało naciskanie przycisku RESET  :worried: i inne teorie ale jak jest dokładnie tego nie wie nikt.  :grin:
Jest aż tak źle jak w twoim opisie ;D
Bo zastanawiam się nad zakupem etena komputronik sprzedaje go po 512 netto i nie wiem brać czy sie bać :))
Pozdrawiam
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!

*

Offline Chomeini

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT S5830, Android 2.3.6, 8 GB
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2008, 09:30:11 »
Odpowiem ci tak, nie biorę żadnej odpowiedzialności za podjęte przez ciebie decyzję  :), jak pisałem wcześniej na początku byłem zachwycony Etenem (no wiadomo pierwszy komp kieszonkowy - czad) - ale gdy po pierwszych uniesieniach zaczęły się pady, gubienie danych, blokujące się gniazdo słuchawkowe, dekalibracja ekranu i inne plagi egipskie, to gdyby to był sprzęt za 200 - 300 zł pier.....ą bym to o ścianę bez żalu. Moja rada, jeżeli kupujesz to jako nówkę z gwarancją to możesz zaryzykować i spróbować tego miodu, natomiast jeżeli używkę (pogwarancyjną) daj sobie spokój. Czekam tylko na spadek cen Omni lub MDA IV i żegnam się z Etenem.
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup ETENA) które pamięta się całe życie ....

*

Offline mystras

  • **
  • 103
  • Sprzęt: SGSIII    Note 10.1  SGSII     HTC HD    EtenX500
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2008, 09:21:51 »
Juz mialem rozpaczynac nowy watek, ale zajrzalem tutaj i mam naprawde wieeelka nadzieje, ze podczyszczenie tego mikrowylacznika bedzie rozwiazaniem na moj problem.
bo dostaje juz szalu z tym moim ETEN'em. Nie, nie narzekam na sam telefon, soft itp., ale na te cholerne resetowanie co chwila...jak telefon lezy na stole to pracuje bez problemu non-stop.
Wsadzam do kieszeni, robie kilka krokow i juz kicha - przy probie wlaczenia pojawia sie pomaranczowy ekran i logo glofiish..elegancki restart...
mieszkam w kraju, w ktorym nie ma serwisu Etena, Zreszta tu sie nie serwisuje, tu sie kupuje nowy telefon :)
ale ja nawet polubilem etena i zdecydowalem sie poczekac do urlopu i poszukac jakiegos serwisu PDA w Trojmiescie (BTW, jesli ktos taki zna to prosze o info).
A teraz smigam do sklepu po jakies male wkretaki i szprej :) i zobaczymy czy to pomoze (bo "szkot" nie pomogl niestety...).

*

Offline mariano77

  • *
  • 76
  • Sprzęt: m515,p800/p900,eten x500,htc touch hd,htc one S
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2008, 12:48:44 »
Miałem ten sam problem, X500 wyłączał się bardzo nieregularnie. Pomogło przeczyszczenie styków na baterii  :ok:

Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2008, 15:13:48 »
U mnie pomogło wsadzenie kawałka tektury pomiędzy pokrywą, a baterią. Poprostu klapka delikatnie się wysówała i rozłączała styk zamknięcia pokrywy baterii. Od tego czasu 2 miesiące nonstop włączony.

*

Offline mystras

  • **
  • 103
  • Sprzęt: SGSIII    Note 10.1  SGSII     HTC HD    EtenX500
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:03:33 »
Jako, ze nie znalazlem w Gdyni serwisu, ktory wyczyscil by mi ten switch postanowilem rozebrac go sam.
Kupilem wkretaczek i po odkreceniu 3 srubek stanalem :)
co dalej? czy trzeba cos podwazyc?
pytam bo zepsuc, zlamac jakas czesc latwo...

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:06:43 »

*

Offline mystras

  • **
  • 103
  • Sprzęt: SGSIII    Note 10.1  SGSII     HTC HD    EtenX500
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:19:04 »
balszoje spasiba :)
zaraz obadam :)

*

Offline sowa610

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung Galaxsy S II AutoMapa Android EU
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2009, 14:31:48 »
Poczytałem ten post i rozebrałem swojego Eten-a.
Wszystko w środku jest tak mikroskopijne, że bez super cienkiej lutownicy szkła powiększającego i cienkiego drucika najlepiej nie podchodzić do tematu. Po dokładnym obejrzeniu mikro wyłącznika i przygotowaniu odpowiednio ugiętego drucika wraz z kolegą który posiada odpowiedni sprzęt wykonaliśmy zmostkowanie wyłącznika.
I jest sukces Eten działa, można zdjąć tylną klapkę przykrywającą baterie i nie ma efektu miękkiego resetu.
Powiem więcej może mi się tak wydaje ale tak jakby urządzenie lepiej pracowało czyli szybciej działało.
Nie zaobserwowałem jakiś ubocznych skutków zmostkowania tego wyłącznika.
Myślę, że tak jak wcześniej koledzy sugerowali to ten wyłącznik z biegiem czasu powodował częste wyłączanie się Eten-a czyli sam z siebie robił miękki reset.
Polecam tą modyfikację tylko trzeba być bardzo ostrożnym żeby przez przypadek nie uszkodzić na trwałe urządzenie. 

*

Offline sowa610

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung Galaxsy S II AutoMapa Android EU
Odp: Sam się wyłącza
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2009, 14:03:17 »
Minął tydzień od zmostkowania feralnego mikro wyłącznika.
To było to Eten działa i żadnych nie kontrolowanych resetów.
Podaje tą informacje jak by ktoś się przymierzał do rozbiórki swojego sprzętu.  :ok: