Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!

  • 8 Odpowiedzi
  • 4502 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« dnia: Maj 25, 2009, 08:41:53 »
Witam potrzebuje pomocy
jestem nowym urzytkownikiem X500+ wczoraj prubowałem wgrać nowy rom niestety juz na początku instalacji coś się wysypało i nie została dokończona. odłączyłem tel od kompa i juz nie moge go włączyć, nie działa ani SR ani HR, telefon nie włącza sie tylko świecą mu wszystkie diody w jakie jest wyposarzony(włącznie z tą od aparatu)  jedno co udało mi się włączyć to ekran kontrolny.
czy da sie to jakoś naprawić czy zostaje mi tylko serwis???   

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2009, 15:03:33 »
Spróbuj wgrać tego ROM'a z karty ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

Odp: Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2009, 19:47:51 »
trochę się pobawiłem i wygląda to następująco eten działa tylko jak trzymam wciśnienty przycisk power uruchamia się wtedy "x500 system test system" mogę przeprowadzić wszystkie testy i niby wszystko jest ok. gdy trzymam wciśniętą czerwoną słuchawkę i power to włącza się "test screen". przy HR tylko szaleją diody, przy SR mruga czerwona dioda.
Nie ma  pomysłu co to może być   

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2009, 20:59:28 »
Spróbuj wgrać tego ROM'a z karty ...

Może binarnie Ci to napisać?
Uwaliłeś system i najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wgranie romu z karty. Skoro testy przechodzi ok, to sprzętowo nic nie uszkodziłeś.

Odp: Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2009, 21:26:44 »
z testu systemu nie wgram rom-u a HS nie działa, komp widzi go tylko jak trzymam power ale nie rozpoznaje urządzenia

A możecie mi polecić jakiś serwis??


*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2009, 22:22:37 »
Ja polecam siebie jako serwis, skasuje Ciebie o połowę taniej niż serwis (czyli i tak minimum z 50zł). A zrobiłbym następującą rzecz, pobrał bym jakikolwiek rom do x500, korzystając z instrukcji opisanej w tym wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=104521.0  wgrałbym rom przy pomocy karty microSD. I już powinno wszystko działać.

Jeśli nie zrozumiałeś mojej aluzji, to powtórzę abyś spróbował wgrać rom z karty, tzn uruchomić go w trybie bootloadera (z włożoną kartą microSD na której będą odpowiednie pliki). Jak to podziała, to wgra się nowy rom i wszystko będzie działać. Najlepiej abyś próbował wgrać rom, którego wgrywanie nie powiodło się (chodzi o zgodność wersji językowej), ale dla pewności ściągnij go jeszcze raz.

Co do Twojego wniosku, no to masz rację w trybie serwisowym nie ma funkcji wgrywania romu.

Odp: Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2009, 09:35:14 »
Dla pełnej jasności zaczerpniete z:
 
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=104521.0     -od punktu czwartego

Instalacja romu z karty microSD

1. Żeby  wykonać taki proces niezbędna jest zwykła karta microSD (czyli bez HC). Takie karty mają przeważnie pojemność do 2GB. Kartę należy umieścić w czytniku i sformatować do systemu plików FAT16.

2. Skopiuj na kartę plik temp.bin(ten plik to rom) i USBDLLUpdate_Console.exe. Ważne, aby plik temp miał rozszerzenie bin, jeśli ma rozszerzenie dat to trzeba zmienić na bin (chyba wiesz jak zmienić rozszerzenie).
USBDLLUpdate_Console.exe pobrać możesz stąd:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=104521.0;attach=7344

3. Włóż kartę do Etena i uruchom go w trybie bootloadera. Żeby to zrobić trzeba jednocześnie nacisnąć przycisk nagrywania/voice comanndera + Power + reset, następnie zwolnić wszystko. Jednakże przy pierwszych próbach miałem problemy, żeby uzyskać pożądany efekt. Dlatego opiszę bardziej szczegółowo: wciskasz nagrywanie + Power -> 2 sekundy później reset -> 2 sekundy później puszczasz reset -> 2 sekundy później puszczasz przycisk nagrywania -> 2 sekundy później puszczasz Power. Eten wygaśnie, pojawi się biały tekst na czarnym tle. Automatycznie rozpocznie się wgrywanie romu.

*

Offline adamski73

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X 500
Odp: Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2009, 21:57:33 »
Potwierdzam, właśnie wgrałem nowego windowsa Rugal_X500_6.5_21234 z dnia 24/05/2009 z karty po  przerwanym wgrywaniu przez usb.

*

Offline pawhe

  • 10
Odp: Pomocy!!! przerwane wgrywanie romu!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2010, 14:58:35 »
witam ,a działa ci radio fm w x500 na tym nowym romie