Kamera pomieszana z aparatem foto w X500

  • 4 Odpowiedzi
  • 2992 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krzyga

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, HD2, Samsung SGSII
Kamera pomieszana z aparatem foto w X500
« dnia: Marzec 04, 2010, 14:38:23 »
Nie mogę nigdzie znaleźć takiego tematu a aż nie chce mi się wierzyć aby nikt nie zauważył, że chyba jest coś nie tak z aplikacją do robienia zdjęć w Etenie.
Otóż po włączeniu aplikacji (Camera) włącza się nie aparat fotograficzny, tylko tak naprawdę kamera (po wciśnięciu guzika do robienia zdjęć - zaczyna kręcić filmik a nie robi zdjęcie).
Na dole znajdują się ikonki aparatu fotograficznego (po jego wciśnięciu dopiero przełącza na aparat właśnie) oraz klucza (opcje). I to te opcje właśnie pozwalają mi domniemywać, że jest coś nakićkane (tzn. jest na odwrót) - dlatego, że te pierwsze (po uruchomieniu) dotyczą aparatu fotograficznego (można ustawiać duże rozdzielczości, format jpg, bmp, itd. itp.) a dopiero po przełączeniu na aparat fotograficzny pojawiają się opcje do... kamery...

Ktoś z Was się nad tym w ogóle zastanawiał? Może jest jakaś poprawka? Dla mnie ewidentnie jest odwrócone... po odpaleniu aparatu powinien się włączać aparat fotograficzny a nie kamera...

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Kamera pomieszana z aparatem foto w X500
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2010, 15:05:37 »
Nie mam tego modelu Etena ale w M700 jako pierwszy uruchamia się aparat.
Może zwyczajnie coś w rejestrze Ci się namieszało? Myślę, że jeżeli nie masz tam dużo danych i aplikacji, to HR (twardy reset) powinien to wyjaśnić.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline niuniek

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC G1
Odp: Kamera pomieszana z aparatem foto w X500
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2010, 18:23:02 »
U mnie taki efekt dało zainstalowanie patcha do obsługi warstwy dotykowej (FISH_TOUCHDRV7.cab). Po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Kamera pomieszana z aparatem foto w X500
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2010, 21:25:00 »
W moim x800 również jako pierwszy uruchamia się aparat.
Jeśli nie znajdziesz łatwego sposobu na to (np łatka, albo modyfikacje w rejestrze) to możesz sam wyedytować zasoby aplikacji i podmienić ikony.

*

Offline krzyga

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, HD2, Samsung SGSII
Odp: Kamera pomieszana z aparatem foto w X500
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2010, 10:56:09 »
Eten (a raczej Eteny, bo mówię o kilku egzemplarzach i w każdym jest to samo) jest świeżo po HR, a nawet po wgraniu ostatniego oficjalnego ROM-u (z WM 6), nie ma niczego dodatkowego zainstalowanego. Na starym romie z tego co pamiętam było tak samo, więc podejrzewam, że to po prostu taka przypadłość "firmowa"...

Podmieniać ikonek nie muszę, efekt który chciałbym osiągnąć to po prostu odpalanie się aparatu jako pierwszego a nie kamery... hmm... jakby ktoś miał jakiś pomysł to będę wdzięczny :)

Połączone: Marzec 05, 2010, 11:44:13
Dobra, wróć, chyba wiem w czym problem.
To nie tyle kwestia złego odpalania aplikacji, tylko jakiegoś przedziwnego oprogramowania przycisków.

Otóż jeśli używam do robienia zdjęć (kręcenia filmików) przycisku Camera (tego na prawej ściance) to jest OK (czyli najpierw robi zdjęcia, po przełączeniu kręci film).
Problem dopiero pojawia się jak używam tego dużego centralnego buttona na przodzie. To on jest tak jakby oprogramowany odwrotnie (zaczyna kręcić film jak jest na aparacie a robi zdjęcie jak jest na kamerze).
Przetestowane na fabrycznym romie po HR i tak właśnie działa...

Ktoś wie jak zmienić przypisania tego buttona bo w Buttons go nie ma...
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2010, 11:44:13 wysłana przez krzyga »