[X500] Ustawienia sieci

  • 2 Odpowiedzi
  • 3427 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MobyDick

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ETEN X500
[X500] Ustawienia sieci
« dnia: Styczeń 04, 2011, 06:56:14 »
Witam.
Postaram sie opisać problem (w sprawach sieciowych zawsze miałem problemy).
Mam ustawioną konfigurację WAP/GPRS i MMS/GPRS. I działa. Gdy łączę się z siecią WiFi równiez sieć działa (loguję się). Ale jak odpalę np. Operę, to sieć działa mi przez GPRS a nie poprzez WiFi. Przez to zeżarło mi całą kartę PrePaid :( w parę minut.
Pytanie: jak ustawić, żeby w momencie wykrycia i połączenia się z WiFi, programy sieciowe nie korzystały z GPRS tylko z samego WiFi? Bo póki co, jak chce korzystać z WiFi to muszę skasować ustawienia GPRS (wówczas połączę się przez WiFi) i potem znów to ustawiać żeby działały MMS'y.
Nie wiem czy dobrze to opisałem.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: [X500] Ustawienia sieci
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2011, 12:33:47 »
W moim M700 nic nie robiłem i jeżeli jest aktywne WiFi, to nie korzysta z EDGE.
Rozumiem, że jesteś pewien, że WiFi działa poprawnie?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline MobyDick

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ETEN X500
Odp: [X500] Ustawienia sieci
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:57:49 »
...
Rozumiem, że jesteś pewien, że WiFi działa poprawnie?
Tak, WiFi działa poprawnie.

Czy do poprawnego działania MMS'ów musi byc ustawiony MMS/GPRS oraz WAP/GPRS?



A może ja mam cos nie tak ustawione i pokręcone? (pewnie tak, tylko co?).
Ogólnie chcę żeby działały MMS, ale żeby urządzenie nie łączyło się z netem poprzez nic innego jak tylko WiFi lub ew. kabelkiem przez USB.
Dlatego, że mam telefon na kartę i koszty netu w PrePaid są straszne!

--- EDIT ---

Chyba się udało. Wziąłem konfiguracyjny CAB dla Plusa, wgrałem go i.... chyba jest OK. MMS się wysłał (do siebie) i odebrał bez kłopotu. Po włączeniu WiFi Opera odbiera dane b.szybko, więc to nie może być GPRS :) .
Pytanie: czy jak na górnej belce pojawia się "wieża" ;) (czyli włączony WiFi) to softy będą się komunikować TYLKO przez WiFi z netem? Bo czasami - nie mogę jeszcze tego wykumać - pojawiają mi się na belce różne ikonki: "E" zamiast "wieży", albo "E" koło anteny sieci GSM. "E" pojawiło mi się tu i tu w momencie wysyłania MMS, ale "E" na antenie GSM" nie znika mimo włączenia WiFi. Co oznacza to i to?
Trochę zakręcone to wszystko i się - jeszcze - gubię. Może mi to ktoś rozjaśnić? I jak wyłączyć "E" z anteny GSM?


--- EDIT 7.I.2011 --
Ok, wszystko działa. Musiałem powywalać wszystkie ustawienia i wgrać na nowo CAB z konfiguracją. Teraz wszystko śmiga tak jak powinno (GPRS ma najniższy priorytet). Resztę też już skumałem :) . Dzięki za pomoc.

[mod]Cieszę się, że już działa :)[/mod]
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 14:52:04 wysłana przez BliSki »