GPS Viewer w X500

  • 16 Odpowiedzi
  • 9391 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Rafaelloz

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: .: Eten X500 :. sprzedany
GPS Viewer w X500
« dnia: Kwiecień 02, 2007, 13:46:45 »
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

Od dzisiaj mojego Eten'a dopadła dziwna przypadłość, mianowicie przestał łapać fix'a w programie GPS Viewer. Do tej pory aplikacja sprawowała się bez najmniejszych problemów.

Dodam że Satellite Data Update działał i działa też bez najmniejszych problemów, tak samo Location SMS fix'uje bez najmniejszych problemów.
AM też działa.

Co może być przyczyną takiego zachowania się programu i jak rozwiązać trapiący mnie problem??


Próbowałem już kilkukrotnie soft reset, ale bez skutecznie. Odinstalowałem i wgrałem na nowo również samą aplikację GPS Viewer, też bez rezultatów.

Z Programu korzystam dość często i odczuwam jego brak działania. :-\

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie i porady.

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2007, 13:58:33 »
Witam !
A czy widzi satelity (niebieskie słupki), czy też w ogóle nic nie ma ?
Pozdrawiam

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2007, 15:28:48 »
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

Od dzisiaj mojego Eten'a dopadła dziwna przypadłość, mianowicie przestał łapać fix'a w programie GPS Viewer. Do tej pory aplikacja sprawowała się bez najmniejszych problemów.

Dodam że Satellite Data Update działał i działa też bez najmniejszych problemów, tak samo Location SMS fix'uje bez najmniejszych problemów.
AM też działa.

Co może być przyczyną takiego zachowania się programu i jak rozwiązać trapiący mnie problem??


Próbowałem już kilkukrotnie soft reset, ale bez skutecznie. Odinstalowałem i wgrałem na nowo również samą aplikację GPS Viewer, też bez rezultatów.

Z Programu korzystam dość często i odczuwam jego brak działania. :-\

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie i porady.

Mysle, obym sie mylil, ze jedynym wyjsciem bedzie odeslanie do serwisu.
Mozesz poszukac watek o gps na padclub.
Poczytaj tez watek:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=6586&hl=gps
Mozesz sprobowac wgrac GPSMonitor i zresetowac ustwienia do fabrycznym, mozesz wyjac baterie na ok 30h
zeby zresteowac modul GPS.
Soft-reset,HR, wgranie nowego Romu nie zmieni tej sutuacji.
Powodzenia, daj zanc o rezultatach...

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2007, 18:00:46 »
Właśnie wgranie romu na nowo rozwiąże problem, przynajmniej u mnie tak było a objawy miałem podobne.
Oby Ci się udało.
pzdr.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2007, 17:49:30 wysłana przez leezus »

*

Offline Rafaelloz

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: .: Eten X500 :. sprzedany
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2007, 18:32:19 »
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych i dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

Nie uwierzycie  :o
Właśnie przyszedłem z pracy i zabrałem się za pisanie odpowiedzi na zadane mi pytania i   chcąc opisać procedurę uruchamiania się aplikacji (tak jak to ma miejsce w moim przypadku)...
Uruchamiam aplikację ... patrzę a tu złapał fixa  :o  :o  :o  ;D
Doprawdy nie wiem co o tym myśleć, zrobiłem ponowny Satellite Data Update i ponowna próba uruchomienia aplikacji i znów nic z tego -  ??? zupełnie tego nie rozumiem ???
Wydaje mi się że procedura uruchamiania się aplikacji  GPS Viewer trwa nieco dłużej niż jak to miało miejsce w czasach jej świetności  ::) Po uruchomieniu zaczyna migotać niebieska dioda (syg GPS) i włącza sie na środku ekranu kwadracik, znaczek wczytywania (logo windy - radaar) po chili wczytywanie ustępuje i dioda również przestaje migotać, aplikacja natomiast usilnie wyświetla bez skutecznie Searching.... na mapie globu  po kliknięciu zakładki Satellite brak jakichkolwiek oznak życia w kosmosie  ;).
Cytuj

horde

Mysle, obym sie mylil, ze jedynym wyjsciem bedzie odeslanie do serwisu.
Mozesz poszukac watek o gps na padclub.
Poczytaj tez watek:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=6586&hl=gps
Mozesz sprobowac wgrac GPSMonitor i zresetowac ustwienia do fabrycznym, mozesz wyjac baterie na ok 30h
zeby zresteowac modul GPS.
Soft-reset,HR, wgranie nowego Romu nie zmieni tej sutuacji.
Powodzenia, daj zanc o rezultatach...

Mam nadzieje, że się jednak mylisz z tym serwisem.
Odnośnie szukania - to korzystałem z szukajki w dziale Etena, ale nic co by pasowało do mojego tematu nie znalazłem.
Co do tego http://eten-users.eu/index.php?showtopic=6586&hl=gps likna to niestety jestem starej daty i w szkole uczono wtedy tylko języka naszych wschodnich sąsiadów ;) , więc na wiele mi się to nie przyda  ;)

Cytuj
Mozesz sprobowac wgrac GPSMonitor i zresetowac ustwienia do fabrycznym
---> Prosiłbym o rozwinięcie tej propozycji.
Rozumiem, że  wyjęcie bateri z Pda na dłużej niż 30 minut resetuje ustawienia GPS, czy również można to przyrównać z HR czyli tracę wszystkie wgrane aplikacje itp.
Jeżeli tak, to posunę sie do pozbawienia źródła zasilania mojego Etena w ostateczności.

Dodam że wersję romu mam najnowszą -  od nowości. Taką miałem już wgraną po rozpakowaniu PDa z pudełka.

I jezeli pozbawienie Etana żródła energii jako ostateczność nic nie da to wgrywanie softu na nowo uważam już naprawdę za skrajne rozwiązanie mojego problemu.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2007, 18:35:36 wysłana przez Rafaelloz »

*

Offline eser

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X500 + microSD 8GB
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2007, 21:16:45 »
Witam!
Pociesz się, nie jesteś jedyny z problemami modułu GPS w X500.Mój X500 od 4 tygodni zalega w serwisie Unicomu. Może to trochę inna usterka, ale możliwe, że tak się zaczynały wszystkie późniejsze problemy.
Zobacz: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=58052.0
Pozdrawiam










*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2007, 00:17:58 »
Wiecie co... Coś mi się wydaje, że gwizło coś ostatnio z updejtami satelitów...
Podobne objawy (klepsydra miast fiksa) w GPS View miałem po eksperymentach z EGNOS. Pomógł "Factory reset" gepesa. Później, przez parę dni było oki i jakiś czas temu, po updejcie satelit... Cisza. Satelity widzi i nie fiksuje :/ No już pomyślałem, że zdechł, ale uparty jestem. Spróbowałem "Factory reset" raz jeszcze i od tego czasu jak ręką odjął. Szczęściem ten reset Sirfa jest łatwy do wykonania i trwa momencik. Z tym, że trza później parę minut postać pod niebem, czekając na pierwszego fixa :)

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2007, 07:45:13 »
Spróbowałem "Factory reset" raz jeszcze i od tego czasu jak ręką odjął. Szczęściem ten reset Sirfa jest łatwy do wykonania i trwa momencik. Z tym, że trza później parę minut postać pod niebem, czekając na pierwszego fixa :)
A jak się go robi ?
Pozdrawiam

*

Offline Rafaelloz

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: .: Eten X500 :. sprzedany
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2007, 08:58:43 »
Witam serdecznie w dniu dzisiejszym.
Spieszę donieść, że w moim przypadku HR niestety nie pomógł ??? Również wyjęcie baterii na noc jakieś 8,5 godziny nie przyniosło oczekiwanego rezultatu (u mnie wyjęcie baterii nie jest równe HR).
Zachowanie programu jest identyczne jak z przed tych zabiegów.
Słuchaj bobas007 jak z pewnością czytałeś u mnie w programie GPS Viewer objaw jest taki sam
Cytuj
klepsydra miast fiksa
I również mam prośbę żebyś podzielił sie wiedzą na temat zrobienia
Cytuj
"Factory reset"
Sirfa.
- Jaki(e) program(y) potrzebny(e), ewentualnie linki
- Opis jak tą czynność wykonać (najlepiej krok po kroku)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2007, 10:39:57 »
Właśnie wgranie romu na nowo rozwiąże proble, przynajmniej u mnie tak było a objawy miałem podobne.
Oby Ci się udało.
pzdr.
Nie wiem w jaki sposob wgranie nowego ROM mialoby pomoc w problemach GPS..chyba, ze miales "zasmiecony"
system, ale wtedy HR rowniez przynioslby efekt...

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych i dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

Nie uwierzycie  :o
Właśnie przyszedłem z pracy i zabrałem się za pisanie odpowiedzi na zadane mi pytania i   chcąc opisać procedurę uruchamiania się aplikacji (tak jak to ma miejsce w moim przypadku)...
Uruchamiam aplikację ... patrzę a tu złapał fixa  :o  :o  :o  ;D
Doprawdy nie wiem co o tym myśleć, zrobiłem ponowny Satellite Data Update i ponowna próba uruchomienia aplikacji i znów nic z tego -  ??? zupełnie tego nie rozumiem ???
Wydaje mi się że procedura uruchamiania się aplikacji  GPS Viewer trwa nieco dłużej niż jak to miało miejsce w czasach jej świetności  ::) Po uruchomieniu zaczyna migotać niebieska dioda (syg GPS) i włącza sie na środku ekranu kwadracik, znaczek wczytywania (logo windy - radaar) po chili wczytywanie ustępuje i dioda również przestaje migotać, aplikacja natomiast usilnie wyświetla bez skutecznie Searching.... na mapie globu  po kliknięciu zakładki Satellite brak jakichkolwiek oznak życia w kosmosie  ;).
Cytuj

horde

Mysle, obym sie mylil, ze jedynym wyjsciem bedzie odeslanie do serwisu.
Mozesz poszukac watek o gps na padclub.
Poczytaj tez watek:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=6586&hl=gps
Mozesz sprobowac wgrac GPSMonitor i zresetowac ustwienia do fabrycznym, mozesz wyjac baterie na ok 30h
zeby zresteowac modul GPS.
Soft-reset,HR, wgranie nowego Romu nie zmieni tej sutuacji.
Powodzenia, daj zanc o rezultatach...

Mam nadzieje, że się jednak mylisz z tym serwisem.
Odnośnie szukania - to korzystałem z szukajki w dziale Etena, ale nic co by pasowało do mojego tematu nie znalazłem.
Co do tego http://eten-users.eu/index.php?showtopic=6586&hl=gps likna to niestety jestem starej daty i w szkole uczono wtedy tylko języka naszych wschodnich sąsiadów ;) , więc na wiele mi się to nie przyda  ;)

Cytuj
Mozesz sprobowac wgrac GPSMonitor i zresetowac ustwienia do fabrycznym
---> Prosiłbym o rozwinięcie tej propozycji.
Rozumiem, że  wyjęcie bateri z Pda na dłużej niż 30 minut resetuje ustawienia GPS, czy również można to przyrównać z HR czyli tracę wszystkie wgrane aplikacje itp.
Jeżeli tak, to posunę sie do pozbawienia źródła zasilania mojego Etena w ostateczności.

Dodam że wersję romu mam najnowszą -  od nowości. Taką miałem już wgraną po rozpakowaniu PDa z pudełka.

I jezeli pozbawienie Etana żródła energii jako ostateczność nic nie da to wgrywanie softu na nowo uważam już naprawdę za skrajne rozwiązanie mojego problemu.

Pozdrawiam
Co do szukania w dziale Etena to jednak chyba nie do konca szukales :)
Jest watek:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=60524.0
ktory prowadzi do kolejnego:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=40482
w ktorym mozesz dowiedziec sie wiecej.
Pozbawienie Etena na dluzej nie powoduje utrate wgranych aplikacji itp, nie jest rownowazne HR,ale
resetowanie modulu GPS nie nastapi po 30min tylko znacznie dluzszym czasie.
Z watkow na eten-user wyczytalem, ze jest to ok 30 godzin.
Tutaj masz program ktorym mozesz zresetowac ustawienia do fabrycznych:
ftp://ftp.leadtek.com.tw/gps/Tools/WinCEMonitor.zip
Najpier musisz zmienic ustwienia w programie na takie jakie masz w GPS Settings
czyli COMy i BaudRate odpalic GPS i chyba w Options czy moze Command jest Factory Default.
Nie pamietam do konca bo pisze z pamieci, a nie mam jak sprawdzic.
Niestety caly czas Twoje opisy utwierdzaja mnie w tym, ze skonczy sie na serwisie, chyba,
ze wpadniesz na jakies nowe rozwiazanie, czego Tobie zycze...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 11:25:42 wysłana przez horde »

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2007, 19:08:51 »
Factory reset jest IMHO dziecinnie prosty, o ile wcześniej nie pokombinowaliście z przełączaniem z NMEA na Sirf itp., itd...
Przy założeniu, że w ustawieniach GPS, czyli tu:
Settings->GPS
mamy wsio na default: GPS program port: COM2, Hardware port COM4, rate 57600
odpalamy program SirfTech ( http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm )

1. Wybieramy na dole COMM (ten obrazek jest już z fiksem! Na początku jest tutaj puściutko)




2. Ustawiamy COM2 i Baudrate na 57600




3. Klikamy "Open" pod wartością Baudrate. Powinna zacząć błyskać niebieska diodka od GPS i powinny pojawić się informacje o komunikacji z GPS:




4. Teraz zatwierdzamy "ok" na oknie.
5. Na dole wybieramy NMEA i wybieramy "Navigation Initialization"




6. Wybieramy opcję "Factory Reset" i zatwierdzamy przyciskiem "Set"




7. Znowu OK na oknie i dla porządku wracamy do okna COMM i przyciskiem "Close" zamykamy komunikację.
8. Znowu "ok" na oknie i wychodzimy "Exit" na dole.

Teraz pozostaje wyjście na spacer, znalezienie odkrytego nieba i odpalenie GPS przy pomocy np. VisualGPSce ( http://www.visualgps.net/VisualGPSce/ ) łącząc się na COM4 z Baud 57600.
Jeżeli po kilkunastu minutach nic się na ekraniku wydarzy, może zaistnieć PRZYPUSZCZENIE, że coś jest "nie teges".

PS: Jeżeli coś pokręciłem w tym opisie, to mnie nie bijcie, pls.
PS2: Opis na podstawie Sirftech 1.28.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 19:27:47 wysłana przez bobas007 »

*

Offline Rafaelloz

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: .: Eten X500 :. sprzedany
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2007, 22:06:29 »
Witam ponownie wszystkich ::)

A w szczególności witam Ciebie bobas007.
Twój opis jak zrobić Factory reset okazał się rewelacyjny i napisany z myślą o tych, których wiedza odnośnie GPS nie musi być na wysokim poziomie. I właśnie dzięki temu świetnemu opisowi stało się to jak powiedziałeś "dziecinnie proste".

Uprzejmie informuję, że po zakończeniu Factory reset na punkcie 8 mój Eten odzyskał pełną sprawność działania  ;D Z czego się bardzo ucieszyłem.  ;D ;D ;D

Z tego miejsca chciałem Ci jeszcze raz szczerze podziękować za pomoc i napisanie tak dobrej instrukcji krok po kroku.

Dziękuję i  pozdrawiam wszystkich użytkowników forum PDAclub.pl

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2007, 00:36:53 »
Z tego miejsca chciałem Ci jeszcze raz szczerze podziękować za pomoc i napisanie tak dobrej instrukcji krok po kroku.
Łenoniemazaco  ;D Trochę się pobawiłem, bo wcześniej nie robiłem screenshotów z poketa.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2007, 07:47:09 »
Witam ponownie wszystkich ::)

A w szczególności witam Ciebie bobas007.
Twój opis jak zrobić Factory reset okazał się rewelacyjny i napisany z myślą o tych, których wiedza odnośnie GPS nie musi być na wysokim poziomie. I właśnie dzięki temu świetnemu opisowi stało się to jak powiedziałeś "dziecinnie proste".

Uprzejmie informuję, że po zakończeniu Factory reset na punkcie 8 mój Eten odzyskał pełną sprawność działania  ;D Z czego się bardzo ucieszyłem.  ;D ;D ;D

Z tego miejsca chciałem Ci jeszcze raz szczerze podziękować za pomoc i napisanie tak dobrej instrukcji krok po kroku.

Dziękuję i  pozdrawiam wszystkich użytkowników forum PDAclub.pl
To super, gratulacje  :)
Miales to szczescie, ze nie byl uszkodzony modul GPS.

Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2007, 20:20:17 »
Zaleca się HR nawet do 72 godzin aby przywrócić ustawienia fabryczne z zaznaczeniem że czasem używanie tych programów może trwale przeprogramować gps
Regulamin -warn

Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2008, 21:47:20 »
Witam, przeszukiwałem neta w poszukiwaniu rozwiązania takiego samego problemu, zrobiłem reset i nic, nie mogłem nadal złapać fixa, gps łapał sygnał z jednego z satelit, ale tylko w 25% i nic więcej.... miałem wrażenie, że sygnał jest za słaby..... zdjąłem obudowę i w miejscu gdzie są styki anteny wew zauważyłem, że jeden ze styków (taki na sprężynce) jest trochę zaśniedziały lub brudny, trudno to teraz tak dokładnie opisać, po założeniu obudowy nadal nic, więc zacząłem rozbierać dalej, gdy zdjąłem pierwszą warstwę, tę pod którą umiejscowiona jest płyta główna okazało się, że moduł gps (jak coś to mogę wrzucić fotki tego elementu) oderwał się, puściły lutowania..... nie wiem jak to możliwe, ale tak było.... przylutowałem ten element z powrotem do płyty i wsio ok....

*

Offline dabrov

  • 22
  • Sprzęt: M800
Odp: GPS Viewer w X500
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2009, 18:23:53 »
witam,


a ja po ściągnięciu nie mogę uruchomić SirfTecha.Pojawia mi sie komunikat ze nie jest to prawidlowa aplikacja win32.. i co zrobić teraz?
pozdrawam