Nie odbiera sms z jednego numeru

  • 1 Odpowiedzi
  • 17128 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie odbiera sms z jednego numeru
« dnia: Marzec 21, 2012, 21:56:24 »
Kilka dni temu przedłużyłem umowę z PLAY i wybrałem telefon SE Xperia X10 mini pro. Telefon z niczym mnie zaskoczył oprócz jednej rzeczy. Nie docierają na niego smsy z numeru, z którego otrzymuję je najczęściej (od żony swoją drogą) i tylko z tego. Żona ma też telefon w PLAY lecz na kartę. Po przełożeniu mojego sima do innego aparatu smsy docierają jak trzeba. Gdy włoże do X10 innego sima i chcę na niego wysłać smsa od żony też nie dociera. Jeśli do aparatu włożę innego sima, na ten inny numer też smsy od żony nie dochodzą. Zakładam więc, że to jakaś "blokada" w moim telefonie. Na jej aparat dociera potwierdzenie doręczenia ale do mojego aparatu wiadomość nie dochodzi. Ja do niej mogę wysyłać bez problemu. Z rozmowami, mmsami nie ma żadnego problemu. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło. Gdyby ktoś mógł coś doradzić będę wdzięczny za pomoc. W odpowiedźi na maila wysłanego do pomocy technicznej PLAY otrzymałem, że to nie jest z pewnością problem sieci i nie potrafią mi pomóc...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Nie odbiera sms z jednego numeru
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2012, 20:39:26 »
To włóż tego sima do zwykłego telefonu i sprawdź ustawienia i jaki numer sobie wpisałeś w sim, możesz to sprawdzić w informacjach o telefonie.
Miałem trochę inny problem mi  SMS wyświetlał się jak "ja że iby sam do siebie wysyłałem i dzwonłem" zawsze jak mi żona wysyłała eskę (w SIMIE miałem wpisany jej numer), długo szukałem przekładałem do różnych telefonów i w zwykłym samsungu CORBY pokazała się opcja zmiany tego ustawienia. Żadna nokia ani żaden fon z OSem nie miał tej opcji.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.